Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik.

Wczoraj troche sie bawiłem w OC i jak narazie 2,8ghz przy def v (1,3) wiec wynik nawet niezły moze da sie jeszcze wyciagnać wiecej na tym napieciu bo oc tak na szybko robione :) .

Orthosa przeszedl po 4 godzinach katowania tak ? [; Pytam bo piszesz ze na szybko ocowales takze pewnosci nie mam czy to jest stabilne :)

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równy berecik + odpowiednie temperaturki .... i każdy tyle robi - na 99,9% :rolleyes:

Co prawda to prawda, np. mój- 2.85ghz@1.5v, po zjechaniu do 0*C mam 3ghz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Reasumujac: kazdy brisbane + dobre temp (np. wc) = 3ghz w 99% przy znosnym napieciu.

 

@teat

 

a idz :P ty to masz jakiegos niedorobionego o.O :lol:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz wodnik, umiem oc'tować :lol: nie to żebym się coś czepiał no ale wiesz... Ogólnie ładnie ciągnie ten brisbane na 3ghz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie proc pracuje u mnie 9x300 (1,3v) niewiem dlaczego C'n'Q mi nie chodzi wiecie moze dlaczego??

dlatego, ze w czasie krecenie trzeba c'n'q wyłaczyć bo inaczej z krecenia są nici - podkrecanie i zaawansowane metody oszczedzania energiii/zwalniania procesorów nie idą w parze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) w nocy bawiłem sie troszke prockiem i:

 

CPUZ - 3401 MHz @ 1,475V

Dołączona grafika

 

SUPERPI 1M - 26,812 @ 3325 MHz @ 1,475V

Dołączona grafika

 

SUPERPI 32M - 24m 24,453s @ 3211 MHz @ 1,475V

Dołączona grafika

 

heh :) 32M jeszcze do porpawy ale pamieci juz troche wymiękały no i woda sie zaczęła na chłodzeniu skraplac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ;)

 

ogolnie to wszystko dzięki zastosowanemu chłodzeniu - WC + woda z zamrażarki ;) żauważyłem też ciekawą powinność. Najwyższa sprawnośc procesora jest przy 1,475V - zarówno zwiekszanie, jak i zmniejszanie napięcia pogarszało osiągi CPU

 

Dołączona grafika

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom.. ale tak naprawde to teraz widac jak w niektórych rpzypadkach coretemp potrafi przekłamywac. procesor nie moze miec przecież niższej temperatury niż woda (a woda nie moze miec ujemnej przy ciśnieniu atmosferycznym)

 

co do stabilności.. komp potrafił sie bez problemu właczyć przy 3325 mhz (windows sie odpalał itd).

 

3200 MHz stabilne jak skała (ale przy odpowiednim chłodzeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! co do tego ze core temp potrafi klamac to i ja sie podpisze... przed chwila go wlozylem do socketa, na nim siedzi tt big typhoon, temp otoczenia ~23st

 

screen nr1

screen nr2 z 1min othrosa, tak tylko zeby pokazac...

 

dodam ze heatpipe'y w coolerze sa zimne (doslownie). napiecie - 1.325 z biosu.

 

na windsorze z opisu mial @stock w-g core tempa 23-30st...

 

core temp 0.94 i 0.95 pokazuje takie same temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) w nocy bawiłem sie troszke prockiem i:

 

CPUZ - 3401 MHz @ 1,475V

SUPERPI 1M - 26,812 @ 3325 MHz @ 1,475V

SUPERPI 32M - 24m 24,453s @ 3211 MHz @ 1,475V

heh :) 32M jeszcze do porpawy ale pamieci juz troche wymiękały no i woda sie zaczęła na chłodzeniu skraplac ;)

Zrób Pi1M z maxmemem na 104 a 32M na 600, 800 albo 1000, odpowiednio dobrany maxmem czasem też pomaga na stabiność memek w pi z tego co się ostatnio bawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaaaaaaaaa heh:D w sigu nie ma nic o sprzecie to niewiedzialem jakie masz mobo ; p jutro sprobuje podejsc pod taki wynik na takim napieciu bo czuje ze moj briss jest mocny :D no ale to tylko do screeena =d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto męczyc tego procka na mojej plycie ??

Bawil sie ktos juz Brisbanem na takim MSI jak w mojej syg ??

 

 

PS. Jeśli odp byla i ją przeoczylem to sorki bo calego topicu to zabardzo nie uśmiechalo mi sie czytac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto męczyc tego procka na mojej plycie ??

Bawil sie ktos juz Brisbanem na takim MSI jak w mojej syg ??

PS. Jeśli odp byla i ją przeoczylem to sorki bo calego topicu to zabardzo nie uśmiechalo mi sie czytac :wink:

Mialem te mobo... przeciez nawet napiecie zmienic nie da rady ;p tak samo dzielnika ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie zakończyła mi się sesja i miałem czas nowy sprzęt poskładać. Z tym OC to na początku mały szok - przesiadka z Socket A , ale już się połapałem o co w tym biega . Narazie doszedłem do czegoś takiego (1,5 h ortosa przeszło , w sumie dla mnie całkowicie wystarczające te 2,7 ) i miałbym pytanie czy takie ustawienia są odpowiednie do pracy na codzień , czy timingi ramu są odpowiednie i czy lepiej dać mnożnik ht na 3 czy na 4 (teraz jest na 4 ). Mobo to DFI Infinity , cooler Scythe Mine. W sumie to jakaś średnia sztuka chyba mi się trafiła . Na 3ghz (1,4) zbootował , ale były błędy. Wolałbym pozostać na bieżącym napięciu.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez David666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...