Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Potrzebuje pomocy w wyborze monitora 24" głównie do xbox'a, filmów, internetu i amatorskiej obróbki zdjęć (z wakacji itp) - w tej kolejności właśnie.

Myślałem nad Samsungiem T240HD - fajnie by było mieć monitor z tunerem - ale nie wiem czy nie będzie mi przeszkadzał znaczny input lag.

Inną opcją jest LG W2452V albo Benq E2400HD. Ale nie jestem zdecydowany.

Co polecacie? Nie chcę wydać więcej jak 1300zl. Wskazane by monitor miał skalowanie 1:1 (T240HD i W2452V tą opcję posiadają)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Potrzebuje pomocy w wyborze monitora 24" głównie do xbox'a, filmów, internetu i amatorskiej obróbki zdjęć (z wakacji itp) - w tej kolejności właśnie.

Myślałem nad Samsungiem T240HD - fajnie by było mieć monitor z tunerem - ale nie wiem czy nie będzie mi przeszkadzał znaczny input lag.

Inną opcją jest LG W2452V albo Benq E2400HD. Ale nie jestem zdecydowany.

Co polecacie? Nie chcę wydać więcej jak 1300zl. Wskazane by monitor miał skalowanie 1:1 (T240HD i W2452V tą opcję posiadają)

 

pozdr.

 

Człowieku! Jeśli głównie pod konsolę to żaden z nich tylko monitor o proporcjach 16:9 chyba ze chcesz ogladac czarne paski albo rozciagniety obraz :)

 

np za poniżej 1200zł kupisz FullHD 23" LG M2394D-PZ

 

http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-23-lcd-m...352.339232.html

 

 

zobacz ile złącz jakie parametry, wlasciwe proporcje panoramy i do tego jeszcze tuner TV dostaniesz

 

zwroc uwage na gware przy zakupie (pixele itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku! Jeśli głównie pod konsolę to żaden z nich tylko monitor o proporcjach 16:9 chyba ze chcesz ogladac czarne paski albo rozciagniety obraz :)

 

np za poniżej 1200zł kupisz FullHD 23" LG M2394D-PZ

 

http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-23-lcd-m...352.339232.html

 

 

zobacz ile złącz jakie parametry, wlasciwe proporcje panoramy i do tego jeszcze tuner TV dostaniesz

 

zwroc uwage na gware przy zakupie (pixele itp)

No tak monitor na papierku fajny, ale nie widziałem jeszcze żadnej recenzji sensownej. Nie bardzo chce kupowac kota w worku. Do tego to tylko 23 cale, a przy rozdzielczości natywnej hd to zawsze lepiej ten jeden cal więcej. Xbox ma obsługe 16:10 wiec jakoś nie cisne na mniejszy ekran by tylko nie mieć pasów i nie sądze by mi przeszkadzały, bardziej już chyba rozciągniety obraz jak podlacze dvd playera, ale wlasnie tu przychodzi z pomocą pixel mapping 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież BENQ E2400HD ma 16;9

http://www.anandtech.com/displays/showdoc....?i=3449&p=5

jest jeszcze test na Hard forum ale teraz coś nie jest dostepny

 

sam zastanawiam się nad jego kupnem , jest może ktoś to miał kontakt z tym sprzętem w realu ???

wydaje sie dobrą propozycja za ok 1 tyś

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung ma proporcje 16:10 i w recenzji na prad.de napisali: "In DVD or console usage, the interpolation is unfortunately comparable with that in PC mode. The Samsung 2493HM cannot display 1080p correctly. It cuts off image material to the side. The user should also reckon with display that is stretched to the side, where circles become slightly oval, for example."

 

Nie wiem na ile to jest prawdą. Ktoś może potwierdzić, że ten Samsung rozciąga obraz? W sumie bardzo mi się podoba (pivot i duże możliwości regulacji szczególnie), ale wolałbym nie mieć zniekształconego obrazu z dvd.

A i w opiniach na ceneo wyczytałem że model bez huba usb ma matryce glare, trochę mi się w to nie chce wierzyć. Może ktoś zaprzeczyć/potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung ma proporcje 16:10 i w recenzji na prad.de napisali: "In DVD or console usage, the interpolation is unfortunately comparable with that in PC mode. The Samsung 2493HM cannot display 1080p correctly. It cuts off image material to the side. The user should also reckon with display that is stretched to the side, where circles become slightly oval, for example."

 

Nie wiem na ile to jest prawdą. Ktoś może potwierdzić, że ten Samsung rozciąga obraz? W sumie bardzo mi się podoba (pivot i duże możliwości regulacji szczególnie), ale wolałbym nie mieć zniekształconego obrazu z dvd.

A i w opiniach na ceneo wyczytałem że model bez huba usb ma matryce glare, trochę mi się w to nie chce wierzyć. Może ktoś zaprzeczyć/potwierdzić?

przecież ja pisałem o nowym modelu 2494HM a nie 2493HM

 

nie mam konsoli żeby sprawdzić skalowanie 2493HM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież ja pisałem o nowym modelu 2494HM a nie 2493HM

 

nie mam konsoli żeby sprawdzić skalowanie 2493HM...

a sorry nie zwróciłem uwagi na ostatnią cyferkę, ale monitor chyba jeszcze nie jest dostępny w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, ale zapytam:

Monitor 24", dużo pisania, czasami gry z konsoli (może kupię).

Wybrałem:

Samsung 2493HM, Gateway FHD2400, HP w2408h.

Samsung i Gateway często porównywany w recenzjach, generalnie Gateway bije samsunga, zwłaszcza, że Samsung kiepsko sobie radzi z interpolacją (a będzie konsola może). Wykonanie i design zdecydowanie na plus dla Gatewaya, chociaż to nie najważniejsze. Tylko znowu ciężko go dostać. Z kolei HP starszy, wcześniej recenzje, więc rzadko porównywany do tamtych, ale generalnie nie spotkałem negatywnej recenzji, na interpolację też nie narzekali.

1. Ktoś wie gdzie te monitory można zobaczyć i kupić w sensownej cenie w Krakowie? Zwłaszcza Gatewaya, bo Samsunga czy HP łatwo znaleźć.

2. Ktoś się orientuje jak Gateway wypada przy HP? Którego wybrać? Czy może z jakiś powodów Samsung? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial doczynienia z tym monitorem ?

http://www.ceneo.pl/2006038

Samsung SyncMaster 2343BW

 

Cena jest bardziej niz odpowiednia dla mnie. Na papierze tez wyglada bardzo zachecajaco. Duza rodzielczosc 16:9 (2048x1152), odpowiedni rozmiar 23' i mala plamka (0.249).

Na necie znalazłem doslownie kilka opinii na jego temat, wszystko bardzo pozytywne. Ale chcialbym wiedziec czy ktos mial dluzej doczynienia z tym monitorem i czy przypadkiem jakies dziwne rzeczy po czasie nie wychodza.

 

I wazne pytanie, czy ten monitor ma Aspect scaling. Bo skalowanie czego kolwiek na caly monitor to mnie srednio interesuje. Wole juz miec czarne pasu po bokach i na dole :P.

Edytowane przez iniside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nastąpiła lekka zmiana - HP nie ma HDMI + DVI, a Gateway okazał się straszną kupą (jeden miał badpixela w sklepie, potem mi powiedziano, że wszystkie które sprzedali wróciły...).

Teraz znalazłem Benqa V2400W - same zachwyty na amerykańskich forach, recenzje b. pozytywne. Ktoś może używa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten benq v2400w też mi się podoba, ma pixel mapping 1:1, dobre opinie. Szkoda tylko że bez pivota i możliwości powieszenia. Skoro ciężko z dostępnością 2494/2493HM to się teraz zastanawiam między LG 2452v a tym benq. Warto wydać 200zl więcej na benq? Na pewno wygląda ładniej, ale czy ten wygląd jest wart takie dopłaty. hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz G2400WD - to samo co V2400W. Matryca na pewno jest identyczna (pytałem samego BenQa :P), monitor jako taki też powinien być taki sam, chociaż mogą się różnić detalami, bo pewnie budowę mają troszkę inną (V2400W jest b. płaski ). G2400WD da się kupić już za 1000zł.

Jest też G2400WT = G2400WD + regulacja wysokości. Ale co ciekawe na prad.de dostał ocenę 3/5, a V2400W 4/5. Może to kwestia recenzenta itp., chociaż jak przeglądałem wykresy to wyglądały bardzo podobnie, ale minimalne różnice były (może takie same jak między różnymi egzemplarzami V2400W, nie wiadomo). Na razie recenzja G2400WT jest tylko po niemiecku bez tłumaczenia na ang., więc ciężko się z niej dowiedzieć czegoś więcej (przynajmniej mi ;)).

Osobiście jakbym miał wybierać między LG a tym Benqiem to brałbym G2400WD. Na hardforum wszyscy twierdzą, że to to samo co V2400W i pewnie tak jest skoro matryca na pewno ta sama. Powinien to być też niezły monitor. ;) Co do G2400WT to jest mniej informacji, bo chyba nie jest sprzedawany w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te G2400 mi się nie podobają - takie zwykłe szaraki ;). Już bym wolał chyba lg. Na razie jednak bliżej mi do V2400w, chyba że znowu pojawią się w sklepach samsungi 2493hm (z opinii na ceneo całkiem nieźle skalują)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No G2400 wygląda zwyczajnie, ale LG też mi się nie podoba. ;)

Samsung 2493hm na pewno ma problemy ze skalowaniem, tzn o podłączeniu czegoś przez hdmi i dobrym skalowaniu z 16:9 można zapomnieć. Ucina i do tego jeszcze są zniekształcenia. http://www.prad.de/en/monitore/review/2008...3hm-part19.html

However, users who are expecting correct interpolation in DVD or console usage will be disappointed. Cut images and distorted display should be reckoned with

Ogólnie polecam recenzję, nie jest zły, ale, np. ja chcę monitor do x360 to odpada.

Widziałem ten monitor na żywo w Vobisie za 1250zł. Na jakiś wyszukiwarkach nie wygląda jakby miały być problemy z jego dostaniem.

E2400HD też niezły, ale mimo wszystko więcej pracuje na kompie niż gram/oglądam, więc wolę 16:10. ;)

Co do LG to też nie jest zły, recka: http://www.prad.de/en/monitore/review/2008...52v-part11.html

Wypada w sumie podobnie do Benqa, ale rzeczy na których mi osobiście zależy to jak najmniejszy banding, dobra czerń, równe podświetlenie. Czerń i podświetlenie podobne w obu monitorach, ale w Benqu jest szansa na mały banding, bo jest ładnie skalibrowany fabrycznie i nie trzeba mieszać kartą graficzną. LG ma poszerzoną paletę kolorków, niby w recenzji piszą, że dzięki temu filmy wyglądają ładniej, ale zwykle przy tej palecie kolorki są nienaturalne i przesycone - ja tego nie lubię, chociaż ofc to zależy, takie "żywe" kolorki pewnie mogą się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy nxe w x360 ma obsługę 16:10, więc sam już wstawia paski u góry i dołu i monitor nic nie skaluje, więc 2493hm jeszcze tak całkiem nie odpada. Gorzej będzie jak się podłaczy dvd playera. Ale monitor z pixel mapping to jednak fajna sprawa. Daje sobie jeszcze weekend i jak nic innego nie wymysle to biore tego benka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie wlasnie za monitorem do X360 i fajnie by bylo gdyby mial HDMI. Jednak po glowie chodzi mi ten Samsung 2343BW jednak nie wiadomo jak wyglada support rozdzielczosci 2048x1152 w Xboxie. Ktos widzial jakies opinie na ten temat? Nie potrafie niczego znalezc nawet na [H] nie maja takiego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie ma HDMI z tego co widzę, a co do tej rozdzielczości to nie byłbym optymistą, że xbox będzie taką oferował. Ale można popytać na jakimś forum xsa, żeby ktoś sprawdził.

Oczywiście że X-Box nie oferuje takiej rozdziałki ... będzie skalowanie przez elektronikę monitora do natywnej. Przy 1280x720 ( chyba większość gier HD na XBOX ma taką rozdz.) efekt powinien być świetny (duża ilość pikseli - dokładniejsze skalowanie ... pod warunkiem że jest zastosowany dobry algorytm).

 

ps. ale HDMI to już lepiej by było bo po analogu zawsze jest gorzej

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rozdzielacz HDMI + DVI => DVI może? Ale nie wiem jak to się sprawuje.

I z ciekawości - ktoś orientuje się czy lepiej wygląda obraz z xboxa w 720p i rozciągany przez monitor, czy obraz w 1080p, ale skalowany przez xboxa? ;) Czy bez różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

przesledzilem prawie caly watek, zarowno ten jak i duzooo dluzszy o 22" :)

potrzebuje monitorka do netu, filmow.Zadnego grania na PC, ale czasami chcialbym podpiac

do niego PS3 kiedy tv jest zajety.

Dlatego tez wystarczy mi TN, musi miec DVI i HDMI. Katy nie sa istotne, bo i tak siedze na wprost.

Poczatkowo zastanawialem sie nad 22" ale z racji podpinania PS3 wolalbym cos wiekszego i

z lepsza rozdzielczoscia.Porozgladalem sie i znalazlem Samsunga SM 2494HS.

Podoba mi sie, parametry ma ok (jak dla moich zastosowan), tylko ta rozdzialka - dobra

dla PS3, ale w windzie bedzie szeroko i wasko w pionie...

Mozecie mi powiedziec jak sie zachowuje np. T240 po podpieciu PS3 lub innej

konsoli w trybie 16:9 ? chodzi mi czy jest mozliwosc zrobienia ekranu z czarnymi paskami

po bokach zamiast rozciagniecia? w takim T240 w windzie mialbym troszke szersza przestrzen.

no chyba ze polecicie mi cos zupelnie innego :) choc nie ukrywam ze wolalbym zostac przy

samsungu.W tej chwili mam 940N+ i jest to 3 samsung na moim biurku (nigdy mnie nie

zawiodly).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...