Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko, jakie FSB można na IP35 osiągnąć bez dodatkowego nawiewu? Konkretnie mnie interesuje 400 i 450 MHz, czy trzeba już zadbać o dodatkowe chłodzenie?

To nie zależy od wielkości fsb tylko od rodzaju procka i napięć ustawionych na NB i CPU.

 

Przy dwurdzeniówkach w większości przypadków nie potrzeba nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Prockiem będzie jakiś Wolfdale, i właśnie od FSB głównie zależy wybór proca z mnożnikiem 8 lub 9, bo chcę na nim mieć 3.6 GHz.

Chłodzić go będzie Thermalright Ultra-120 eXtreme + Scythe S-FLEX, więc tutaj będzie cisza, tym samym nie chciał bym musieć dokładać dodatkowych wentyli.

 

Swoją drogą na 500x8 nawet przy tym Thermalrighcie to raczej nie ma co liczyć, nie?

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę lamerskie pytanie ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi... Więc chciałbym się zapytać, co oznaczają:

 

CPU VTT Voltage

ICH 1.5oV Voltage

MCH 1.25V Voltage

CPU GTLREF

CommandRate - 1T i 2T (czym się różnią)

 

i jakie mogą być dopuszczalne na nich napięcia przy podkręcaniu ???

Edytowane przez floro5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prockiem będzie jakiś Wolfdale, i właśnie od FSB głównie zależy wybór proca z mnożnikiem 8 lub 9, bo chcę na nim mieć 3.6 GHz.

Chłodzić go będzie Thermalright Ultra-120 eXtreme + Scythe S-FLEX, więc tutaj będzie cisza, tym samym nie chciał bym musieć dokładać dodatkowych wentyli.

 

Swoją drogą na 500x8 nawet przy tym Thermalrighcie to raczej nie ma co liczyć, nie?

Do 3.6GHz to pójdzie bez problemu o ile proc nie będzie miał fsb wall zbyt nisko. O max fsb płyty to bym się nie martwił.

Mimo wszystko zawsze lepiej procek z wyższym mnożnikiem brać bo jest większe pole manewru.

 

Jak trafisz dobry chłodny egzemplarz to nie widze problemu z 500x8. Ale jak wall będzie np 475...

 

 

@floro5 - bądź łaskaw szanować czas forumowiczów - to wszystko było wiele razy tu napisane...na dole tematu jest opcja szukaj... :?

CR przy 2x1GB ma byc na 2T.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Abitów :)

 

Jak widać w sigu, udało mi się (choć nie jest to wielki wyczyn) podgonić mojego pentiuma dc do zadowalającej częstotliwości. Mimo dość wysokich temperatur (wg hw monitor 67* w stresie, wg reszty ok. 55*) stwierdziłem, że stać go na więcej i zadowolony podniosłem napięcie, zmieniłem fsb na 400, save i... no właśnie. :mur:

 

Następowała procedura jak przy double boot: włączają się wiatraki i zaraz wszystko gaśnie, znowu to samo... i tak w kółko! Odłączałem zasilanie i wtedy bootował, tylko że jak próbowałem wejść do biosu to się zwieszał na ekranie startowym, jak nic nie klikałem, to również się wieszał, tyle że dalej, przed uruchomieniem xpeka. Jedynym wyjściem była zworka. :mur:

 

Stwierdziłem, że to może być fsb wall i ustawiłem w biosie 6x400. O dziwo wszystko się włączyło bez problemów.

Co to może być? Czego to wina? Proca, płyty? Ram wykluczam, bo ustawiłem na 800mhz identyczne timingi jak na 930mhz. Czyżby mój abit po prostu nie lubi mnożnika 8 i fsb 400?

 

Wiem, że jest jeszcze parę możliwości i zamierzam je jutro zastosować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Abitów :)

 

Jak widać w sigu, udało mi się (choć nie jest to wielki wyczyn) podgonić mojego pentiuma dc do zadowalającej częstotliwości. Mimo dość wysokich temperatur (wg hw monitor 67* w stresie, wg reszty ok. 55*) stwierdziłem, że stać go na więcej i zadowolony podniosłem napięcie, zmieniłem fsb na 400, save i... no właśnie. :mur:

 

Następowała procedura jak przy double boot: włączają się wiatraki i zaraz wszystko gaśnie, znowu to samo... i tak w kółko! Odłączałem zasilanie i wtedy bootował, tylko że jak próbowałem wejść do biosu to się zwieszał na ekranie startowym, jak nic nie klikałem, to również się wieszał, tyle że dalej, przed uruchomieniem xpeka. Jedynym wyjściem była zworka. :mur:

 

Stwierdziłem, że to może być fsb wall i ustawiłem w biosie 6x400. O dziwo wszystko się włączyło bez problemów.

Co to może być? Czego to wina? Proca, płyty? Ram wykluczam, bo ustawiłem na 800mhz identyczne timingi jak na 930mhz. Czyżby mój abit po prostu nie lubi mnożnika 8 i fsb 400?

 

Wiem, że jest jeszcze parę możliwości i zamierzam je jutro zastosować. Pozdrawiam.

Moze proc nie lubi 8x400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś stoczyłem kolejną walkę z kompem... Niestety, bez skutku. :mur: Ustawiłem fsb na: 413, 401, 399(!) i ciągle to samo! A kiedy ustawiłem 399, to po odcięciu zasilania włączyłem kompa jak zwykle i zaczął wydawać naprzemienne dźwięki, a moim oczom ukazał się napis: BIOS checksum error i że trzeba włożyć dyskietkę czy coś takiego. Zrezygnowany potraktowałem go zworką i oczywiście teraz śmiga na ustawieniach z siga... :mur:

 

Dzisiaj sprawdzę, ile fsb osiągnę do tych cholernych bootów. Pewnie w granicach 390...

 

Trochę mnie to martwi, bo jak jest to wina płyty? Chciałem tam kiedyś zamontować penryna, a z takim oc... niewiele osiągnę. Nadzieja w tym, że to wina proca. Zawsze też zostaje gwarancja...

 

EDIT:

425x6 i 413x6 - te same objawy. Więc to raczej proc. W końcu może się kończyć na różnych mnożnikach na innym fsb. Ale czy ktoś miał takie objawy walla na tym abicie?

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym wątku żadnego z odwiedzanych przeze mnie forów nikt nie miał walla płyty tak nisko. Na 200% to wina procka!

No po ostatnich eksperymentach z mnożnikiem 6 też jestem przekonany, że to procek. Ale ponawiam pytanie: czy posiadacz podobnego zestawu miał podobne objawy fsb walla procesora? Bo wydaje mi się to trochę dziwne, że komp nie daje rady zabootować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po ostatnich eksperymentach z mnożnikiem 6 też jestem przekonany, że to procek. Ale ponawiam pytanie: czy posiadacz podobnego zestawu miał podobne objawy fsb walla procesora? Bo wydaje mi się to trochę dziwne, że komp nie daje rady zabootować...

Jak bys mogl odeslac tego swojego procka do sklepu to jeszcze mozesz sie skontaktowac z Sectorem19 bo z tego co widze ma niezłe selekty tych prockow http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=251682 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys mogl odeslac tego swojego procka do sklepu to jeszcze mozesz sie skontaktowac z Sectorem19 bo z tego co widze ma niezłe selekty tych prockow http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=251682 .

No raczej nie jest to możliwe, kupiłem go 2 tygodnie temu... Ale i tak chyba bym nie wymienił, za dużo zachodu. Zresztą, kupując tego proca chciałem min. 3 giga, a mam 3,1 więc nie jest źle.

 

Po prostu całe zamieszanie wynika z tego, że byłem i jestem zaniepokojony reakcją płyty na walla proca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj, ja mam podobnie-po prostu siadła mi słaba sztuka procka i tyle. Może wyjść ponad 3GHz ale to już jest zwiększanie napięcia w nieskończoność a dodatkowe MHz mogę na palcach niemal policzyć. Wieszał sie nie będę, 3GHz na dwóch jajkach, mi ta moc na razie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie jest ustawione 8x400.. a programy pokazuja:

 

http://img72.imageshack.us/my.php?image=59121885rg2.jpg

 

:unsure:

Wszystko ok. Core temp i Orthos wyświetlają czestotliwość cpu zawsze taka jaka wychodzi dla std mnożnika, niezależnie jaki jest ustawiony w biosie. Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czujnik temp proca dziala u was poprawnie ?

 

Mam , obecnie , wc z tylko zalozonym blokiem na cpu ( prison pro ) i chlodnica 3x120 na 12v temp w idle na nie podkreconym to .... 45 stopni :lol: ( 3 razy zakladalem i sprawdzalem i wychodzi na to ze dobrze zalozone ) , co za tym idzie moze cos zwalone na plycie jest ? przewody chlodne , blok sam tez , szczelny , uklad odpowietrzony

 

 

ps wczesniej an gigabyte n650sli z zalozonym blokiem na cpu i sb ( wiadomo ze to sie tez mocno grzeje ) temp na 5v wentyle i idle 30 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam jakos tak szmiesznie. Na podstawowym chlodzeniu od Intela mam w IDLE ~27*C, w stresie okolo 56*C. Zmieniłem chlodzenie na Pentagram QVC-120 CU+ i mam w IDLE ~30*C a w stresie okolo 70*C. :D

Tez najpierw zdjąłem go i jeszcze raz załozylem dla pewnosci, ze nic nie spartoliłem, a tu takie wysokie temperatury są.

Nie weim, moze to chlodzenie boxowe jest ze srebra? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta kupowana te 2tyg temu , biosu nowego nie wgrywalem , temp odczytywana temp core , everest , bios tez wysoka podaje.

 

Moze to byc wina biosu ?

 

 

dobra mialem wersje 12 , wgralem 14 , teraz temp everest idle 39-40 ( stress, primem - 60-62 ) wiec generalnie nadal dupnie , dziwne ze zmiana biosu dala taki efekt , cos mi sie zdajeze zwalona jest ta czujka na biosie ale to musial bym miec term. zeby sie upewnic a nie mam :/

 

 

dobra edit nadal kupa zapomnialem wylaczyc funkcje redukcji mnoznika :mur: , nadal dupne tempy

 

no nic powinien na weekend dostac nowe klocki , sprawdze na nich i na lepsze chlodnicy , jak nadal bedzie kupa bede plyte reklamowal chyba bo to jakas padaka jest

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Nic nie jest dziwnego w zmianie wskazań ze zmianą biosu - producenci często przekalibrowują czujniki żeby precyzyjniej wskazywały.

2.Czujniki temp rdzeni są w procesorach i płycie nic do tego - żadko się zdarza (cała seria procków AMD ma taką wade) ale nie jest wykluczone że są wadliwe.

3.Może procek ma krzywy czyt wypukły lub wklęsły IHS, to akurat dość powszechne u Intela. Blok czy inne chłodzenie może słabo przylega i nie ma szans odbierać ciepło.

Można sprawdzić przykładając kartke, karte kredytową itp (Ja u siebie w obu prockach szlifowałem brzegi bo były zbyt wysokie od reszty powierzchni IHS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jak wczesniej wytlumaczyc normalne temp a te teraz ? myslalem ze to cos z plyta... no nic , o ile dojda nowe klocki , bo cos ktos z forum ma problem paczke wyslac :/ , to montujac nowy zestaw sprawdze co i jak , bo poki co to sam nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Nic nie jest dziwnego w zmianie wskazań ze zmianą biosu - producenci często przekalibrowują czujniki żeby precyzyjniej wskazywały.

2.Czujniki temp rdzeni są w procesorach i płycie nic do tego - żadko się zdarza (cała seria procków AMD ma taką wade) ale nie jest wykluczone że są wadliwe.

3.Może procek ma krzywy czyt wypukły lub wklęsły IHS, to akurat dość powszechne u Intela. Blok czy inne chłodzenie może słabo przylega i nie ma szans odbierać ciepło.

Można sprawdzić przykładając kartke, karte kredytową itp (Ja u siebie w obu prockach szlifowałem brzegi bo były zbyt wysokie od reszty powierzchni IHS)

Zgadza się! Wcześniej miałem E4300 i tam temperatury wahały się od 43 - 65 stopni! Zmieniłem chłodzenie z BOX na to, co w sygnaturce a temperatury dalej wysokie. Na napięciu 1.43V w stresie dobijało do 80 stopni!! Buda dobrze wietrzona - z przodu na dole wiatrak 12Cm, w miejsce napędów zaślepka z metalowej siatki, by wiatrak od chłodzenia procka miał świeższe powietrze, z tyłu drugi 12cm. wiatrak.... Potem zmieniłem na E6550 i szok! Podczas demontażu poprzedniego procka okazało się, że przylegał on do radiatora samymi obrzeżami... Myślałem, że to ja coś sknociłem polerując radiator, ale nic z tego... Na E6550 ma temp. od 18 do 42 stopni w stresie! Wcześniej nigdy nie przypuszczałem, że oprócz szczęścia do dobrze kręcącego się procka, potrzebne jest jeszcze szczęście do prostego IHS-a :wink:

Ps. Wydaje mi się, że dowodem na niedokładne przyleganie procka do radiatora są duże różnice temperatur. Na E4300 sięgały u mnie niemal 40 stopni! A powinno być z połowa tego.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z swojej nie jestem zadowolony wogole :?

faktycznie na plytce kreci sie swietnie i bezproblemowo, q6600 smiga bez najmnieszych problemow 3200 (1.35v), 3600 tez nie mialem zadnych problemow, jednak

1 wylaczenie karty sieciowej z poziomu sys spowodowalo wywalenie sie visty (calkowite :blink: ), natomiast z poziomu biosu, przestaje rozpoznawac nagrywarke (pionier 212), pod xp jest ok

2 komputer lapie freez'y, cos jakby sie zawieszal na kilka sekund, w nieregularnych odstepach czasu czasami co 5 minut czasami co 30, czasami co godzine, niezaleznie od tego, czy leci muzyka, czy czy film, czy gra, czy tez nic jeszcze nie zdarze odpalic, dzieje sie tak pod xp, pod vista to nie wystepowalo (nizaleznie od tego czy mam procesor lub pamieci podkrecone czy wszytsko na default) wg mnie jest to jakis problem z sterownikami, sa zainstalowane najnowsze do wszysytkiego chyba, nic nie pomaga.

 

Obudowa jest bardzo dobrze chlodzona 3x12 + na procesorze mugen, wiec na pewno nic tam sie nie przegrzewa (w chwili pisania tego postu rowniez sie zawiesil).

 

Moze ktos mial podobny przypadek? Jakies pomysly co moze sie klocic?

 

Jak narazie jednak zaluje ze ja kupilem :mur:

 

PS

zasilka OCZ 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z rana sam sie zresetowal, chodzil cala noc - popracowalem z 30minut i reset, no to raz sie moze zdarzyc pomyslalem. A ze nigdy wczesniej czegos takiego nie mialem no to wpadlem na pomysl zeby puscic orthosa. Wlaczylem kolo 9, przychodze o ~13 wszystko ok, przychodze teraz - komp zresetowany. :(

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm znowu problem , jesli to plyta to chyba do reszty sie wkur...

 

Wieszalem monitorek na scianie , wszystko git , powieszone podlaczone , sygnal dvi idzie , odpalam kompa , nie ma obrazu , reset biosu nadal nic , nawet nie pika glosniczek ze wentyl nie podlaczony , ma ktos pomysl co jest grane ? mi juz rece opadaja :/ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...