Skocz do zawartości
msn

Coollaboratory Liquid Metalpad

Rekomendowane odpowiedzi

W ofercie Coolig.pl pojawił się nowy wynalazek Coollaboratory , mianowicie podkładki termoprzewodzące Liquid MetalPad .

 

 

Dołączona grafika

@Cooling.pl

Kolejny innowacyjny produkt firmy Coollaboratory w dziedzinie chłodzenia procesorów - Liquid MetalPad! Jest to pierwsza podkładka termoprzewodząca wykonana w 100% z mieszanki metali, która pod wpływem niewielkiego ciepła rozpuszcza się (BurnIn-process) i dokładnie przylega do powierzchni, zapewniając najwyższy stopień przewodności cieplnej.

 

Liquid MetalPad dostarczany jest w formie stałej - twardej, kwardratowej podkładki, dzięki czemu jego instalacja ogranicza się jedynie do równego umieszczenia go na procesorze. W przeciwieństwie do zwykłej pasty proces nakładania MetalPad-a jest bardzo czysty i nie wymaga dodatkowego rozprowadzania po powierzchni procesora.

 

Liquid MetalPad może być stosowany zarówno na aluminiowej jak i miedzianej powierzchni radiatora. Produkt nie starzeje się i nie traci swoich właściwości. Odpowiada także dyrektywie RoHS oraz jest całkowicie nietoksyczny.

 

Stosując Liquid MetalPad możemy uzyskać temperaturę niższą nawet o 4~7°C w porównaniu do innych środków termoprzewodzących. Teraz wyniki w overclockingu mogą być jeszcze lepsze !!

 

Prosty, szybki, czysty sposób instalacji oraz wydajność sprawia, że Liquid MetalPad jest najlepszym, bezkompromisowym środkiem termoprzewodzącym dostępnym na rynku.

 

Coollaboratory Liquid MetalPad dostępny jest w kilku wariantach:

 

* Liquid MetalPad CPU (1x) - jedna podkładka o wymiarach 38x38mm

* Liquid MetalPad GPU (1x) - jedna podkładka o wymiarach 20x20mm

* Liquid MetalPad CPU (3x) + CS - trzy podkładki o wymiarach 38x38mm + zestaw do czyszczenia

* Liquid MetalPad GPU (3x) + CS - trzy podkładki o wymiarach 20x20mm + zestaw do czyszczenia

* Liquid MetalPad CPU (3x) + GPU (3x) + CS - trzy podkładki o wymiarach 38x38mm + trzy podkładki o wymiarach 20x20mm + zestaw do czyszczenia

 

Sposób instalacji:

 

* Wybierz odpowiedni rozmiar Liquid MetalPad-a i jeśli trzeba dotnij go nożyczkami.

* Odtłuść powierzchnie stykowe (procesor i podstawę coolera) załączonymi ściereczkami nasączonymi alkoholem izopropylowym

* Delikatnie umieść Liquid MetalPad na procesorze i zamontuj urządzenie chłodzące.

* Włącz komputer i dokonaj procesu BurnIn poprzez maksymalne obciążenie obliczeniowe komponentu na który został zaaplikowany, stosując oprogramowanie typu Prime95, 3DMark lub inną aplikację.

 

Sposób usuwania:

 

* Większą część LiquidPada można usunąć delikatnie odrywając go od powierzchni, na której się znajduje

* Pozostałe drobiny zalecamy usunąć znajdującą się w większych kompletach twardą gąbką

 

Informacja dla użytkowników systemów chłodzenia wodnego:

 

* Doskonała wydajność układów chłodznia wodnego jest w przypadku MetalPada niewielkim utrudnieniem, gdyż układ utrzymuje dużo niższą temperaturę niż powietrzne coolery, co utrudnia odpowiednie roztopienie się podkładki.

* Najprostszym rozwiązaniem jest odłączenie pompy na krótki czas - tak aby umożliwić komponentowi rozgrzanie się do ok. 60°C na kilka sekund i szybkie podłączenie jej ponownie aby wznowić pracę układu chłodzenia.

* Zapoznaj się z instrukcją Swojej pompy aby sprawdzić sposób podłącznia/odłączania pompy

 

Dodatkowe uwagi:

 

* Proces BurnIn (wstępnego roztapiania i integrowania z powierzchnią) przebiega w temperaturze ok. 60°C przez bardzo krótki okres czasu (kilka sekund)

* Liquid MetalPad-y można dociąć na żądany wymiar nożyczkami lub ostrym nożem

* W skład zestawu do czyszczenia wchodzi: specjalna, twarda gąbka oraz środki chemiczne (alkohol izopropylowy). Zestaw jest używany do przygotowywania powierzchni przed instalacją oraz do usuwania Metal LiquidPadów.

* Produkt przewodzi prąd, więc zalecamy uważną instalację

 

Cena za jedną płytkę CPU ~20zł, za zestaw 3xCPU, 3x GPU zapłacimy ~60zł

 

W testach Liquid MetalPad wypada podobnie jak CLLP:

 

http://www.hardware-aktuell.com/viewtest.p...e=11&page=4

Edytowane przez msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fuck :blink: Jaka cena za 1xcpu, już wole się męczyć z nakładaniem normalnie tej co jest w strzykaweczce...

Dla ciągle odpinających chłodzenie i wymieniających podzespoły to raczej trochę droga impreza.

Dla mnie jednak byłoby to jak znalazł... i nie zapaskudziłbym podłogi drobinami CLP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby 1x CPU kosztowało max 10 zł to może bym się skusił, ale tak to... :mur: Za 15 zł jest tubka AS5, za 35zł Coollaboratory normalna... To już jednak lepiej kupić strzykaweczkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby 1x CPU kosztowało max 10 zł to może bym się skusił, ale tak to... :mur: Za 15 zł jest tubka AS5, za 35zł Coollaboratory normalna... To już jednak lepiej kupić strzykaweczkę...

Ale problemów z prawidłowym nałożeniem nie ma... a poza tym ta strzykaweczka też nie wystarcza na nie wiadomo jak wiele przesmarowań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ale problemów z prawidłowym nałożeniem nie ma... a poza tym ta strzykaweczka też nie wystarcza na nie wiadomo jak wiele przesmarowań :)

a ta płytka w nieskończoność? nieprawidłowe nałożenie pasty to naprawdę nielada wyczyn... też zostaje przy strzykawce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta płytka w nieskończoność? nieprawidłowe nałożenie pasty to naprawdę nielada wyczyn... też zostaje przy strzykawce ;)

Płyta jest jednorazowa, z tego co tam napisali. Chodzi mi o to, żeby nie wyolbrzymiać ilości nakładania pasty CLP.

 

Ja problemów z nałożeniem CLP nie miałem... ale skoro jest tyle sygnałów to być może jednak wprowadzenie CLMP ma sens? :)

Nie zamierzam gloryfikować tego rozwiązania - po prostu widzę całkiem ciekawy pomysł, który swoję niszę znaleźć może.

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł dla ludzi,którzy to raz nałożą i więcej nie grzebią . Bez babrania , problemów ze smarowaiem/nakładaniem.Jest masa ludzi,która chce pastę(coś lepszego od białego silikonu)po prostu nałożyć i zapomnieć.Na co im cała tubka, obawy czy aby nie za grubo/cienko itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest jednorazowa, z tego co tam napisali. Chodzi mi o to, żeby nie wyolbrzymiać ilości nakładania pasty CLP.

 

Ja problemów z nałożeniem CLP nie miałem... ale skoro jest tyle sygnałów to być może jednak wprowadzenie CLMP ma sens? :)

Nie zamierzam gloryfikować tego rozwiązania - po prostu widzę całkiem ciekawy pomysł, który swoję niszę znaleźć może.

Ma przykład:

Liquid MetalPad może być stosowany zarówno na aluminiowej jak i miedzianej powierzchni radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł dla ludzi,którzy to raz nałożą i więcej nie grzebią . Bez babrania , problemów ze smarowaiem/nakładaniem.Jest masa ludzi,która chce pastę(coś lepszego od białego silikonu)po prostu nałożyć i zapomnieć.Na co im cała tubka, obawy czy aby nie za grubo/cienko itd.

No, ja na przyklad. Chlodzenie zdejmuje raz na ruski rok (z reguly dopiero, gdy przychodzi do upgrade - raz na 3 lata - albo sie plyta/procek popsuje), wiec wole kupic plytke za 20zl (lub znalezc dwoch do zrzutki na komplet 3xCPU, 3xGPU) niz tubke za 35zl, z ktorej skorzystam raz, a potem bedzie lezec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi ;) Plusem MP jest to że na alu się nadaje, ale cenowo kiepska propozycja dla mnie, jak się coś grzebie w kompie i czasem trza kilka razy dziennie zdjąć chłodzenia, wszystko porozkręcać, imo wole standardową wersje, sprzęt też czasem się zmienia kilka razy w roku, czy to nowe chłodzenie, mobo czy proc... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i nie zapaskudziłbym podłogi drobinami CLP :D

no właśnie, ja np. dzisiaj przy nakładaniu cllp prysnąłem sobie na płytę - połaczyłem 3 styki, a z usunięciem tego męczyłem się z 20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny patent, tylko ten sposob na burnin w przypadku posiadania wody... wylaczyc pompe i czekac na rozgrzanie do 60C... weze sie moga podksztalcac, poza tym 60C dla A64 to jest troche za duzo... lekka lipa

ale juz raz musialem czyscic blok z CLP i to ze CLMP mozna tak latwo zdjac bardzo mi sie podoba... moze sie skusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='15 gru 2006, 00:00' post='2427086']

fajny patent, tylko ten sposob na burnin w przypadku posiadania wody... wylaczyc pompe i czekac na rozgrzanie do 60C... weze sie moga podksztalcac, poza tym 60C dla A64 to jest troche za duzo... lekka lipa

ale juz raz musialem czyscic blok z CLP i to ze CLMP mozna tak latwo zdjac bardzo mi sie podoba... moze sie skusze

ten sposób z 60* jest opcją na szybkie uzyskanie pełnej sprawności płytki, można równie dobrze wygrzewać pastę na niższej temperaturze, tylko przez dłuższy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, E6300, ja juz sie przejechalem na wersji w tubce, powiem szczerze, ze zaluje ze to kupilem i nie chodzi tutaj o te grosze, tylko o to,ze jak bede chcial wymienic proca to czuje, ze bedzie nie lada zabawa ze zdjeciem tego gowna, o ile wczesniej nie wyzre mi radiatora :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...