Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle, moglbys rozwinac swoja mysl na temat tego skalowania? Duza liczba pikseli - dobre skanowanie?

Jakość po skalowaniu to jakość/dokładność skalera + ilość pikseli. Więcej pikseli + dobry scaler = lepsza jakość niż mniejsza ilość pikseli + ten sam skaler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra po przejrzeniu instrukcji od T240, wiem juz ze jest opcja "just scan" dla zrodel

HDMI i wtedy obraz jest w rozdzielczosci podawanej (czyli 1920x1080 dla PS3).

czyli nadaje sie, ale przy okazji chcialem obejrzec instrukcje od 2494HS i tu zonk.

Monitor wystepuje tylko na japonskiej stronie samsunga...

patrzac po parametrach 2494HS ma lepszy kontrast dyn. od T240.

Wiem ze go nie uzyje bo oczy bym sobie wypalil, ale ta roznica oznacza

chyba ze 2494HS jest na innej matrycy. Mam racje?

znacie moze jakies testy, opisy 2494HS? bo nic nie moge znalezc...

a moze ktos go uzywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T240 z tego co wyczytałem nie ma pixel mappingu, więc obraz będzie w pewnym stopniu skalowany, co innego t240HD - który potrafi wyświetlić obraz 1:1. Just scan działa chyba tak, że w zależności od formatu obraz jest dopasowywany do szerokości lub wysokości ekranu, w zależności co pierwsze osiągnie krawędź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem sobie benq v2400w, mam nadzieje że to bedzie dobry wybór.

A tak jako ciekawostka, wczoraj na stronie della mieli jakiś błąd i można było kupic 22 calowy 2209wa za 282 zl netto. Co jest niezłą ceną zważywszy że jest to najnowszy model na matrycy bodajże ips. Znajomy kupił dwa, ja już nie zdążyłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy ten Benq... na pewno nie da sie kolo niego przejsc obojetnie.

Ja sie chwilowo wstrzymam, musze sie wybrac do jakiegos sklepu dla ludzi o

niskim wspolczynniku IQ ;) i obadac pare monitorkow.

 

Edit:

@tomboy

jak tam Benq? doszedl?

bo im dluzej patrze na ten monitor, tym bardziej mi sie podoba jego nietypowy design.

parametry tez ma wszystkie takie jakbym chcial i skalowanie 1:1.

do tego cieniutki...

przydalby sie opis wrazen na zywo :)

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczaiłem tego della w weekend, zamówiłem, potwierdził mi automat, w poniedziałek dostałem potwierdzenie pewnie od jakiegoś pracownika, przelałem kasę, zobaczymy. ;) Ale jak nie przyjdzie to może będę się decydował na BenQa, więc opisz jak wrażenia i gdzie kupowałeś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tymi dellami to ciekawa sprawa, ponoc wlasnie duzo ludzi dostalo potwierdzenia by wplacić kase. Jak już się wplaci to w razie czego mozna sie juz sądzić.

 

Benqa zamówiłem w agito, dzisiaj widzę że już mają na magazynie (czas oczekiwania był 2-3 dni). Mam nadzieję że do piątku go dostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis w MM, mialem nadzieje obejrzec V2400W.

na nadziejach sie skonczylo, ale obejrzalem sobie HP 2448HC

szyba wcale nie przeszkadza (mimo ze bylem w bardzo jasno oswietlonym sklepie)

kolorki, bogate menu, zlacza i design bardzo przypadly mi do gustu :)

cena juz troszke mniej...

samsungi w ogole mi sie nie podobaly.

w sumie to wzialbym HP, ale nie zrobie tego dopoki nie obejrze

na zywo V2400W (zeby sobie pozniej w brode nie pluc).

Tylko nigdzie go nie moge znalezc. Wszedzie tylko "czas oczekiwania 2-3dni".

Choc ten HPek.... ehhhhh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Zastanawiam się nad monitorkiem 24cale. Najbardziej przypadły mi do gustu LG W2452V-PF oraz Samsung T240. Oba monitory mają podobne parametry. Widziałem oba w MM (jeden obok drugiego stał) i kolory na LG były zdecydowanie lepsze, aczkolwiek mogło to wynikać ze źle ustawionego T240. Kolejnym plusem LG jest gwarancja na piksele 30 dni oraz to że jest tańszy od T240. Samsung T240 z kolei jest ładniejszy. Czy mógłby mi ktoś doradzić (najlepiej ktoś kto ma któryś z tych monitorów lub miał z nimi styczność). Ewentualnie może jakiś inny model? Cena najlepiej 1150zł max. Czy Benq V2400W będzie lepszy od LG W2452V-PF lub Samsunga T240?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem benka, na razie podłaczylem pod lapka po d-sub bo jestem w pracy. Wieczorem wytestuje dvi i hdmi.

Tak na szybko to monitor bardzo ładnie sie prezentuje, zero hot pikseli. Z początku uderzył mnie dużą jasnością, ale po zastosowaniu parametrów z prad.de jest ok, kolorki całkiem fajne, rozdzielczość wymiata ;).

Kąty matrycy ujdą, nawyraźniej widać zmiany kolorów jak się patrzy lekko z dołu, także musiałem sobie podnieść krzesłko troche, ale w końcu nie ma się co dziwić - matryca TN. Zdjęcia w fullhd wyglądają bardzo ładnie.

Przyciski dotykowe sprawują się średnio, lubią nie załapywać, ale często ich używać raczej nie będę.

Monitor cichutki, żadnego brzęczenia i syczenia. Trochę przeszkadza mi odświeżanie (60Hz moje oko potrafi dostrzec), ale powoli się już przyzwyczajam.

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto podpinac monitor przez HDMI? Kupić przejściówkę hdmi-dvi i kabel. Mój monitor to benq fp241w

no chyba ze sie ma konsole np. PS3.

Komp przez DVI a konsola przez HDMI.

 

jezeli chodzi o przyciski dotykowe, to wczoraj sie stroche bawilem samsungiem z nimi

i powiem szczerze ze sa wyjatkowo wkurzajace... fakt ze zbyt czesto sie ich nie uzywa, ale....

a mnie coraz bardziej kusi HP 2448HC.

Wczesniej szyba mnie odrzucala, ale jak popatrzylem w sklepie to zmienilem zdanie.

Kolorki ma rewelacyjne, wszystko co potrzebuje, swietny system regulacji.

a cena.... chyba ja po prostu przelkne i nabede dzis HPeka :D

musze sie jeszcze troche "pozastanawiac" co znaczy przetlumaczyc sobie cene :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przeszkadza mi odświeżanie (60Hz moje oko potrafi dostrzec), ale powoli się już przyzwyczajam.

 

Pozdr,

Jeśli widzisz migotanie to nie jest to wina odświeżania (nie liczę wzorów do wykrywania inwersji). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyszedł na polski rynek fajny monitorek Samsung'a, model SM-2333HD.

 

http://znak.pl/index.php?cid=209&scid=...=l23SamSM2333HD

 

Ciekawy jest bo ma 23 cale, Full-HD 1920-1080 (16:9), DVI, 2xHDMI, Tuner TV, i ta cena :)

Wcale nie taki fajny ... brak dopalacza. Poza przyciętą rozdzielczością w pionie (właściwie to poniekąd wada) zero innowacyjności (np. brak 120 Hz ) ... to wręcz kolejny kotlet z przed lat (jedynie zmieniła się wspomniana rozdzielczość/proporcje). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze rozdziałka 1920x1080 (16:9) idealna jest do konsoli zadnego rozciagania itp, pozatym nie spotkalem sie jeszcze z monitorem 120Hz. podasz link do jakiegos oczywiście w rozdzielczości Full-HD??

 

A o jaki ci dopalacz chodzi bo nie bardzo rozumiem?? :)

Edytowane przez viini666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze rozdziałka 1920x1080 (16:9) idealna jest do konsoli zadnego rozciagania itp, pozatym nie spotkalem sie jeszcze z monitorem 120Hz. podasz link do jakiegos oczywiście w rozdzielczości Full-HD??

 

A o jaki ci dopalacz chodzi bo nie bardzo rozumiem?? :)

Wiem że są tańsze ... a z droższych to EIZO CG232W (~22" full HD, sprzętowo kalibrowalny, 120 Hz, IPS)

 

Dopalacz - overdrive , RTC - w telegraficznym skrócie zmniejsza smużenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powoduje więcej syfu niż korzyści, więc zwykle największą zaletą monitora z dopalaczem jest opcja w menu która pozwala go wyłączyć. ;) W ogóle bym się tym nie sugerował, TNka spokojnie do grania wystarczy bez żadnego dopalacza. Nazywanie tego samsunga kotletem to trochę dziwna rzecz. Monitor jak monitor, dużo wejść (2 hdmi), 16:9 jak ktoś potrzebuje, full hd, w tej cenie niegłupie wyjście, chociaż o monitorze chyba nic nie wiadomo. Może pojawią się jakieś recenzje/opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powoduje więcej syfu niż korzyści, więc zwykle największą zaletą monitora z dopalaczem jest opcja w menu która pozwala go wyłączyć. ;) W ogóle bym się tym nie sugerował, TNka spokojnie do grania wystarczy bez żadnego dopalacza. Nazywanie tego samsunga kotletem to trochę dziwna rzecz. Monitor jak monitor, dużo wejść (2 hdmi), 16:9 jak ktoś potrzebuje, full hd, w tej cenie niegłupie wyjście, chociaż o monitorze chyba nic nie wiadomo. Może pojawią się jakieś recenzje/opinie.

Jakiego syfu ? Jak jest dobrze wyregulowany to nie ma syfu (czyt: jak monitor jest dobrej jakości).

 

Wiesz do grania spokojnie wystarczy i CRT 14" a do oglądania filmów wystarczy format VideoCD (352x288) :] - chodzi o to by było lepiej ... ja tam wolę bardziej Full HD (1920x1080) od VideoCD podobnie jak monitor z dobrze wyregulowanym dopalaczem niż bez niego.

 

A odgrzewany kotlet to dla tego że tego typu monitory to były już ... 3 lata temu ? (nie mówię o proporcjach ale o jakości samej matrycy, odświeżaniu, kontraście , palecie barw 262 tys. itd.). Jak jutro zaczną sprzedawać monitor na matrycy klasy "z przed 3lat" ale o proporcjach 2,35:1 to też powiesz "super elo nowość?" - dla mnie to odgrzewany kotlet nie oferujący nic nowego.

 

Kolejna sprawa to HDMI .... jak kupujesz coś do konsoli to się przyda ale w ... 99% przypadków będzie to monitor do komputera więc po co to ? I jeszcze 2x HDMI ? .... po co ? Tylko dodatkowe koszty a jakość nadal marna (paleta,kąty,LUT,smużenie) i jak powiedziałem zero innowacji a nawet REGRES (brak dopalacza = większe smużenie ... to już dawniej robili lepsze te monitory ! ... i ciekawe jaki LAG).

 

Tego typu monitor jest "sensowny" dla kogoś kto chce podłączyć X-BOX+PC+może tuner TV

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konsoli najlepiej miec normalny monitor 16:10 ale z opcja skalowania 1:1.

Zanim wybralem HPeka to tez chcialem monitor 16:9 zeby nie bylo znieksztalcen podczas grania na PS3.

Jednak poniewaz monitor przez wiekszosc czasu jest wykorzystywany do kompa to wolalem troche wieksza rozdzielczosc w pionie.

taki monitor 16:9 w windzie jest strasznie wkurzajacy, wysokosc 19-tki a szerokosc nieproporcjonalnie duza.

Wiec od wczoraj wieczor mam HP 2448HC :D

Na razie jest rewelacyjnie, zero pixeli. NIe bede go jeszcze opisywal bo musze przed nim posiedziec dluzej.

Na razie jedna uwaga ergonomiczna.Przycisk power - podczas naciskania caly monitor zjezdza na dol.

Powinni dac jakas blokade regulacji wysokosci.

Obraz z PS3 - miodzio :) przy skalowaniu 1:1 zyleta, przy rozciagnieciu na caly ekran traci troche ostrosci, ale

specjalnie to nie przeszkadza (choc widac), a obraz nie jest jakos bardzo znieksztalcony.

na razie jestem zachwycony :)

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konsoli najlepiej miec normalny monitor 16:10 ale z opcja skalowania 1:1.

Zanim wybralem HPeka to tez chcialem monitor 16:9 zeby nie bylo znieksztalcen podczas grania na PS3.

Jednak poniewaz monitor przez wiekszosc czasu jest wykorzystywany do kompa to wolalem troche wieksza rozdzielczosc w pionie.

Jestem tego samego zdania - 16:10 jest do PC bardziej optymalny. Może kiedyś jak będziemy mieli zaokrąglane monitory 50" to nawet 2,35:1 będzie optimum, ale obecnie 16:10 wydaje się być najlepszą propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, po kilku dniach używania benka żadnych problemów nie zauważyłem, migotanie ustało po zmianie kabla na dvi. Grając na pełnym ekranie w xboxa nie zauważyłem jakiegokolwiek braku ostrości. Monitor świetnie skaluje. Ale jako że szukałem monitora z pixel mappingiem to też i go mam włączonego - fajna sprawa, szczególnie że można grać sobie gierki pc w dość małej rozdzielczości bez utraty jakości obrazu.

Jedyne co się rzuca w oczy w tym monitorze to nierównomierne podświetlenie, co widać jak ogląda się filmy. Czerń w dolnym prawym rogu jest mocniej podświetlona, ale nie przeszkadza na tyle bym chciał zwrócić monitor. Swoją drogą dokładnie taki sam efekt opisali w recenzji na prad.de.

Gram cały czas na wyłączonym AMA, matryca jest sama w sobie na tyle szybka że nie widze smużenia.

Teraz jeszcze czeka mnie zmiana kompa, bo coś cienko obecny radzi sobie z odtwarzaniem filmów w fullhd.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli do kompa to 16:10 poki jeszcze sa.....ale jak pol na pol albo nawet 1/3(dla kompa)-2/3(dla reszty) to zdecydowanie 16:9

te 120 pikseli w pionie strasznej roznicy nie robi - kwestia przyzwyczajenia

 

co do samsunga z ta koslawa rozdzialka 2048x1152 to omijac z daleka - zaden obraz hd czy to z kompa czy tunera czy tez konsoli nie bedzie wygladal dobrze - tylko 1920x1080 jest prawidlowo kompatybilne z hd i 720P idealnie sie skaluje na takim ekranie(no prawie ale najlepiej ze wszystkich innych rozdzialek)

ten samsung zdatny tylko i wylacznie do kompa

podobnie jak koslawce z 1366x768....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli do kompa to 16:10 poki jeszcze sa.....ale jak pol na pol albo nawet 1/3(dla kompa)-2/3(dla reszty) to zdecydowanie 16:9

te 120 pikseli w pionie strasznej roznicy nie robi - kwestia przyzwyczajenia

 

co do samsunga z ta koslawa rozdzialka 2048x1152 to omijac z daleka - zaden obraz hd czy to z kompa czy tunera czy tez konsoli nie bedzie wygladal dobrze - tylko 1920x1080 jest prawidlowo kompatybilne z hd i 720P idealnie sie skaluje na takim ekranie(no prawie ale najlepiej ze wszystkich innych rozdzialek)

ten samsung zdatny tylko i wylacznie do kompa

podobnie jak koslawce z 1366x768....

Pewnie dlatego ze ten monitor byl w zalozeniem do kompa robiony ;p.

A swoja droga dlaczego braz mialby sie zle skalowac ? Przeciez 2048x1152 to sa idealne proporcje 16:9, wiec ze skalowaniem np. 1920x1080 w gore w nie powinno byc zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chce kupic monitor do PS3 i X360. (nie bedzie urzywany do PC)

Mialby on miec:

-HDMI, DVI, (opcja VGA)

-1900x1200

-2ms (max 5ms - w sumie neiwiem czy widac roznice)

-dobry kontrast (jaki?)

-nie moze miec Tunera TV

-cena ok 1500zl

Rozgladalem sie za Acerami 24" V 243 ale jakie inne byscie polecili?

Edytowane przez makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chce kupic monitor do PS3 i X360. (nie bedzie urzywany do PC)

Mialby on miec:

-HDMI, DVI, (opcja VGA)

-1900x1200

-2ms (max 5ms - w sumie neiwiem czy widac roznice)

-dobry kontrast (jaki?)

-nie moze miec Tunera TV

-cena ok 1500zl

Rozgladalem sie za Acerami 24" V 243 ale jakie inne byscie polecili?

Dla Ciebie bardziej optymalne będą modele 16:9 1920x1080 . Między 5ms a 2ms jest różnica ... ale jeśli wybierasz 2 ms (model z dopalaczem) to trzeba tak selekcjonować by był dobrze wyregulowany (brak przebić/artefaktów). W skrajnie źle wyregulowanych modelach z dopalaczem może być gorzej niż bez dopalacza.

 

Na kontrast typu 3000:1-50000:1 nie patrz bo nie istnieje LCD z takim kontrastem statycznym (a już na pewno nie TN). Najwyższy kontrast na TN to niecałe 1000:1 (gorsze modele mogą mieć nawet 600:1 a napis od producenta kilka-kilkanaście tys. :1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chce kupic monitor do PS3 i X360. (nie bedzie urzywany do PC)

Mialby on miec:

-HDMI, DVI, (opcja VGA)

-1900x1200

-2ms (max 5ms - w sumie neiwiem czy widac roznice)

-dobry kontrast (jaki?)

-nie moze miec Tunera TV

-cena ok 1500zl

Rozgladalem sie za Acerami 24" V 243 ale jakie inne byscie polecili?

SM 2494HM -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...