Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem. Niby mam dostęp do łącza 100Mbps, ale jednak wolę mieć na półce pudełko z grą. Po prostu ładnie to wygląda :) No ale ja dziwny jestem :lol2:

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy porannej kawie doszedlem do wniosku ze bluray jest przestarzaly juz. Do nowego xboxa naped jest kompletnie zbedny. Przyszloscia jest cyfrowa dystrybucja, ktora jest najwygodniejsza forma dostepu do oprogramowania. Mysle ze MS zdawal sobie z tego juz sprawe wkladajac naped dvd do 360. Zreszta zobaczcie ze sony tez sprzedaje np. gt5 w takiej opcji. Za te 2-4 lata 10mbit lacze w domu bedzie czyms normalnym nawet u nas. Po co szukac na polce plytek z grami jak poprostu mozna wszystko miec dostepne na konsoli. Chcesz kupic gre? bedzie tak samo jak teraz, marketplace i do wyboru kazda gra, ktora wyszla.

 

Mimo wszystko wygodniejsze jest dla mnie trzymanie tego na płycie niż ściąganie z netu, nawet bardzo szybkim łączem. Jakoś lepiej mieć kolekcje płyt z nikomu tak naprawdę niepotrzebnymi instrukcjami czy też dodatkami do gier i filmów jak koszulki, kubki, książki, bryloki, smycze itd itp.

 

Jednak masz sporo racji. Z pewnością taka forma zakupu na tyle się rozpowszechni, by ostro konkurować z wersjami pudełkowymi . Jednak wątpię aby wyprało całkowicie BD. To kwestia czasu kiedy te nośniki/napędy BD zastąpią obecne DVD. Mówię tu o powszechnym użytku filmów/gier/muzyki, również u nas. Jak tak patrzyłem dziś w Saturnie to jeden film na BD idzie średnio po 120 zeta. Jak dla mnie to nie jest jakiś ogromny majątek, a ceny i tak pewnie poszybują w dół.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubie bardzo zbierac pudelka od gier. Zauwazcie jednak ze i w cyfrowej telewizji jest taki sam trend. VOD jest dostepne i uzywane chetnie przez posiadaczy N czy kablowki multimedia. To jest poprostu wygodne. Chcesz obejrzec jakis film? klikasz pilotem, nie trzeba chodzic do wypozyczalni po plyty a potem je oddawac (zawsze mnie to wkurzalo, isc oddac film - czesto zapominalem) Cyfrowa dystrybucja ma tez taki plus ze dla kazdego starczy kopii gry/filmu. Nie ma kolejek, nie ma problemow. Poza tym naped w xboxie nie bedzie wyc :) Osobiscie jestem zwolennikiem cyfrowej dystrybucji. Prosto, wygodnie, szybciej a moze i tansze beda gry.

Nie wolalby ktos z Was kliknac i miec gre zamiast isc do sklepu? Gry arcade sie dlatego tak dobrze sprzedaja bo latwo je kupic.

Mysle ze obecne nosniki czy to z grami czy filmami nadaja sie do lamusa. Calosc zastapi cyfrowa dystrybucja wszyskiego. Do tego jeden pecet jako mediacentar (coraz wiecej ludzi posiada taki komputer przy tv) i mamy dostep do zawartosci kazdego producenta filmow. Wszystko wygodnie, za nacisnieciem OK na pilocie. Mi taka wizja sie bardzo podoba bo jestem cholernie leniwy.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubie bardzo zbierac pudelka od gier. Zauwazcie jednak ze i w cyfrowej telewizji jest taki sam trend. VOD jest dostepne i uzywane chetnie przez posiadaczy N czy kablowki multimedia. To jest poprostu wygodne. Chcesz obejrzec jakis film? klikasz pilotem, nie trzeba chodzic do wypozyczalni po plyty a potem je oddawac (zawsze mnie to wkurzalo, isc oddac film - czesto zapominalem) Cyfrowa dystrybucja ma tez taki plus ze dla kazdego starczy kopii gry/filmu. Nie ma kolejek, nie ma problemow. Poza tym naped w xboxie nie bedzie wyc :) Osobiscie jestem zwolennikiem cyfrowej dystrybucji. Prosto, wygodnie, szybciej a moze i tansze beda gry.

Nie wolalby ktos z Was kliknac i miec gre zamiast isc do sklepu? Gry arcade sie dlatego tak dobrze sprzedaja bo latwo je kupic.

Mysle ze obecne nosniki czy to z grami czy filmami nadaja sie do lamusa. Calosc zastapi cyfrowa dystrybucja wszyskiego. Do tego jeden pecet jako mediacentar (coraz wiecej ludzi posiada taki komputer przy tv) i mamy dostep do zawartosci kazdego producenta filmow. Wszystko wygodnie, za nacisnieciem OK na pilocie. Mi taka wizja sie bardzo podoba bo jestem cholernie leniwy.

Jasne że są takie trendy ale dam sobie głowę uciąć że nie wyprze to dystrybucji sklepowej. Powiem nawet, że NIE DOPUSZCZĄ do tego producenci płyt, sklepy, hurtownie itd. "Nie ma kolejek nie ma problemu"?? Taaa chaiłbym to widzieć jak w dniu premiery GTA 7 zajmującego 50GB milion osób rzuci się do ściagnięcia. 2 tygodnie będziesz czekał na grę. To że ma ktoś w domy 50Mbit to połowa a nawet mniej sukcesu. Wyobraź sobie jakie przepustowości musiałyby mieć serwery. Dla mnie to niewyobrażalne.

Gry będą tańsze? Taaa już to widze :lol2: Przytoczony tu STEAM. Nic tańsze od pudełkowej wersji. Co uważam za zwykłe chamstwo porównując nakłady finansowe. No ale cóż klient jest od płacenia i nie wymagania niczego więcej ponad krążek z grą.

Gry arcade się dobrze sprzedają no bo trudno aby je wydawano jako wersje pudełkowe :lol2: :lol2: To byłby smiech na sali. A poza tym 100MB a 50GB robi różnicę;)

 

Więc jak widzisz "trochę" popłynąłeś ze swoimi teoriami używając jak na dzień dzisiejszy średnich argumentów ;)

 

Ja jestem jak najbardziej na NIE. Wolę pudełko na półce niż jakieś pliki na dysku. A producenci jasne że by chcieli wydawać gry w taki sposób. Jeszcze więcej kochanych $ wpadłoby do kieszonek biedaczków :wink: :sad:

 

Aaaaa i na koniec. Ściągniesz grę przez net i chcesz pożyczyć koledze. W jaki niby sposób?? No ale tu ponownie w to mi graj twórcom, którzy już majaczą że tracą pieniądze poprzez rynek wtórny :damage_wall: :damage_wall: A tak ponownie jeszcze więcej ukochanych pieniążkow na konta by wpłynęło. :damage_wall: Także DEFINITYWNE NIE dla takiej formy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak uwazam,mam juz od 2-3 lat lacze 20 mb ktore u mnie jest standartem(29 euro :TV,darmowe telefony stacjonarne i miedzynarodowe no i internet),moge zalozyc szybsze (30 mb,tylko po co),jesli policzycie transfer to wyjdzie wam niebagatelna szybkosc,nawet soft liczony w dziesiatkach gigabajtow nie jest juz straszny,a przeciez juz reklamuja mi swiatlowody (od 50mb),poprostu przyszlosc jest w szybkich laczach a developerzy zapewne wykorzystaja ten fak do ograniczenia kosztow produkcji i ograniczenia piractwa.Tylko skad wziac te 10 x hdd 750gb na sciagane gry :lol2:

O? To "tylko" 40 razy szybsze niż u mnie... Jak ja "kocham" Polskę....

 

Mimo wszystko wygodniejsze jest dla mnie trzymanie tego na płycie niż ściąganie z netu, nawet bardzo szybkim łączem. Jakoś lepiej mieć kolekcje płyt z nikomu tak naprawdę niepotrzebnymi instrukcjami czy też dodatkami do gier i filmów jak koszulki, kubki, książki, bryloki, smycze itd itp.

(...)

Jak masz na płycie to możesz spokojnie sprzedać komuś innemu, jak masz na HDD to już nie wiem jak to zrobić...

 

Kolekcja jest fajna ale np. ja nie mam tyle kasy żeby tylko do niej "dokładać". W moim wypadku gry trzeba spylić żeby myśleć o dalszej rozrywce. Wiec dla mnie kolekcja nie ma takiego znaczenia (choć wiem że fajnie jest spojrzeć na półkę z grami i czuć jak coś w środku nas rośnie :)).IMO jeżeli gry byłyby tańsze w cyfrowej dystrybucji (Steam do lamusa :P) to może to mieć przyszłość. Zresztą piraci mają już cyfrową dystrybucję od dawna :P.

 

Tak czy inaczej, to jeszcze pieśń przyszłości. Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa chaiłbym to widzieć jak w dniu premiery GTA 7 zajmującego 50GB milion osób rzuci się do ściagnięcia. 2 tygodnie będziesz czekał na grę. To że ma ktoś w domy 50Mbit to połowa a nawet mniej sukcesu. Wyobraź sobie jakie przepustowości musiałyby mieć serwery. Dla mnie to niewyobrażalne.

Przeciez nie ma zadnego problemu z pobraniem cyfrowej zawartosci z xbox live. Sciagam dema, pliki video z pelna predkascia mojego lacza 6 mbit. NIGDY nie mialem problemow na livr ze sciaganiem plikow. Myslisz ze serwery zapchaja sie? nie. Zobacz na rozne serwisy, ktore serwuja pliki np rapidshare czy podobne wynalazki. Zawsze leci maxem rury.

Ja naprawde wole zaplacic punktami niz isc do sklepu po gre. To samo dotyczy filmow. Ludzie sa leniwi, wola kliknac i zaplacic niz isc do sklepu, kupic, potem rozpakowac, i wkladac plyte w naped. Po co to komu? Liczy sie zabawa. To ze nie mozna sprzedac gry to tylko plus dla wydawcow. Bedziemy sie chwalic w przyszlosci nie zdjeciami konsol i tego co mamy ale liczby gier na naszych kontach, co zreszta juz tez sie dzieje teraz na live. BTW jestem kolekcjinerem na co dowod nizej:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien osobliwy problem. Są dwie konsole Arcade. Oba Falcony. Jedna wyprodukowana w grudniu `07, druga w marcu `08. Jest sobie też telewizor Toshiba Regza Z3030. Teraz tak - podpięcie pierwszej poprzez HDMI skutkuje w niebieskim/czarnym ekranie (do wyboru do koloru) i tyle. Podpięcie tej drugiej skutkuje poprawnym działaniem. Ten sam przewód HDMI jest zastosowany w obu przypadkach.

 

Różnice - starsza konsola jest sflashowana (jakby napęd miał coś do gadania z TV)... i tyle.

 

Podpiąłem nawet tą starszą pod Live, zaktualizował się dash i dalej nic.

 

Jakieś sugestie? Na monitorze HP w domu konsola chula jak... tylko na tamtym TV coś nie chce. Gdybym się kiedyś pokusił o taki TV to będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w obydwu nie było zmieniane. Poprzez HDMI to nawet nie jestem teraz pewien czy się da coś pozmieniać. Są tylko te rozdzielczości HD do wyboru i tyle. Póki co i tak nie mogę tego sprawdzić, więc po prostu zgromadzę Wasze propozycje i je kiedyś zweryfikuje.

 

edit: Mój monit twierdzi, że mam ustawione 60Hz.

 

Devil - mam 60Hz domyślnie, więc chyba odpada.

 

W opcjach nie widzę nawet zmiany odświeżania...

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja takie pytanie mam. Czy mozna polaczyc X'a z monitorem przez kabel HDMI-DVI bez wyjscia audio, a dzwiek przez kabel AV z ta szeroka wtyczka z konsoli z tylu do glosnikow i najwyzej cos tam poustawiac w dashboardzie? Bo nie usmiecha mi sie kupowac nastepnego kabla dlatego pytam ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Witam

Chciałem poinformować że dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy Xboxa w wersji arcade :)

 

witamy w clubie onanistycznych posiadaczy xbox'ow!!

 

bo moze nie wiesz, ale tradycja wymaga aby kazdy nowy uzytkownik wymasowal swojego xbox'a chociaz 2 godziny przed 1 wlaczeniem(takie przygotowanie do utraty dziewictwa) :rolleyes: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja takie pytanie mam. Czy mozna polaczyc X'a z monitorem przez kabel HDMI-DVI bez wyjscia audio, a dzwiek przez kabel AV z ta szeroka wtyczka z konsoli z tylu do glosnikow i najwyzej cos tam poustawiac w dashboardzie? Bo nie usmiecha mi sie kupowac nastepnego kabla dlatego pytam ;) Pozdrawiam

Możesz, ale będziesz musiał usunąć osłonę z tej szerokiej wtyczki, bo oba kable zwyczajnie się tam nie mieszczą... Kilkanaście stron wcześniej była o tym mowa...

Sprawę załatwia również kabel od M$ dodawany do Elite, który ostatnio na allegro widziałem za grubo ponad 100zł (paranoja :| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 100zl za kabel to nie da sie ukryc ze sporo. Sciagnac gume czy tam cos to raczej nie problem, a zawsze jest inna opcja i mozna tak troche wyciac chyba ze to plastik to wtedy przypilowac tak zeby i wtyczka pod hdmi sie zmiescila. Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest obecnie jakas przerobka x360 umozliwiajaca granie na kopiach zapasowych bez obawy bana przez M$ ? i na czym wogole ten ban polega? konsola przestaje zupelnie dzialac? tzn do smietnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest obecnie jakas przerobka x360 umozliwiajaca granie na kopiach zapasowych bez obawy bana przez M$ ? i na czym wogole ten ban polega? konsola przestaje zupelnie dzialac? tzn do smietnika?

na Extreme masz bana z miejsca w momencie polaczenia z XBL. ixtreme umozliwia granie az do fali. ostatnio byly takie dwie w pazdzierniku i grudniu. wczesniej w maju(premiera Halo 3) M$ wprowadzil wlasnie stałe banowanie 24h/7 dla Extreme stąd wyszlo pozniej ixtreme. teraz juz prawie mija rok +byla premiera GTA IV i jest duzo spekulacji ze na dniach bedziemy mieli powtorke sprzed roku i znow prawie wszyscy dostana bana i ixtreme przestanie byc bezpieczne. tak naprawde nikt nie wie jak dokladnie dziala ban hammer M$. mozesz pograc dzien,tydzien,rok. ów sam ban blokuje tylko mozliwosc polaczenia z XBOX LIVE. offline mozesz zawsze grac. aa i taka zbanowana konsole mozna odblokowac nawet na allegro widzialem ogloszenie z tym ze musisz miec tzw keycode z jakiejs innej niezbanowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Extreme masz bana z miejsca w momencie polaczenia z XBL. ixtreme umozliwia granie az do fali. ostatnio byly takie dwie w pazdzierniku i grudniu. wczesniej w maju(premiera Halo 3) M$ wprowadzil wlasnie stałe banowanie 24h/7 dla Extreme stąd wyszlo pozniej ixtreme. teraz juz prawie mija rok +byla premiera GTA IV i jest duzo spekulacji ze na dniach bedziemy mieli powtorke sprzed roku i znow prawie wszyscy dostana bana i ixtreme przestanie byc bezpieczne. tak naprawde nikt nie wie jak dokladnie dziala ban hammer M$. mozesz pograc dzien,tydzien,rok. ów sam ban blokuje tylko mozliwosc polaczenia z XBOX LIVE. offline mozesz zawsze grac. aa i taka zbanowana konsole mozna odblokowac nawet na allegro widzialem ogloszenie z tym ze musisz miec tzw keycode z jakiejs innej niezbanowanej.

Nie słyszałem o banowanie 24h/w xtreme, możesz podać źródło tej wiadomości ?? Jeśli chodzi o ixtreme 1.4 to com4eva twierdzi, że jego fw jest w 99,9% bezpieczny w Live, a problemem są wadliwe obrazy. Live jest na bieżąco monitorowany więc jak jakaś zmiana się pojawi na pewno będziemy o tym widzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Gears Up to Release Xbox 360 with New Chips.

IBM, TSMC Land Orders to Manufacture 65nm Chips for Microsoft Xbox 360

Microsoft Corp. reportedly plans to release a new version its Xbox 360 video game system code-named Jasper in August and has already assigned IBM and Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. to make chips for the new game console. However, there are other important rumours: TSMC got orders to produce the chip for code-named Valhalla Xbox 360 design, which is rumoured to combine microprocessor and graphics chip in a single piece of silicon.

 

The code-named Jasper design of the Xbox 360 game console will use ATI Xenos graphics and memory controller hub (GMCH) made using 65nm process at TSMC as well as IBM Xenon central processing unit (CPU) produced at IBM’s 65nm nodes. The new system design is projected to consume less electricity, use less complex cooling systems and also produce less noise.

 

By contrast, current Xbox 360 design named Falcon utilizes GMCH and eDRAM cores manufactured using 90nm process technology at TSMC as well as CPU built at IBM using 65nm fabrication process. The first-generation Xbox 360 used 90nm chips.

 

TSMC is chosen to make the 65nm GMCH chips, Advanced Semiconductor Engineering (ASE) is contracted to package and test the chips, and Nanya has won orders to supply flip-chip packaging substrates, reports China Economic News Service.

 

What is, perhaps, more important than the facts that TSMC again got orders to produce ATI Xenos GMCH and IBM land orders on IBM Xenon CPU at expense of Chartered Semiconductor (which once promised to start making 45nm chips for Advanced Micro Devices in 2009), is that “chips” for next-generation Xbox 360 code-named Valhalla will also be made at TSMC. Earlier rumours transpired that Valhalla features a chip that combines CPU and GMCH. In order to build such chip at TSMC, Microsoft either needs to disclose certain design rules of IBM’s fabrication process to the Taiwan-based semiconductor manufacturer, or completely rework the CPU according to fabrication process of TSMC.

 

Microsoft did not comment on the news-story.

 

Microsoft Xbox 360 console is based around triple-core microprocessor developed by IBM, high-definition visual processing unit designed by ATI Technologies, I/O controller engineered by SiS and some other key components. The gaming machine provides a broad set of multimedia capabilities in addition to games. Currently Microsoft Xbox 360 is available for $279, $349 or $449 in the USA depending on the version.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o banowanie 24h/w xtreme, możesz podać źródło tej wiadomości ?? Jeśli chodzi o ixtreme 1.4 to com4eva twierdzi, że jego fw jest w 99,9% bezpieczny w Live, a problemem są wadliwe obrazy. Live jest na bieżąco monitorowany więc jak jakaś zmiana się pojawi na pewno będziemy o tym widzieć :D

ixtreme zrobili wlasnie po tym majowym banowaniu bo xtreme przestal byc bezpieczne czyt. masz bana w momencie polaczenia z XBL. wtedy nie bylo zadnych patchow do gier(stealth etc) tylko zwykla kopia. btw com4eva pracuje w M$? nie sadze... nikt nie wie z czym znowu M$ wyskoczy bynajmniej nikt nie jest bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam, miał ktoś podobny problem do mojego czyli łączenie się z serwerami EA ? Ciągle wyskakuje, że serwer jest teraz niedostępny, proszę spróbować później i za każdym razem nawet jak poczekam to tak jest :> Wina leży po mojej stronie czy EA ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...