Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

Eee lipa ;) 2GB przy takich taktach, oraz niski mnoznik x14 powinien dać przynajmniej 12:2x

tak, najlepiej 11:5x :D sprawdzales 1giga vs 2giga na NetBurscie?

 

 

Pierwsze podejscie do normalnego zestawu C2D, mysle ze nie jest zle. Wynik mozna jeszcze poprawic bo memki dawaly rade 4-4-4-4, ale czemu nie zapisalem to nie wiem :blink: Bez CW. Poprawy nie bedzie bo memki mialy ciut zbyt wysokie Vdimm przez 4 godzin i wyzionely ducha <_<

Slabo, myslalem ze bedzie lepiej :D Bez CW bo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, najlepiej 11:5x :D sprawdzales 1giga vs 2giga na NetBurscie?

Slabo, myslalem ze bedzie lepiej :D Bez CW bo?

Bo memki padly za szybko, a juz sie rozkrecalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem 1 vs 2 vs 4 na p4 ;)

i ile dawalo? :D bo na moim Celku zero przyrostu w 16M pomiedzy 1 a 2 giga. Na sysie do benchow sprawdzales czy taka pierwsz lepsz zasmiecona winda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja rozumiem chipset nv i mało kaszy ale aż taka tragedia?

powalcz nieoc chłopie :wink:

Takie sa fakty... To jets dobry wynik :rolleyes:

 

porownam jesczez z pamieciami puszczonymi na 500Mhz... ale... z wstepnych testow wynikalo ze To ustawienie jest wydajniejsze :P

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może nieco sysa pociśniesz, bo widze burdel na pasku, wieć raczej nie masz windy tylko pod benche :wink:

Sys jest OK... NAPRAWDE wporzadku... wiem ze na sysie pod benche moge zyskac troche ale... ten niewiele zejmuje podczas benchow (jakies 80MB)... a 2 sekundy wiecej no moze z 5 sekund... i tak niewiele pomoga...a chcialem tylko pokazac oblicze 1MB cache :) z dobrymi ramami :)

 

Ps. 6x500 Tez nie moglem puscic bo te E2140 maja takie FSB walle ze hej.. ja mam na 405 MHz nawet na mnozniku 7 nie mozna tego zlomu puscic...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malutka poprawka na moim low end'owym sprzęcie, ale ja już nie wiem co jest nie tak :? 23 loop ponad sekunde lepiej niz w poprzednim wyniku a final tylko o 0.1s...

 

13m 10.984s

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ile dawalo? :D bo na moim Celku zero przyrostu w 16M pomiedzy 1 a 2 giga. Na sysie do benchow sprawdzales czy taka pierwsz lepsz zasmiecona winda?

Bench winda, cos tam dawało. P4 wbrew pozorom bardzo rozni sie od celka, mam jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bench winda, cos tam dawało. P4 wbrew pozorom bardzo rozni sie od celka, mam jedno i drugie.

A i owszem rozni sie :D, powiedz ile dokladnie dawal Ci wiekszy RAM :D

 

hary >> gratki, jutro postaram sie wyslac pake dla Ciebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2140 POWAH :lol: :lol: :lol:

 

Kat 3,0GHz

 

8'43.625 - Sector19 - E2140 (8 x 375), P5N-E SLI, mem @ 536Hz 4-4-4-4 (dual DDR2) | 2635231[/snapback]

kurde ja rozumiem chipset nv i mało kaszy ale aż taka tragedia?

powalcz nieco chłopie :wink:

Wybaczcie ale... wczoraj robilem urodziny i bylem chyba ZBYT PIAJNY na robienie jakichkolwiek benchow... jak sie patrze na ten wynik co wczoraj wykrecilem to mi sie smiac chce...

 

E2140 POWAH :lol: :lol: :lol: - TEN JEST OK... a nawet moge powiedziec ze bardzo mocny :)

 

Kat 3,0GHz

 

7'42.735 - Sector19 - E2140 (8 x 375), P5N-E SLI, mem @ 500Hz 4-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale... wczoraj robilem urodziny i bylem chyba ZBYT PIAJNY na robienie jakichkolwiek benchow... jak sie patrze na ten wynik co wczoraj wykrecilem to mi sie smiac chce...

 

E2140 POWAH :lol: :lol: :lol: - TEN JEST OK... a nawet moge powiedziec ze bardzo mocny :)

 

Kat 3,0GHz

 

7'42.735 - Sector19 - E2140 (8 x 375), P5N-E SLI, mem @ 500Hz 4-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

no i teraz nie ma wiochy :wink: wynik jest ok- co niektórzy z e4300 powinni sie wstydzić nawet :wink:

 

swoja droga nie wiem jak zrobileś wczorajszy czas? :wink:

 

EDIT:

Proszę pamiętać, że jest kategoryczny zakaz cytowania obrazków. Grozi za to kara 10%.

Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem troche większa poprawka mojego wyniku w kat. AMD 2.5GHz :)

 

Wielkie THX dla ent'a za użyczenie memków ;)

 

12'57.187 - hary - S64 3000+ (8 x 312), DFI Infinitym SLI-M2/G, mem @ 500Hz 4-4-3-3 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

 

Edit:

Wynik jak zwykle do doszlifowania, więc może jeszcze jakiś update będzie :P

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie im większe osiągane fsb tym luzniejsze tajmy zakodowane w chipsecie i tyle..

 

nie ma cudów

Nie mówcie mi nic o luźnych timingach. Po zobaczeniu DDR3 mam odruchy wymiotne w tej kwesti. Co to za postep jak pogorszaja tylko timingi o 50% i dają 30% wyzsze takty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie mi nic o luźnych timingach. Po zobaczeniu DDR3 mam odruchy wymiotne w tej kwesti. Co to za postep jak pogorszaja tylko timingi o 50% i dają 30% wyzsze takty :lol:

 

ludzie kochaja cyferki/puste mhz'y i to co nowsze niz u sasiada. krotka pilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal nie potrafią zrobić chipsetu szybszego niż 2 letni 975 ;)

Do wiekszych probek juz chyba dawno temu udowodnione zostalo ze 965 lyka 975 jak chce.

 

hary gratulsy bardzo niezly czasik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus też :D ale płytki antyOC praktycznie... A wielokrotnie udowodniono, że i865PE/I875P to jedne z najszybszych chipsetów Intela i na dobrych płytach FSB ponad 400 MHz było do osiągnięcia... Więc teoretycznie taka możliwość byłaby... tylko to co widzimy na płytach pod C2D na tych chipsetach wywołuje u nas odruch wymiotny, bo większej kastracji sami chirurdzy z Wenecji czy Florencji nie byliby w stanie przeprowadzić...

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

P5K DLX, P4 631 (thx Sector19), Patriot 2x1GB 9200 ELK

 

Z C2D mi nie wyszlo, za malo czasu mialem zeby opanowac procka, spalilem memki idt (tak wiem, moja wina), ale z P4 mi nawet wyszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5K DLX, P4 631 (thx Sector19), Patriot 2x1GB 9200 ELK

 

Z C2D mi nie wyszlo, za malo czasu mialem zeby opanowac procka, spalilem memki idt (tak wiem, moja wina), ale z P4 mi nawet wyszlo :)

No no no wiedzialem ze nForce sie nie nadaje do Pi mamki taktowane tak samo mamy.... a jaka przepasc... :wink: Ladny wynik :)... Teraz chce widziec jakies wieksze MHz :) :wink:

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...