Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie czy da się dostać gdzieś Gniewosza (chcę wreszcie spróbować :D ) w KRK lub Wa-Wie? Będę w tym m-cu w obu i może by się gdzieś znalazło?

 

W Piotrze i Pawle. 

 

 

Jak nie lubisz słodkiego piwa, to nie kupuj za dużo ciemnego gniewosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy da się dostać gdzieś Gniewosza (chcę wreszcie spróbować :D ) w KRK lub Wa-Wie? Będę w tym m-cu w obu i może by się gdzieś znalazło?

 

Negative. Nie testuj tej kupy. Szkoda słów. Testujesz na własną odpowiedzialność ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie polecam odwiedzić sklep na ul. Kobierzyńskiej 61 (sklep Maria). Można tam dostać naprawdę ciekawe regionalne piwa.

Lub na os. Teatralnym 28 niepozorny spożywczak, a w ofercie Ciechany, Noteckie... Gniewosz też się znajdzie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cydr jest wypasiony. Że jabcok w lato mega orzeźwia wiedziałem, ale w zimę owocowy smak też niczego sobie. Tankowałem dzisiaj strongbowa i angielskiego bulmersa i oba są bardzo dobre. Strongbow bardziej orzeźwiający i naturalny, bulmers słodszy i pełniejszy. Polecam, nie ma bata żeby nie smakowało! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak z Lechem a niestety czasem zdarza mi się być zmuszonym do zaaplikowania kilku "L" bez możliwości veta na markę :wacko: następny dzień mogę wykreślić z góry z kalendarza przynajmniej do klina :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pił ktoś taki wynalazek?: (browar Royal Unibrew)

 

Dołączona grafika

 

raz przyszła dostawa tego, do mojego alkoholowego obok na osiedlu, no i że nieznane piwo, to zdarzyło się, że wykupiłem sukcesywnie całą dostawę, bo - kosztowało 1,50 w butelce i było po prostu bardzo dobre :D mała moc, strasznie łagodny smak, nadaje się świetnie do jedzenia i nie śmierdzi spirytem ani innymi wynalazkami... Jak wziąłem po nim łyka żywca od kumpla, to wylaliśmy żywca ;) spotkał się ktoś z nim, a najlepiej w Łodzi?

Edytowane przez CjRudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Piotrze i Pawle (a nie często mam okazję, w sumie to pierwszy raz w życiu tam bylem :)) i kupiłem sobie kilka ciekawych piw. Na pierwszy ogień poszedł:

Dołączona grafika

 

Fajne piwo. Taki jakby porter ale dosyć lajtowy, nie taki ciężki jak potrafią być niektóre portery. Jak ktoś lubi ciemne piwa to powinien spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Piw które ostatnio spróbowałem:

 

Wiśnia w Piwie (Browar Kormoran)

Dołączona grafika

Piwo, które udowadnia, że da się uwarzyć piwo smakowe, które wciąż pozostaje piwem, w przeciwieństwo do jakiś badziewi typu Redds etc. Ciekawy smak, choć mi się trochę kojarzył z tanimi, wiśniowe nalewkami za 5zł :E, jednak nie należy tego traktować negatywnie. W każdym razie ja nie przepadam za czymś takim i z pewnością drugi raz nie kupię. Mimo to absolutnie nie żałuję, że kupiłem, z tym że to piwo bardziej jako ciekawostka niż do regularnego spożywania jak dla mnie.

 

Piwo Świeże (Browar Kormoran)

Dołączona grafika

6,6% alkoholu to zdecydowanie za dużo jak na ekstrakt 12,5, przez co da się wyczuć lekki posmak alkoholu. W smaku raczej dominował słód. Nie jest złe aczkolwiek rewelacji żadnej nie ma. Warto wziąć pod uwagę, że to prawdziwe niepasteryzowane (ani nie mikrofiltrowane) piwo, a nie chwyt marketingowy jak np. Kasztelan.

 

Hollandia (Browar Bavaria)

Dołączona grafika

Fajny, dosyć lekki lager z wyraźną goryczką (a taką lubię ;)). Niby w całości nie ma nic nadzwyczajnego, a jednak mi przypadło do gustu i wchodzi aż miło. Piwo to byłoby wręcz idealne na upalne, letnie dni oraz do grilla itp. Bije na głowę wszystkie lagery dostępne masowo w Polsce. Niestety nie pamiętam ile za to zapłaciłem, ale jeżeli cena jest w normie to z pewnością jeszcze nie raz po nie sięgnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo, które udowadnia, że da się uwarzyć piwo smakowe, które wciąż pozostaje piwem, w przeciwieństwo do jakiś badziewi typu Redds etc.

To spróbuj też do kompletu opisywaną wcześniej "Modrą Lunę". B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj też do kompletu opisywaną wcześniej "Modrą Lunę". B-)

 

Jak gdzieś znajdę to z pewnością spróbuję ;)

 

Wczoraj spróbowałem Maćkowe Miodowe:

Dołączona grafika

 

Nawet ciekawe, nie za słodkie, czuć przebijającą się gdzieś z tyłu chmielową goryczkę, miód smakuje naturalnie. Pamiętam, że jak jakiś rok temu piłem Ciechana Miodowego to był dużo słodszy. Żałuję, że nie mam go teraz pod ręką żeby porównać. W każdym razie pod koniec już i tak było mi za słodko. Ostatnie eksperymenty z tym i Wiśnią w Piwie tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie ma to jak normalne piwo bez żadnych dodatków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy piwach miodowych, to ostatnio spróbowałem:

Dołączona grafika

 

Ciemne piwo miodowe. Bardzo ciekawa rzecz. Czuć wyraźne posmaki takie koźlakowo/porterowe a przy tym dosyć przyjemny miód. Pod koniec może już trochę za słodko, ale ogólnie jest dobrze. Jedno z ciekawszych miodowych piw jakie piłem.

 

A oprócz tego Złote Lwy z Amberu:

Dołączona grafika

Solidne piwo o pełnym i zrównoważonym smaku. Nic się więcej nie da powiedzieć, polecam.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio popijam sobie Budweiser'a Czeskiego, ale tego sprzedawanego właśnie w Realu. Smakowo wypada raczej podobnie, więc to chyba import. Ale Złoty Bażant już smakuje inaczej niż ten w Czechach. Pierwszy raz Amerykańskiego Bud'a piłem w Toronto jakieś pół roku temu. Oczywiście lany i też był dobry. W zasadzie tam nie brakowało nawet i Polskich piw. Oczywiści Tyskie było jednym z nich ;) Z mocniejszych Polskich czasem Dębowe.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sam raz do leja. syta promocja :D

ja ostatnio sacze cos takiego:

Dołączona grafika

jak chcecie sprobowac, to sie radze spieszyc, bo niedlugo tego nie bedzie wogole, bo wyszla pierwsza i ostatnia partia.

moj pierwszy raz ale byl srednio udany (cornelius nie podszedl mi), natomiast drugie podejscie duzo lepsze. jak chcecie recenzje to poszukajcie sobie na browar.biz, bo ja sie nie znam kompletnie na smakach, zapachach czy kolorach :D mi to piwo po prostu smakuje i jak moge to chetnie po nie siegam, choc cena 5zł (w almie) boli przy wiekszej ilosci.

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu przed świętami sprzedawali Budweisera po ~2.49 (w Żabce np. ponad 4) PLN. Ludzie brali to skrzynkami. Ojciec ostatnią (skrzynkę ofc, o ile karton z 24 butelkami można nazwać skrzynką) jeszcze złowił i można było się delektować przez bożonarodzeniowy weekend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sam raz do leja. syta promocja :D

ja ostatnio sacze cos takiego:

 

jak chcecie sprobowac, to sie radze spieszyc, bo niedlugo tego nie bedzie wogole, bo wyszla pierwsza i ostatnia partia.

moj pierwszy raz ale byl srednio udany (cornelius nie podszedl mi), natomiast drugie podejscie duzo lepsze. jak chcecie recenzje to poszukajcie sobie na browar.biz, bo ja sie nie znam kompletnie na smakach, zapachach czy kolorach :D mi to piwo po prostu smakuje i jak moge to chetnie po nie siegam, choc cena 5zł (w almie) boli przy wiekszej ilosci.

 

Najśmiesznijszy jest sposób w jaki Alma wprowadziła to piwo do sprzedaży. Na początku grudnia ogłosili wielką premierę, podczas gdy kilka dni wcześniej już stał zasłonięty stojak. Pierwszy raz widziałem takie "budowanie napięcia" podczas wprowadzania piwa :) Imho narobili za dużo szumu, jak na to piwo. Jest dobre, jednak kupując jakiekolwiek inne "ale" bez trudu można trafić lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...