Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

niestety głośniczek mam spalony,a pomyślałem jeszcze o ramach,mam 2x2gb 800mhz cl5 1.8v,może płyta ma stary bios i ich nie obsługuje???

Przy ramie to jedyna opcja jaka wchodzi w gre [o ile sa dobre oczywiscie] to to ze plyta daje za niskie napiecie ale ze skoro Twoje dzialaja na 1.8v wiec watpie, tymbardziej ze lataja na 200fsb a nie 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik. Gdy w WINXP wybiorę stan wstrzymania to komputer po prostu mi się wyłącza całkowicie (w BIOS mam ustawioną funkcję S3 (Suspend to RAM), na S1 poprawnie przechodzi w stan wstrzymania). Po takim wyłączeniu włącza się dopiero za drugim razem. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik. Gdy w WINXP wybiorę stan wstrzymania to komputer po prostu mi się wyłącza całkowicie (w BIOS mam ustawioną funkcję S3 (Suspend to RAM), na S1 poprawnie przechodzi w stan wstrzymania). Po takim wyłączeniu włącza się dopiero za drugim razem. WTF?

Przed chwila sprawdzilem i u mnie oba tryby chodza tak jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, 15 minut pierwszego logowania sie na tej stronie, juz sie robi fajnie

Witajcie

Przewertowalem "caly"internet w poszukiwaniu jakiejkolwiek informacji na temat transformacji swojego komputera jaka mam ochote zrobic.

I [gluteus maximus], gdzies cos rzuca, gdzies cos bekna a zadnej konkretnej informacji na ten temat poprostu nie ma.

Chodzi o cos takiego:

Kupilem sobie jakis czas temu kompa, c2d 6300, p5n32 sli premium na ktore wywalilem wtedy z 800 zł i zaczelo sie oc, ta oc, zaczelo i szybko skonczylo bo wiadomo, zreszta wtedy nie wiedzialem ale juz wiem ze na nf4 nie po"oc"uje sobie za bardzo, 340 max :)

Zmienilem plyte, na ip35, wyprzedaz z komputroniku byla to nabylem za niecale 200 pln.

Moj c2d 6300 idzie na nim na 450, ale doszedlem do wniosku ze pora zmienic procesor. Zakupilem wiec nowszy, rzekomo lepszy E8500, tylko pech (lub wrecz odwrotnie) chcial ze trafila mi sie rewizja e0, no bo w sumie takiej szukalem, ale kupilem w ciemno.

W poniedzialek mam zrobic przelew za procka ale mam obawy, bo mam pytanie

Czy na abit ip35 pojdzie E8500 rewizji e0 po updejcie biosu do 18 ktory juz zrobilem?

 

Widze ze zagladaja tu ludzie ktorzy sa obcykani w temacie, prosze was o pomoc abym sie nie wjebal z tym prockiem. Wtajemniczeni wiedza skad wziely sie moje obawy.

 

Piszcie co wiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czy na abit ip35 pojdzie E8500 rewizji e0 po updejcie biosu do 18 ktory juz zrobilem?

 

Widze ze zagladaja tu ludzie ktorzy sa obcykani w temacie, prosze was o pomoc abym sie nie wjebal z tym prockiem. Wtajemniczeni wiedza skad wziely sie moje obawy...

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...t&p=3113805

 

Wystarczyło przeszukać ten wątek i aż DWIE strony wcześniej była odpowedź..

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, tylko nic tam nie jest napisane o E8500 rev e0 i abicie ip35, jest o E8400, ze jednemu dziala, drugiemu nie dziala. Tyle to sie wczoraj doczytalem...

Pomozcie ludziska

Napisali Ci w temacie o E8x00 ze bedzie dzialal to czego jeszcze nie wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, 15 minut pierwszego logowania sie na tej stronie, juz sie robi fajnie

Witajcie

Przewertowalem "caly"internet w poszukiwaniu jakiejkolwiek informacji na temat transformacji swojego komputera jaka mam ochote zrobic.

I [gluteus maximus], gdzies cos rzuca, gdzies cos bekna a zadnej konkretnej informacji na ten temat poprostu nie ma.

Chodzi o cos takiego:

Kupilem sobie jakis czas temu kompa, c2d 6300, p5n32 sli premium na ktore wywalilem wtedy z 800 zł i zaczelo sie oc, ta oc, zaczelo i szybko skonczylo bo wiadomo, zreszta wtedy nie wiedzialem ale juz wiem ze na nf4 nie po"oc"uje sobie za bardzo, 340 max :)

Zmienilem plyte, na ip35, wyprzedaz z komputroniku byla to nabylem za niecale 200 pln.

Moj c2d 6300 idzie na nim na 450, ale doszedlem do wniosku ze pora zmienic procesor. Zakupilem wiec nowszy, rzekomo lepszy E8500, tylko pech (lub wrecz odwrotnie) chcial ze trafila mi sie rewizja e0, no bo w sumie takiej szukalem, ale kupilem w ciemno.

W poniedzialek mam zrobic przelew za procka ale mam obawy, bo mam pytanie

Czy na abit ip35 pojdzie E8500 rewizji e0 po updejcie biosu do 18 ktory juz zrobilem?

 

 

 

Widze ze zagladaja tu ludzie ktorzy sa obcykani w temacie, prosze was o pomoc abym sie nie wjebal z tym prockiem. Wtajemniczeni wiedza skad wziely sie moje obawy.

 

Piszcie co wiecie

a jest w ogole BIOS 18 do Abita? Na oficjalnej stronie jest tylko 17? Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisali Ci w temacie o E8x00 ze bedzie dzialal to czego jeszcze nie wiesz?

 

Na stronie abita napisane jest ze c0 dzial, ze e0 nie dziala.

Sam spojrz na ten link 3147326[/snapback]

a jest w ogole BIOS 18 do Abita? Na oficjalnej stronie jest tylko 17? Prosze o odpowiedz

 

 

Masz tu bios 18 do ip35

ftp://ftp.abitshop.com/pub/bios/ip35//m630a18.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, tylko nic tam nie jest napisane o E8500 rev e0 i abicie ip35, jest o E8400, ze jednemu dziala, drugiemu nie dziala. Tyle to sie wczoraj doczytalem...

Pomozcie ludziska

A co to za różnica pomiędzy E8400 a E8500? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica pomiędzy E8400 a E8500? :blink:

Nie zauwazyles zadnej? Gratuluje

 

Odpowie mi ktos normalnie, pracuje e8500 E0 na ip35 czy nie?

 

Nie wiem jak Ty ale ja tam nie widze zeby bylo napisane ze nie dziala.

 

NO a ten "test" w results o czyms chyba swiadczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO a ten "test" w results o czyms chyba swiadczy...

Kurde, napisali Ci tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3147104 ze procesor bedzie dzialal.

 

Wiec po co sie pytasz jak juz odpowiedz dostales i po co doszukujuesz sie dziury w calym jak dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, napisali Ci tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3147104 ze procesor bedzie dzialal.

 

Wiec po co sie pytasz jak juz odpowiedz dostales i po co doszukujuesz sie dziury w calym jak dziala?

Tam qrw@ ch@ja bedzie dzialal - masz linka http://www.abit.com.tw/cpu-support-list/mb...el_p35_ip35.htm - u mnie ta rewizja nie dzialala, za to C0 smigal jak szalony. Jednym widocznie dziala a inny niet. Nie ma pewnosci, zalezy jaka seria prawdopodobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam qrw@ ch@ja bedzie dzialal - masz linka http://www.abit.com.tw/cpu-support-list/mb...el_p35_ip35.htm - u mnie ta rewizja nie dzialala, za to C0 smigal jak szalony. Jednym widocznie dziala a inny niet. Nie ma pewnosci, zalezy jaka seria prawdopodobnie

No wlasnie tym liniem i opinia niektorych userow sie kierowalem z moim pytaniem. Sami fachowcy... Mniejsza z tym, ide robic przelew, pozniej wam napisze czy dzialal czy nie, bo jesli nie to bede mial E8500 e0 naprawde w okazyjnej cenie.

 

I jeszcze jedno mravel, na jakiej wersji biosu probowales go ruszyc?

Edytowane przez sac711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podają na stronie Abita, Bios ID 18 jest najnowszy i to finalna wersja (w necie od maja br.), ale tylko do IP35 i IP35-E; dla IP35 PRO najnowszym oficjalnym biosem jest ID 17, który zresztą wg. strony wnosi to samo co ID 18 dla IP35/-E. Tak gwoli ścisłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podają na stronie Abita, Bios ID 18 jest najnowszy i to finalna wersja (w necie od maja br.), ale tylko do IP35 i IP35-E; dla IP35 PRO najnowszym oficjalnym biosem jest ID 17, który zresztą wg. strony wnosi to samo co ID 18 dla IP35/-E. Tak gwoli ścisłości.

 

W piatek mam miec ten procek, odrazu zdam tu recke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że bios z linku który podał wcześniej sac711 jest tylko do wersji IP35/-E, PRO ma swoje własne biosy. Nowego raczej nie ma co się spodziewać, ani bety ani finalnej wersji :). To co mieli wprowadzić, wprowadzili dla PRO w 17 a dla IP35/-E w 18.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tym liniem i opinia niektorych userow sie kierowalem z moim pytaniem. Sami fachowcy... Mniejsza z tym, ide robic przelew, pozniej wam napisze czy dzialal czy nie, bo jesli nie to bede mial E8500 e0 naprawde w okazyjnej cenie.

 

I jeszcze jedno mravel, na jakiej wersji biosu probowales go ruszyc?

na finalnej 18tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wymusić na tej płycie w IDE tryb DMA ??? Bo od jakiegoś czasu nagrywarka zaczęła mi wolno działać i zobaczyłem w menadżerze urządzeń że jest aktywny tryb PIO - mimo że jest ustawione że ma pracować w DMA - jeśli dostępne... Nie wiem, czego to jest wina....

Wcześniej miałem nagrywarkę Benq i było ok, a jakiś miesiąc temu zmieniłem na LG i też było ok, ale się w końcu popierniczyło...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wymusić na tej płycie w IDE tryb DMA ??? Bo od jakiegoś czasu nagrywarka zaczęła mi wolno działać i zobaczyłem w menadżerze urządzeń że jest aktywny tryb PIO - mimo że jest ustawione że ma pracować w DMA - jeśli dostępne... Nie wiem, czego to jest wina....

Wcześniej miałem nagrywarkę Benq i było ok, a jakiś miesiąc temu zmieniłem na LG i też było ok, ale się w końcu popierniczyło...

Sprobuj wywalic stery od kontrolera i wgrac od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...