Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, przyszla do mnie ta plyta, poskladalem wszystkie czesci z syga do kupy i na poczatku wszystko chodzilo ok. Wlaczylem sobie CODa nowego zeby zobaczyc jak dziala i za jakies 5 minut bsod...

 

Czasami tez zdarza sie ze reset nastepuje podczas pracy w systemie, ni z tego ni z owego. Po resecie bios czasem piszczy dlugimi sygnalami ;x Czytalem troche ten topic i wiem ze ten abit to raczej kaprysna plyta, dlatego jeszcze nie panikuje i mam nadzieje ze cos uda sie wymyslec?

 

Dodaje screeny z biosu i cpuz bo cos mi sie wydaje ze proc i pamieci nie sa ustawione tak jak nalezy, a sam nie znam sie jeszcze tak dobrze..

 

edit. Znacie moze jakis program ktory monitoruje temp. i zapisuje wartosci do pliku, lub cos podobnego?

post-148217-1225461763_thumb.jpg

post-148217-1225461792_thumb.jpg

post-148217-1225462383_thumb.jpg

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, na pewno? Mnie zastanawia dlaczego w cpuz jest mnoznik x6 (core temp pokazuje to samo), no i nie jestem pewny jak powinny byc te pamieci poustawiane. Czytalem faq na forum, ale nic z tego nie rozumiem :/

 

gralem znowu w coda - po godzinie ani sladu bsod. Robilem stress furmarkiem i tez zadej zwiechy.

wlaczylem teraz kompa zeby sprawdzic czy ktos odpisal i na dzien dobry czarny ekran. Zadnego resetu, bsodow itp. system sie odpalil, widze pulpit i nagle bah - czarno o_O

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, na pewno? Mnie zastanawia dlaczego w cpuz jest mnoznik x6 (core temp pokazuje to samo), no i nie jestem pewny jak powinny byc te pamieci poustawiane. Czytalem faq na forum, ale nic z tego nie rozumiem :/

 

gralem znowu w coda - po godzinie ani sladu bsod. Robilem stress furmarkiem i tez zadej zwiechy.

wlaczylem teraz kompa zeby sprawdzic czy ktos odpisal i na dzien dobry czarny ekran. Zadnego resetu, bsodow itp. system sie odpalil, widze pulpit i nagle bah - czarno o_O

Zmienia sie mnoznik bo masz wlaczone C1E i EIST - funkcje odpowiadajace za zmniejszenie mnoznika gdy komp jest w spoczynku.

 

Co do timingow pamieci to raczej nie mozliwe zeby nie dzialaly na takich timingach - no chyba ze sa fabrycznie walniete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zapomnialem o tej opcji :)

 

Moze to nie ma zadnego wplywu na te resety, ale w menedzerze urzadzen mam Audio Device on High Definition Audio Bus ze ?, wyczytalem ze to jakies stery od Radeona - zainstaluje i zobaczymy co sie stanie ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gralem jakies 2-3h w coda, a pozniej zostawilem kompa na noc do sciagania i zadnych zwisow nie bylo. Dzisiaj wlaczam i znowu cyrki.. Ustawilem timingi na 4-5-4-15 zgodnie ze specyfikacja, a napiecia na testowalem juz od 1.85 do 2.10 i zwisy jak byly tak sa :/

 

Nie wiem, jak nie stanie sie jakis cud, to chyba pogonie ta plyte i wezme cos "normalniejszego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gralem jakies 2-3h w coda, a pozniej zostawilem kompa na noc do sciagania i zadnych zwisow nie bylo. Dzisiaj wlaczam i znowu cyrki.. Ustawilem timingi na 4-5-4-15 zgodnie ze specyfikacja, a napiecia na testowalem juz od 1.85 do 2.10 i zwisy jak byly tak sa :/

 

Nie wiem, jak nie stanie sie jakis cud, to chyba pogonie ta plyte i wezme cos "normalniejszego"

A jak masz BSOD to co tam za komunikat masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze raczej nie bo wtedy mialbym chyba ogolnie problemy z odpaleniem kompa..

Przy odpaleniu gierki komp pracuje pelna para i pobiera max energi. Mozliwe ze twoja zasilka po dluzszym czasie (2-3minuty load'u) nie wytrzymuje i obniza napiecie co powoduje resecik

Edytowane przez mravel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajde kogos z dobra zasilka to na pewno sprawdze, tymczasem wymienilem pamieci na stare corsairy - narazie bez resetow..

 

edit. Po wszelkich kombinacjach na 99% chodzi o pamieci. Jak wyciagnalem korsarze i podpialem ocz juz przy pierwszym starcie przywital mnie bsod (IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL...) poczytalem chwile obledzie, poodlaczalem wszystko oprocz myszy, klawy, dysku w nadziei ze moze jakies konflikty sprzetu czy cos, ale nic nie pomoglo. Sprawdzalem jeszcze przy zimnym i cieplym kompie kazdy komplet memkow zeby wykluczyc wszystkie mozliwosci no i final jest taki ze mobo nie lubi sie z tymi pamiatkami, a szkoda..

 

Ocz'ty pozniej jeszcze meczylem memtestem przez 2h i podpinalem u kumpla na wypadek gdyby mialy okazac sie walniete, ale zero bledow, wiec komplet jest sprawny = wystawiam je na sprzedaz, a sobie wezme chyba a-daty v ee

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze sprawdził czy te pamięci nie są uwalone, bo opchniesz komuś szmelc i będą problemy. Mój kumpel kupił te pamięci i tą płytę i też były bsody. Z innymi memkami działała więc stwierdził że z pamięciami coś nie tak i odesłał na gwarancje. Okazało się że jedna kostka była uwalona od nowości. Dostał nowy komplet tego samego i było si. Choć i tak potem je spylił i kupił zwykłe kingstony na kostkach elpidy bo kręciły się dużo lepiej niż to goofno z ocz. ;-) tyle w tym temacie. miłego użytkowania tej fajnej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, aczkolwiek na pewno nie ostatni :) Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję pytanie, jednak takie są moje przypuszczenia. Jestem raczej początkującym Overclockerem, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli moje pytanie wyda się śmieszne. Problem polega na tym iż Posiadam Abita IP35 ( wgrany najnowszy BIOS ). Procesor obecnie pracuje na 3Ghz V 1.425. Z uwagi na to, że moje chłodzenie pozwala na więcej postanowiłem mocniej go podkręcić ( ok 3.3Ghz ). Ustawiłem napięcie na 1.485, jednak program CPU-Z pokazuje napięcia pod max obciążeniem od 1.433 do 1.440. Czy w ogóle zwracać uwagę na napięcia jakie pokazuje ten program, czy po prostu patrzeć na to co ustawiłem w BIOS'ie? Bo wygląda to tak jakby moja MB aplikowała zawsze nieco mniejsze napięcie.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, aczkolwiek na pewno nie ostatni :) Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję pytanie, jednak takie są moje przypuszczenia. Jestem raczej początkującym Overclockerem, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli moje pytanie wyda się śmieszne. Problem polega na tym iż Posiadam Abita IP35 ( wgrany najnowszy BIOS ). Procesor obecnie pracuje na 3Ghz V 1.425. Z uwagi na to, że moje chłodzenie pozwala na więcej postanowiłem mocniej go podkręcić ( ok 3.3Ghz ). Ustawiłem napięcie na 1.485, jednak program CPU-Z pokazuje napięcia pod max obciążeniem od 1.433 do 1.440. Czy w ogóle zwracać uwagę na napięcia jakie pokazuje ten program, czy po prostu patrzeć na to co ustawiłem w BIOS'ie? Bo wygląda to tak jakby moja MB aplikowała zawsze nieco mniejsze napięcie.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Poczytaj o vdropach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, znalazłem nieco informacji na ten temat, już wiem co to jest i czym jest spowodowane, jednak nie do końca rozumiem, czy jest się czym przejmować? Z tego co wyczytałem, w różnorakich poradnikach o O/C PDC 65nm nie powinienem przekraczać V 1.5 oraz temp ok 65 stopni. Chodzi mi o to, że jeśli mój Vdrop wynosi 0.45V to czy po prostu mogę ustawić 1.545, a napięcie właściwe będzie wynosić 1.5 V. Obiło mi się też o uszy, jakoby najnowsze BIOS'y miały zaniżać napięcie.

Edytowane przez Ryu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz mi gdzie napisalem "uwazam/wierze ze takie jest moje napiecie" lub cos w ten ton?

 

kolega wyzej pisze ze ma rozne z biosu i z softu, wiec mowie tylko ze mi pokazuje zbieznie, a jakie jest na prawde..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem kupiłem abita ip35-e,e2180,i 2x2gb kingstona 800mhz cl5,reszte sprzetu mam jeszcze ze starego kompa tz. 8600gt,dysk samsunga i zasiłke chieftec 420w,złozyłem wszystko do kupy podłączyłem i lipa,nie wstaje,płyta wstaje dwa razy i jak za drugim razem się włączy to czuje po radiatorze ze proc się nagrzewa ramy tez i dysk przez pare sekund trochę pracuje,lecz monitora nie odpala,wiatraki chodzą tylko na maksa i dwie diody na płycie się świecą ,przekładałem ramy w różne sloty,razem i pojedyńczo,proca i radiator tez ponownie wkładałem i nic,wiecie co może się dziać,może bios?,ale procek dość stary więc powinna go wykryć,tam mi się wydaje, juz mnie krew zalewa z tym,walcze trzeci dzień i nic:(

dodam ze bios oczywiście resetowałem pare razy

Edytowane przez piniek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem kupiłem abita ip35-e,e2180,i 2x2gb kingstona 800mhz cl5,reszte sprzetu mam jeszcze ze starego kompa tz. 8600gt,dysk samsunga i zasiłke chieftec 420w,złozyłem wszystko do kupy podłączyłem i lipa,nie wstaje,płyta wstaje dwa razy i jak za drugim razem się włączy to czuje po radiatorze ze proc się nagrzewa ramy tez i dysk przez pare sekund trochę pracuje,lecz monitora nie odpala,wiatraki chodzą tylko na maksa i dwie diody na płycie się świecą ,przekładałem ramy w różne sloty,razem i pojedyńczo,proca i radiator tez ponownie wkładałem i nic,wiecie co może się dziać,może bios?,ale procek dość stary więc powinna go wykryć,tam mi się wydaje, juz mnie krew zalewa z tym,walcze trzeci dzień i nic:(

Wersja E ma problem ze startem jak jest jej zimno, jesli to to [niestety nie pamietam dokladnie jak to sie objawia ale wczesniej ktos to juz opisal] to musisz podgrzac mobo wokol socketa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem kupiłem abita ip35-e,e2180,i 2x2gb kingstona 800mhz cl5,reszte sprzetu mam jeszcze ze starego kompa tz. 8600gt,dysk samsunga i zasiłke chieftec 420w,złozyłem wszystko do kupy podłączyłem i lipa,nie wstaje,płyta wstaje dwa razy i jak za drugim razem się włączy to czuje po radiatorze ze proc się nagrzewa ramy tez i dysk przez pare sekund trochę pracuje,lecz monitora nie odpala,wiatraki chodzą tylko na maksa i dwie diody na płycie się świecą ,przekładałem ramy w różne sloty,razem i pojedyńczo,proca i radiator tez ponownie wkładałem i nic,wiecie co może się dziać,może bios?,ale procek dość stary więc powinna go wykryć,tam mi się wydaje, juz mnie krew zalewa z tym,walcze trzeci dzień i nic:(

dodam ze bios oczywiście resetowałem pare razy

A czy PCSpeaker daje jakieś sygnały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...