Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie co do wydajności:

miałem p5w DH potem p5B i różnica na takichsamych ustawieniach około 2 000 w 3dmarku 2001se

i a ta P5N-E SLI jak się bedzie miała do p5w ? taksamo, czy gożej, czy lepiej wydajnościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie co do wydajności:

miałem p5w DH potem p5B i różnica na takichsamych ustawieniach około 2 000 w 3dmarku 2001se

i a ta P5N-E SLI jak się bedzie miała do p5w ? taksamo, czy gożej, czy lepiej wydajnościowo?

Zalezy jak ram ustawisz. Jak na 1T to wydajnosc bedzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak ram ustawisz. Jak na 1T to wydajnosc bedzie lepsza.

To jakie memki dobrać?

Takie mogą być: PDP Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5

Będą pasowały do tej płyty?

 

Dla fsb 400-420.

 

(procek E6600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie memki dobrać?

Takie mogą być: PDP Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5

Będą pasowały do tej płyty?

 

Dla fsb 400-420.

 

(procek E6600)

Pasowac beda, ale wiecej jak 800-815MHz na 4-4-4-12 i 1T nie polecisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 9 sty 2007, 20:13' post='2461405']

w hurtowni action są 3 sztuki po 398zł brutto ;-)

fizycznie czy tylko w cenniku widnieją?

 

btw. ja już nabyłem, teraz jeszcze trzeba poczekać na e4300 i jakaś w miarę tanią pamięć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem spadkow wydajnosci po przejsciu przez 400MHz FSB.

 

Ktos chce ta mobo co ja mam ?

a moze z badaxem machniemy :D

 

' date=' 9 sty 2007, 20:13' post='2461405']

w hurtowni action są 3 sztuki po 398zł brutto ;-)

a co mowi regulamin na ujawnianie ceny hurtowej dla klientow detalicznych, bo nie pamietam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszcza na widok 500MHz... Hmm Chyba dam sobie spokoj z wyborem pomiedzy AMD a Intel i przelkne troche wiekszy wydatek.

Ale teraz najwazniejsza rzecz - jakie sa podstawowe wady tej plyty? Razi mnie na razie gole n430 i mofsety przy CPU. I pasywne aluminium na polnocym jakos gryzie sie z idea codziennego 400MHz... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niemiec

widac niektorym to nie przeszkadza - to obnizanie...

 

@Orgiusz

jesli tylko temp jest ok, to dlaczego nie ?

 

Ja zamowilem mobo w ramkomputer (gdziekolwiek i cokolwiek to jest) za 419 z przesylka. Wczoraj ponoc wyslali poczta polska...

Czekam z utesknieniem...ale cos czuje ze dzis sie nie doczekam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze z badaxem machniemy :D

a co mowi regulamin na ujawnianie ceny hurtowej dla klientow detalicznych, bo nie pamietam :>

nie wiem, PRZYPADKIEM widziałem przez ramię hurtownika ;-)))...

 

właśnie sprawdziłem regulamin, słowa o tym nie ma ;-)

Edytowane przez [cahe]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszcza na widok 500MHz... Hmm Chyba dam sobie spokoj z wyborem pomiedzy AMD a Intel i przelkne troche wiekszy wydatek.

Ale teraz najwazniejsza rzecz - jakie sa podstawowe wady tej plyty? Razi mnie na razie gole n430 i mofsety przy CPU. I pasywne aluminium na polnocym jakos gryzie sie z idea codziennego 400MHz... :unsure:

430 jest takze goly na AM2 i nic mu nie ma. U mnie siedzial pomiedzy 2 x 8800GTS, wiec cieplo mu moglo byc, a nie byl cieply jak np. 680i. Bledow przez niego nie mialem absolutnie.

 

Mosfey hmm mozna dac nawiew ;) Albo jakiegos radiaxa.

 

400 ona pyka na najnizszym mozliwym vmch z biosu, wiec 1.3 z kawalkiem i tym samym radiax pozostaje zimny.

 

Mam nadzieje, ze rozjasnilem ciut sytuacje :D

 

Aha wada i jednoczesnie porada z mojej strony : memki znacznie lepiej lataja w czarnych slotach. Wiecej nie zauwazylem odnosnie codziennego uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devilek czy oplaca sie zmieniac ten aluminiowy radiator na tego zalmana

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16835118014

lkezy odlogiem w podelku,plyte juz wyslali :razz:

Hmm imho nie ma sensu. Na tego zalmana nie przymocujesz jakbys chcial nawiewu a na ten zwykly mozna bez problemu. Ale nie widze takiej potrzeby, stockowy z zmiana pasty jest good ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEVILEK

No tak nawiew bedzie sam z siebie z boxa ale majac w pamieci zdjecia mobo od LordFury... :wink:

Mowisz ze alu jest zimne? To dobrze jesli podstawa jest przynajmniej cieplejsza :lol2:

I te 2 PCI... Ehh nie bede miec w ogole miejsca na kurz... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEVILEK

No tak nawiew bedzie sam z siebie z boxa ale majac w pamieci zdjecia mobo od LordFury... :wink:

Mowisz ze alu jest zimne? To dobrze jesli podstawa jest przynajmniej cieplejsza :lol2:

I te 2 PCI... Ehh nie bede miec w ogole miejsca na kurz... <_<

Heheh pamietam jego przejscia z P5P800 :lol:

 

Temp w biosie pokazywana to 35-40C, wiec good.

 

2 x PCI mnie tez to z leksza zdenerwowalo jak musialem wsadzic cos na PCI, bo mi jeden GTS praktycznie slot zaslanial :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi spadek wydajności SLI double x8 w stosunku do double x16. Wg. AnandTech wydajność nie spada tak drastycznie, jednakże wg. VR-Zone przy wyższych rozdzielczościach nie jest już tak różowo. Czy testował ktoś to na czymś słabszym niż G88 (który to, jak gdzieś się doczytałem, ma niejakie problemy z SLI double x8 :/ ), na przyklad na jakichś G79?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi spadek wydajności SLI double x8 w stosunku do double x16. Wg. AnandTech wydajność nie spada tak drastycznie, jednakże wg. VR-Zone przy wyższych rozdzielczościach nie jest już tak różowo. Czy testował ktoś to na czymś słabszym niż G88 (który to, jak gdzieś się doczytałem, ma niejakie problemy z SLI double x8 :/ ), na przyklad na jakichś G79?

nie g88/g79 tylko g80/g71...

 

//

 

mobo bardzomi sie podoba, za taka cene mozliwe 'nowe' sli i bardzo dobre oc. Zobaczymy jak pojawia sie inne egzemplarze ile fsb zrobia....

 

DEVILEK: ile miales max na multi x9? Jak wygladają u cibie wyniki spi w srtosunku do i9x5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie niemoge doczekac wlasnie zamowilem pamiatki pod ta plytke

Crucial Ballistix 2GB D9GMH BL2KIT12864AA804

https://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetai...61-9&ps=ho5

Mam nadzieje ze dobrze wybralem cena byla kuszaca po rabacie.

jeszcze tylko niech e4300 bedzie dostepne,narezie tylko ceny widac

@Devilek

ktorego biosu uzywasz tego Beta?

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...