Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

vmodzik i nic nie stoi na drodze :)

Na przeszkodzie stoi serwis Proline gdyby plyta padla ;)

 

DziubekR1 - to sobie model bez E spraw i nie będzie problemów z rozruchem.

Cena juz niestety mniej atrakcyjna. Ale z ciekawosci, to plyty wygladaja praktycznie identyko (nie patrzac na radiatory), to skad na jadnym modelu problem, a na drugim nie ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Teraz pytanko z innej beczki. W BIOSIe mozna ustawic High limit i Low Limit dla RPM wiatrakow. Low ustawiam na 40 st a High na 60 st. Jesli temp. bedzie pomiedzy 40 a 60 to na jakie RPM wiatrak sie wkreci? High czy Low bo juz zglupialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanko z innej beczki. W BIOSIe mozna ustawic High limit i Low Limit dla RPM wiatrakow. Low ustawiam na 40 st a High na 60 st. Jesli temp. bedzie pomiedzy 40 a 60 to na jakie RPM wiatrak sie wkreci? High czy Low bo juz zglupialem.

Gdzieś po środku. Zmiany obrotów dokonują się liniowo a nie skokowo.

 

Ale z ciekawosci, to plyty wygladaja praktycznie identyko (nie patrzac na radiatory), to skad na jadnym modelu problem, a na drugim nie ?

Rozmawialiśmy o tym na ostatnich stronach tego topiku... Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatni bios nieczego nie wniósł i niczego nie zepsuł.

Wizualnie dodali tylko reklamy nagród jakie płyta otrzymała - są teraz widoczne podczas uruchamiania kompa :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nawiązując do tego tematu na forum chciałbym sie spytać o pewną kwestie związaną z płytą główną Abit IP35-E.

 

Dane techniczne:

 

Intel Core 2Duo E4400

2x1Gb Geil 800 Mhz

Zasilacz Tracer 450 W(płyta także była spr.na modingowym zasilaczu 500 W Levicom)

Grafika 8600 GT 512mb ddr2 256 bit

Dysk Twardy Sata Maxtor 250 gb

 

Powiedzcie mi czemu komputer wykłada mi sie przy włączaniu systemu operacyjnego Windows XP HE SP2.Została także uakutalniona wersja biosu do najnowszego.Czasami także przy starcie pojawia się komunikat "Procesor nie pracuje sprawdzi ustawienia w Soft...."

To co zauważyłem to dziwna sprawa po włożeniu kości Geila 800 mhz komputer odpala je z częstotliwością 816 mhz dopiero gdy zmienię fsb procesora kości chodzą na 800mhz.Ogólnie rzecz biorąc zawiodłem się na tej płycie Abita.Jeżeli ktoś rozwiązał ten problem proszę o jakąś poradę z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nawiązując do tego tematu na forum chciałbym sie spytać o pewną kwestie związaną z płytą główną Abit IP35-E.

...

Intel Core 2Duo E4400

2x1Gb Geil 800 Mhz

Zasilacz Tracer 450 W(płyta także była spr.na modingowym zasilaczu 500 W Levicom)

Grafika 8600 GT 512mb ddr2 256 bit

Dysk Twardy Sata Maxtor 250 gb

...To co zauważyłem to dziwna sprawa po włożeniu kości Geila 800 mhz komputer odpala je z częstotliwością 816 mhz dopiero gdy zmienię fsb procesora kości chodzą na 800mhz.Ogólnie rzecz biorąc zawiodłem się na tej płycie Abita.Jeżeli ktoś rozwiązał ten problem proszę o jakąś poradę z góry dziękuje.

Najpewniej SPD źle ustawia napięcie dla pamięci. Wystarczy ręcznie podnieśc do np 2.1 lub 2.2V wszystko będzie chodzi jak należy.To nie wina płyty tylko ramu. Jakbyś odrobine poczytał ten wątek to byś takich pytań nie zadawał!

 

A ten zasilacz to jest szrot i też może robic problemy...jak nie teraz to w przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na Ram 2.2V i po kłopocie :wink:

 

(płyta także była spr.na modingowym zasilaczu 500 W Levicom) :D dlaczego modingowy ?

Z diodką albo dwoma, więc musi byc wypasiony :lol2:

A zeby offtopu nie bylo, czy ruszanie VTT i CPU GTLRF cos dalo komus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Vista 32bit widzi na naszych mobaskach 4GB ramu (nie cały, coś ~3,6-3,8GB), czy nie? Z tego co wyczytałem to normalnie biosie powinna być opcja "memory hole remap", ale u nas jej brakuje, może idzie to już z automatu - jak to wygląda?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy kiedy IX38 QuadGT okaże się dobrą konstrukcją.

Na razie zmieniam chłodnice w WC i spróbuje schłodzic jeszcze mocniej procka i zobacze co to da. Jak wciąż będzie kiepsko to pomyśle o nowej mobo.

 

A zapomniałem napisac że zdejmowałem chłodzenie z płyty. Okazało się że radiatory nie przylegały tak źle. Mosfety w większości były mocno odciśnięte na tej ala gumie.

Mimo wszystko przesmarowałem wszystkie elementy pastą Zalmana i zrobiłem małą modyfikacje kołków doskających radiatory.

Tyle że nie zdecydowałem się na śruby (mam złe wspomnienia jak zakładałem blok wodny na grafe) tylko do sprężyn w tych kołkach dołożyłem podkładek tak że sprężyna jest mocniej ściśnięta i zwiększył się docisk chłodzenia. Na SB i NB dałem po trzy podkładki a przy mosfetach dałem cztery.

Temp mosfetów w idle spadła o 4-6st a w stresie dłużej się rozgrzewa. Tyle że mimo to po ponad pół godzinie Orthosa mosfety osiągają 80st! To lepiej o kilka stopni ale wciąż za ciepło myśląc o dalszym OC proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chlopaki pomocy, kupilem sobie abita ip35-e, e2160 i 2x1gb kingmax 800Mhz i mam duzy problem bo zanim odpali mi komp to z 10-15 minut musze go restartowac az zaskoczy, wiatraki sie wlaczaja i wylaczaja a czasami wlacza i chodza a ekran jest czarny, slyszalem ze ta plyta tak ma ale to mialo byc ze 2x pod rzad taki boot a ja nie moge prawie jej odpalic :/ zwiekszalem napiecia wszedzie juz, teraz puscilem na 2,2V memki i zobacze jak bedzie ale to przesada juz sie zastanawiam czy nie mam czegos uszkodzonego czasem pojawia sie tez kompunikat"cpu is unworkable or has been changed, please recheck cpu soft", jednym slowem taka tragednia ze chyba odesle ja :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chlopaki pomocy, kupilem sobie abita ip35-e, e2160 i 2x1gb kingmax 800Mhz i mam duzy problem bo zanim odpali mi komp to z 10-15 minut musze go restartowac az zaskoczy, wiatraki sie wlaczaja i wylaczaja a czasami wlacza i chodza a ekran jest czarny, slyszalem ze ta plyta tak ma ale to mialo byc ze 2x pod rzad taki boot a ja nie moge prawie jej odpalic :/ zwiekszalem napiecia wszedzie juz, teraz puscilem na 2,2V memki i zobacze jak bedzie ale to przesada juz sie zastanawiam czy nie mam czegos uszkodzonego czasem pojawia sie tez kompunikat"cpu is unworkable or has been changed, please recheck cpu soft", jednym slowem taka tragednia ze chyba odesle ja :/

 

Panie a czytałeś o problemach ze startem tej płytki gdy jest zimna?? Jeśli nie to cofnij sie parę stron i poczytaj-takie cyrki dzieją się nie wszystkim oczywiście ale mi tak i nie tylko mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od złozenia nowego kompa jest zle Przy odpaleniu tak jak by sie wylacza i spowrotem wlacza ( nieraz nawet dwa razy), pozniej podlaczony dysk (ide 120gb jak by co nie stata) chce sformatowac ale pliki kopiuja sie wolno, pozniej frmatuje partycje, i jest ok, kopiuja sie pliki systemowe i nagle blad. Chce sformatowac jeszcze raz a tu pisza ze nie mozna znalesc partyjci! Mowie trudno przyciskam klawisz do formatowania a ty blad i niebieski ekran STOP na ktorym jest oto blad : STOP:0X0000008E(OXOOOOOO5, OXF7418CAD, 0XF6FCC7E4, 0X00000000) setupdd.sys-address F7418CAD base of F7EC000 idt. Pozniej podlaczam inny dysk tez ide tylko ze 20gb mam na nim zainstalowany sysytem wiec go podlaczam, pokazuje sie pasek ladowania sysytemu i nagle blad STOP ktorego nie ma mozliwosci zobaczenia bo mruga b. szybko Dysk i naped optyczny mam podlaczone za pomoca tasmy ide i moze to jest temu winne?? bo sam nie wiem moj komp to:

procek-intel dual core e2160

mobo-abit ip35-e

ram-2 gb (2x1gb) kingston 667mhz cl 5 na elpidach

graf-8600 GT sonic+ palit

zasilka- amacrox ax450-pnf

dysk jakis wd 120gb ide

naped lg tez ide

obudowa i-box orion

cooler na procka pentagram 100 al-cu (czy cos takiego).

 

Poza tym dalem inny dysk na ktorym zainstalowalem od nowa windowsika (system instalowalem nastarym kompie)podlaczam go do nowego kompa niby sie laduje nagle blue screen mrygnie i restart kompa...wczoraj w nocy wlaczylem memtesta przejechal ramy 19 razy i ani jednego bledu...ainstalowalem najnowszy bios i nadal jest to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...