Skocz do zawartości
Gość Genesis

Abit An52

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko żeby za długo nie pokazywała rogów bo ja potrzebuje dokonac wyboru w ciągu miesiąca do półtora :D

A jak nie to KN9 z Allegro albo może gdzieś na ebay znajde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli raczej Abit musi jeszcze troche nad biosem sie pobawic, ale skoro plyty jeszcze nie ma na naszym rynku, to mysle ze nim sie pojawi i rozpowszechni, bios bedzie juz smigal jako tako.

Jak widac Asrok na 520 dal se rade na 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220? Gdzie znalazles testy AN52S ????

Też jestem ciekaw, co tam nasz Abit przygotował nowego :D oby te 300 zrobil, to by dal rade X2 3600+ wykrecic na mnozniku 9,5. Ktoś z forumowiczów juz to kupił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... ale ulga. Wczoraj przez cały dzień jeździłem i szukałem KN9. Wszędzie były same AN52- nigdy wcześniej nie widziałem tej płyty, ale sam jej wygląd wszystko mi powiedział ;] Wkońcu udało się- w PC Projekt KN9 kosztował 260zł :/ ale wkońcu kupiłem. Była ostatnia sztuka ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie orientuje kiedy AN52S ma sie pojawic w europie?

Bo chyba juz wiadomo, ze wbrew mylacemu podobienstwu w nazwie AN52 i AN52S maja do siebie dosc daleko :D Chociaż niby maja ten sam bios :blink:

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A ta "S" to czym się różni od AN52?

Laminat niebieski vs czerwony , brak oetsow vs posiadanie ich i juz samo na bank HTT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co prorokowac i oceniac jej z gory za nieudana przed testami. Co bylo z KN9, tez na poczatku miala problemy, ale chlopaki poprawili biosa i pokazala na co ja stac. Ja jej daje szanse. Zobaczymy co testy w PL pokaza i czy podzialaja cos z biosami.

OTES sie przydaje ;] wiec czekam na wersje "S" (na moim AV8 tranzystorki czasem maja jeszcze raz taka temp. co CPU :D)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poskładałem znajomemu kompa na AN52 i niestety mam poważny (denerwujący problem). Tuż po zainstalowaniu systemu, jeszcze przed instalacją sterów do chipsetu, wszystko jest ok. Poruszanie sie po strukturze katalogów (mój komputer) przebiega błyskawicznie. Zawartość danego folderu jest dostępna natychmiast po kliknięciu w jego ikone. Po zaistalowaniu sterownika SMBus pojawiaja sie irytujace, mniej-więcej sekundowe przestoje przy wchodzeniu do folderów. Nawet do tych, w których przed chwilą byłem. Jest to niezależne od wersji sterowników (testowane na 12.12, 12.15). Kilka dni temu składałem kompa na Asusie z tym samych chipsetem (NF520) i tam takich problemów nie było, z tym, że tam był jednordzeniowy A64 3200, a tu jest X2 3800 35W. Problem wyglada podobnie i na dyskach SATA i IDE. Oczywiście przebiony zostal temat zmiany biosa, sterowników do proca, media storage driver itp. Konkluzja: po instalacji drivera SMbus pojawiaja sie sekundowe opóźnienia w dostepie do katalogów (mój komputer) niezaleznie od wersji sterowników nvidii. Czy ktoś z Was spotkał sie z takim problemem?

 

EDIT:

 

Pożyczyłem płyte Gigabyte'a na 570Sli. Ten sam system. Efekt spowolnienia nie wystepuje. Czyli wina płyty - pytanie czy tylko tego egzemplarza.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielkie problemy z ta plyta. sam juz nie wiem czy trafilem na wyjatkowo wadliwy egzemplarz, czy to ja robie cos nie tak. zaczne od tego, ze na wersji biosu z ktorym zakupilem plyte (10) nie da sie normalnie instalowac urzadzen pci. ciagle wystepuja konflikty, zainstalowanych urzadzen nie widac, a gdy w koncu udalo mi sie zainstalowac jakims cudem sieciowke, to po wlozeniu karty muzycznej przestala ona dzialac. zmienilem bios na najnowsza wersje 12. i tu kolejna niespodzianka. urzadzenia pci zaczely dzialac jak nalezy bez zadnych problemow, ale zaczelo sie dziac cos innego. przy kazdym wlaczeniu i restarcie komputera wyswietlal sie komunikat "system is in safe mode, please change cpu frequency", czy jakos tak. nic nie podkrecalem ani nic nie zmienialem w biosie. po jego resetach dzialo sie tak samo. a gdy probowalem zmienic czestotliwosc procesora chociaz o troche, bios tego w ogole nie zapamietywal i ciagle wywalal ten komunikat (inne ustawienia trzymal). zmienilem bios na wersje o 1 wczesniejsza, czyli 11, i komunikat zniknal, a plyta pamietala ustawienia czestotliwosci procesora (z pci tez nie bylo problemu). jednak praktycznie nie idzie jej w ogole podkrecic, zmiana fsb z 200 na 210 powoduje juz niestartowanie komputera (zmiana na 205 startuje i bios ja zapamietuje). nic innego w biosie nie zmienialem, jedyna zmiana po jego resecie to fsb z 200 na 210 i juz nie startuje. wie ktos co sie dzieje? czy to ja robie cos nie tak czy plyta jest taka fatalna? przyznam sie, ze nie znam sie zbytnio na tym, wiec moze ja popelniam jakies bledy. niezaleznie od tego, na kazdej z wersji biosu nie udalo mi sie zainstalowac zintegrowanej karty sieciowej marvell yukon. windows wykrywa ja jako "pci device" i nie pasuja zadne sterowniki, ani te z cd do plyty ani z netu. pozostala konfiguracja mojego kompa to: athlon 64 x2 4000+, 2x1 gb patriot 800mhz cl4, galaxy 8600gt, amacrox warrior 450w, samsung 500gb sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efektu o ktorym mowisz u mnie nie bylo.

 

udalo Ci sie zainstalowac zintegrowana sieciowke? jezeli tak to jak?

 

ten safe moze na najnowszym biosie mam za kazdym razem. czytalem ze na wielu plytach zdarza sie to przy podkrecaniu i po odlaczeniu zasilania od kompa na kilkanascie minut. u mnie jest to na defaultowych ustawieniach i to przy kazdym wlaczeniu, nawet po resecie kompa. po prostu wywala ten komunikat, wchodze do biosa, przestawiam na user defined (bez zmian), zapisuje, komp sie restartuje i znowu safe mode i tak w kolko.

 

dlatego mam wgrany bios w wersji 11 gdzie przynajmniej tego komunikatu nie ma.

 

wiem ze ta plyta jest daremna do o/c ale zastanawia mnie fakt dlaczego nie wstaje nawet na 210 fsb, gdy inni pisza ze chodzi na 220.

 

chyba sobie sprawie inna plytke, z tym ze mam pewne watpliwosci czy ta kompletnie zerowa podkrecalnosc w stosunku do tego, ze inni wyciagaja na niej chociaz te 220, nie swiadczy o tym ze cos nie tak z moim prockiem lub pamiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do wszystkiego zainstalowały sie bez problemu. Na pewno instalujesz dobre? Ostatnia wersja to 12.15ENG lub 12.12International (win xp 32bit) Co mnie zaskoczyło maja prawie 80MB :blink: Próby instalacji sterów do chipsetów nf550/570 konczyly sie wywaleniem programu instalacyjnego. Poza tymi opóźnieniami wszystko działało ok, poza tym jednym safe modem. Podkręcać nawet nie próbowałem. Jedzie do mnie właśnie Gigabyte na nf560. Zobaczymy. Nie cierpie składać nic na nowych płytach z nowymi chipsetami. Nawet nie ma czego poczytać, bo userów mało. Ale nasz klient-nasz pan. Przyznać trzeba, że rzeczywiście te nowe chipy mniej się grzeją, zreszta to zadecydowało o ich wyborze. Ja bym tam wolał cieplej, ale pewniej ;) Na sprawdzonym sprzęcie.

Dodam, że na moim egzemplarzu wszystko chodzi bezproblemowo o ile nie zainstaluje sie sterownika SMBus, ale wtedy oczywiście w menedżerze urzadzen mamy wykrzyknik.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie zasiłki macie do tej an5 ? Bo kumpel złozył kompa na tej mobo z antkiem 4000+ i zasilacz mode com feel 3 i mobo nie wstaje tzn 2 sekundki i cisza ? W manualu piszą ze powinna byc wtyczka zasilania podpieta p8 lub choc tylko p4 ale na tylko jednym dodatkowym zasilaniu nie wstaje, mignie zakreci wentyle i stop. Co ma zrobić zmienić zasilke na mocna z dużym prądem na p4 czy na wersje z wtykiem p8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilacz Amacrox Warrior 450 W, ta dodatkowa wtyczka zasilania jest 4-pinowa i wpiąłem ją normalnie w 8-pinowe gniazdo (wchodzi tylko w jednej pozycji). Na jakimś anglojęzycznym forum znalazłem informację, że nie stanowi to problemu, ale czy tak jest w istocie to nie wiem. Zacytuję dokładnie to co tam znalazłem:

 

"If your motherboard has a big 8 pin connector instead of the usual 4 pin connector and your PSU only has one 4 pin connector, do not worry. Just plug in the 4 pin connector where it fits there. The extra four pins are for very demanding systems to ensure stability and are usually not needed."

 

Nie pisałem o tym wcześniej, ale mam dziwny objaw zarówno przy włączaniu jak i resetowaniu komputera. Otóż po wciśnięciu power (oraz po resecie) świecą się diody, kręcą wiatraki, ale przez dobrych 10-15 sekund dioda na monitorze miga, czarny ekran i nic się nie dzieje. Dopiero po tych kilkunastu sekundach na monitorze pojawiają się startowe informacje i komp rusza. Macie tak też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marek_____

Dzieki za info, dziwna sprawa bo powinno śmigać na jedym 4 pinowym wtyku a tam mu komp nie startuje ale może musi poczekać tak jak ty kilka sekund i poleci ok. Musze to sprawdzić w czym jest problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródłem moich problemów z tą płytą okazał sie ostatecznie SoundBlaster Live! Zastapił go audigy. Poza tym wszystko ok, za wyjątkiem bardzo okazjonalnych safe bootów. Właściwie to zadarzył się chyba tylko raz i to akurat jak go zawiozłem do klienta. Chyba wrzucę wczesniejszy bios i to (mam nadzieję) rozwiąże sprawę. Komp chodzi na zasilaczu delta 400W z allegro (kupiłem kilka sztuk). Dodatkowa wtyczka 4pin.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy z wtykiem p8 rozwiązane. Jka wczesniej nie chciało mobo wstać to po zmianie zasiłki na inną wszystko zagrało ok, teraz śmiga i na 300 i na 450 z wtykiem p4 i nie ma problemu, dlaczego pierwszysm razem nie ruszyło nie wiem ?. Co do oc jest ok na biosie 1.3 htt na 300 i nie ma problemu wszystko biega ok, ciekawa sprawa bo w htt sa jakieś niedorobienia bo jak dam procka na 10x 260 i odpale winde widzi wszystkona standart a na 10x261 jest juz ok ??? jakiś buuuuug w biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...