Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem zabralem sie za sasiedni R437, poskutkowalo. Niestety 2.25V nie dalo znaczacego przyrostu, 30 moze 40 mhz. Bez oradiatorowania nic wiecej nie wydusze z pamieci.

 

@ultor - czy wiesz juz, ktory rezystor moze byc odpowiedzialny za napiecie na gpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu bedzie troszke trudniej. projektanci niezle tu namieszali z przelotkami na pcb. jutro sie tym zajme.

 

oczywiscie mozesz cos samemu pokombinowac mierzac. zasada ta sama. szukasz rezystora, ktory leci od 4 nozki scalaka do masy. tylko jest troche rezystorow do pomierzenia ;].

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponowie moj problem bo nie uzyskalem odpowiedzi

==========

 

niecaly miesiac zlozylem sobie komputer:

 

C2D e2160 (2x1,icon_cool3.gif

ASUS GF 8600 GT 512 GDDR3

1gb ram

dysk 250 sata

zasilacz MODE COM 350w

 

Komputer dziala idealne na windowsie ale w grach juz roznie bywa.

Jedne gry dzialaja lepiej a drugie gorzej np. demo Call of duty 4 dzialalo mi w rozdzielczosci 1440x900, bez AA, textury na ultra w klatkach min 30 w zwyz, CnC3 Tiberium podobnie tyle ze ustawienia byly ULTRA/HIGH, Portal/EP2 na maxa w 1440x900 nawet ETQW w ustawieniach na maxa ale juz taki MOH:A by grac plynnie musialem miec ustawienia textur i modeli na LOW ale za to wlaczylem sobie ofekty na HIGH, rozdzielczosc 1024x768 i bylo tak od 30-60, Colin Dirt - ustawienia na LOW/off i rozdzielczosc 800x600 by miec mniej wiecej 25-30fpsow jak wylaczylem hdr to mualem juz ze 40 (na ustawieniach srednich/wysokich mialem 20-25fps ale to malo...), kolejna gra ktora zalicza sie do slabo dzialajacych to LOST PLANET - 800x600, LOW, efekty na HIGH i mam ok stale 30 fpsow (High jest z 15-20), Fear ktory ma 2 lata dzialal mi srednio nawet na ustawieniach srednich (na high grac sie nie dalo bo za malo fpsow) a w Call Of Juarez na srednich ustawienaich na PS3 bylo ok 30 (na poczatku gry) ale gdy zmienilem na PS2 niewiele gra przyspieszyla i ja wykasowalem odrazu. Sterowniki z plyty od asusa (niepamietam wersji) lub 163.71 (obecne) ale jaks niewidze roznicy moze jedynie nie mam BSOD bo mialem grajac w Bioshocka (ustawienia wysokie pare opcji off) czy MOHa na LOW...

 

Gdzie lezy problem? Bo karta wg dziwnie sie sprawuje np. nowy COD4 a raczej demo, ETQW, PORTAL, EP2 dziala lepiej (ustawienia 1440x900, high, bez aa,itp) niz 2 letni FEAR czy Dirt/Lost Planet z przed paru miesiecy... mimo ze spelnialem juz wymagania ZALECANE

 

ps. klatki mierze FRAPSem

ps2. dokupienie drugiego ramu i danie go w dualchannel cos by dalo?

ps3. mam aktualne sterwoniki od Nvidii

 

odpowiadam na pytanie z poprzedniego mojego tematu

 

nie robilem ich, na ktorym ma zrobic? 2k5?

niekrecilem (a jesli nawet to do 2,1ghz softowo i tak nie widzialem roznicy) to czemu na niekreconym NOWOSC (COD4)dziala lepiej niz gra z przed kilkunastu tygodni (MOHA)

niewiem :P - wylacze i dopisze jaki to

mam najnowsze stery od Nvidii

 

tutaj drugi post, wklejam go ale forum go obcina - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...d=2782635

Edytowane przez signap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonic + srednio na jakie takty idzie? 700/2000 wycisne?

takie takty nie powinny sprawić problemu, ale to zależy od sztuki, można jeszcze shadery pojechać w góre tak do ~1700 co da dużego kopa karcie w nowych giercach

Edytowane przez cancel1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

signap

 

chyba sobie zartujesz ze w takiej rozdzielczosci chcesz na nie kreconym sprzecie w najnowsze gry grac i wszystko dac na full ;)

 

pierwsze procek ma za malo mhz. po drugie za malo ramu. po trzecie kup 8800 jak chcesz w taich rozdzielczosciach grac i wszystko dawac na full albo ostro krec karte;)

 

ale sadzac po zakupie 8600 z 512 ddr to chyba wyjasnia sprawe w kwesti znajomosci komputera;)

 

magia cyferek dalej rzadzi:) hehe

 

pomysl nastepny raz zanim cos napiszesz..

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecaly miesiac zlozylem sobie komputer:

 

C2D e2160 (2x1,icon_cool3.gif

ASUS GF 8600 GT 512 GDDR3

1gb ram

dysk 250 sata

zasilacz MODE COM 350w

 

Tak na marginesie , jeśli zamierzasz podkręcać, to zainwestuj lepiej w lepszy zasilacz, chyba że nie zalerzy Tobie na Twoim sprzęcie ?? :wink: . Bo Mode Com , raczej nie nalerzy do szczególnie dobrych zasilaczy :).

 

Tak jak powiedział przedmówca, magia cyferek ;P, a o dobrym zasilaczu nikt nie myśli , bo po co ?? , ale do czasu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@taipan - zdaje sie, ze jeden z tych dwoch rezystorow jest od vmoda na gpu. sprawdz czy sie zgadzaja wszystkie rezystancje itd.

 

 

/edit - ponizszy obrazek obrazuje vmoda gpu potwierdzonego pare postow dalej.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podkręc procek. (minimum 2.8 GHz). 1 GB ram to tez troche malo, jak na dzisiejsze tytuły.

 

PS - jaka plyta glowna?

GA-P35-S3

 

 

to powiedz czemu jedne gry dzialaja lepiej (COD4) a drugie gorzej (MOHA) mimo ze spelniam wymagania mniej wiecej ZALECANE

 

ps. to nie jest komp do gier jesli bral bym do grania to wolalbym bym sobie kupic 360 niz wydawac 2-3x tyle co X. Na tym kompie spokojnie sobie pogram w nowe tytuly - ja nie lece na grafike - moze wygladac slabo ale liczy sie fun/gameplay (np. jak w lost planet czy mohu na low z efektamy na high)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem troche zawiedziony sonic+ poszedl mi na 674/1631/1910 a mialem nadzieje ze przynajmniej dobije do 700 na rdzeniu ;/

No i czemu ma słuzyc ten post? Ołowek w łape i nie wracac bez porzadnego wyniku :P

 

GA-P35-S3

to powiedz czemu jedne gry dzialaja lepiej (COD4) a drugie gorzej (MOHA) mimo ze spelniam wymagania mniej wiecej ZALECANE

 

ps. to nie jest komp do gier jesli bral bym do grania to wolalbym bym sobie kupic 360 niz wydawac 2-3x tyle co X. Na tym kompie spokojnie sobie pogram w nowe tytuly - ja nie lece na grafike - moze wygladac slabo ale liczy sie fun/gameplay (np. jak w lost planet czy mohu na low z efektamy na high)

Jedne gry bardziej potrzebuja mocy procka inne mniej - np Lost Planet jest bardzo od proca uzalezniony - ja na swoim konfigu gram w 1024 x 768 wszystko max oprocz cieni i mam minimum 30 fps (w duzej zadymie).

 

Jeszcze mi tak przyszlo do glowy - moze wylacz w biosie intel speedstep i to drugie odpowiedzialne za zmiane mnoznika pod obciazeniem? Slyszalem ze w niektorych grach proc sie co chwila przestawia i skutkuje to ostrym spadkiem wydajnosci.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wróciłem, ostatnio byłem lekko zajęty. No i z okazji wypłaty postanowiłem sobie sprawić nowe chłodzenie, no ok to wybieramy hr-03 okazał się ciut przy drogi przy zamawianiu razem z budą, więc zdecydowałem się na Accelero S2. To było wczoraj, jakież było dzisiaj moje zdziwienie, jak uradowany przychodzę do domu [wiedząc że kurier już był] zabieram się za składanie, wsadziłem wszystko do mojej nowej cm690, i biorę na warsztat GF'a. Dodam że jest to Galaxy GF8600 GE. no to odkręcamy stockowego coolera [podobno to cooler master, ale jakiś biedny] przymierzamy się do accelero, no i tutaj pierwszy zonk. PCB jest jakoś dziwnie wygięte, a wcale mocno nie przykręcałem. Początkowo nie rzucało się to w oczy, ale po chwili podziwiania swojego dzieła z okrzykiem "k****" na ustach zauważyłem że accelero kończy się lekko za śledziem :(

W ten oto sposób zostałem brutalnie sprowadzony na ziemie, przez łeb mi nie przeszło że może nie pasować skoro ktoś już to wsadzał na swojego gf'a. A jednak nie pasi. jak by ktoś reflektował to można wychaczyć ten radiator za jakieś przystępne pieniądze. PM

 

zdjęcia wrzucę jutro, znaczy dzisiaj, ale później trochę, jak skończę zajęcia.

 

Ktoś poleca jakieś inne chłodzonko do 8 dyszek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cahir a nie możesz lekko zmodyfikować tego S2 nie wiem troche powyginać te heatpipy żeby spasowało na twoją kartę??

Ewentualnie mam jakbyś chciał revolteca z 80mm wentylatorem, więc można by było się wymienić ;) Szczegóły na PM

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje moda olowkowego do gigabyte'a 8600gt/ Karta bez modow wyciagnela 730/1890/900 ale wciaz mi malo, bo skoro temperatury w stresie mam 58-61' (zalezy w jakiej grze) to czemu nie jechac dalej :)

 

Jakby ktos posiadal zdjecia badz linki bede bardzo wdzieczny.

Aha, i pytanko jeszcze - czy zmiana napiecia w biosie karty cokolwiek by zmienila czy pozostaje tylko olowek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czemu ma słuzyc ten post? Ołowek w łape i nie wracac bez porzadnego wyniku :P

Jedne gry bardziej potrzebuja mocy procka inne mniej - np Lost Planet jest bardzo od proca uzalezniony - ja na swoim konfigu gram w 1024 x 768 wszystko max oprocz cieni i mam minimum 30 fps (w duzej zadymie).

 

Jeszcze mi tak przyszlo do glowy - moze wylacz w biosie intel speedstep i to drugie odpowiedzialne za zmiane mnoznika pod obciazeniem? Slyszalem ze w niektorych grach proc sie co chwila przestawia i skutkuje to ostrym spadkiem wydajnosci.

zrobilem test na ustawieniach jakie same sie daly 3dmark 2k6 (jedynie proca wziekszylem do 2,16 ale jakos niewidzialem przy tescie CPU wzrostu o 1 klatke

 

Dołączona grafika

 

ps. takiego czegos nie znalazlem w biosie (award) moze chodzi ci o MIB ? Mam na Turbo wczesniej mialem Full

Edytowane przez signap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sonic poszedł rdzen na 730 ,shadery na 1800,pamieci zostawiłem na 800,-wszysto bez v-modajakiekolwiek i podkrecenie pamieci powoduje arty.Ogólnie to karta do rozdzielczosci 1024x768 oraz 1152x864 , w 1280x1024 w detalach na max czesto wymięka

 

Cena już spada :P w Agito w ciągu 4dni o całe 6zł :D

Pytałem znajomego Lanca z forum :] pisał, że powinno spaść 20zł max 50zł

ale mi obizka,pamieci prawie codziennie tanieja o 10zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...