Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej to sobie sprawdz:) ustaw na jakims napieciu jak najnizszy spadek i potem przestaw troche w dol albo w gore:) zobaczysz jak to z tym jest u Ciebie. czy bedzie wieksze napieci czy tez mniejszy vdrop. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobo p5kc najnowszy bios procek ram wszytko jak w sygnaturce na dole. Mo problem polega na tym ze nie moge zmienic ani fsb ani mnoznika i za cholere nie wiem o co chodzi ustawilem na manual ale to nic nie daje... Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ja nie mam tej płyty,ale powinno być to w zakładce, gdzie są opcje podkręcania...albo jakaś advenced configuration coś takiego...

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest cala nazwa a nie jais skrot to nie ma czegos takiegow wlasnie sparwdzalem... fsb tez nie moge w ogole ruszyc i fsb na pamieciach mam max 800 nie ma 1066 chociaz i procek i plyta powinny to obslugiwac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn sorry nie powiedziałem,ale ja podałem skrót u Ciebie pewnie jest pod pełną nazwą... przeszukałes wszystkie zakładki BIOSu ? Jezeli tej fukncji nie ma to poszukaj C1E odpowiada za to samo...

a co do FSB to może restart BIOSu ?sam nie wiem ,pokombinuj nie mam pomysłów..

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios przywracalem do ustatiwien domyslnych wgrywalem go od nowa i to samo... ide poszukac tego C1E

 

 

 

Niestety w niczym to nie pomoglo :( jakie spomysly jeszcze??

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem C1E wylaczylem i dalej nie moge zminic ani mnoznika ani fsb... naprawd enie wiem jzu o co chodzi.. mobo ma zablokowane podkrecanie?? procsor jakis wadliwy?? A co najgorsza szukam w necie i nie moge znalezc drugiego takiego przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktos z was doczynienia z plytą p5k ws ?

 

troche szukałem ale dużo nie znalazłem

 

jak sie podkręca, jakie ma zasilanie procka itp. moze jest rozwinieciem jakiejś bardziej normalnej plyty asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem się posiadaczem P5K Premium i mam 2 pytania:

 

jaki jest vdroop na ramie bo nie mogę znaleźć

 

i

 

jak wyłączyć to że jak wyłączam kompa to on automatycznie się sam znowu włącza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moim p5k ws

 

uruchamia sie tylko po wyczyszczenia cmosa, gdy cokolwiek zapisze choćby ustawienia domyślne to juz nie wstaje.

ehh

 

proc to pdc 2180

2x1gb ramu

geforce 7600gt

zasilator modecom fell III 350W

 

kurde co robic?

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien zasilacz

Myślę, że do tego konfingu jest on wystarczający.

 

Sprawdziłbym mobo w miarę możliwości procka, płytę. Napisz jeszcze jaki masz dokładnie ram, bo te płyty mają z niektórymi problemy. Sprawa dotyczy napięcia przy jakich startują kości ram.

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam A-data gaming series 800 5-5-5-12 1.9V-2.1V

 

 

EDIT: zwiększenie napięcia pamięci do 2V nic nie dalo

 

zmiana zasilacza na inny sprawny tez

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche odkopie. siedzialem miesiac na innej platformie wiec asus p5k-e wifi lezal na parapecie i nie byl uzywany. doszlo co do czego ,powrot do aska. podlaczylem caly sprzet , bios zrestartowany i dwie opcje o wyboru.

 

F1 - sam ustawiam bios , po wyjsciu otrzymuje "Chassis Intruded Fatal Error System Halted"

F2 - ustawienia standardowe , wchodzi mi do systemu z poprzedniej platformy po chwili blue screen i powrot do erroru "Chassis Intruded Fatal Error System Halted"

 

Zmienialem baterie na mobo , przekładalem memy , dysk sprawny. W internecie brak konkretnej odpowiedzi. Jutro bede fleszowac bios moze cos da. W biosie brak jakiegokolwiek ustawienia dotyczacego wylaczenia jakiegos czujnika czy cos w tym stylu. Na mobo zworki ustawiony standardowo.Jakies propozycje ?

 

procek 8400

zasilacz corsair hx520

memy transcend 2x1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...