Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

zupelnie nie znam tematu najtanszych ramek na dzien dzisiejszy. jest szansa ze ktorekolwiek 2x1 gb w cenie do 400zl powiedzmy poleca 1066 nawet na piatkach? mam znajomego ktory uparl sie na 1:1 (synchro, zaszlosc po przesiadce z socketA ;) ), 4x1gb na i975 :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zupelnie nie znam tematu najtanszych ramek na dzien dzisiejszy. jest szansa ze ktorekolwiek 2x1 gb w cenie do 400zl powiedzmy poleca 1066 nawet na piatkach? mam znajomego ktory uparl sie na 1:1 (synchro, zaszlosc po przesiadce z socketA ;) ), 4x1gb na i975 :lol2: .

i975 i ma lecieć 1:1 jako DDR 1066 ?? toż to daje nieosiągalne na 975 (24/7) fsb 533 ...

Na i975 to raczej DDR900 jak ma być 1:1 (lub coś w pobliżu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i975 i ma lecieć 1:1 jako DDR 1066 ?? toż to daje nieosiągalne na 975 (24/7) fsb 533 ...

Na i975 to raczej DDR900 jak ma być 1:1 (lub coś w pobliżu)

 

 

 

czuje po kosciach ze 4x1gb ddr900 na 975 byloby chyba trudne... chociaz nie mialem 975 wiec wole nie prorokowac.

 

4x2gb 800 polecialy 800 na p5w64ws pro. vista sie zainstalowala i wszystko ponoc chodzilo.

 

a cpu gosciu ma stockowo, 266x9. tylko ze w danych technicznych jest 1066 i ramki tyle MUSZA isc ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czuje po kosciach ze 4x1gb ddr900 na 975 byloby chyba trudne... chociaz nie mialem 975 wiec wole nie prorokowac.

4x2gb 800 polecialy 800 na p5w64ws pro. vista sie zainstalowala i wszystko ponoc chodzilo.

a cpu gosciu ma stockowo, 266x9. tylko ze w danych technicznych jest 1066 i ramki tyle MUSZA isc ;].

Znam ten ból jak ktoś przeczyta u producenta i nie wytłumaczysz.....

 

Na takim dzielniku 2x1gb powinny pójść spokojnie, chyba ze trafisz na padaczne memki. Z 4x1 może być gorzej, ale przy wyższym vmch nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czuje po kosciach ze 4x1gb ddr900 na 975 byloby chyba trudne... chociaz nie mialem 975 wiec wole nie prorokowac.

 

4x2gb 800 polecialy 800 na p5w64ws pro. vista sie zainstalowala i wszystko ponoc chodzilo.

 

a cpu gosciu ma stockowo, 266x9. tylko ze w danych technicznych jest 1066 i ramki tyle MUSZA isc ;].

Tyle, że to możliwe przy fsb/mem 1:2 a nie 1:1 ;)

Z tym, że 4x1 GB to producent mobo raczej nie zagwarantuje DDR1066 ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad tanimi 2x(2x1GB), czyli dwa komplety duali, obadałem okoliczne sklepy (we Wrocku) i rozważam:

 

Goodramami 667 na kościach D9HNL

 

Kingstonami 667 remarkowane

 

Czego, w kwestii OC można się po nich spodziewać? Jakiś czas temu w innym temacie ktoś polecił mi Kingstony na moselach, ale w paru sklepach, w jakich sprawdzałem mieli tylko "Kingstony" :(

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad tanimi 2x(2x1GB), czyli dwa komplety duali, obadałem okoliczne sklepy (we Wrocku) i rozważam:

 

Goodramami 667 na kościach D9HNL

 

Kingstonami 667 remarkowane

 

Czego, w kwestii OC można się po nich spodziewać? Jakiś czas temu w innym temacie ktoś polecił mi Kingstony na moselach, ale w paru sklepach, w jakich sprawdzałem mieli tylko "Kingstony" :(

A czemu 2x(2x1) a nie 4x1 - chyba wychodzi taniej - wystarczy tylko sprawdzić czy są oparte na tych samych układach i oczywiście kupić modele o jednakowych parametrach jednego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad tanimi 2x(2x1GB), czyli dwa komplety duali, obadałem okoliczne sklepy (we Wrocku) i rozważam:

 

Goodramami 667 na kościach D9HNL

 

Kingstonami 667 remarkowane

 

Czego, w kwestii OC można się po nich spodziewać? Jakiś czas temu w innym temacie ktoś polecił mi Kingstony na moselach, ale w paru sklepach, w jakich sprawdzałem mieli tylko "Kingstony" :(

Z tego co koledzy na forum piszą, to D9 HNL= zero OC , natomiast remarkowane Kingi to najczęściej Elpida- i kręci się przeważnie nieźle. Imho bierz Kingi remarkowane. Albo szukaj Corsairów XMS2- jeśli taki pułap cenowy Cię interesuje. Właśnie testuje jedną parkę 2x1 GB i narazie po pobierznych testach lata sobie na 914 4-4-4-12 @ 2,085V, na 5-5-5-15 robi 1000 @2,013V. Druga parka czeka w szufladzie na testy, ale imho dobry zakup jak za tą cenę... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to już wiem, że tanie goodramy odpadają.

 

PC-667 Corsair XMS2 (TWIN2X2048-5400C4) 4 4-4-12 by mnie wyniosły w sumie (za 4GB licząc) ok 30zł drożej niż za Kingstony (przy optymistycznym założeniu, że gdzieś je będąmieli), jeśli mają być lepsze od kingstonów to jestem skłonny dopłacić.

 

I jeszcze pytanko, jak te corsairy wypadają na tle Goodramów Pro 5 5-5-15 PC-800 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co koledzy na forum piszą, to D9 HNL= zero OC , natomiast remarkowane Kingi to najczęściej Elpida- i kręci się przeważnie nieźle. Imho bierz Kingi remarkowane. Albo szukaj Corsairów XMS2- jeśli taki pułap cenowy Cię interesuje. Właśnie testuje jedną parkę 2x1 GB i narazie po pobierznych testach lata sobie na 914 4-4-4-12 @ 2,085V, na 5-5-5-15 robi 1000 @2,013V. Druga parka czeka w szufladzie na testy, ale imho dobry zakup jak za tą cenę... :wink:

Mowa (pogrubienie) o corsairach rozumiem?

Podaj jeśli możesz jak masz ustawienie timingi w biosie (te poza std).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa (pogrubienie) o corsairach rozumiem?

Podaj jeśli możesz jak masz ustawienie timingi w biosie (te poza std).

Alphy podam po południu, jak wrócę z pracy :wink:

 

Edit: poniżej masz zrzut z memseta, alph nie ustawiałem, takie luźne wrzuciłem do testów :rolleyes:

2648490[/snapback]

Tylko corsaire trzeba szukać na promosach czyli v7.1 najlepiej

Jedną parkę kupiłem w Emarkecie a drugą w Komputroniku- obie są 7.1, czyli powinny być na Promosach. Imho jest małe prawdopodobieństwo dostania innej wersji niż 7.1 B-)

 

Edit: 1000 na 5-5-5-15 @2,013V powinno być stabilne, RAMki przeszły Spi 32M i Goldmemory ponad 7h.

Natomiast 914 na 4-4-4-12 @2,085V przeszły Spi 32M ale zwiesiły Golmema po 1,5h . Imho ta parka nie trawi napięcia powyżej 2,013V, bo czym wyżej tym bardziej grymaszą. Trzeba dopracować czwórki... B-) I jeszcze jedna sprawa, nie są stabilne na CR=1 przy 800.

Edit edita: Co do CR=1, to włożyłem jedną kość w czarny slot a drugą w żółty z drugiej pary slotów i pamięci chodzą w dualu na 800 z CR=1. Osochoci? :blink:

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos sie orientuje na jakich sa kosciach goodramy pro obecnie? gdzies byl link do stronki gdzie mozna bylo chyba wszystkie pamieci swiata sprawdzic na jakich sa kosciach, ale kurcze szukam szukam i nie moge znalezc.. w tym temacie wydawalo mi sie ze bylo o tym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci w gore. corsair xms2 w emarkecie 285 zl, w znaku 348 zl, odpowiednio 30 zl i 79 zl w gore. czy to znowu dolar? B-)

nie tym razem.Kingstony 2x1GB 667Mhz powedrowały w apollo do 266zł podobnie Goodramy,podwyzki sie zaczynają :cry:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...