Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh, podłączyłem Xthermala bezpośrednio pod złącze na płycie głównej(bez reduktorka 9V) i wrażenia słuchowe są żenujące.

Buczy jak nie wiem, a jest zamontowany na kołkach, także jutro sprawdze jak się zachowuje S-flex i najwyżej skoryguje.

 

EDIT>>wentyl zamontowany na tylnej ściance obudowy

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, podłączyłem Xthermala bezpośrednio pod złącze na płycie głównej(bez reduktorka 9V) i wrażenia słuchowe są żenujące.

Buczy jak nie wiem, a jest zamontowany na kołkach, także jutro sprawdze jak się zachowuje S-flex i najwyżej skoryguje.

 

EDIT>>wentyl zamontowany na tylnej ściance obudowy

jesli obnizyles napiecie przez mobo, to bardzo normalne, bo wentylator zaczyna szarpac. podlacz go przez przejsciowke, to zobaczysz roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "bezpośrednio pod płytę" miałem na myśli 12V.

Złącze jest bez regulacji, na stałe 12V.

Jak wentylator mam w ręce to jest wszystko ok, tylko na tylnej ściance jakieś dziwne drgania powstają...

Zobaczę z s-flex'em czy jest to samo i napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwie, że masz jakąś uszkodzoną sztukę - źle wyważoną. Sam używam 4 szt. Xthermali w kompie i żadnego nie słyszę (podłączone na 750 obr. bezpośrednio z zasilacza). Dodam, że większość nie jest nawet na kołkach zamontowana (P182).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zaaplikowalem 3x S-Flex i powiem,ze kultura ich pracy jest b.wzorowa.

nom :wink: tez byłem z nich zadowolony :), dlatego miałem ich az 7 w kompie (wszsytkie fabryczne gdzie byly zostały zastapione sflex'ami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi polecic jakies 3 dobre swiecace wentylatorki na przod obudowy? ;) beda podlaczone do kontrolera obrotow scythe i widoczne przez siateczke, takze lepiej zeby za bardzo nie dawaly po oczach ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi polecic jakies 3 dobre swiecace wentylatorki na przod obudowy? ;) beda podlaczone do kontrolera obrotow scythe i widoczne przez siateczke, takze lepiej zeby za bardzo nie dawaly po oczach ;)

 

osobiście założyłbym 3x Tacens Ventus Ice 120mm. Rewelacyjne na obniżonym napięciu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ślizgi czy kulki?

chyba olejówki.

 

TACENS FLUXUS BEARING:

This innovative bearing, based in the fluids

low resistance, allows TACENS manufacturing

ultra low noise fans with long life and low

temperature working. And that's not all... its

closed construction prevents dust and foreign

body into the bearing making them stronger

for years of use.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście założyłbym 3x Tacens Ventus Ice 120mm. Rewelacyjne na obniżonym napięciu :-)

Juz chcialem zamawiac ale mam pewne watpiwosci... bede mogl nimi normalnie sterowac przez panelik scythe kaze master? Pytam poniewaz w dokladniejszej specyfikacji zauwazylem cos takiego:

Zakres napięć pracy: 10.2-13.8VDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wentylator wpada w wibracje, to dajesz kołki - proste :P

Ja fandery mam na kołkach, bo one jednak trochę wpadają w wibrację. Przy noiseblockerach zdecydowanie ich nie trzeba, ale w zasilaczu ich użyłem - bo ładniej wyglądają :P

U mnie w fanderach wibrację zostały praktycznie wyeliminowane, więc coś tam dają :>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wentylator wpada w wibracje, to dajesz kołki - proste :P

Ja fandery mam na kołkach, bo one jednak trochę wpadają w wibrację. Przy noiseblockerach zdecydowanie ich nie trzeba, ale w zasilaczu ich użyłem - bo ładniej wyglądają :P

U mnie w fanderach wibrację zostały praktycznie wyeliminowane, więc coś tam dają :>

Ok a jak sie ma sprawa co do tych gumowych podkladek? Tlumi to cos? I moznaby to zastosowac wraz z kolkami antywibracyjnymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak sie ma sprawa co do tych gumowych podkladek? Tlumi to cos? I moznaby to zastosowac wraz z kolkami antywibracyjnymi?

Nie można, kołki są tak skonstruowane że między obudową wentylatora i kompa masz kawałek gumy który je od siebie oddziela.

Same podkładki gumowe trochę też dają, ale wg mnie kołki są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zalman gs1000 - niema miejsca na wiatraczki z przodu, pozostaja 2 na spodzie , 2 na gorze, 1 z tylu. Reszta sprzetu jak w opisie - na pewno bedzie trzea wymienic stockowe wentyle. Procek bedzie podkrecany do 3.4-3.6 przy 24/7 i nie bede sie nim raczej wyzej bawil. Grafy tez niewidze sensu poki co krecic (no moze dla zabawy zeby zoaczyc co potrafi) do gier, wiec nie mam w planach montowac tam zadnego chlodzenia. Kupuje takze kontrolek scythe kaze master.

Przy codziennej pracy (spedzam duzo przy kompie) wiatraczki maja byc nieslyszalne, przy graniu to chyba wsio rybka czy bedzie slychac , niemam doswiadczenia ale raczej dzwiek/muzyka z gier powinna zagluszac podkrecone na maksa wentyle am i right:)?

No i teraz sedno - jakie. Z mojego gdybania wynika :

- 2 na spod poziomo

- 2 na gore poziomo

- 1 pionowo na tyl

- 1 na mugena2 (raczej zmienie boxowy bo pewnie za cichy nie bedzie :P )

 

Prosze o sugestie co do wentyli, czy na pewno przy opisanym wyzej sposobie korzystania z kompa, potrzebuje az tylu wentli? (moze po 1 na gore i spod wystarczy ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zalman gs1000 - niema miejsca na wiatraczki z przodu, pozostaja 2 na spodzie , 2 na gorze, 1 z tylu. Reszta sprzetu jak w opisie - na pewno bedzie trzea wymienic stockowe wentyle. Procek bedzie podkrecany do 3.4-3.6 przy 24/7 i nie bede sie nim raczej wyzej bawil. Grafy tez niewidze sensu poki co krecic (no moze dla zabawy zeby zoaczyc co potrafi) do gier, wiec nie mam w planach montowac tam zadnego chlodzenia. Kupuje takze kontrolek scythe kaze master.

Przy codziennej pracy (spedzam duzo przy kompie) wiatraczki maja byc nieslyszalne, przy graniu to chyba wsio rybka czy bedzie slychac , niemam doswiadczenia ale raczej dzwiek/muzyka z gier powinna zagluszac podkrecone na maksa wentyle am i right:)?

No i teraz sedno - jakie. Z mojego gdybania wynika :

- 2 na spod poziomo

- 2 na gore poziomo

- 1 pionowo na tyl

- 1 na mugena2 (raczej zmienie boxowy bo pewnie za cichy nie bedzie :P )

 

Prosze o sugestie co do wentyli, czy na pewno przy opisanym wyzej sposobie korzystania z kompa, potrzebuje az tylu wentli? (moze po 1 na gore i spod wystarczy ?)

zalezy jaki chcesz miec przewiew. napewno potrzebujesz jednego na dole i jednego na tyle/gorze do robienia przewiewu. tak czy inaczej do pracy w poziomie moge polecic tylko i wylacznie Gentle Typhoon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przewiew chce miec dobry :D jaki moge chciec ;) Jak te Typhoony stoja w porownaniu do S-flexow? Z tego co do tej pory doczytalem one tez byly polecane do poziomych ustawien.

Co w takim razie z pionowymi ? Zakladam ze beda co najmniej 2 - na tyle i na mugenie

 

Te Gentle to rozumiem takie ?

link

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...