Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja pochwalę się swoim e2180.

Aktualnie przeszedł test ~25h Orthosa na ustawieniach:

 

CPU: 360 x 8 = 2880MHz z napięciem 1.288V

RAM: 5-5-5-15 przy 540MHz czyli 1080MHz na napięciu 2.2V

 

Myślę, że najgorsza sztuka mi się nie trafiła. Test samego procka 365 x 8 też był stabilny. Więcej nie testuję ze względu na brak czasu i potrzeby :)

post-147340-1203178662_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co robie źle, 8x375 na napięciu 1,4250 nie chce wstać, 9x330 takie samo napięcie stabilnie, 8x360 1.4 stabilnie... (napięcia według biosu), pamięci ustawione na 4-4-4-12 2.2v, mostek 1.3v

Może masz mega padake z FSB Wallem nisko - ustaw mnożnik 6 i zobacz ile pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bezan, widzę, że masz taka samą płytę jak ja, jakie masz ustawione napięcie w biosie a jak do tego napięcia odnosi się CPU-Z?

 

up, po testuje i zobaczę, jakie jest maxymalne bezpieczne napięcie? (24/7)

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bulizzor tu się z Tobą nie zgodzę. Jakiś czas temu testując ustawienia wyskoczył mi błąd po ok 8h a ostatnio testując samego proca komp zresetował się po ok 10h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i racja ;) ja tam jade na stabilnym procku po 4h orthosa i nie zauwazam błedow w jakimkolwiek działaniu na kompie :D

 

IMO Szkoda czasu... juz byś wypracował w tym czasie jakies mocniejsze ustawienie :) 3ghz musi pęknąć ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ot wynik :) Zaraz będę uderzał w 3,5GHz...

 

Dołączona grafika

 

Napięcie z BIOSu 1,4475v....

To imho chyba dobry wynik nie?

Chłodzenie boxowe...zaraz będę wymieniał na AS5 pastę :D

Pozdro

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

wszędzie pokazuje napięcie 1,3 i trochę, a w biosie jest 1,4250...

 

6x400 v1,4250 i proc jest stabilny...zjechałem trochę z napięciem i mam 3Ghz stabilnie (9x335) czyli to co chciałem ;]

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie za procki albo z czego te Fryzjery sa u was robione ale znowu widze tempy na Fryzjerze zarabiscie niskie. I to w dodatku z nap na procku siegajacym prawie 1.5V. Mister nie chce mi sie wierzyc ,ze abys mial stabilne 3 giga musisz dac takie duze napiecie, albo cos zle robisz albo trafila ci sie straszna padaka.

Chyba po prostu trafiła się padaka :| ale nie ma co biadolić - zrobiłem dziś w nocy test i obniżyłem vcore o jeden step w biosie na 1,462V. Orthos na Small FFT śmigał prawie 5h i się nie wywalił. Poprzednio na takim napięciu wysypał się, ale w Blendzie - więc może wtedy pamięci nie dały rady (albo po prostu Blend jest bardziej wymagający)... Dzisiaj jeszcze sprawdzę 1,462 Blendem a potem jeśli się nie wysypie to może jeszcze raz podejdę do 1,450V chociaż jestem prawie pewny że padnie na tym napięciu.

Martwi mnie trochę to, że ten proc potrzebuje aż tyle woltów do stabilności - pomimo tego, że niby temperatury nie są przerażające, to chyba na codzień zejdę trochę z FSB żeby można było obniżyć napięcie - nie mam aż takiego mocnego ciśnienia na powszednie 3GHz ;)

 

Jakie testy wy stosujecie żeby mieć jak największą pewność stabilności systemu? Orthos Blend, OCCT, SPI, PCMark, 3DMark05?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DoctorPulse jaką masz temperaturę podczas Orhtosa po paru godzinach? (nie po zakończeniu testów tylko w trakcie)

 

@Bulizzor Na aktualnym napięciu proca 1.288V więcej jak 265 x 8 nie sprawdzałem a 375 już nie wstaje. Przypuszczam więc, że wymagałby więcej papu a nie bardzo widzę tutaj sens zwiększania poboru prądu i temperatury procka tylko po to, żeby mieć te ~100MHz więcej. W pełni satysfakcjonuje mnie 2.9GHz na tak niskim napięciu przez co proc jest prawie zimny. Druga sprawa to aktualnie pamięci chodzą już na 1100MHz a podnosząc szynę pamięci już więcej nie wyrobią i zostaje tylko opcja 1000MHz. Z kolei przy mnożniku 9 potrzeba jeszcze więcej papu, więc tym bardziej nie odpowiada mi taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz.... U mnie max 61-62 (podczas gdy na płycie pokazuje ok 44-45 stopni). Także ja preferuję złoty środek między wydajnością a temperaturą, który właśnie dla siebie znalazłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bezan - prawidlowo! jestem tego samego zdania - "złoty środek" to podstawa! Tylko ze u mnie ten złoty środek to 3,2GHz :D

u mnie tez 3,2G na E4500 i E2160 na Boxach więcej nie potrzeba do netu i czasem jakiejś gierki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz temperatury?

45 spoczynek, stress cos powyzej 70. Ale nie pamietam bo dawno orthosem nie meczylem.

 

Jaki jest najwyższy wynik podkręcenia E2160 na powietrzu ?

ja wykrecilem 3960MHz na powietrzu oczywiscie nie nadaje sie to do normalnego użytku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bulizzor to wracając do złotego środka Twój jest o wiele wyżej niż mój ;P Jak dla mnie temperatury kosmos :)

 

@dawidos160 chyba nie chciałbyś wiedzieć jak szybko zrobiła się wyspa tropikalna u niego w pokoju ;) hehe ... Strzelam, że podczas Orthosa temperatury były w okolicach 85 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidos160 chyba nie chciałbyś wiedzieć jak szybko zrobiła się wyspa tropikalna u niego w pokoju ;) hehe ... Strzelam, że podczas Orthosa temperatury były w okolicach 85 :)

Bezan akurat jest to dla mnie bardzo ważne ;) Ja nie mam tego luksusu by sprawdzić temp bo mam czujniki zwalone. TJ max 85* a po OC miałem 83* w stresie. Podkręciłem jeszcze o 100 mhz i też miałem 83* w dodatku w IDLE mam 60* a radiator ledwo letni. W dodatku dobrze zapięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe chłopaki orthosa nawet nie próbowałem załączać ;) przy próbce 1M Pi tempy skakały do 93C :D Przynajmniej wiem ze TJ mam na 100C ;)

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od tego jak szalony jestes :) ja mialem 3,3ghz stabilne tyle ze tempy byly juz prawie 80C bo napiecie trzeba bylo podniesc. Mysle ze 3,4ghz spokojnie lecz to szalenstwo miec powiedzmy 85C na codzien w stresie ;) Najlepiej znalezc złoty srodek jak ja i Bezan. Zazwyczaj konczy sie on na 3,2ghz gdyz wyzej proc potrzebuje duzo wiecej papu i niestety sie mocno grzeje, a chłodzenie powietrzem duzo nie pomaga bo te procki to straszne grzałki i cooler jest chłodny, a proc sie pali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

to widze ze masz wysokie temp. ja na procu 1.4625v z biosu (real w stresie ok 1.35v) 8x400 i temp w idle ok 35* i stress max 68-69* na katanie min obroty. tyle samo mam na WC :/ zastanawiam sie moze jakiegos e4x00 wciagnac albo 6x00 bo teraz coraz tansze uzywki na alledrogo widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od tego jak szalony jestes :)

Mam czujniku zwalone :mur: nie wiem ile realnie mam na procu ( rzekomo core temp pokazuje 31* przy 9x200 na napięciu 1.1 V a realne 1.008 V ) natomiast 3.5 stabilne mu zrobiłem i chce więcej. Testowałem na razie na ilu P31 ma walla i doszedłem do 400. Jutro potestuje dalej. a wszytko na AC freezer 7 Pro. O WC również myślę ale wtedy to atak na 4.0 będzie. 3.6 dzisiaj odpuściłem tylko dlatego,że myślałem,że na powietrzu nikt nie zrobi więcej niż 3510. Ale znalazł się "kolega", który zrobił 3527 więc jutro zobaczymy czy wyciągnę 3550 B-) :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...