Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

W zyciu jeszcze takiej paniki nie widzialem ;] To jest co najmniej szmieszne i glupawe, zreszta ciekawe co mi zrobia jak znajda na moim kompie mp3 i jakiegos avika ? Wylicza mi ? na 20k ? i z czego im zaplace ? Rownie dobrze moga kazdy akademik odwiedzic i nawet sie nie nachodza ;) Pytanie tylko po co ? Kolesia ktory mi grozil nozem kilka lat temu bo chcial kase, na samym poczatku policjant mi doradzil zebym go olal bo i tak nie dostanie zadnego wyroku bo to mala szkodliwosc itd a teraz za to ze moze mam jakas mp3 to pojde do senatorium ?

 

btw radze przegrzebac regulaminy jakies czy cos bo z tego co wiem kazda uczelnia/szkola jest zobowiazana dostarczyc edukowanemu legalny soft niezbedny do prowadzenia edukacji :) czyli jesli macie zajecia z offica powinni Wam zasponsorowac wina oraz offica ;] ( oczywiscie mam na mysli odpowiednia kopie licencji na wiele stanowisk ) i tak w miare fajnie maja <16 latki bo pewnie za takie przestepstwa nie moga odpowiadac przed sadem czy prokuratura ;] komp wcale moze nie nalezec do rodzicow tylko maly dostal go od dziadkow ;] i pozamiatane maja :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSDN AA nie obejmuje Office'a, bo ten nie jest narzędziem developerskim (.net, sql, blabla visual studio) ani systemem niezbednym do jego uzywania (xp, 2003).

No wcale.....

 

This Microsoft Office Enterprise 2007 software evaluateuation program is appropriate for Developers and IT Professionals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, ale jego nieobecność w AA jest własnie argumentowana tym że nie jest narzędziem developerskim <_< Bo NIE JEST, nic się w nim nie programuje, tak stricte jak w innych platformach microsoftu. Poza tym cytowany fragment odnosi się do najwyższej wersji, i ta jest odpowiednia dla bonzów którzy coś tam z nim robią w ramach MSDN/albo osobno, już w firmach. Bo przecież WORKS by ich nie zaspokoił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wpadłem na taką informację z dnia 14 grudnia 2006r.

 

"Dziś policjanci z zespołu do Walki z Przestępczością Internetową Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Darłowie oraz przedstawicielami Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej z Warszawy zatrzymali łącznie 11 osób mieszkańców Koszalina, którzy jak wstępnie ustalili policjanci od lipca 2006 roku do dnia 14 grudnia wykorzystując posiadany przez siebie sprzęt komputerowy, a także zainstalowane na swoich komputerach oprogramowanie , brali udział w procesie wymiany plików w sieci p2p ( prejt tu prejt) pozyskiwania i rozpowszechniania , utworów muzycznych i filmów fabularnych działając tym samym na szkodę twórców i właścicieli praw autorskich.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 16 komputerowych dysków twardych o łącznej powierzchni 1,56 TB oraz przenośny komputer , zawartość zabezpieczonego sprzętu zostanie sprawdzona przez biegłego z zakresu informatyki.Za rozpowszechnianie cudzych utworów muzycznych, fonogramów i wideogramów grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności".

 

Żródło http://www.kmp.koszalin.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a także zainstalowane na swoich komputerach oprogramowanie , brali udział w procesie wymiany plików w sieci p2p ( prejt tu prejt) pozyskiwania i rozpowszechniania , utworów muzycznych i filmów...

LOL

w sumie system na dzien dzisiejszy nie jest taki drogi, a i Viste przy okazji mozna zalapac, uwazam, ze to dobry okres na zakup systemu, a do tego ta mobilizacja :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjdą do mnie z nakazem to co mogę zrobić? :) Chodzi mi o to jak sprawdzić czy są to prawdziwi? Kazać się wylegitymować, poprosić o nakaz. Ale da się to jakoś z centralą sprawdzić czy coś takiego? Gdzie zadzwonić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjdą do mnie z nakazem to co mogę zrobić? :) Chodzi mi o to jak sprawdzić czy są to prawdziwi? Kazać się wylegitymować, poprosić o nakaz. Ale da się to jakoś z centralą sprawdzić czy coś takiego? Gdzie zadzwonić?

Normalnie dzwonisz na policje i mowisz, ze przyszli do Ciebie jacys ludzie w mundurach i chcesz potwierdzic, czy faktycznie zostali do Ciebie wyslani, bo nie masz nic na sumieniu, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś osoba z neostradą do której przyszli??

Do mojego kumpla przyszli z nakazem pokazali i zabrali mu kopma.Mial neo

Do kolegi mojego kumpla, ktorzy trudnili sie naprawianiem kompow dla znajomych, tez przyszla policja i tez maja teraz klopoty :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest na 100% pewne, że do twojego kumpla co miał neo? Czy do kolegi, kolegi,kolegi przyszli? :D

Na 100% do mojego kumpa z grupy z uczelni co mial wlasnie neo :)

A moj drugi qmpel z grupy powiedzial ze tamtych zgarneli...tyle wiem

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia... studenci, lubicie wkrecac ludzi.

a zaraz pewnei zaczna pojawiac sie pzypadki, w ktorych weslzi do kogos kto ani nei mial netu ani wogole kompa, ale zajeli mu komorke bo mial nielegalnego tetrisa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia... studenci, lubicie wkrecac ludzi.

a zaraz pewnei zaczna pojawiac sie pzypadki, w ktorych weslzi do kogos kto ani nei mial netu ani wogole kompa, ale zajeli mu komorke bo mial nielegalnego tetrisa!

Stary nie chcesz to nie wierz...nikt Cie nie zmusza zebys uwierzyl...mowie to co wiem i wiem ze mnie qmple nie wkrecali...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noż się w kieszeni otwiera. Nikt ci nie może zarekwirowac sprzetu-chyba ze masz 20 nagrywarek i w garazu przegrywasz filmy a potem sprzedajesz. Tak samo-nie ma czegos takiego jak 1,3,5,9,99 za mp3 czy film. OGrzywnie decyduje sedzia po oorzeczeniu winy.Jak jakis imbecyl komus zaplacil to jest glupi.Idac waszym tokiem rozumowania widze ze juz w calym kraju sa naloty-ciekawe skad policja wziela tyle ludzi-pewnie wojsko im pomaga.Sprawdzaja kompy a mordercy i inni przestepcy szaleja przed swietami.

 

trzepia klientow jednego ze sklepow komputerowych ok. 200 na Śląsku

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a czytaliscie o nagrodach dla policji za zwalczanie 'piractwa' ?

tyle, z enei hcodzi tu o piractwo wfirmach a wlasnie posrod zwyklych uzytkownikow domowych!

nawet ostatnio wreczyli im te nagrody, niestety slaska policja nie zalapala sie na podium, ale w przyszlym roku odrobia straty i powalcza o 1. miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a czytaliscie o nagrodach dla policji za zwalczanie 'piractwa' ?

tyle, z enei hcodzi tu o piractwo wfirmach a wlasnie posrod zwyklych uzytkownikow domowych!

Mowa jest także o piractwie w firmach:

Nagrodę Koalicji Antypirackiej otrzymali też funkcjonariusze Komeny Rejonowej Policji Warszawa III, którzy w listopadzie 2006 r. przeszukali siedzibę dużej warszawskiej firmy, zabezpieczając 130 komputerów, na których dyskach odnaleziono pirackie oprogramowanie, wykorzystywane na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nono, mnei sasiadki syna kolega tez nei wkrecal!

Czy może mi to ktoś jeszcze raz przeczytać, bo ze śmiechu literki się rozmazują?

 

pirackie oprogramowanie, wykorzystywane na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej

To było od zawsze, bo chyba niewielu jest idiotów, którzy prowadząc firmę mają "kopie zapasowe" Windowsów. Za duże ryzyko, zbyt pazerny i wszechmocny Urząd Skarbowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...