Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Producenci podają takie wielkie wartości ponieważ zakładają że nie wszyscy mają markowe porządne zasilacze. A zasilacze z niższej półki typu. Tracer 400W nie dają takiej mocy dopiero załóżmy 750W da taką moc co potrzebuje grafa. Takie zabezpieczenie żeby nikt nie włożył do słabego zasilacza np. R600. Stąd to wszystko.

Też mi argument :mur: Raczej producenci markowych zasilaczy mogą mieć w tym udział ,a nie troska AMD o to by do r600 wsadzić markowy mocny zasilacz. Ja tam wierzę że taki mój szef 450 pociągnie bez problemu tą karcioszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...03&Itemid=1

 

:blink: Wygląda na to że kuler tego Radka ledwo przędzie bo karta rozgrzewa się do około 100 stopni Celsjusza!!!! Tak ze niezły piecyk musi byc w obudowie....

Jeżeli to sie sprawdzi to brak mi słów... Nie bedzie dobrze na rynku gdy NV nie bedzie miała dobrego konkurenta. 100 stopni ;0. Jak autor napisał to może być crap na miare FX'ów. Oby 14 maja to wszytko okazało sie bujda...

 

BTW smiesznie wygladajace demo dx 10 ;): http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...7&Itemid=34

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby to nie byla prawda... bo imo w nV FX za bardzo nie zaszkodzily, to u ATi moze to sie zakonczyc bardzo zle :(

 

no i zreszta teraz widac jakie ceny serwuje nam nV, to co moze byc pozniej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak podsumować te wszystkie przecieki wychodzi że.

Wydajność - podobna do GTS....

ale:

Głosniejsza , około 80W papu więcej , a cena chyba porównywalna......jak to się potwierdzi to moim zdaniem wybór jest jeden GTS. Za G80 przemawia też to że już jest troche na rynku , większy wybór modeli i producentów , w miare dobre OC .No i dużo gier jednak jest optymalizowana pod NV .. w tym segmencie cenowym i wydajnosciowym jak te pogłoski się potwierdzą to ATI chyba nie poszaleje.....dobrze że nie czekałem w styczniu na premiere R600 tylko wybrałem GTX..........

A dla mnie takie pisane to strata czasu. Nie ma kart, nie ma marka pod Directx 10, takie bo ktoś gdzieś coś napisał. Nvidia ładnie jedzie na wszystkie strony (to się wraca - zawsze).

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Nie ma się z czego cieszyć pół roku i żadnego wzrostu wydajności, no przynajmniej z jednej strony bo wygląda na to, że NV sama sobie będzie musiała zrobić konkurencję dla 88GTXa jakąś Ultrą. A i ta cena za R600 raczej "rewolucją" nie będzie. Ja i tak problemu nie mam R600 nie wejdzie mi do budy a w dodatku zasilacz mam za słaby :rolleyes:

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej czytajcie Fudzille...

A to niby czemu by nie?? :blink: fakt faktem ze czasem pisza [ciach!]ły ale jednocześnie wiele "newsów" od nich się potwierdza/potwierdziło tak ze....

 

Blue ja też mam nadzieję ze będzie szybsze.... Tylko pytanie czy rzeczywiście oczekiwaliśmy przez pół roku żeby r600 miał byc szysbzy od parę % i to nie zawsze....

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niby czemu by nie?? :blink: fakt faktem ze czasem pisza [ciach!]ły ale jednocześnie wiele "newsów" od nich się potwierdza/potwierdziło tak ze....

 

Blue ja też mam nadzieję ze będzie szybsze.... Tylko pytanie czy rzeczywiście oczekiwaliśmy przez pół roku żeby r600 miał byc szysbzy od parę % i to nie zawsze....

moim zdaniem bedzie wyraźnie szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare przekupki z targu... czy wy uwarzacie ze jakas firma wypusicłaby cos gorszego od danego modelu(8800gts) po tej samej cenie?

 

to by oznaczało niemalze smierc tej firmy...czy wy uwazacie ze w amd/ati są tacy 'geniusze' ktorzy mysla ze ktos kupi za taką samą cene jakiegos bubla?

 

poczekajcie na testy vr-zone a nie fudzili bo w takim tępie to bedziecie pisac o spisku wymierzonym w koalicje rządzącą:P :mur: :mur:

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

750W to w Crossfirerze a nie pojedyncza karta wiec nie jest tak zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

gdyby ati bylo takie bue nie pojawilo by sie tyle fakeow majacych

pokazac jego "wydajnosc" oraz nv nie miala by powodu wypuszczac ultry.

obojetnie co sie czyta zawsze jest w tym ziarno prawdy.

same dane techniczne opublikowane przez ati dotyczace

ukladu pokazuja ze jego wydajnosc nie moze byc gorsza od nv.

nie licze na rewolucje ale na spokojna rywalizacje z gtx a z ultra to juz zalezy.

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ati bylo takie bue nie pojawilo by sie tyle fakeow majacych

pokazac jego "wydajnosc" oraz nv nie miala by powodu wypuszczac ultry.

obojetnie co sie czyta zawsze jest w tym ziarno prawdy.

same dane techniczne opublikowane przez ati dotyczace

ukladu pokazuja ze jego wydajnosc nie moze byc gorsza od nv.

nie licze na rewolucje ale na spokojna rywalizacje z gtx a z ultra to juz zalezy.

pzdr

No akurat dane techniczne pokazują ze r600 powinien miażdżyć G80 niemal bez wyjątku o jakies kilkadziesiat %....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat dane techniczne pokazują ze r600 powinien miażdżyć G80 niemal bez wyjątku o jakies kilkadziesiat %....

Parhelia też powinna miażdżyć :D a jak było każdy wie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fudzilla znowu atakuje :wink:

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...29&Itemid=1

 

tylko na poniższym zdjęciu ukazana jest temperatura układu zasilania, a nie rdzenia :)

Dołączona grafika

 

ps

nie wierze im w te 100C i "hektolitry" watów pobieranych przez r600, te 82C to jest nic nadzwyczajnego jak na MOS

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fudzilla znowu atakuje :wink:

ps

nie wierze im w te 100C i "hektolitry" watów pobieranych przez r600, te 82C to jest nic nadzwyczajnego jak na MOS

Mnie dziwi kto takim niekompetentnym ludziom dał kartę do testów, AMD/ATI na przyszłość powinna rozważyć komu rozdawać karty do testów. Ja rozumiem konstruktywna krytykę, ale tu nie ma ani normalnych testów, ani nawet temp. nie potrafią zmierzyć. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nadzieje, że jak wróce z matury to będą na mnie czekać recenzje najnowszego dziecka AMD, a tu nic :D czyżbyśmy mieli jednak czekać do 14 maja? ;) Najbardziej boleje, że już karty trafiły do ludzi i są testowane, ale jeszcze żadne "poważne" testy renomowanego serwisu się nie pokazały.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

ps

nie wierze im w te 100C i "hektolitry" watów pobieranych przez r600, te 82C to jest nic nadzwyczajnego jak na MOS.

Też nie wierze ale wcześniejsze plotki na temat g80 niestety sie sprawdziły. Oby nie było tak w tym przypadku.

 

Co do budy to i tak mam tylko żebra metalowe (czyli całą goła ;]) wiec u mnie grzać sie nie bedzie. Ważne ze portal i TF2 bedzie dołaczone (Episode Two mnie stuka :lol:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nadzieje, że jak wróce z matury to będą na mnie czekać recenzje najnowszego dziecka AMD, a tu nic :D czyżbyśmy mieli jednak czekać do 14 maja? ;) Najbardziej boleje, że już karty trafiły do ludzi i są testowane, ale jeszcze żadne "poważne" testy renomowanego serwisu się nie pokazały.

Do jakich ludzi? Przecież tych kart chyba nikt nie ma:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tma nie wierze wiesniakom z fudzili...

 

skoro mają normalnego xt radka to czemu nie zrobili normalnych testow?

czemu nie mogą zrobic testow karty wraz ze screenami+screenami temp na gpu??

 

fudzilla kombinuje jak ABW w mieszkaniu posłąnki sld

 

kompletnie nobiarski serwis

 

poczekajsice na vr-zone...oni nigdy nie mieli wpadek i zawsze byli obiektywni i pierwsi

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mozna to jeszcze walkowac, kart jest pelno, NDA trwa, ludzie testuja, a Fudzilla, Inq itp. maja uzywanie...

Jak by PCLab zrobil testy... ale oni mają teraz awarie, w ogole pewno zanim to do Polski dotrze, to ja zdąze juz zdać angielski, wos i może historie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...