Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1. Czy dla Ciebie maksymalne O/C tych kart to maksymalne O/C na stock VGpu? Być może Radek na podwyższonym napięciu dobrze się skaluje i będzie można osiągnąć mocno ponad >1000 MHz ?

Po 2. Wiele 8600 GT na stock V ledwo radzi sobie z 680-700 na stock V. To, że Twój egzemplarz dobrze się kręci, to nie znaczy, że wszystkie tak się kręcą i, że odrazu mamy skreślać 2600 Pro.

Po 3. J.w. To, że twoje egzemplarze (zresztą jeszcze wczesne, bo jeszcze mogą wyjść nowe rewizje rdzenia) kręcą się na rdzeniu do 850 MHz, to nie znaczy, że wszystkie. Przeczytaj jeszcze raz pkt 1

Wiesz dobrze, że o ile większość osób z tego forum i nie tylko podkręca o tyle już niewiele osób robi vmody.

Ale nawet jeśli @600 zrobi na rdzeniu po vmodzie 950 czy nawet 1 GHz to i tak mu to nie pomoże w pokonaniu 8600 gt z rdzeniem na 700 MHz.

I nawet jeśli teraz 8600 GT nie robią tych 700 MHz to przy 650 MHz (co chyba nie zaprzeczysz) zrobią na 100% i tak bęzdie to karta szybsza.

 

Kolejna rzecz - miałem 5 kart 2600 PRO / XT - wczesne wersje? wersje sklepowe to są wczesne wersje? Będa nowsze rewizje - za miesiąc / dwa sprawdzimy jak się ocują. Wiem jednak, że karta MSI 2600 PRO po moich testach pojeciała do In4.pl i zrobiła już 20 MHz mniej na rdzeniu.

 

Pozatym w cenie Palita 2600 Pro DDR3 mamy Galaxy GeForce 7600GS 256MB GDDR3 1.2ns Zalman, czyli najlepszy model 7600GS. Więc wybór jest chyba oczywisty.

A czy ja gdzieś napisałem, że 7600 GS / GT jest lepszym wyborem? Nie - skupiamy się na kartach teoretycznie DX10. A nawet jesli nie to w testach moich jasno widać, że 7600 GS / GT to karta słabsza i nawet wyżej napisałem czarno na białym, że palit 2600 pro to jedyna karta z serii 2600 którą warto kupić - ale tylko jeśli się dysponuje kwotą 300 złotych. Napisałem to też w recenzji.

 

 

Jak ja nie lubię fanboizmu nV na Egiełdzie :blink: (z całym szacunkiem dla Ciebie, bo naprawdę lubię recenzje płyt głównych na Egiełdzie)

Na czym ten fanboizm polega? Na tym, że testuję w 35 grach, a nie w 5, albo że zauważam problemy ze sterownikami (równiez nvidii), podczas gdy inni nie?

 

 

EDIT

Tutaj masz relację tych kart bez AA: http://www.egielda.com.pl/images/art/e9c01...fe3b6d66d26.gif

Jak checsz to wyślę Ci excela z tymi wyliczeniami i dodaj sobie do wyników Radeona nawet 10% i tak 2600 PRO / XT przegra.

A cały czas musimy pamiętać, że w wielu grach na 8600 GT AA będzie można włączyć, np. w 1024 x 768 - na Radku nawet jeśli w gołym 1024 x 768 będzie OK, to AA w 800 x 600 często nie będzie grywalne.

 

Nie dostrzegasz, że w ATi zastosowałem sterowniki Beta by móc odpalić lost planeta, czy world in conflict i szukałem rozwiązania problemów, podczas gdy w nvidii gdy SCDA nie działał po prostu dałem dyskwalifikację.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Ale nawet jeśli @600 zrobi na rdzeniu po vmodzie 950 czy nawet 1 GHz to i tak mu to nie pomoże w pokonaniu 8600 gt z rdzeniem na 700 MHz.

Wróżką jesteś, ze wiesz, że 8600 GT @ 700 szybsze od 2600 Pro @ 1 GHz? Pozatym ja nie mówię o @ 900-1000MHz, bo tyle bez problemów zrobi 8600 GT po modach, a wiadomo, że zegar w zegar jest o wiele szybsza. Ja mówię tutaj o >1100 MHz po modach na 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżką jesteś, ze wiesz, że 8600 GT @ 700 szybsze od 2600 Pro @ 1 GHz? Pozatym ja nie mówię o @ 900-1000MHz, bo tyle bez problemów zrobi 8600 GT po modach, a wiadomo, że zegar w zegar jest o wiele szybsza. Ja mówię tutaj o >1100 MHz po modach na 2600

Po pierwsze nie odpisałeś mi na pozostałe pytania. a po drugie logika podpowiada, że podniesienie taktowania rdzenia o 20% nie może dać wzrostu wydajności większego niż 20%, a z reguły jeśli pamięc nie pójdzie w parze nie ma co liczyć na więcej niż 10 - 15%.

 

A jedncześnie cały czas podkreślasz, że 2600 zrobi po vmodzie 1100 MHz, zaś 8600 gt do 1 GHz nie doskoczy (albo nawet do 900). Mówimy tutaj o jakiś naprawdę ekstremalnych częstotliwościach, bardzo trudno osiągalnych na tych kartach. Jeśli potrafisz to zrobić to i potrafisz sam ocenić która karta jest lepsza - ja Ci w tym pomagać nie muszę. Ale jednak takie o/c jest dostępne dla naprawdę wybranych, więc dla całej reszty mój artykuł jest właściwy. Dla takich jak Ty nie musi być, gdyż tacy jak Ty biorą pod uwagę zupełnie inne częstotliwości. Ale nawet jeśli faktycznie ten 2600 zrobi 1100 Mhz na rdzeniu, zaś 8600 gt dociągnie do 950 MHz na rdzeniu to stosunek częstotliwości jest niewiele gorszy na rzecz 8600 GT, więc i samo porównanie jest wciąż aktualne.

 

 

Ale cały czas czekam na pytania jakie Ci zadałem. Mam nadzieję, ze w kolejnym poście uzyskam odpowiedź.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zainstalowana Vista 32bit i stery 7.7.

Wynik z 2005 spad z 9800 na XP do 9000 ale niewidac juz tych artefaktow. Hmmmm czyzby jednak stery sa az tak skopane ???

Ja na sterownikach 7.7 jak i betach 7.8 problemów nie miałem na wszystkich kartach jakie testowałem. Bardziej stawiam na kwestię BIOSu bądź niekompatybilności Twojej karty z płytą główną - upgrade BIOSu do niej też wskazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżką jesteś, ze wiesz, że 8600 GT @ 700 szybsze od 2600 Pro @ 1 GHz? Pozatym ja nie mówię o @ 900-1000MHz, bo tyle bez problemów zrobi 8600 GT po modach, a wiadomo, że zegar w zegar jest o wiele szybsza. Ja mówię tutaj o >1100 MHz po modach na 2600

Chyba sobie żartujesz z tymi zegarami , jak po vmodach ta karta poleci 1ghz to będzie cud. Tak karta pobiera więcej energii niż 8600(ok 60wat) , także bez dodaktowego zasilania raczej nie zaszalejesz. Na necie nie widze , żeby ktoś zaszalał na 2600xt z super zegarami.

 

Po pierwsze nie odpisałeś mi na pozostałe pytania. a po drugie logika podpowiada, że podniesienie taktowania rdzenia o 20% nie może dać wzrostu wydajności większego niż 20%, a z reguły jeśli pamięc nie pójdzie w parze nie ma co liczyć na więcej niż 10 - 15%.

Akurat 8600 nie potrzebuje dużej przepustowości i podniesienie taktowania gpu o dany procent przekłada się na taki sam procentowo wzrost fps. Oczywiście przy wysokich taktach od około 900mhz , pamięć zaczyna mieć większe znaczenie. Po co n-ty raz dyskutować na ten sam temat , x2600xt nie ma startu do 8600gt. Niestety Ati nie uczy się na własnych błędach - x1600 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz z tymi zegarami , jak po vmodach ta karta poleci 1ghz to będzie cud. Tak karta pobiera więcej energii niż 8600(ok 60wat) , także bez dodaktowego zasilania raczej nie zaszalejesz. Na necie nie widze , żeby ktoś zaszalał na 2600xt z super zegarami.

Akurat 8600 nie potrzebuje dużej przepustowości i podniesienie taktowania gpu o dany procent przekłada się na taki sam procentowo wzrost fps. Oczywiście przy wysokich taktach od około 900mhz , pamięć zaczyna mieć większe znaczenie. Po co n-ty raz dyskutować na ten sam temat , x2600xt nie ma startu do 8600gt. Niestety Ati nie uczy się na własnych błędach - x1600 :wink:

Właśnie na temat znaczenia pamięci znalazłem coś ciekawego: http://www.digital-daily.com/video/vga_memory_bus_128-256/

Ale powiem szczerze, że nie miałem czasu tego czytać a tym bardziej analizować, więc nie wiem jaka jest tego przydatność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Heh, z tym 1100 MHz trochę przesadziłem, ale miejmy nadzieję, że ta karta zrobi tyle po modach.

Bo jak zrobi tyle samo co 8600 GT która zegar w zegar jest dużo lepsza to kiszka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sterownikach 7.7 jak i betach 7.8 problemów nie miałem na wszystkich kartach jakie testowałem. Bardziej stawiam na kwestię BIOSu bądź niekompatybilności Twojej karty z płytą główną - upgrade BIOSu do niej też wskazany.

Asus M2n-SLI deluxe z biosem 1003 ktory jest z poczatku sierpnia. Nigdzie niema oficjalnego info nawet o nim.

Moze trefna wersja karty z serii, ktora niby wycofali...

Jutro postaram sie sprawdzic karte na C2D na P5KC...

Kupilem kompa bo Laptopa poslalem na serwis i okazuje sie ze z karta tez mam problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze to nie gielda ale temat dosc popularny i kilka osob szuka dobrego miejsca na zakup karty

wpadla mi okazja zakupu x1950pro w dobrej cenie wiec hd2600xt moge sprzedac, jak sie sprawuje opisalem kilka postow wyzej, kreci sie ladnie, problemow z teksturami nie ma i ogolnie ok

jesli ktos zainteresowany to http://allegro.pl/show_item.php?item=228246917

jesli zlamalem regulamin to przepraszam

 

no i sprzedana koledze z purepc, jednak warto czasem cos zareklamowac

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a nvidia nowe bety 163.44 wiec moze byc ciekawie.

Ale to sa stery pod Viste jesli dobrze czytalem na www nV. Wiec mi po rybie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończylem kręcic moją grafe... z 800/1400 poszła na 850/1650 <_< Oto wyniki po o/c na sprzęcie z sygnaturki:

 

3d mark 01- 34.944

3d mark 03- 15.446

3d mark 05- 11.182

 

Wcześniej spróbowałem instalowac Viste myśląc że zlikwiduje to przycinki w benchmarkach... tak się jednak nie stało :angry: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na temat znaczenia pamięci znalazłem coś ciekawego: http://www.digital-daily.com/video/vga_memory_bus_128-256/

Ale powiem szczerze, że nie miałem czasu tego czytać a tym bardziej analizować, więc nie wiem jaka jest tego przydatność.

He he, czytałem "kiedyś" ten test ale w wer. rosyjskiej , posługując się Google Translate(jakoś nie zauważyłem że jest wersja ang).Zastanawiałem sie kiedy ktoś go wklei malkontentom narzekającym na szynę 128bit przy każdej premierze kart z segmentu średniego-niskiego.

Jakoś wciąż do niewielu trafia argument ,że GPU musi mieć zapewnioną odpowiednią przepustowość w stosunku do mocy obliczeniowej, to czy szyna ma 128, czy więcej bit- nie ma znaczenia.

W testach tych dało się generalnie zauważyć ,że szyna 256bit. pozwala efektywniej dostarczać dane do GPU, co ma minimalny wpływ na wydajność.Jednak tylko w przypadku gdy zdecydujemy się to przebadać-obniżając odpowiednio takty GPU/RAM.W typowych warunkach ,gdy karta pracuje zgodnie ze specyfikacją szyna 128bit może być nawet szybsza(w przypadku 8600GT 64bity przyporządkowane są do 4 ROP),ale wciąż trzeba pamiętać ,że mamy do czynienia z kartami przeznaczonymi do gry w rozdzielczościach max 1280x1024, i to raczej bez FSAA.Moc obliczeniowa tych GPU jest zbyt niska by móc skonsumować przepustowość szyny 256bit.

Jest to oczywiste nawet bez takich testów, ale dobrze, że można to komuś pokazać ,bo nie do wszystkich to dociera.

 

Co do wydajności R2600 vs 8600gt -IMHO zakup radeona, biorąc jeszcze pod uwagę frustracje i problemy wynikające z poziomu sterowników ATI/AMD , jest kompletnie nieopłacalne.Chyba tylko dla osób przyzwyczajonych do przygód z sprzętem ATI ocena może być inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na power color x1950gt 360zl. jakby nie patrzec jest szybsza od 8600gt tyle, ze nie ma dx10 no ale to chyba poki co maly problem, kolega ma cos takiego i kreci na ciut wiecej niz pro, bez trudow zjada 8600ge czy 7900gs imho najlepsza karta do 400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na power color x1950gt 360zl. jakby nie patrzec jest szybsza od 8600gt tyle, ze nie ma dx10 no ale to chyba poki co maly problem, kolega ma cos takiego i kreci na ciut wiecej niz pro, bez trudow zjada 8600ge czy 7900gs imho najlepsza karta do 400zl.

Jeśli za te pieniądze to rzeczywiście jest to bardzo ciekawa oferta z pewnością konkurencyjna dla 8600 GT i to mocno. Ale czy tak bez trudu to ona znowu nie zjada 7900 GS'a ale ten znowu jest dużo droższy więc nie ma co porównywac.

 

Ale może wreszcie fanATIcy zauważą, że to seria HD 2600 jest do pupy i na nią najeżdzamy a nie na ATi jako takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za godzinkę zrobię wam testa bioshocka dla porównania w Dx9 pod XP na 8600Gt Sonic+ .Właśnie składam dla kumpla kompa ...

Za tego palita 420pln a GPU idzie na 700 wyżej nie dawałem , memek nie kręciłem bo to kumpla grafa.

zapodam wam scriny z taktami 600/900 i 700/900.

proc niestety będzie tylko Brisbane x2 3600+ bez Oc czyli 1,9 , niestety zasiłka cienka więc nie mam zamiaru jej wykończyć do tego BOx , do tego DS4 na 570SLI i 2x512 667 :)

8600Gt 700/900 ,Brisbane X2 3600+ bez OC , 2x512.

wszystko na maxa 1024x768. XP DX9 , jedna fotka bo czasu mam mało , w 1280 było w tym samym miejscu 36fps.

Dołączona grafika

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

a co powiesz na power color x1950gt 360zl. jakby nie patrzec jest szybsza od 8600gt tyle, ze nie ma dx10 no ale to chyba poki co maly problem, kolega ma cos takiego i kreci na ciut wiecej niz pro, bez trudow zjada 8600ge czy 7900gs imho najlepsza karta do 400zl.

memki w tym x1950gt lataja powyzej PRo? ciezko w to uwierzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...