Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

loj, patrzac na te testy to ten 2600Xt bedzie lipny i to bardzo:( chyba trzeba bedzie zainwestowac w 8600:/ choc osobiscie wole Ati

Ja też, ale słyszałem, że nVidia chce ceny obniżyć, jak zeczywiście tak zrobi, to wezme 8600GT, wszak lepsze, a jak stanieje to w ogóle, ale czekam na Tygodnik Komputerowy jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Patrząc na CoH DX10, należy się zastanowić, czy optymalizacja jest skopana, czy DX10 jest bardziej wymagający od DX9 (nieproporcionalnie do uzyskanych efektów).

Sam DX10 na swoim OS nie musi byc..za to sam OS w sotsunku do XP jest i to znacznie. Bawilem sie nim ostatnio , 50 MB wolnego ramu w sysemie z 1GB , system stabilny i smiga..ale w grze , ktora sprawdzalem to masakra > GTR2 i zwiechy rowne.

 

To nawet nie chodzi o dx10 , po większość gier pod vistą działa o około 20-25% wolniej. Nowe stery dużo nie poprawiają , to oznacza , że z tą vistą jest coś nie tak. Także to super przyspieszenie po dx10 to był marketing jak się patrzy.

Dokladnie. Dam przyklad. GTR2 na FULL pod XP , GTR2 na minimum i zacinki pod Vista na najnowszych starach pod nia.

 

Ok. Doczytajmy test.

 

EDIT : po tescie.

 

Ten Szmateon to porazka. Wychodzi znacznie pozniej niz powinien a wydajnoscia nie grzeszy. LOL. Ludzie smieli sie z kastrata 8600 a popatrzcie na ich wyniki :|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hmm, czemu ja nie widzę w necie żadnych nowych testów? Przecież finalny produkt już krąży po świecie i niektórzy mają go w łapkach :cry:

Chyba nikt Scierweona nie chce kupic :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mała wzmianka. Ale to też bardziej spekulacje niż dowody.

Pierwsze wyniki Radeonów 2400 i 2600Nowe karty graficzne od ATI już niedługo powinny znaleźć się na półkach sklepowych. Od jakiegoś czasu trwały spekulacje, czy po dość kontrowersyjnym Radeonie 2900 XT firma będzie w stanie poprawić swój wizerunek, wypuszczając w pełni dopracowane tańsze wersje swoich chipów graficznych.Możemy się o tym po części przekonać już teraz. Chińskojęzyczny portal PC In Life opublikował wyniki przeprowadzonych przez siebie testów Radeonów 2400 i 2600. Wynika z nich w dużym skrócie, że:- Radeon 2600 XT będzie nieco szybszy od GeForce 8600 GT- Radeon 2600 Pro wydajnościowo uplasuje się pomiędzy 8500 GT a 8600 GT- Radeon 2400 XT stanowić będzie godnego konkurenta dla GeForce 7600 GT- Radeon 2400 Pro zaoferuje wydajność na poziomie 7300 GT.Powyższych wyników nie należy traktować ze śmiertelną powagą, tym niemniej dają pewien pogląd na wydajność nowych kart. Jeśli ATI zdąży dopracować sterowniki, a cena nowych Radeonów będzie odpowiednio atrakcyjna, powinny one spełnić pokładane w nich nadzieje.
From benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To po co ludzie kupują 8600GT? Wszak kastrat i 7900GS lepszy... ehh, poczekamy zobaczymy...

Poczytaj watek o 8600GT i sprawdz co pisali w 7900 vs 8600 tutaj czy na Egieldzie. Wlasnie tego taniego Galaxy nie opyla sie brac i juz ludzie zaluja decyzji.

 

Jest mała wzmianka. Ale to też bardziej spekulacje niż dowody.

Pierwsze wyniki Radeonów 2400 i 2600Nowe karty graficzne od ATI już niedługo powinny znaleźć się na półkach sklepowych. Od jakiegoś czasu trwały spekulacje, czy po dość kontrowersyjnym Radeonie 2900 XT firma będzie w stanie poprawić swój wizerunek, wypuszczając w pełni dopracowane tańsze wersje swoich chipów graficznych.Możemy się o tym po części przekonać już teraz. Chińskojęzyczny portal PC In Life opublikował wyniki przeprowadzonych przez siebie testów Radeonów 2400 i 2600. Wynika z nich w dużym skrócie, że:- Radeon 2600 XT będzie nieco szybszy od GeForce 8600 GT- Radeon 2600 Pro wydajnościowo uplasuje się pomiędzy 8500 GT a 8600 GT- Radeon 2400 XT stanowić będzie godnego konkurenta dla GeForce 7600 GT- Radeon 2400 Pro zaoferuje wydajność na poziomie 7300 GT.Powyższych wyników nie należy traktować ze śmiertelną powagą, tym niemniej dają pewien pogląd na wydajność nowych kart. Jeśli ATI zdąży dopracować sterowniki, a cena nowych Radeonów będzie odpowiednio atrakcyjna, powinny one spełnić pokładane w nich nadzieje.
From benchmark.pl

Nie nalezy traktowac powaznie wynikow ale i samego B.PL...

 

A czemu mam ale? Temu :

-2600XT ma byc szybszy od 8600GT , ok niech bedzie ale te nizej juz mnie zastanawiaja ;

-2600Pro pomiedzy? Znaczy sie w ktora strone bardziej bo 8500GT to porazka i to mocna ;

-2400XT ma byc konkuretnem 7600GT ? to chyba cos nie teges bo nie wierze , ze sprzedawac to beda za 250-300 zl...

-2400Pro , wydajnosc jak 7300GT? watpie i to bardzo

A czemu? Bo one maja tyle ile maja TMU a wiemy jak to sie na kartac hz serii x1600 itd zemscilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chińskie testy już widziałem, ale takie podsumowanie, fajna rzecz :) Ja licze tylko na jedno, wyższą niż 8600GT wydajność (choć troche) i niższą niż takowa cene, wtedy bez oporów kupie 2600XT. Zaś co do:

-2400XT ma byc konkuretnem 7600GT ? to chyba cos nie teges bo nie wierze , ze sprzedawac to beda za 250-300 zl...

Jetway Radeon HD 2400XT 256MB DDR3 PCI-e DVI TVout - €59,95 (228zł) klik. Jak dorzucimy podatki i inne, to 300 zł przekroczyć nie powinno. Pewnie ceny spadną troszke, jak już będzie po premierze. Ja jestem dobrej myśli i licze na 2600XT. Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu wyniki z 2400 jesli sadziliscie, zewiekszej padliny niz 8500 gt nie mozna wyprodukowac to ATI ma dla was niespodzianke ;)

Niespodzianka w grach potraf iprzegrac z 6600gt :D

http://www.hartware.de/review_720_5.html

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha o boshe co te karty maja byc do 2D i ogladania filmow?? Przeciez X1650XT wgniata w ziemie to 2400XT. Kurcze zrobiliby X1950Pro w 0.65um postarali aby dalo sie ja wykrecac wraz z pamieciami i hit na rynku ;) Jak te karty ledwo sobie radza w DX9 to w DX10 te gry sie w ogole nie odpala, albo bedzie 1FPS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600xt GDDR4 i tak jest kiepski , czasami extremalnie przegrywa z 8600gt refencyjnym :lol:

 

Narazie to jakieś bezsensowne testy się pojawią , zazwyczaj bez AF i AA do tego testy na wbudowanych benchmarkach , które można sobie wsadzić w cztery litery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati zaskoczylo, myslalem, ze wyciagna wnioski po super x1600 tymczasem wypuszczaja podobnie z[ciach!]a karte

brawo, nie ma to jak bedac w kiepskiej sytuacji finansowej spartolic karte z ktorej ma sie najwieksze dochody

Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A tu wyniki z 2400 jesli sadziliscie, zewiekszej padliny niz 8500 gt nie mozna wyprodukowac to ATI ma dla was niespodzianke ;)

Niespodzianka w grach potraf iprzegrac z 6600gt :D

2663281[/snapback]

2600xt GDDR4 i tak jest kiepski , czasami extremalnie przegrywa z 8600gt refencyjnym :lol:

 

Narazie to jakieś bezsensowne testy się pojawią , zazwyczaj bez AF i AA do tego testy na wbudowanych benchmarkach , które można sobie wsadzić w cztery litery.

Wlasnie. Przyklad wyzej i Stalker : 7600GT vs 7600GS....

 

Ten Pascieon to zenua :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie review:

 

http://www.ocworkbench.com/2007/powercolor/hd2600xt/g1.htm

 

 

http://pclab.pl/art27194.html

 

 

przeczytalem na szybko i mam takie odczucia (apropos 2600XT)

 

 

minusy:

- AA to jakis ponury zart

- mimo nizszego procesu technologicznego pobiera wiecej W niz konkurenci

- gabaryty karty (tej z pclaba, ale to typowa referencyjna konstrukcja)

- ogolne wrazenie

 

plusy:

+ karta bardzo chlodna (widac 65nm ogranicza straty energii a nie jej pobor)

+ jest nadzeja w nowszych grach

+ akceleracja odtwarzania video i znaczne odciazenie CPU

 

 

generalnie to mam ochote zobaczyc karcioszki od innych producentow. licze ze cena szybko spadnie do jakis 450zl.

jednak w tej chwili bralbym X1950pro od sapphire z 512MB na pokladzie za jakies 550 zl :)

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg testow na pclab uwazam ze nie jest tragicznie ;)

 

W gry ktore sobie pogramy ( w odpowiednich detalach) na 8600gt, na 2600xt tez nie beda ciely. Jesli cos nie pojdzie na 2600xt to nie pojdzie tez na 8600gt/gts :)

 

Druga sprawa to sterowniki. W 8600(xx) duzo daly. Tu pewnie tez poprawia wydajnosc.

No i na koniec cena. Jesli sie okaze ze 2600xt bedzie tansza od 8600gt to sie bardziej oplaca brac Radka ;)

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj watek o 8600GT i sprawdz co pisali w 7900 vs 8600 tutaj czy na Egieldzie. Wlasnie tego taniego Galaxy nie opyla sie brac i juz ludzie zaluja decyzji.

[...]

juz nie zaluje decyzji :P - bo na Palicie 8600GT bym mial ten sam problem , co mam teraz na Galaxy 7900GS:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz wiem ze biore 2600XT GDD4:D Wydajnosc na przyzwoitym poziomie:) Jak dla mnie wystarczy w zupelnosci:) PS. Czy model referencyjny, ten z pclab bedzie dostepny w Polsce w sprzedazy?

Edytowane przez Snajper3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cos slabo z OC wedlug tych testow

Spoko, jeszcze żaden program nie rozpoznaje tych kart, wyjdą nowe stery i nowe wersje np Rivatuner i będzie dobrze, przecież 65 nm nie może się zmarnować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lipa, spozniona w stosunku do 8600gt, a po wlaczeniu aa czesto znacznie przegrywa z nv.

Ogolnie to z cala seria jest cos nie tak po wlaczeniu aa, powatpiewam juz w magie sterow, cos skopali...

Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...