Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] nLite - poprawiamy okienka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość markee

Dobre wyjaśnienie, no bo jak czytałem o winSPatcherze to przeczytałem, że są w nim wszystkie aktłalizacje, które wyszły po wydaniu sp2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

mam pytanko czy sterowniki do raida w notebooku sa zależne tylko od systemu tzn 32 bit lub 64 bit czy tez od rodzaj notebooka?

bo niewiem czy jak zrobie nlite płyte botujaca ze sterownikami raid dla winxp do toshiby to czy beda tez pasowały do hp pavilon.

i jeszcze jedno jak to zrobic jesli nie posiadam nero oraz alcohola

sa jakies programy frewerowe które temu podołaja?

dzieki za pomoc pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

próbowałem dziś zainstalować system po podrasowaniu nLitem. Głównie chodziło o dodanie sterowników RAID. Lecz podczas instalacji wyskakuje okienko:

unregmp2.exe - nie można znaleźć składnikaUruchomienie tej aplikacji nie powiodło się ponieważ nie znaleziono WMDRMSDK.DLL Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem

Początkowo dodałem aktualizacje przez nLite z programu WinSPatcher_XP_3.6.exe więc 2 dysk wypaliłem bez ich dodawania z samymi sterownikami RAID. Ale to też nie pomogło.... Może ktoś wie czym dany błąd jest spowodowany?

 

EDIT: W tym temacie pisze że ten błąd wyskakuje po integracji do instalacji xp WMP11, ale ja go nie integrowałem...wtf? ;(

Edytowane przez barder90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jaki sposób mogę automatycznie skopiować plik(i) do danego folderu?

 

Konkretnie chodzi mi o plik 'mscomctl.ocx' (pewnie przez wypadek usunąłem go z komponentem 'x'), który powinien się znajdować w C\WINDOWS\SysWOW64

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieszczasz go na plycie instalacyjnej w katalogu $OEM$\$$\SysWOW64. ($OEM$\$$ to odpowiednik C:\Windows)

 

Pozostale zmienne tego typu:

$OEM$\$1 - partycja C:

$OEM$\$Progs - katalog Program Files

 

Zebyto dzialalo, musisz uaktywnic w nlite opcje OEM Preinstall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z windowsem xp zmodyfikowanym przez Nlite wszystkie poprawki do 2008 r bezproblemy zintegrował sterowniki sata również obraz wypaliłem przez Nero bez błędów.Windows startuje z tej płyty bezbłędnie i wszystko jest ok do momentu zainstalowania np Java Standard Edition 6.0 Update 3 wyskakuje mi komunikat że nie można zainstalować bo DEP(Zapobieganie wykonywaniu danych) się pluje.Robiłem już nie jedną instalkę w Nlite i nie było problemu - może któraś aktualizacja daje w kość - może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał -bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. Zrobiłę sobei windowsa nlitem - dorzucięłm stery i nowy wygląd, plus usunięcie innych steró i jezyków. Efektem jest ze nie mam paska szybkiego dostępu po zainstalwoaniu tego nowego windowsa. Poradziłem sobie "kopiując" go z zainstalowanego windowsa z 2giego dysku. Ktoś może wie co wyłączyłem/właczyłęm tworząc taki obraz? Chciałbym go zrobić poprawnie...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

A powiecie co zrobić z moim fantem ?--> do zintegrowania wypakowałem wszystkie drivery ( bo miałem w plikach .exe ) i niektóre sterowniki nie posiadają plików .inf --> a więc nie mogę ich wybrać w oknie nLite ( np. sterów procesora ) i kicha <_<

może jest jakiś soft do jego stworzenia ? :unsure:

 

Druga sprawa to Łaty --> Aby się do nich dobrać skorzystałem z Winspatchera [3.9] --> są 3 katalogi

  • upd_c [criticale ?]
  • upd_p [pozostałe ?]
  • upd_s [softy ?]
Nie zamierzam mieć IE/Messengera/MediaPlayera/..i innych kłopotów .. więc czy mam wybrać katalogi 1 i 2 ? i z nich wykasować jeszcze te z nazwami programów ? ( no i te bez dat )

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*]upd_p [pozostałe ?]

[*]upd_s [softy ?]

programów - system\

systemu

 

Nie wiem jak "nie zamierzasz miec" IE i WMP bo bez nich windows się praktycznie do niczego nie nadaje i połowa softu nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn - nie zamierzam z nich korzystać - zdaje sobie sprawę, że całkowicie ich wywalić się nie da

pośrednio więc będą używane - tzn zaznaczyć wszystkie łaty ?

 

Windowsa mam oryginalnego (... bardzo oryginalna tapetka..kolorki i takie tam ... ) i trochę się boje o tego WMP11 .. czy po zainstalowaniu którejś łaty nie będzie kłopotów.

 

no i te sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem... dość błahy ale jednak nie potrafię sobie z nim poradzić:) chodzi o tapetę. Zmieniłem standardową kompozycje na własną i po wirtualnej instalacji systemu nie mam tapety[jest tylko niebieskie tło]. Chciałbym się dowiedzieć co trzeba zrobić żeby przy instalacji ustawiało mi tapetę taką jaką chcę. Czytałem ze należy utworzyć folder $OEM$/$$/Resources/Themes i do niego wrzucić tapetę i będzie ona wtedy domyślną tapetą. Sprawdzałem i niestety to nic nie zmieniło. Jest jeszcze możliwość ściągnięcia kompozycji ze swoją standardową tapetą, ale ciekawy jestem czy da się ustawić własną. Potrafi mi ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programów - system\

systemu

 

Nie wiem jak "nie zamierzasz miec" IE i WMP bo bez nich windows się praktycznie do niczego nie nadaje i połowa softu nie działa...

Mozna sie pozbyc WMP9+ bez zadnego bolu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem w ogóle z wypaleniem plików w nlite. Gdy tylko programik skopiuje pliki z płyty windowsa to pojawia się taki komunikat:

 

Dołączona grafika

 

A potem wiesza się cały program.

I co ja mam zrobić? Ściągnęłam framework, zainstalowałam i nic. Nie idzie ruszyć dalej. Pomóżcie.

Mam wersje x86, a program nlite najnowszą wersję 1.4.9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wie może ktoś jak dograć do Xp sterowniki do dysku Sata które są zapisane w formacie .exe a nie .inf, bo nlite ich nie widzi ;/

 

Chodzi o te sterowniki na dole :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driver/...html?os=winxp32

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez Mironek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wypakuj sobie po prostu tego .exe?

 

====================

Contents on the disk

====================

README TXT This readme file

AHCIx86 Microsoft Windows miniport disk label file

AHCIx64 Microsoft Windows miniport disk label file

TXTSETUP OEM Microsoft Windows miniport text mode setup file

x86\AHCIx86 INF Microsoft Windows miniport setup file

x86\AHCIx86 SYS Microsoft Windows miniport driver for x86 compatible platforms

x86\AHCIx86 CAT Microsoft Windows WHQL Certified catalog file (place holder)

x64\AHCIx64 INF Microsoft Windows miniport setup file

x64\AHCIx64 SYS Microsoft Windows miniport driver for x64 platforms

x64\AHCIx64 CAT Microsoft Windows WHQL Certified catalog file (place holder)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...