Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Scythe

Zgadzam się. Zrobimy 3.2 i max. Tyle na ten temat.

Tylko ze nie kazdy cep poleci na 3.2. Dajmy szanse wykazać się tym którym trafily sie padaki :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej kupic Intel Pentium Dual Core E2160 czy E2180? / róznica 30zł

 

PS wiem ze to nie dzial co kupic ale który ma statystycznie lepsze OC? .Teraz to w sklepach to chyba same padaki?

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi - jasne, można dodać wyniki do wszystkich kat.

naxt - moim zdaniem E2160, nie warto dopłacać do "osiemdziesiątki"

ja mam 2180 :) i nie musze katowac go tak jak wy :P hehehhe 3.0 na 300fsb przy V-stock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponujesz cos na zasadzie LowClocka czy ogolnie ranking "najszybszego" E2XXX ?

chwlowo mam akurat jednego PDC :D

W sumie to mamy low clocka

 

 

nie widze sensu tylu opcji, 3.2 or max i jest klarownie ;)

 

3,2 tez jets bez wiekszego sensu... przeciez MAMY LOW clocka... i tam mozna porownac optymalki itp.

 

Ale za wynikami @ MAX jestem jaknajbardziej ZA, ale jestem za probka 32M :) bo zawsze sie przyda do hwbota :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj będzie rywalizacja tylko Pentiumów DC przez co będzie bardziej atrakcyjnie przez brak różnic w parametrach cpu. Poza tym chciałem rozruszać temat :)

 

Też bym chciał unlimited 32m ale chyba nikt oprócz nasz nie czekałby kilkunastu minut na wynik ;)

 

/Dodałem kategorię unlimited 32M, najwyżej będzie mało popularna.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ranking jest w drugim post'cie. Thx Mechl!k.

 

Ja czekam tylko na Cruciale instaluje Server'a 2003 i zaczynam zabawę :)

ja najpierw wypracuje to stabilne 3,2 ;] myślę że jutro już coś będzie, bo będę miał więcej czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja może z innej beczki bo mnie to męczy :D

 

Mój procek ma VID 1,2875v.

Czyli def. vcore mojego proca to 1,2875v? Czy może odgórnie dla C2D przyjęte jest 1,3275v? Bo gdzieś wyczytałem spośród tych 90 kilku stron, że def. vcore to 1,3275v.

Jak to jest...dzięki i sorry za głupie pytanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yogi @

dlaczego tylko do 3.0?? na 3.2 tez wiekszosc przejdzie. zreszta narazie musze wymyslec jakis sposob na przenoszenie screenow z desktopa na lapa :/ bo pies mi kabel pogryzl i jakos niekwapi mi sie kupic nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yogi @

dlaczego tylko do 3.0?? na 3.2 tez wiekszosc przejdzie. zreszta narazie musze wymyslec jakis sposob na przenoszenie screenow z desktopa na lapa :/ bo pies mi kabel pogryzl i jakos niekwapi mi sie kupic nowego...

a nie wiem :D tak jakos ustawilem i sobie hula :) jutro sprawdze ile pojdzie na def. moze pykne zworke z 200 na 333 :D kable nie sa drogie :D zalatw od kogos kabel za 1,- i sam zrob koncowki :)

 

niedlugo zasune sobie nowy ramek, wiec wtedy zobaczymy co to potrafi :D

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny.

Ostateczny wynik moich zmagań z 2180:

stabilne 3GHz (10x300) udało mi się wycisnąć na Vcore 1,462. Pomyślałem sobie, że jednak bez sensu jest katować proca tak na codzień i postanowiłem zgodnie z zasadą "złotego środka" trochę zmniejszyć FSB i zobaczyć o ile będę mógł zejść z napięciem.

Ustawiłem 2,8GHz (10x280) i mojemu zdziwieniu nie było końca - do stabilnego działania wystarczy teraz Vcore 1,362 a temperatury w stresie spadły o 10C. Pamięci do tego ustawiłem na 840MHz CL4 i wszystko śmiga - >3h Orthosa (blend), MemTest, SuperPI 32M...

Czy to normalne że do podbicia 200MHz potrzeba aż 0,100V??? Chyba jakaś wyjątkowa padaka mi się trafiła :|

 

Mój procek ma VID 1,2875v.

Czyli def. vcore mojego proca to 1,2875v? Czy może odgórnie dla C2D przyjęte jest 1,3275v? Bo gdzieś wyczytałem spośród tych 90 kilku stron, że def. vcore to 1,3275v.

Jak to jest...dzięki i sorry za głupie pytanie :P

Chyba nic nie jest w tych procesorach "ogólnie przyjęte" ;) Mi CPU-Z pokazuje VID 1,325 a bez żadnego podbijania napięcia bios pokazuje mi Vcore 1,304.

Swoją drogą to ładnie Ci poleciał 2180 - 3GHz na 1,2875 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że do podbicia 200MHz potrzeba aż 0,100V??? Chyba jakaś wyjątkowa padaka mi się trafiła :|

najczesciej jest tak, ze od jakichs tam MHz procesor sie juz slabo skaluje z napieciem, u ciebie widac jest to na poziomie ~2800MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny.

Ostateczny wynik moich zmagań z 2180:

stabilne 3GHz (10x300) udało mi się wycisnąć na Vcore 1,462. Pomyślałem sobie, że jednak bez sensu jest katować proca tak na codzień i postanowiłem zgodnie z zasadą "złotego środka" trochę zmniejszyć FSB i zobaczyć o ile będę mógł zejść z napięciem.

Ustawiłem 2,8GHz (10x280) i mojemu zdziwieniu nie było końca - do stabilnego działania wystarczy teraz Vcore 1,362 a temperatury w stresie spadły o 10C. Pamięci do tego ustawiłem na 840MHz CL4 i wszystko śmiga - >3h Orthosa (blend), MemTest, SuperPI 32M...

oj to masz niezla dupe... ja bez zmiany def. napiecia mam 3.0 i sadze ze pojdzie jeszcze do gory stabilnie do 3.2 co prawda przy zworce 333 musialem podbijac napiecie chyba z 5x zeby mi sie winda odpalila, ale te 3.0 to bez zadnego problemu. co masz za plytke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie temperatury obniżyło by przeniesienie obudowy, gdyż stoi około 10 cm od rurek centralnego ogrzewania i wentyl tylni zaciąga ciepłe powietrze, mój na auto miał jakoś 1,2850 chyba i to napięcie wysypało się przy fsb 290 bodajże, pomogło dopiero napięcie 1,35 oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mister_p sprawdź mnożnik 8 lub 9... No chyba, że potrzebujesz Speed Steep.

Bardziej mi zależy na SpeedStepie niż na dodatkowych 200MHz - gdyby chodziło o dodatkowe 500 czy 600MHz na rozsądnym napięciu, to bym zrezygnował ze SpeedStepa, ale nie ma co o tym marzyć ;)

Może z samej ciekawości pokombinuję z mnożnikami i zobaczę czy są jakieś różnice, ale to już jak wyjdzie nowy, smakowicie zapowiadający się bios do Foxa bo tymczasem jadę na P32 B-)

 

oj to masz niezla dupe... ja bez zmiany def. napiecia mam 3.0 i sadze ze pojdzie jeszcze do gory stabilnie do 3.2 co prawda przy zworce 333 musialem podbijac napiecie chyba z 5x zeby mi sie winda odpalila, ale te 3.0 to bez zadnego problemu. co masz za plytke?

Płytę mam Foxa P35A-S. A ile Tobie płyta daje na def Vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mister ja mam 2160 i moj na nap 1.29 robi Stabilnie 2.7 giga a aby zrobic 3 juz potrzebuje 1.4 V ale w stresie mam 71 stopni i tak lata na 24/7 wkoncu nie bede miec takich temperatur grajac itp wiec ta kzostawilem. 3.2 mi sie udalo osiagna c ale tez juz musialem podbic V o 0.1V inaczej nie byl stabilny albo wogole nie wstawal ale ta mjuz mialem cos kolo 80-82 stopni wiec zrezygnowalem z 3.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladnie :D heheh

ja dzisiaj nie mialem za duzo czasu, moze wieczorem cos pogrzebie, ale tak na szybko zrobilem

Super PI 16M w 9.44.281 pewnie slaby wynik, ale to bez krecenia na standardowych taktach jak mam teraz, czyli 10x300, ram @900 5-5-5-15 :) moze jak dorobie sie nowych pamieci, to sprobuje sie pobawic cos wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to masz niezla dupe...

nie jest wcale tak zle,wlasnie kupiłem E2160 i tez podejrzewam ze na 3.0Ghz dev szans nie ma raczej,trzeba miec farta albo kupic selekta,trafił mi sie procek z poczatka produkcja a wiadomo ze na poczatku z OC tych procesorów za wesoło nie było :-|

 

PS gdzie moge sprawdzic VID procesora? bo w core temp wacha sie od 1.1875 do 1.3250 ale czesciej (prawie zawsze 1.1875.Temperatury od 24 do 27 bez OC na boxie.Za OC narazie sie nie biore.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj nabyłem e2160 i foxa p35a-s,

jako że jest to mój pierwszy intel, proszę was powiedzcie o co chodzi z tym VID'em co wszyscy tak wypisują na ostatnich stronach tego wątku.

 

Przy okazji jakie jest bezpieczne max vcore na BOX'ie 24/7 i jakich temp nie przekraczać ?

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...