Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowały mnie Yate-Loony z coolinga dość tanie wentylatory, interesuje mnie ich praca na 5v niestety samahain nie napisał dalszych wrażeń z ich użytkowania bo nikt innych ich raczej nie miał lub nie bawić się w eksperymenty i kupić s-flexa 1200rpm puszczonego na 5v ( musi być niesłyszalnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na google, pewnie coś znajdziesz. Ja od siebie mogę powiedzieć że Typhon 1450rpm na 5V jest cichszy niz SlipStream również na 5V. Typhon ma w moim odczuciu większy przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nius z infora z ciekawym tacensem - jakieś opinie ?

3197709[/snapback]

Co z tego, że mają 16 łopatek jak ów łopateczki mają 2x mniejsza powierzchnie?

Taka moja opinia :wink:

Obejrzyj sobie turbiny w silnikach turbo-wentylatorowych i zwróć uwagę czy mają wiele małych czy mało dużych łopatek.

 

Obawiam się jednak, że taki wirnik może trochę hałasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem cichego wentylatora na double ball bearing, niezależnie od prędkości obrotowej a dużo ich miałem. No chyba że ten jest pierwszy, cza sprawdzić osobiście. Pytanie do właścicieli jak się zachowuje w różnych położeniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem cichego wentylatora na double ball bearing, niezależnie od prędkości obrotowej a dużo ich miałem. No chyba że ten jest pierwszy, cza sprawdzić osobiście. Pytanie do właścicieli jak się zachowuje w różnych położeniach ?

wierz mi, ze sam sie zdziwilem, ze wentyl na kulkach jest taki cichy... slychac go tylko jak sie przylozy do niego ucho. z odleglosci zero... co do polozenia, pracuje w poziomie i zachowuje sie tak samo jak w pionie. Kupilem jeszcze przed coolingiem i od tego czasu siedzi w zasilaczu. Nie slychac zupelnie nic - zadnego terkotania, wibracji, piszczenia... Z czystym sumieniem moge go polecic, bo kulkowe lozysko samo z siebie jest wydajne, a do tego to jest niewiarygodnie ciche. porownalem do slipstreama i jest jak na moje ucho sporo cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierz mi, ze sam sie zdziwilem, ze wentyl na kulkach jest taki cichy... slychac go tylko jak sie przylozy do niego ucho. z odleglosci zero... co do polozenia, pracuje w poziomie i zachowuje sie tak samo jak w pionie. Kupilem jeszcze przed coolingiem i od tego czasu siedzi w zasilaczu. Nie slychac zupelnie nic - zadnego terkotania, wibracji, piszczenia... Z czystym sumieniem moge go polecic, bo kulkowe lozysko samo z siebie jest wydajne, a do tego to jest niewiarygodnie ciche. porownalem do slipstreama i jest jak na moje ucho sporo cichszy.

Dokładnie mam takie same zdanie, u mnie co prawda siedzi narazie na Ultra120A ale jest praktycznie niesłyszałny, no i w miarę dobrze przy tym dmucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie drobne pytanie: od ilu V startuje SlipStream 1600 i jak ma się sprawa z głośnością i ilością obrotów na 5V i 7V? chcę takie cudo wrzucić do AX-400PNF i podpiąć go pod kontroler zasiłki a jak wiadomo tam jest skokowa regulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem cichego wentylatora na double ball bearing, niezależnie od prędkości obrotowej a dużo ich miałem. No chyba że ten jest pierwszy, cza sprawdzić osobiście. Pytanie do właścicieli jak się zachowuje w różnych położeniach ?

To nie licz również, że Gentle będzie niesłyszalny.

Nie miałem, ale logika wskazuje, że jeśli dla kogoś(np. Ciebie) s-flex itp. wentylatory są słyszalne to i typhoon będzie...

Dlatego ja sobie odpuszczam, bo wiem, że Gentle okaże się solidnym wentylatorem(vide. s-flex) i nic poza tym.

A papkę marketingową zawsze trzeba odcedzać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie licz również, że Gentle będzie niesłyszalny.

Nie miałem, ale logika wskazuje, że jeśli dla kogoś(np. Ciebie) s-flex itp. wentylatory są słyszalne to i typhoon będzie...

Dlatego ja sobie odpuszczam, bo wiem, że Gentle okaże się solidnym wentylatorem(vide. s-flex) i nic poza tym.

A papkę marketingową zawsze trzeba odcedzać :wink:

i na tym poprzestanmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak z ciekawości podpiąłem pod regulator: 2x Fander FX120-B, Xthermal Pro 120 i 2x Scythe S-Flex 1200rpm... i stwierdzam, że najkulturaniej pracuje Scythe. Nie słychać łożyska, nic nie terkocze, wentylator nie wibruje... jak będę miał kasę to sprzedaje fandery i kupuje scythe - jednak to są bardzo solidne wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xthermal fakt - cisza. ale wydajnosc kiepska. mam typhoona 800 rpm, wieje lepiej i napewno nie jest glosniejszy.

 

mam xthermala i rzeczywiscie ma slabszy przeplyw niz typhoon 800. z dancyh producenta wynika ze przy 750 obrotach xthermal ma oko 40,4 m3 (typhoon przy 800 obr ma 48m3). Zaleta jednak xthermala jest:

adapter ktory przelacza go na 1200 obrotow (przeplyw powietrza 64,6m3)

gumowe koleczki w zestawie zamiast srub

lepsze lozysko.

cena wentyli bardzo zblizona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam xthermala i rzeczywiscie ma slabszy przeplyw niz typhoon 800. z dancyh producenta wynika ze przy 750 obrotach xthermal ma oko 40,4 m3 (typhoon przy 800 obr ma 48m3). Zaleta jednak xthermala jest:

adapter ktory przelacza go na 1200 obrotow (przeplyw powietrza 64,6m3)

gumowe koleczki w zestawie zamiast srub

lepsze lozysko.

cena wentyli bardzo zblizona

ok, ale Typhoon ma tez wersje 1150rpm. ktora bedzie znacznie wydajniejsza. szkoda tylko ze nie dostepna u nas...

tak czy inaczej, kazdy wezmie co bedzie chcial, tylko szkoda nie korzystac jesli w zblizonej cenie jest rownie cichy a wydajniejszy wentylatorek. fakt ze piekny nie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byscie polecili do Anteca 300?

 

Przymierzam sie do kupna i narazie mysle o nawiewie z przodu, no i ewentualnie o wyciagu gdyby fabryczny sie okazal za glosny dla mnie.

 

Preferowalbym ciche konstrukcje aczkolwiek zeby cos tam wiatru dawaly, miernikiem cichosci niech bedzie S-Flex 800 puszczony na 7V - wg mnie to jest ciche. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mi się obiło o uszy że Nexusy to u nas są pod marką Chieftec model D12SL-12 (ten w zielonym pudełku). Przynajmniej takie same modele ma Nexus ( http://www.nexustek.nl/NXS-nexus120mmrealsilentcasefan.htm ) i Chieftec

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byscie polecili do Anteca 300?

 

Przymierzam sie do kupna i narazie mysle o nawiewie z przodu, no i ewentualnie o wyciagu gdyby fabryczny sie okazal za glosny dla mnie.

 

Preferowalbym ciche konstrukcje aczkolwiek zeby cos tam wiatru dawaly, miernikiem cichosci niech bedzie S-Flex 800 puszczony na 7V - wg mnie to jest ciche. :P

A nie szpanujesz trochę z tym S-Flexem SFF21D na 7V? ;) :P

 

Jeśli to jest punkt odniesienia dla Ciebie to bierz właśnie rzeczone S-Flexy, albo XThermale albo Noiseblockery Multiframe S1/S2, Noiseblockery XL1. Koledzy mówią, że Scythe Gentle Typhoon są również ciche, ale ja nie miałem z nimi styczności.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mi się obiło o uszy że Nexusy to u nas są pod marką Chieftec model D12SL-12 (ten w zielonym pudełku). Przynajmniej takie same modele ma Nexus ( http://www.nexustek.nl/NXS-nexus120mmrealsilentcasefan.htm ) i Chieftec

http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwencj...12-t209412.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartuję sobie :)

Po prostu to już skrajnie niska wartość obrotów. Dla wielu 800rpm jest niesłyszalne, a co dopiero taki S-Flex na 7V.

Przy 12v jest zdecydowanie za glosno, moze dlatego ze jest poziomo w zasilaczu. :(

 

Dokladniej mam puszczonego go na 6v. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja zapytam o wentylatory.

 

Potrzebuje, zeby bylo cicho i wydajnie (taa, wiem ;-) ), 3szt maja wciagac przez pa120.3, pod sufitem, wiec w poziomie. Do obudowy dojdzie jeszcze dwa (na ta chwile), oba w pionie. W planach nie tak znowu odleglych druga chlodnica na podloge, moze drugi pa120.3 sie zmiesci, ale musze jeszcze przemyslec.

 

Regulacja obrotow przez zalmana 6-cio kanalowego (ile by nie bylo to obsluzy przez rozgalezniki).

 

Czy faktycznie oplaci sie placic prawie 3x wiecej (allegro) za Typhoona niz za np. Silentium Zephyr? Bo 44zl x 5 srednio mi sie usmiecha. Dodam, ze podswietlenie Zephyrow do mnie przemawia i byloby mile widziane, ale jezeli sa faktycznie AZ tak glosniejsze i mniej wydajne niz Typhoony to trudno.

 

A moze calkiem inne modele zaproponujecie? Najlepszy stosunek cisza / przeplyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...