Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Geforce7900gt Vs Geforce8800gts

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

 

Nie mówiąc już o tym, że jakbym się sugerował osiągniętymi wynikami w smarkach pomyślał bym że mam G7900GS@ 8800GTS co jest oczywistą bzdurą :lol: :lol: :lol: Może jednak bardziej się opłacało wyczyścić system i strzelić sobie jakiegoś porządnego* procka np c2d :wink:

Kolejny znawca, który nie dowidzi, że ustawienia globalne sterownika wyglądały następująco: Wysoka Jakość, AAx4, Anizox16

 

Teraz pokaż mi mistrzuniu te 10k w marku05 z AAx4 na twoim 7900 i wypasionym 6300.

 

n/c, gość stuka posta na pół strony, a nawet nie doczytał założeń testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny znawca, który nie dowidzi, że ustawienia globalne sterownika wyglądały następująco: Wysoka Jakość, AAx4, Anizox16

 

Teraz pokaż mi mistrzuniu te 10k w marku05 z AAx4 na twoim 7900 i wypasionym 6300.

 

n/c, gość stuka posta na pół strony, a nawet nie doczytał założeń testu.

Fakt mój błąd, nie dowidziałem tego pogrubionego czerwonego tekstu :lol: Niemniej różnica pomiędzy wynikami na c2d i czyściutkim systemie, a wynikami z testu jest spora, jednak żaden athlon do pięt nie doskoczy* core ;)

 

* patrz mój poprzedni post :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial tyle lat co ja to wtedy pogadamy - wiec nie nazywaj mnie dzieckiem neo.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nie wiek swiadczy o tym, lecz zachowanie.

Nie powiedziałem w kierunku dokładnych osób, a Ty sie odzywasz, przytaczać przysłowia chyba nie muszę.

 

M4TEUSZ Negowania zaśmieconego systemu się nie "czepiałem" :) wyników super lepszych sie nie uzyska, ale wiadomo coś tam da rade zyskać :))

 

 

Co do podkręcania to taki "rozdział" w tej recenzji by się przydał, chyba, że autor nie ma ochoty czegoś uszkodzić itd. to Ok (Nie wieszajcie za to na kimś psów!)

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test. Ale i tak znajac zycie dalej spece beda dowodzic ,ze core2 jest konieczny do szczescia i bez niego nawet 7300gt to za dobra karta :)

 

PS. Jak ktos nie wierzy to niech poczyta forum co kupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :) no po prostu wierzą w moc C2D ;) ja tam mam X2 i naprawdę nie narzekam, wydajność mojej karty mam taką samą jak ludzie na C2D więc jest OK.

Sadze ,ze czas skonczyc te dewagacje - kazdy ma troche racji.

Proponuje zrobic tak - jak w koncu dostane dysk zrobie testy na moim kompie w smarkach , na podkreceonym procu do 2400 MHz i wtedy porownamy wyniki.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Heh :) no po prostu wierzą w moc C2D ;) ja tam mam X2 i naprawdę nie narzekam, wydajność mojej karty mam taką samą jak ludzie na C2D więc jest OK.

Bo C2D jest mocniejszy od A64 i X2 i tu nie ma co dyskutować ale Ty chyba nie chcesz żeby Ci sam proc dawał tyle FPS co karta grafiki ? Ludzie bez przesady kiedyś różnica 2FPSów dzięki prockowi w grze to było MASAKRA teraz daje momentami o wiele więcej a wy narzekacie... proc to nie grafa <_<

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde super test,wielkie BRAVA dla autora :):) :D

tylko teraz prosilbym o podobny tes ttylk oze...z 8800 GTS 320 Mega :D :D :D bo na to sie przymierzam :P ,mysle ze nie wiele mniejsza roznica nzi 640 MB,ta sama rozdzialka i ustawienia,kilka FPSow.W koncu taka rozdzialka to tak na prawde nei daje zadnego popisu dla kart wiecej niz 256/320,320 w zupelnosci wystarczy do 12x10,moga byc naprawde male rpoznice miedzy 640 ,dlatego jednak nie ma co plakac xD

Pytanie cz yta karta byla krecona,jednak z drugiej strony jestem nei mal pewie nze NIE,bo autor nic nei wspomnial,ale ja z natury taki ze musze sie dopytac wpierw szczegolowo ,dopiero pote m,podejmuje decyzje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem - testy w smarkach.

Na razie tylko 06' - reszte musze zassać.

Wynik to 7516 - bez kręcenia proca i grafy, także chyba jednak proc ma duże znaczenie i AMD 3200 jest ograniczeniem.

screen

http://img338.imageshack.us/my.php?image=3dm06eh6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy! Ale testami w "smarkach" można sobie co najwyżej "smarki wytrzeć" :wink: I to, że w testach syntetycznych proc ma znaczenie, wiedzą dzieci w przedszkolu (nie urażając nikogo :D ).

 

Nie musisz się trudzić i ściągać pozostałych, bo głęboko wierzę, że nikogo myślącego te testy nie interesują :) Chcesz się na coś przydać i udowodnić Swoją rację to rób testy w grach! Ale racja i tak będzie po naszej stronie :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wynik w 06 AZ 100ptk wyzszy niz u mnie :D

Testy na kręconym kompie dopiero zrobie - a twój wynik jak mniemam jest na extremalnym OC.

 

Co do testów w grach - nie omieszkam, tyle,że mogę to zrobić na kilku, ponieważ nie posiadam wszystkich, które kolega użył wteście.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli extremalnym OC nazywasz procka na 2,6ghz i grafe taktowana 650/1680 to tak, bylo to extremalne oc ;)

Jakoś nie wierzę, żebyś na takich ustawieniach miał 7400 pkt w smarku 06'.

Jak zapodasz screena razem z taktami poroca i grafy to uwierzę, no chyba,że robiłeś go w rozdzielczości 1024/768.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy! Ale testami w "smarkach" można sobie co najwyżej "smarki wytrzeć" :wink: I to, że w testach syntetycznych proc ma znaczenie, wiedzą dzieci w przedszkolu (nie urażając nikogo :D ).

 

Nie musisz się trudzić i ściągać pozostałych, bo głęboko wierzę, że nikogo myślącego te testy nie interesują :) Chcesz się na coś przydać i udowodnić Swoją rację to rób testy w grach! Ale racja i tak będzie po naszej stronie :lol2: :wink:

Zrobiłem testy w dwóch grach (FEAR i C of H) , na takich samych ustawieniach jak autor wątku.

Oto wyniki:

 

FEAR:

Min:57 FPS

Avg:119 FPS

Max:312 FPS

 

C of H

Min:64 FPS

Avg:118 FPS

Max:264 FPS

 

Czy dalej twierdzicie,że proc nie ma znaczenia w grach?

I każde dziecko w przedszkolu wie (nie urażając nikogo), że proc ma wielkie znaczenie w grach , a nie tylko w benchmarkach :)

 

 

 

Ja nie twierdze,że przeprowadzony test jest do kitu i szczerze mówiąc szacunek dla autora, bo włożył w to wiele pracy - mnieo nie chciałoby się tego robić.

Test jest na 5+ i nie mam zastrzeżeń.

Chodziło mi tylko o to ,żeby na prawde pokazać możliwości tej karty potrzeba lepszego proca.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie czy niekrecony E6300 wykorzysta GTSa 320 ? tzn wie mze wykorzysta ,ale czy w pelnie i co wazne (!!!) czy sprawi sie lepiej niz ten Athlon 2,5 GHz ktory autor testy przedstawil ????

a jezeli moj E6300 mialby w calosci wykorzystac to do jakies czestotliwosci minimum mialby zostac podkrecony ???

thx in advance :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jipikijajej

a co myslicie czy niekrecony E6300 wykorzysta GTSa 320 ? tzn wie mze wykorzysta ,ale czy w pelnie i co wazne (!!!) czy sprawi sie lepiej niz ten Athlon 2,5 GHz ktory autor testy przedstawil ????

a jezeli moj E6300 mialby w calosci wykorzystac to do jakies czestotliwosci minimum mialby zostac podkrecony ???

thx in advance :)

2.4 ghz

jezeli grasz przy fsaa 4x i anizo 16x + hdr w 1280x1024 to i 2ghz c2d nie bedzie zlym rozwiazaniem :gitarzysta2: :banana:

 

wlaczenie eyecandies czesto przeistacza gre z cpu limited w gpu limited i tyle na temat

Edytowane przez jipikijajej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hurrray xD czyli nawet nie musze krecic :P ale w przyszlosci...FSB na 333 wystarczy,zeby bylo 1:1 z GoodRAMem

P>S LOL myslalem ze wlasnie FSAA to anizotropowe filtry a AA to wygladzenie krawedzi

FSAA to jest chyba skrot od "Filters " cos tam.

zeby bylo jasne FSAA TO FILTRY ANIZOTROPOWE ??? A AA TO ANTYALIASING CZYLI WYGLADZANIE KREWADZI czy tak ?

:P

zasilka to zapewne Modecom 400 W nie wystarczy wiec tzra bedzie ze 100-150 zł jeszcze wylozyc(procz kasy z modecoma) na Tagana 430 :|

P.S 2 wazne ! ile WAT zasilka musi miec na lini 12 V zeby zniosl w pelni (!) GTSa 320.Wei mze Tagan 430 W starczy ale ile musi byc na 12 V a nei ogolem

thx in advance

 

P.S lol 3 Co to jest eyecandies i jak to uaktywnic/wlaczyc ,do czego to o co chodzi ?

thx in advance 2 :P :E ;)

Edytowane przez Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

tekst jak najbardzie ok! brawa za trud włożony. rozumiem ze tekst miał na celu sprawdzenie czy jest sens do athlona 64 zasadzic 7900gt czy 8800gts. niestety jak czesto sie zdaża nie którzy czytają bez zrozumienia i wzieli to jako test wydajnosci samej w sobie grafik 7900gt vs 8800gts i dla tego by chcieli platforme która je w pełni wykożysta. ale nie o to w tym chodziło . do autora dzięki za duzo pracy napewno wielu użytkownikom się przyda mającym dylemat czy kupować 8800gts do swojej platformy na athlonie 64 czy nie . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies mi wsiorbalo testy z feara na c2d i na moim gigabyte. tutaj wyniki z XFX 7900GT 450/1320 zrobione na:

Intel Pentium D 805 taktowany zegarem 3600MHz

ASUS P5WD2 i955X

2*512MB DDR2 720MHz CL3-4-3-4

 

 

450/1320

45/98/225

 

518/1568

48/106/282

 

wyniku z 06 nie dam, bo niestety byl robiony na starszej wersji marka i nie moge go uploadowac a na robienie wyniku nie mam ani czasu ani checi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniku z 06 nie dam, bo niestety byl robiony na starszej wersji marka i nie moge go uploadowac a na robienie wyniku nie mam ani czasu ani checi.

:)

 

Bo jest nie możliwy do osiągniecia na tak podkręconym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze zdanie bylo (mniej wiecej) takie "po podkreceniu procka wydajnosc karty wzrosla o..."

niezle ;)

jak juz niejedna osoba napisala to procek jest tu waskim gardlem i mozna tu wsadzic nawet gtxa a i tak nie bedzie wiecej klatek w wielu grach mimo ze karta jest szybsza.

 

a teksty ze recenzje kart na serwisach sa do niczego bo sa robione na drogich prockach, sa po prostu smieszne.

jakby robic testy 8800gtx i 7900gt na athlonie 2000mhz to by sie okazalo ze karty sa porownywalnie szybkie

 

poza tym mowicie tak jakby 8800 to byla taniutka karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie na drogich,jak na wykreconych :) np. z prawdziweg ozdarzenia (tu w przypadku PClab. :P :P :P) robiona wiekszosc testow odbywa sie na E6400 wykreconym na 3,4 GHz bodajze albo 3,2 ...no mniejsza o to <lol2> no przeciez to jest smieszne,ludzie no co wy odpier%^$$# zamiast robic test na zwyklym ,suchym np E6300 dla przecietnego Kowalskiego bojacego sie podkrecic proca,a przynajmniej wykrecic mocno,ze wzgledu na brak wiedzy i nerwow xD to oni przez te testy przeklamuja wyniki o kur&^%^ ze 20 jak nie iwecej % a ww przypadku kiedy daja testy gier wymagajacych gdzie to jest stosunkowo malo FPSow to te 20 % robi wielka roznice...eeeh trzeba bedzie sie zabrac za krecenie :/ 1,86 na jajo to zaczyna sie robic za malo :P

eeh musialem sie wyzalic xD ;) moze mnie ktos zrozumie i doda otuchy :E ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, kto porównuje takie karty w 2001 :) .....porażka ....tutaj proc ma ogromne znaczenie...

po drugie jako platforme testową hmm C2D @ 3Ghz przynajniej i jakieś DDR II 800.

Gierki to juz porazka testu na tym procku , niektóre niestety za mocno proca używają , wyniki wogóle przekłamane...

GTS nie pokaże swoich możliwości w gierkach na tym procu w życiu.....

Pokaże - kwestia zwiększenia rozdzielczości ponad 1024x768 + ew. AAx8 z nie ograniczanym kątowo ( jak w serii 7xxx ) AFx16

 

 

Nie rozumiem ludzi którzy piszą że mają kilkadziesiąt tys. punktów w 3DMark 2001 bez AA i AF na 7300 i twierdzą że mają , można tak powiedzieć , szybszą kartę niż 8800 - normalnie urwali się chyba z PClab bo tam takie rzeczy podobno są "łatwiej spotykane"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<lol2> no przeciez to jest smieszne,ludzie no co wy odpier%^$$# zamiast robic test na zwyklym ,suchym np E6300 dla przecietnego Kowalskiego bojacego sie podkrecic proca,a przynajmniej wykrecic mocno,ze wzgledu na brak wiedzy i nerwow xD to oni przez te testy przeklamuja wyniki o kur&^%^ ze 20 jak nie iwecej % a ww przypadku

Stary, ty chyba nie masz pojecia o czym ty w ogole piszesz! Przeklamania w testach to moga byc wlasnie na wolnych procesorach. Jesli testujesz karty graficzne to chcesz zmierzyc jak mocne one sa. Wiec idealny test powinien byc robiony w takich warunkach zeby reszta sprzetu nie ograniczala kart. Czyli idealny bylby test z uzyciem mozliwie najszybszego procesora ekstremalnie podkreconego (ciekly azot itd) zebys mial pewnosc ze powodem dla ktorego masz malo fps nie jest procesor tylko karta graficzna.

Jesli w tescie uzyjesz slabego procesora ktory bedzie powodowal czeste spadki fps to taki test mozesz potluc o kant d.upy bo wyniki nie pokaza faktycznej mocy karty ktora mogla by uzyskac duzo lepsze wyniki ale nie uzyskaly bo byly spadki spowodowane slabym procesorem. A wtedy mozesz montowac coraz silniejsze karty a komfort grania ani odrobine sie nie poprawi bo spadki fps jak byly tak beda.

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko looz ,ja rozumiem,wie mze tak no...musi byc zgadzam sie z Toba w 101 %...Ale mogli by podawac jakies dane wziete z testow na wlasnie slabszych prockach.Zeby bylo chociaz wiadomo o ile dany procek zmniejszy ilosc fpsow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko looz ,ja rozumiem,wie mze tak no...musi byc zgadzam sie z Toba w 101 %...Ale mogli by podawac jakies dane wziete z testow na wlasnie slabszych prockach.Zeby bylo chociaz wiadomo o ile dany procek zmniejszy ilosc fpsow.

No i tu jest problem - bo o ile testow badajacych wplyw karty graficznej na predkosc gier jest sporo to testow ktore sprawdzaja wplyw procesora na gry jest malo. A jako przyklad gier w ktorych ilosc fps zalezy najbardziej od procesora i w ktorych niezaleznie od zastosowanej karty to procesor 'decyduje' ile bedzie fps - wkleje kilka wykresow: (szczegolnie dobrze widac jak waskim gardlem staje sie proceosr kiedy przy slupkach z szybsza karta czyli 7900)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...