Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Tamten temat już dawno cały mam za sobą. I owszem wiele osób pisze o tym wall'u, tylko nikt nie pisze czym się objawia, ja myślałem, że wtedy proc wcale nie wstaje. U mnie płyta nie protestuje tylko windows coś nie chce pójść.

 

Co do "dzielnikow" ( moim zdaniem to mnozniki, skoro mnozy sie je razy fsb, bo nie dzieli sie prawda ? ) to default u mnie jest na 1:1.66, dlatego wcześniej nie chciało wstać. Czytałem tutaj o tym, że niektórym niektóre dzielniki jakby nie działają, może się tak zdarzyć, że RAM z dzielnikiem 1:1.2 nie wstaje, a z 1:1.25 chodzi świetnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten temat już dawno cały mam za sobą. I owszem wiele osób pisze o tym wall'u, tylko nikt nie pisze czym się objawia, ja myślałem, że wtedy proc wcale nie wstaje. U mnie płyta nie protestuje tylko windows coś nie chce pójść.

to przeczytaj go jeszczez 2 razy bo tam dokladnie zostalo to pojecie wytlumaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnozniki to byly w AMD, tu jest Intel i sa dzielniki. Teoretycznie to mozna wiesz wiele ustawic, a praktycznie nawet majac DDR2 "potrafiace" 2000MHz na CL 11 pewnie to nie zadziala bo nie wydoli chipset, bedzie za male/za duze vdimm/vsfb ...

I własnie o tej teorii mówiłem odpowiadając jednemu z pytających.

 

Co do pamięci...

W AMD to były dzielniki!!! Dzielnik obniżał taktowanie pamięci w stosunku do procesora!

A w Intelu (nawet poniżej przytoczone wartości 1:1.25, 1:2, 1:1.66) to są mnożniki podnoszące taktowanie pamięci w stosunku do szyny systemowej. Znak ":" nie jest znakiem dzielenia tylko mówi o stosunku jednej wartości do drugiej.

Dla przykładu:

1:1.25 - fsb 200 (200x1.25) pamięć 250 (czyli 500DDR2)

1:1.2 - fsb 300 (300x1.2) pamięć 360 (720DDR2)

 

Jestem pewien że to wiesz ale się pomyliłeś ;)

W razie co możesz to sprawdzić w swoim biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak bios jest OK ten beta tylko program do flashowania z pod windy jest skopany!!

 

 

***PLEASE FLASH THE BETA BIOS's FROM DOS, MANY ARE EXPERIENCING BAD FLASH's USING THE FLASH MENU PROGRAM---YOU HAVE BEEN WARNED***

 

 

tylko mi z pod dosa juz nie pomoglo takiego syfu narobil program z windy:) ostatni raz zrobilem to z windy;)

 

pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I własnie o tej teorii mówiłem odpowiadając jednemu z pytających.

 

Co do pamięci...

W AMD to były dzielniki!!! Dzielnik obniżał taktowanie pamięci w stosunku do procesora!

A w Intelu (nawet poniżej przytoczone wartości 1:1.25, 1:2, 1:1.66) to są mnożniki podnoszące taktowanie pamięci w stosunku do szyny systemowej. Znak ":" nie jest znakiem dzielenia tylko mówi o stosunku jednej wartości do drugiej.

Dla przykładu:

1:1.25 - fsb 200 (200x1.25) pamięć 250 (czyli 500DDR2)

1:1.2 - fsb 300 (300x1.2) pamięć 360 (720DDR2)

 

Jestem pewien że to wiesz ale się pomyliłeś ;)

W razie co możesz to sprawdzić w swoim biosie...

:)

 

po 1: teoretycznie to niektóre płyty mają kosmiczne fsb do ustawienia w biosie, a jak ktoś się pyta o max fsb mobo XXX to raczej mu nie odpowiesz, że w biosie jest do 800mhz ?

po 2: mnożnik, dzielnik, kwestia interpretacji......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sector19, rzeczywiście po wnikliwym 2 przeczytaniu znalazłem odpowiedzi.

 

Co do mnożników/dzielników ja sądzę, że to rzecz dowolna, zaś problemem jest, że niektórzy ciągle próbują poprawiać innych na jedyną właściwą nazwę ...

 

Mam jeszcze pytanie czy podnosicie napięcie na mostkach przy O/C, jak tak to kiedy i o ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wgrywalem z pod windowsa i nie mam zadnych problemow . a o jakichproblemach mowicie ?

ja wrzucilem i plyta nie wstawala. takie problemy sa niestety. i na programatorze okazalo sie ze sa bledy i dopiero za 3 razem udalo sie zaprogramowac bezblednie na ostatni oficjalny bios.

 

cripple trzeba prubowac o ile trzeba podniesc innej metody nie ma:)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

po 1: teoretycznie to niektóre płyty mają kosmiczne fsb do ustawienia w biosie, a jak ktoś się pyta o max fsb mobo XXX to raczej mu nie odpowiesz, że w biosie jest do 800mhz...

chodzi mi o to ze płytka IP35-E oficjalnie nie wspiera pamiątek 1066 ale czy da sie przez podkrecanie ustawic takie wartosci chodzi mi wlasciwie o to jaki jest max dla pamieci na tej plytce, bo nie wiem co ewentualnie do niej brac ddr 800, 900 czy 1066 a chcialbym jak by sie dalo te 1066

takie było pierwotne pytanie :D

 

@cripple - chyba wszyscy podnoszą tylko dla MCH (NB) a ICH nie ma sensu ruszać. Ja od ok 350 daje 1.41v ale jak napisał Pixelik to trzeba eksperymentować samemu.

Najlepiej mnożnik w dół, pamięci synchro i w góre z fsb - wtedy znajdziesz max płyty i będziesz wiedział ile v potrzebuje.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Kupilem ostatnio Abita IP35 pro. Zrobilem na nim moda chlodzenia. Zamienilem standardowe plastikowe kliny, ktore trzymaja chlodenie na stalowe sruby, tak jak jest to pokazane na extremesystems. Temperatura MOSfetow: max 40 st, CPU 47st (boxowe chlodzenie, podkrecony e6750 na 3.2GHz bez podnoszenia napecia, FSB 400), mostek polnocny: 38 st. Na NB i SB jest AS5 a na MOSfetach Arctic Ceramique. Czy macie temperatury podobne do moich? Czy bylo sens robic moda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NB można wrzucić jakąś dobrą pastę (nie wiem jakiej jakości jest oryginalna) i dać jakiś delikatny nawiew (ja mam jeden wiatrak 80mm na 7V ustawiony tak że wieje i na NB i na ram). Na mos-fetach jak sie nie ustawia kosmicznych napięć to chyba niema zbytnio poco grzebać bo nie grzeje sie zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! , zakupiłem Abita IP35 + Pentiuma 2140 i mam takie pytanie ( zapewne bardzo amatorskie :) które temperatury za co odpowiadają ?

 

Dołączona grafika

 

System: Chipset NB ?

CPU: Procesor..

AUX: ?

HD0: Dysk.

Temp1: ?

Core 0: rdzeń 0

Core 1: rdzeń 1

 

I można się dowiedzieć nieco dokładniej gdzie te czujniki są ?

 

Właśnie na Boxie Default Vcore zrobiłem 3GHZ , na razie orthos leci ( 70 min ) chodzi tak: Small FFTs - stress CPU , Prioryty 7 - to są dobre ustawienia na test ? , który 3Dmark do testu tego procesora najlepiej się nadaje ?

Dla M0 max taka stała temperatura to jaka ? , przy jakiej lepiej sobie odpuścić 70 stopni ?

Edytowane przez Is3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! , zakupiłem Abita IP35 + Pentiuma 2140 i mam takie pytanie ( zapewne bardzo amatorskie :) które temperatury za co odpowiadają ?

 

[tu byl ssik]

 

System: Chipset NB ?

CPU: Procesor..

AUX: ?

HD0: Dysk.

Temp1: ?

Core 0: rdzeń 0

Core 1: rdzeń 1

 

I można się dowiedzieć nieco dokładniej gdzie te czujniki są ?

 

Właśnie na Boxie Default Vcore zrobiłem 3GHZ , na razie orthos leci ( 70 min ) chodzi tak: Small FFTs - stress CPU , Prioryty 7 - to są dobre ustawienia na test ? , który 3Dmark do testu tego procesora najlepiej się nadaje ?

Dla M0 max taka stała temperatura to jaka ? , przy jakiej lepiej sobie odpuścić 70 stopni ?

u mnie:

system: NB

CPY-wiadomo

AUX-sekcja zasilania na plycie

HD-wiadomo

Temp1-Grafa

 

Ale sprawdz lepiej, bo moglem cos pomieszac. Porownaj te temperatury z Everestem gdzie wszystko jest opisane.

 

A temp mysle ze max ~60s.Wiecej mozna, ale nie polecalbym na stale.

Edytowane przez Nytalith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pamieci Kingston2x 512@533. Czy odpalą na płycie IP35-e? Bo nie wiem czy zmieniac? A jak tak to na jakie zeby nie było problemu?

O ile mi wiadomo muszą mieć startowe napięcie 1.8V. Jak takie są to raczej nie będzie problemu. Jak się mylę proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem znajomym kompa na IP35-E, płytka fajna, ale mam 2 problemy. Po pierwsze komp dziwnie wstaje, po naciśnięciu powera komp się uruchamia, tzn zaczynają się kręcić wentylatory a na ekranie jest ciemno, zapala się też zielona dioda (czerwona świeci sie cały czas), trwa to ok 2 sekund, po czym komp się wyłącza na ok 2 sekundy (gaśnie zielona dioda i wyłączają się wentylatory), po czym komp ponownie sie włącza i wszystko startuje normalnie. To normalne na tej płycie, czy może trzeba coś w Biosie przestawić? Drugi problem to wyjście audio na przednim panelu (Cooler Master Elite 330), w książeczce do płyty głównej są dwa schematy podłączenia, jeden dla HD Audi i drugi dla zwykłego AC'97, kabelki z obudowy odpowiadają zwykłemu AC'97, więc podłączyłem je według tego schematu, ale wyjście nie działa, dlaczego :) ? I jeszcze takie pytanie, podczas startu płyta wykrywa napęd optyczny i wyświetla jego nazwę na zielono, trwa to chwilkę, czy można to gdzieś wyłączyć, tzn żeby wykrywał, ale startował normalnie? Jeśli odpowiedzi na moje pytania już się pojawiały to wskażcie z grubsza na której stronie ich szukać, bo temat jest już dość obszerny :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem znajomym kompa na IP35-E, płytka fajna, ale mam 2 problemy. Po pierwsze komp dziwnie wstaje, po naciśnięciu powera komp się uruchamia, tzn zaczynają się kręcić wentylatory a na ekranie jest ciemno, zapala się też zielona dioda (czerwona świeci sie cały czas), trwa to ok 2 sekund, po czym komp się wyłącza na ok 2 sekundy (gaśnie zielona dioda i wyłączają się wentylatory), po czym komp ponownie sie włącza i wszystko startuje normalnie. To normalne na tej płycie, czy może trzeba coś w Biosie przestawić?

Było, było, było, poczekaj na wersje nonbeta biosu, albo ściagnij wersje BETA (znajdziesz ją parę stron wcześniej lub na forum Abita).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się przywitam w tym temacie. Od wczoraj bawie się tą płytą (IP35) i jak na razie wrażenia bardzo pozytywne. Płytka stabilna, niezłe OC. Na razie jade na 3,7GHz ale dopiero zaczynam zabawę (E 6750). Dziś odbieram własne pamiątki więc zaczne się bawić na poważnie. Chwilowo pożyczyłem jedną kostke od kumpla.

I tu mam pytanie, w biosie nie ma ustawienia MAL dla pamięci. Problem w tym że w memsecie, który jest jak mi wiadomo jedynym programem który na chwilę obecną pozwala ustawiać pamięci też go nie ma, albo jest zakamuflowany jakoś. Da się to jakoś ustawić wedle potrzeb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się przywitam w tym temacie. Od wczoraj bawie się tą płytą (IP35) i jak na razie wrażenia bardzo pozytywne. Płytka stabilna, niezłe OC. Na razie jade na 3,7GHz ale dopiero zaczynam zabawę (E 6750). Dziś odbieram własne pamiątki więc zaczne się bawić na poważnie. Chwilowo pożyczyłem jedną kostke od kumpla.

I tu mam pytanie, w biosie nie ma ustawienia MAL dla pamięci. Problem w tym że w memsecie, który jest jak mi wiadomo jedynym programem który na chwilę obecną pozwala ustawiać pamięci też go nie ma, albo jest zakamuflowany jakoś. Da się to jakoś ustawić wedle potrzeb?

Również szukałem na to sposobu lecz nie znalazłem.

Dziwną sprawą na tej płycie jest również Command Rate, które w najnowszym biosie BETA teoretycznie można ustawić na 1T a de facto manewrowanie tym parametrem nic to nie zmienia bo i tak pamięci chodzą na 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Moje spostrzeżenia po zakupie Abita IP35 PRO. Koniecznie trzeba zrobić modyfikacje chłodzenia. Zamienic plastikowe klina na stalowe śruby. U mnie na mobo chłodzenie przylegało tylko w połowie do NB. Nie ma sensu kupować coolera lepszego niż stokowy INTELa. Ja po podkreceniu e6750 na 3600MHz mam na nim 47 st. po godzinie Orthosa z testem obciążającym 2 rdzenie (Gromacs core). W core temp pokazuje mi 26 i 27 stopni na rdzeniach. Wiatraki mam ustawione na 30%. Taki wynik nawet na Thermalright 120 ciężko uzyskać. Jedyne co trzeba zrobić to właściwie zamontowac cooler. Stockowy w 100% starcza. Poniżej zamieszczam fotki mojej modyfikacji chłodzenia i sposób w jaki należy położyć AS5 żeby maksymalnie wykorzystać jej możliwości.

 

Pan P35 we własnej osobie:

Dołączona grafika

 

Oto jak bardzo chłodzenie przylegało do SB. Żałosne. Do NB przylegało w jakichś 45%. Paranoja.

Dołączona grafika

 

Oto co jest potrzebne do MODa.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wygląd od spodu po MODzie.

Dołączona grafika

 

I od góry.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oczywiście przed założeniem chłodzenia należy przeczyścić mostki i MOSfety. Polecam denaturat i patyczki do uszu. Spirytus zostawia biały osad. Po wyczyszczeniu położyłem na mostki AS5 i na MOSfety Arctic Ceramique.

 

Pan ICH9R już czysty:

Dołączona grafika

 

Tak należy położyc AS5 na C2D.

Dołączona grafika

 

 

Stockowy cooler bardzo mocno przylega do płyty. Tak mocno, ze laminat trochę sie wygiął, ale to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia po zakupie Abita IP35 PRO. Koniecznie trzeba zrobić modyfikacje chłodzenia. Zamienic plastikowe klina na stalowe śruby. U mnie na mobo chłodzenie przylegało tylko w połowie do NB. Nie ma sensu kupować coolera lepszego niż stokowy INTELa. Ja po podkreceniu e6750 na 3600MHz mam na nim 47 st. po godzinie Orthosa z testem obciążającym 2 rdzenie (Gromacs core). W core temp pokazuje mi 26 i 27 stopni na rdzeniach. Wiatraki mam ustawione na 30%. Taki wynik nawet na Thermalright 120 ciężko uzyskać. Jedyne co trzeba zrobić to właściwie zamontowac cooler. Stockowy w 100% starcza. Poniżej zamieszczam fotki mojej modyfikacji chłodzenia i sposób w jaki należy położyć AS5 żeby maksymalnie wykorzystać jej możliwości.

Jakos mi sie nie chce wierzyc w te temperatury.

Zapodaj screena z temperaturami Orthosa ustawionego na small FTTs a nie Gnomasc. Gnomasc prawie wogole nie grzeje procka. MAsz takie tempy jak niektorzy na wypasionym WC.

Nie pisz tu o wyzszosci box xoolera od Intela bo sie tak lekkko osmieszasz i jeszcze porownujesz go do Thermalright.

Piles cos dzisiaj??

 

No i znowu sie zacznie wojna. Przygotuj sie na ostro krytyke swoich slow :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia po zakupie Abita IP35 PRO. Koniecznie trzeba zrobić modyfikacje chłodzenia. Zamienic plastikowe klina na stalowe śruby. U mnie na mobo chłodzenie przylegało tylko w połowie do NB. Nie ma sensu kupować coolera lepszego niż stokowy INTELa. Ja po podkreceniu e6750 na 3600MHz mam na nim 47 st. po godzinie Orthosa z testem obciążającym 2 rdzenie (Gromacs core). W core temp pokazuje mi 26 i 27 stopni na rdzeniach. Wiatraki mam ustawione na 30%. Taki wynik nawet na Thermalright 120 ciężko uzyskać. Jedyne co trzeba zrobić to właściwie zamontowac cooler. Stockowy w 100% starcza. Poniżej zamieszczam fotki mojej modyfikacji chłodzenia i sposób w jaki należy położyć AS5 żeby maksymalnie wykorzystać jej możliwości.

Co zyskałeś poprzez modyfikację chłodzenia? FSB wzrosło? to twoje "koniecznie" jakoś mnie nie przekonuje.

450x8 i bez moda pewnie bez problemu by poszła :)

 

Wywalam wc i zakładam box coolera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie mam 47 stopni po godzinnym Orthosie.

I to jest bardzo prawdopodobna temperatura, w 27 C w max stressie na AC ciężko uwierzyć. Fajnie, że zmieniłeś pastę, ale skoro jak sam twierdzisz nie włączałeś płyty przed modyfikacją, nie dowiemy się czy to cokolwiek dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie mam 47 stopni po godzinnym Orthosie.

Chyba wiesz gdzie pomiary po mozna wsadzic...?

Wszytkie programy pokazują jakieś chore temperatury z g0, ściągnij nowego coretempa, i tak powinno być wyżej.

AbitEQ pokazuje w miare sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...