Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] nLite - poprawiamy okienka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zintegrowałem za pomocą nLite Media player 11. Przy instalacji mam komunikat:

unregmp2.exe - nie można znaleźć składnika. Nie znaleziono WMDRMSDK.DLL

Na płycie w katalogu i386 jest jednak ten plik. Przy instalacji WMP 11 po zainstalowaniu Windowsa wszystko jest ok. Jak usunąć ten błąd w instalce przygotowanej przez nLite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znany jest komuś problem, że program tworzy instalke systemu a potem podczas instalacji kiedy ma nastąpic pierwszy ponowny rozruch jest okno z informacją dotyczącą "zbyt restrykcyjnie ustawionych parametrów odnośnie pamięci wirtualnej lub za mało pamięci ram" (tego drugiego nie jestem pewien czy tak dokładnie brzmiało).

Robiłem wiele razy instalke i w conajmniej połowie przypadków instalka nie działa prawidłowo.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. a ja mam taki problemik... posiadam wersje 1.3.5 final n-lite'a. Tworze sobie wlasna instalacje, wypalam na plytke, bootuje z niej kompa, tworze partycje, kopiuja sie pliki potrzebnme do instalacji i kiedy ma przejsc do glownej instalacji (wtedy kiedy pojawia sie mysz na ekranie) wywala blad, ktory znika tak szybko ze nie wiadomo co w nim pisze i komp sie restartuje. spotkal sie juz ktos z takim bledem? jesli tak to prosze napisac co jest nie tak. moze cos zle zrobilem przy tworzeniu plytki instalacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może byc ten sam co mój lub jeden z nich.

 

Jeszcze raz zrób aktualizacje instalki i nagraj ponownie. Aż do skutku! Polecam używac płytek RW...bo można tak kilka razy... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zrobilem juz 3 takie plytki i na kazdej mam to samo... w koncu zainstalowalem "normalnego" XP, jednak wolalbym odchudzonego. Jednak do czasu pomocy w naprawie bledu musze siedziec na tym... mam nadzieje ze ktos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja Windows, co bylo zmieniane, co dodane, zapis sesji?

 

 

Robiłem 3 instalki na wersji 1.3.5 przed targami w Lublinie i na zadnej nie mialem ani jednego błędu przy instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jakas godzine podam ostatni zapis sesji. dodane aktualki z autopatcher'a z Maja. a jest mozliwe ze ten blad wyskakuje przez to ze w ostatniej fazie tworzenia plytki opcja instalacji (nie pamietam jak dokladnie sie nazywala) zmieniona byla na KLASYCZNY - NIE??

 

edit.

ostatni zapis w zalaczniku

zapis.txt

Edytowane przez RySiOtm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nLte integruje wg kolejnosci na liscie. W ten sposób wrzucasz nową aktualizacje, na nią starą, na nią kolejny raz nowsza po czym znowu zamieniasz pliki wersjami ze starszej aktualizacji. W efekcie zamiast zaktualizowanego systemu powstaje smietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zapis sesji, moze cos sie znajdzie.

Zapomniałem że na tej zrąbanej płytce jest zapisana ta sesja a jej nie wyrzucałem. Sesja w załączeniu jako plik txt.

Ja aktualizacje wrzuciłem zaznaczając wszystkie na raz. Chyba były alfabetycznie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje nie mają byc alfabetycznie ani losowo. Dodajesz wszystkie naraz, ale potem muszą byc ustawione wg dat. W nLite mozna przesortowac calosc lub ręcznie zmieniac kolejnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podczas wskazywania łatek powinienem ręcznie dodac każdą po kolei czy wystarczy posortowac według "zmodyfikowano" i wrzucic cały folder.

Albo napisz prosze jak Ty to robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem posta, ale napiszę jeszcze raz.

Dodajesz wszystkie naraz. Sortujesz od najstarszych do najnowszych wg kolumny z data. Niekktóre mogą miec podaną datę w innym formacie. Przesuwasz je ręcznie strzałkami z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem po zainstalowaniu XPeka OEM przerobionego w nLite 1.3.5 - dodajac tylko i wylacznie pliki exe z Windows Update. Nie moge zainstalowac Office'a 2003 (mam legala) bo na poczatku wywala mi informacje ze klucz jest nieprawidlowy (w instalacji XPeka podaje jego wlasny, recznie a Offica w zaden sposob nie integrowalem bo nawet nie wiem czy sie da)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw obok lub na emulatorze(virtualpc/vmware) czystą instalke xp i office i zobacz czy zadziała.

czysta instalka działa; muszę chyba posprawdzać ostatnie paczki poprawek bo robiłem ostatnią wersję dokładnie w ten sposób jakoś w kwietniu i tamta działa bezproblemowo tak samo jak wersja oryginalna bez żadnych patchy :) Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wiem że problem z kompatybilnością OFFICE'a i braku możliwości jego instalacji po tuningu instalki XPeka wynika z którejś z tych poprawek:

 

WindowsXP-KB927891-v3-x86-PLK

WindowsXP-KB930916-x86-PLK

WindowsXP-KB935843-x86-PLK

 

obstawiam pogrubioną :P

Ta poprawka zwiększa niezawodność. Ta aktualizacja rozwiązuje problem w Instalatorze Windows (MSI), który mieć wpływ na wydajność podczas aktualizacji oprogramowania.

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było dziwne. Spróbuj przeinstalowac instalatora(KB893803).

edit

W liscie aktualizacji, którą podales na msfn nie widze w ogóle instalatora 3.1.

aaa faktycznie gdzieś mi zniknął na tej liście - tzn. jakoś go ominąłem przy ściąganiu exeków już dawno temu... teraz zaimplementowany od razu z tymi 3 poprawkami - rozwiązał problem :) wszystkie WUpdates wrzucone i już skończyły się problemy z kluczami do Office'a. Dzięki SGJ za zwrócenie uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...