Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do osob posiadajacych 86gt od Gigabyte wersje pasywna

 

- ile najwiecej stopni widzieliscie na grafie pod obciazeniem ?

- ile macie w idle

- czy wam tez grafa piszczy/syczy pod obciazeniem ?

Na razie ~43 idle, 65 stress najwiecej (srednio 55-60) - na default ...

Podczepilem 80mm wentylek + mam ogolnie dobry przewiew :)

 

Propo piszczenia ... mam to samo :mur:

Zamontowalem ja jakies 1.5h temu i na poczatku myslalem ze to kabelek obciera o ktores ze śmigieł ...

Jak otworzylem bude i akurat lecial 3dsmark to wyraznie uslyszalem ze to pod obciazeniem i dochodzi gdzies z karty - strasznie denerwujace ...

 

I tu wlasnie mam pytanie ... da sie cos z tym zrobic ?

Chodzi o to ze nie widze tam zadnych cewek chyba ze to te czarne zalane klocki, z ktorymi pewnie juz nic nie da sie zrobic ?

Dla tych co nie widzieli karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ~43 idle, 65 stress najwiecej (srednio 55-60) - na default ...

Podczepilem 80mm wentylek + mam ogolnie dobry przewiew :)

 

Propo piszczenia ... mam to samo :mur:

Zamontowalem ja jakies 1.5h temu i na poczatku myslalem ze to kabelek obciera o ktores ze śmigieł ...

Jak otworzylem bude i akurat lecial 3dsmark to wyraznie uslyszalem ze to pod obciazeniem i dochodzi gdzies z karty - strasznie denerwujace ...

 

I tu wlasnie mam pytanie ... da sie cos z tym zrobic ?

Chodzi o to ze nie widze tam zadnych cewek chyba ze to te czarne zalane klocki, z ktorymi pewnie juz nic nie da sie zrobic ?

Dla tych co nie widzieli karty

w jakims celu kupuje sie pasywna grafe, mysle ze problemow z gwarancja by nie bylo ale pewnosci nie mam

moja syczy/piszczy ale na szczescie nie jest to glosne i tez tylko pod obciazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te zdjęcia nie będą za dokładne, to będę musiał pożyczyć porządny aparat, bo sam dysponuje tylko tym w telefonie. Miernik też bym musiał pożyczyć. Chyba że ktoś z zainteresowanych posiadaczy GE ma możliwość... Ja mam do weekendu mało czasu...

post-135381-1193225449_thumb.jpg post-135381-1193225500_thumb.jpg post-135381-1193225607_thumb.jpg post-135381-1193225662_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu coś się ruszy z vmod'em dla 8600GE :damage_wall:

Ech...Twoja wypowiedź wskazuje ,że nie muszę już brnąć przez cały wątek w poszukiwaniu Vmoda do Galaxy 8600GTS.Podejrzewam ,że jest taki sam jak do GE.Dotarłem do 27 strony na ten moment...Dostałem karciochę w zamian za 7900(wymiana gwarancyjna-w jednych grach lepiej w drugich gorzej).Poleciała na ten moment 771/1674(na 1695 wolniejsza...)/2122(jak dam więcej to stop robi w 3D03 i Most Wanted, sanktuarium 4.0).Napięcia oj napięcia jej trzeba.Ogólnie nie zdążyłem sie dobrze pobawić -wymieniłem CM Heatpipe na swojego Zalmana V700CU(ale wentyl z BOXu X2, bo tamten poszedł z 7600 kiedyś tam...) +"jeżyki" Zalmana na pamięci oraz radiatorki na najcieplejsze mosfety(a te naprawdę nieźle sie grzeją na tej grafie!).Szukam Vmoda i albo mam pecha albo go nie ma...Bądź też pecha ,bo go nie ma :lol:

Zdjęcia?Może mógłbym ale nie wiem czy macro w aparacie da radę.Jak będzie chwila to spróbuję.

Panowie -może było i nie dotarłem jeszcze ale...no zworki.Kurcze -sześć bolców na jedną zworkę przypada(druga wiadomo -buzzer), a do tego koło zworki buzzera jest miejsce na kolejną!Tylko zewrzeć ale kurna co się stanie?Mam na tyle lat ,że brałem Lugolę i Czarnobyl pamiętam :rolleyes: .Nie chcę replaya...nawet w skali :wink: .Co jest grane z tymi zworkami na Galaxy GE/GTS?Nie mam czasu chwilowo ,by tam miernikiem poniuchać co zresztą mi niewiele wyjaśni i tak....

Ogólnie karta mnie nie przekonała zbytnio do siebie w działaniu, bo do wykonania nie mam zbytnio zastrzeżeń...Pomijam tu cenę za nią -gdybym ją kupił to głową w ścianę kilka razy :mur: .Przy cenie GE czy Sonica+ to jawna zbrodnia na portfelu.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam takie pytanko.zakupilem niedawno karte gigabyte 8600gts,dosc chyba popularna zdaje sie jaką mozna trafic w sklepach .Jedno co mnie troche dziwi ,to pomijajac ze niejest to jaka masakrycznie wydajna karta,to troche dziwia mnie wyniki moich testów na 3DMarkach.W 3D05 ledwo dobija do 9000 a w3D06 niewiele ponad 4200pkt.Raczej wydaje mi sie ze wyniki raczej pasuja do serii 8600gt niz do lekko mocniejszej GTS.

Fakt ze komp ma juz ponad rok wiec bycmoze podzespoly juz nienajwyzszych lotow ale znowu nietakie mizerne:Płyta asus A8N-E Nforce4,procek AMD3000+,Pamieci Kingstona 2 kosci po 1gb,zasilacz Hunkey 400w,no i ta karta 8600gts,zastanawiam sie gdzie lezy przyczyna takich wynikow bo z tego co tu widze to jednak ta karta powinna troche wieksze miec osiagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze komp ma juz ponad rok wiec bycmoze podzespoly juz nienajwyzszych lotow ale znowu nietakie mizerne:Płyta asus A8N-E Nforce4,procek AMD3000+,Pamieci Kingstona 2 kosci po 1gb,zasilacz Hunkey 400w,no i ta karta 8600gts,zastanawiam sie gdzie lezy przyczyna takich wynikow bo z tego co tu widze to jednak ta karta powinna troche wieksze miec osiagi

przez procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wsumie ten procek 3000+zdeka przyslaby do reszty juz,a czy mądrym posunieciem byłoby zainwestowanie np AMD ATHLON 64 X2 4200+1MBCache SOKET 939

TOLEDO – DWURDZENIOWY ?Niewiem tylko czy dobrze rozumuje ,moja plyta obsługuje procki socet 939 wiec ten procek pewnie by sie nadał>.Sorki za takie banalne pytanka ale napewno wiecej dowiem sie tu niz łazic i pytac po sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie planuję zakup karty Palit GeForce 8600GT Sonic + :) Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat tej karty? Jak z jej wydajnością w grach? Zastanawiam się również jakie kupić do niej chłodzenie...może coś doradzicie - jakiś Pentagram? Od razu chciałbym jak coś zmienić chłodzenie, żebym potem nie musiał modować kompa tylko mieć od początku solidne chłodzonko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem palita (540/1600) i co? :mur: rdzeń max 600 a pamięci 1640. Wyżej karta wali artami. Ktoś miał tak kiepską sztukę?

heh, moj pasywny gigabyte bez zadnych modow robi 700/1850 :D a na starcie ma rdzen 600 :) no ale pomalujesz olowkiem i bedzie cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, moj pasywny gigabyte bez zadnych modow robi 700/1850 :D a na starcie ma rdzen 600 :) no ale pomalujesz olowkiem i bedzie cacy

Ładnie to sie tak z cudzego nieszczescia? :wink: moze coś źle robie? ale nawiew jest. Probowalem atitoolem, rivą..., nvtune i zawsze to samo. Chodzi mi właśnie o pamięci bo na rdzeń to wiem ze jest bat znaczy ołówek :wink: już moj stary radek na ddr1 wiecej leciał na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to sie tak z cudzego nieszczescia? :wink: moze coś źle robie? ale nawiew jest. Probowalem atitoolem, rivą..., nvtune i zawsze to samo. Chodzi mi właśnie o pamięci bo na rdzeń to wiem ze jest bat znaczy ołówek :wink: już moj stary radek na ddr1 wiecej leciał na pamięciach.

Chyab Ci sie cos pomylilo. :lol2:

Ddr1 to max dobijaly do ~900mhz a tutaj mowa o wartosciach rzedu 1,6ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakiekolwiek szanse na Vmoda do Galaxy 8600 GTS/GE?Może ktoś doczytał przypadkiem...Może lepiej pogonić kartę póki nówka w miarę...Jeżeli trzeba miernikiem gdzieś popracować przy niej to się zgłaszam :D .No i choć szukam do bólu oczu(stary komp z biura...) nie mogę dociec co do zworki na karcie.Korci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do ludzi co posiadaj chlodzenie Accelero S2 na GF 8600

Dołączona grafika

..chodzi o to czy mam zmieniac paste z podstawy radiatora ta ktora jest orginalnie paste Radiator Arctic Cooling Accelero S2 (pasta MX-1 na podstawie) czy zmienic na Arctic Silver 5 ??? ktora z nich jest bardzje otpowiednia ????

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...