Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Podkręcam właśnie proca, na boxie przy 2850mhz (9,5x300) @ 1,4v strasznie się grzeje, bo aż do 64*C. To dużo wg Was? bo troche się boje przy takiej temperaturze :(

 

edit:

zostawie go tak na noc, potem najwyżej z vcorem będe schodził niżej (mam nadzieje) bo takie takty stykają mi na boxie :D

narazie dopiero 0,5h orthosa i 3dm06 przeszedł :P

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za glupi proc :damage_wall: Nie potrafie przebic stabilnej bariery 3ghz i zjechac >30sec w spi... :damage_wall: Proc dostal 1,8V w biosie 90* na wc.. Eh.. chyba bedzie trzeba szukac innnych rozwiazan.. (czyt. chlodnica do zamrazarki :lol:) Niska temp. duuuzo daje :)

 

Kup sobie lodówke turystyczna(np.samochodawa) podłacz pod zasilacz 12v i w nia wrzuc rezerwuar dobra lodóweczka chlodzi jakieś 18-25c ponizej tempy otoczenia a to duzzo da! sprawdzone.

Edytowane przez dacjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Jak narazie jestem zadowolony, tylko temperatura za duża. Spróbuje jeszcze obniżyć vcore i dalej będe walczył :>

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jestem zadowolony, tylko temperatura za duża. Spróbuje jeszcze obniżyć vcore i dalej będe walczył :>

U mnie dzialal 9.5x300 na 1.35V. A teraz dziala 9x315 na 1.325V, wszystko full stable :).

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tacy "voltoeszczędni" jesteście?

Mój chodzi na 1,xxx...

Ciekaw jestem ilu z Was mierzyło te napięcia w idle/stres....

... no i czym :D

1,5V przy AC to jeszcze nie wyrok.

 

Przecież te procki za najpóźniej rok pójdą i tak do .... hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Kup sobie lodówke turystyczna(np.samochodawa) podłacz pod zasilacz 12v i w nia wrzuc rezerwuar dobra lodóweczka chlodzi jakieś 18-25c ponizej tempy otoczenia a to duzzo da! sprawdzone.

W zasadzie to jest tak jak napisales :D Lodowke mam tyle ze mam do niej wklady chłodnicze i ich uzywam kładac je na chlodnice. Niby cos to daje bo woda jest chlodniejsza a chodnica cala zimna.

 

Jesli moze chodzic na nizszym napieciu to po co go "katowac" (szczegolnie na BOX-ie)? :D

teat dawal wczoraj 1,85V na boxie :lol:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tacy "voltoeszczędni" jesteście?

Mój chodzi na 1,xxx...

Ciekaw jestem ilu z Was mierzyło te napięcia w idle/stres....

... no i czym :D

1,5V przy AC to jeszcze nie wyrok.

 

Przecież te procki za najpóźniej rok pójdą i tak do .... hmm...

Moj CPU ma na codzien 1,575V na WC :P

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3600+AM2+B

 

215 zł za BOXa; jest gdzieś taniej :?:

 

_ _ _ _

 

Popatrzcie na kolesia czas w PI:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=147517

 

2850 MHz / mem: 407 4-4-4-5 i 10:53 :blink:

 

hmm ciekawe jak on to zrobił :?:

 

Jak patrze na nasze wyniki w LowClock to nikt nawet z 3000 MHz nie dogonił tego Pana co podlinkowałem.

 

Jakie macie czasy w PI 16mb przy takich ustawieniach jak wyżej napisałem :?:

 

 

_ _ _ _ _

 

AMD BE 2350 -> http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=150348

 

X2 90nm rev F3 też sie "coś kręcą" -> http://www.xtremesystems.org/forums/showth...2285&page=4 :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie moj wynik zegar wiekszy sporo a tu taki wynik :mur: niewiem co ten gosciu zrobił ze mu tak ladnie liczy fakt ze umnie to system zwykły + lekki syfek sie tworzy. klik

To widzę że u siebie mam lepsze czasy niż u ciebie ale i tak dzieli mnie "przepaść" do tamtego kolesia z XS...

 

U mnie 12:35 przy 2850...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę że u siebie mam lepsze czasy niż u ciebie ale i tak dzieli mnie "przepaść" do tamtego kolesia z XS...

 

U mnie 12:35 przy 2850...

 

Dołączona grafika

 

TAk tak tyle ze jak ja zapuszcze 16m na jedno jajo to tez mam sporo lepszy wynik.

 

Wodnik:

nie nieuzywam zadnych tweaków', a ten twoj wynik to stable? bo ja max stable co uzystałem to 3054mhz przy 1,57v. test 16M i 4h orthos.

Edytowane przez dacjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój bri w idle ma 46 stopni, w stressie dochodzi do 57, nie jest podkręcony.

 

chciałem się z nim pobawić na mojej płycie, ale ta temperatura na boxowym chłodzeniu troche mnie przeraża :/ może to wina zasilacza, ale podczas grania zaliczam combo zwis&reset... myślałem o tym trochę i więc:

 

1. wina zasilacza (na starym kompie PIV1.9 asrock i r9550 all def były resy czasem w far cry na high)

2. chłodzenie boxowe (zmieniłem paste na artctic silver 5, wiatraczek ustawiony na najwyzsze obroty)

3. krzywa czapa

4. kopnięty czujnik bo box jest chłodny (raczej odpada, najnowszy bios)

5. mooooże resy to wina dual core optimizera, po odinstalowaniu nie zaliczyłem jeszcze żadnego... były z nim jakies problemy? szukajka na forum nic nie znalazła // jednak to nie tego wina, resy są nawet bez tego

 

co o tym sądzicie? w najgorszym przypadku zareklamuje ale to dopiero po kupnie nowego zasilacza i freezera... pomóżcie!!

Edytowane przez moleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :P wyciąga tylko zasilacz a nic nie wciąga :P ale chyba od przegrzewania nie byłoby resetów...

---------

pytanko: jaka normalnie powinna byc temperatura tego procka na boxie i czemu mam wyższą :)

Edytowane przez moleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z temperaturkami z sensorków ja bym nic nie robił - przyłóż łape do coolera, jak bedzie gorący, to masz winowajce. Kup sobie na allegro dwa AC z automatyczną regulacją obrotów - jeden na tył i jeden na przód, tanio bedziesz miał przywróconą właściwą wentylacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam - jakie macie temperatury na niekręconych 3600+?

 

U mnie, 4 godziny po złożeniu zestawu, na AS5 i Andy Samurai - 33 stopnie; obudowa zamknięta, no i Tacens'y (120mm + 92mm - na razie dwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idle czy w stresie ??

niewiem jak na nie kreconym; 322x9 1.525V, Arctic Silver 5 ,TT Big Typhone (1/2 obrotow), w idle mam 21`C na jednym i 25`C na drugim rdzeniu ... wiec te Twoje 33Ć to troche duzo jak na nie kreconego procka , no chyba ze to stres :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Validacja na max V płyty: 1.525V w BIOSie, ale PC Probe pokazuje 1.62V <_<

Przydałby się jakiś vmodzik, żeby dało się to zrobić stabilnie.

 

Temp:

- idle - 35*C ( ale to zależy od pogody :P )

- stres - do 55*C dojdzie

 

I kurna... CoreTemp mi nie działa przez tą mobo :/

A może nie przez mobo, ale przez co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...