Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do abita klik:

Hi. IMy name is Milosz Sakowski I'm member of the best polish computer and overclocking forum- purepc.pl. I'm also IP35-e happy user. I have few sugestions and questions about this motherbord..

1. This double start of computer before POST-screen is very annoying. Could You do something with this?

2.CAS latency=3, and tRAS latency lower than 9 lacks.

3.STRAP settings lacks.

4. Thermal monitor readings are not enough precise. For example: I have about 30*C(~170*F) reading in AbitEQ and stress my cpu with orthos or superpi, then in one second time CPU-temp raises to 50*C. When I turn stress-test off in one second temperature get back to 30*C.

3.Fan-fail warning should be disabled defaultly. When someone uses water-cooling or fan without RPM-monitoring he is annoyed by alarm, after every clr-cmos.

4. If you overclock something to much, and computer doesn't respond after start (when you have dead black screen) and do clr-cmos, You have to cut the power off. (Turn off power supply, or put the power cable off for few seconds) Unless computer still won't start. It's horrible. First time i though that i killed my new lovely abit. ;)

5. Thermal grease on northbridge and PWM sucks. It's more like gum or plastic than like grease. Can't You put there normal white silicon grease like this on southbridge?

6.Clear-cmos jumper location is very uncomfortable. Maybe in next revision try to find some place for it closer to the Sata and IDE sockets. (But i have to say that Project of IP35 is great. Placement is much better than in AB9. Send my love to the IP35 designers.)

And at the ending i have one little question. When can we expect new bios? :)

Maj ynglisz wery półr, ale może dostanę odpowiedź. Jak możecie to zbombardujcie ich prośbami tego typu. (link na górze posta.) Może coś zrobią z tym wszystkim... ;-)

BTW. Czy jest coś co pominąłem w liście?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka przestroga

nie kupujcie do IP35-tki pamięci kingstona KHX6400D2LLK2/2GN

czyli 2x1GB 6400 CL4

osobiście mi komp nie wstaje na tych pamięciach a na każdych innych bez problemów :cry:

Zwiększ napięcie na ramach, z 1.8 na 2.2. U mnie na ocz też nie wstaje itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komp nie odpala a wiatraki sie kreca a obraz czarny to znaczy z ramem jest problem. odczytuje z pamieci ustawienia spd ale daje napiecie tylko 1,8v wiec jak np pisze ze potrzebuje do tego 2v na cl33312 to nie chce odpalac trzeba prubowac na jednej kosci. na ktorejs moze sie odpali i potem recznie trzeba ustawic timingi i napiecie na ram, i powinno byc ok. bios jest nie dopracowany. a start podwojny to chyba zaden problem wazne zeby chodzila stabilnie:) pozdro.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum z racji tego że jestem nowy.

 

Zamowilem płytę ip35 i z tego co czytam w temacie to na początku sa z nią takie jakby "szopki"

 

czy ktoryś z użytkownikow mogłby mi napisać na pm'a co należy robić gdyby coś się działo na razie wyczytalem aby

 

zwiekszyć napięcie na ram

wyłączyć opcje c1E oraz EIST

 

czy coś jeszcze moze się dziać podczas 1 uruchamiania??

 

plytka przyjedzie do mnie wraz z

 

x1950xt

i pentium e2140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komp nie odpala a wiatraki sie kreca a obraz czarny to znaczy z ramem jest problem. odczytuje z pamieci ustawienia spd ale daje napiecie tylko 1,8v wiec jak np pisze ze potrzebuje do tego 2v na cl33312 to nie chce odpalac trzeba prubowac na jednej kosci. na ktorejs moze sie odpali i potem recznie trzeba ustawic timingi i napiecie na ram, i powinno byc ok. bios jest nie dopracowany. a start podwojny to chyba zaden problem wazne zeby chodzila stabilnie:) pozdro.

A są jakieś biosy albo czy samemu by się dało zrobić tak żeby def V na memach było ~2.2? bo każdy Clear :P sprowadza mi do 1.8 i jest nie dobrze:D

 

@Eazy: Poskładaj i odpal po prostu :P jak będą zwisy albo jakieś restarty to V na memach powyżej 2 V i będzie ok :D Przy oc jak się nie znasz to też sie nie pogubisz :P

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje PRO bo E nie było, płytka świetna, tylko nie wiem czemu nie działa mi przedni panel do słuchawek, ale to pewno wina obudowy

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak narazie to abit wypuscil tylko 2 biosy i moj egzemplarz 500 nie chce zrobic niestety:/

 

pozostaje czekac na nowe biosy od abita moze poprawia bledy byle szybko:)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy abit daje jakiś program do wgrania nowego biosu z poziomu windy bo nie posiadam stacji dyskietek. i jeszcze jedno czy e2140 dobrze się kręcą?? chciałbym osiągnąć na tym procesorze powiedzmy drugie tyle zyli 3.2Ghz.

 

Inajważniejsze czy płyta się nie będzie gryzla z tą pamięcią

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5219

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak pamięci nie wstają to trzeba iść do kogoś kto ma inną płyte i zmienić SPD pamięciom.

 

program Thaiphoon Burner - http://cbid.amdclub.ru/ i masz tam gotowe SPD'ki dla różnych pamięci.

Tu masz przykładowy tutorial jak wgrać inny profil http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=57

 

możesz też zerknąc tu http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=123624

a to się też może przydać http://www.simmtester.com/page/news/showpubnews.asp?num=139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy abit daje jakiś program do wgrania nowego biosu z poziomu windy bo nie posiadam stacji dyskietek.

Tak "FlashMenu", ale jeszcze nie używałem bo dla PRO nie ma nowego biosu. Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... 6.Clear-cmos jumper location is very uncomfortable...

Akurat ten problem można rozwiązać w kilka minut, a koszt rozwiązania wyniesie <10 PLN :-P

Zapytasz jak - podam link który będzie podpowiedzią :rolleyes:

http://galeria.purepc.pl/d/1989-3/7600_06.jpg

 

dla mniej kreatywnych :wink: podpwiedź

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie podniesienie napiecia do 2V pomogło przy pamiątkach

thx

i pytanko czy to normalne ze Core Temp pokazuje mi ze mam 20stopni w idle na procku E6750?

przy pakowaniu 7zip-em pokazuje 33stopnie.

W biose wyświetla 25

Nie bede sie czepiał iż to jakaś wada, ale lekko sie zdziwiłem bo przyzwyczajony bylem do min 50stopni przy moim starym D920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie podniesienie napiecia do 2V pomogło przy pamiątkach

thx

i pytanko czy to normalne ze Core Temp pokazuje mi ze mam 20stopni w idle na procku E6750?

przy pakowaniu 7zip-em pokazuje 33stopnie.

W biose wyświetla 25

Nie bede sie czepiał iż to jakaś wada, ale lekko sie zdziwiłem bo przyzwyczajony bylem do min 50stopni przy moim starym D920

Zalezy jakie masz chlodzenie i jaka temp w pokoju, ale zdajsie ze przeklamuje. ;< Ale tak czy siak c2d sa o wiele chlodzniejsze od wczesniejszych inteli. Ja przy e6600@3ghz, boxie i ~25s w pokoju w stresie ~50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten problem można rozwiązać w kilka minut, a koszt rozwiązania wyniesie <10 PLN :-P

Zapytasz jak - podam link który będzie podpowiedzią :rolleyes:

http://galeria.purepc.pl/d/1989-3/7600_06.jpg

 

dla mniej kreatywnych :wink: podpwiedź

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Myślałem o czymś takim, ale nie na śledziu tylko ładnie, schludnie i porządnie zrobionym na front panelu, ale odkąd mam chifteca CH, którego nie chcę oszpecić sprawa się skomplikowała, bo musiałbym znaleźć naprawdę fikuśny srebrny albo czarny guziczek, który nie oszpeciłby mi mojego cudeńka. Inna sprawa, że jestem zbyt leniwy. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile razy juz bylo mowione ze przy prockach w rewizji G0 do programowych odczytow temperatury trzeba podchodzic z bardzo duza rezerwa... Innymi slowy, nie sugeruj sie zbytnio tym co CoreTemp pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wasze IP35-E tez sie gryza z Core Temp 0.95 ? Bo u mnie czesto po wlaczeniu CT nastepuje restart maszyny... Moze przyszly bios to poprawi... Ten podwojny start tez by mogli wyeliminowac. Nie ze sie boje o sprzet tylko takie irytujace czasem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten problem można rozwiązać w kilka minut, a koszt rozwiązania wyniesie <10 PLN :-P

Zapytasz jak - podam link który będzie podpowiedzią :rolleyes:

2705961[/snapback]

na p5b mialem ten sam problem restartowal mi kompa.
a u mnie zależy to nie wiem od czego, na abicie i resety mialem i działało a teraz znów resety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanabyć to można gdzieś? czy home made?...

Może zacznę produkować :lol:

 

Przecież to w chwilkę sam robisz - śledzie masz, 3 kawałki cienkiego kabla (ze skrętki można wyciągnąć) i zostają: przełącznik (jakieś 2.5 PLN), 3 końcówki (terminale C-GRID) do zaciśnięcia oraz osłona terminala C-Grid (raster 2,54mm żeńska 3pin) łącznie 1-1.5 PLN

Przełącznik polecam suwakowy (nie dzwigniowy jak na foto) np taki

 

A jak już całkiem nie wiesz jak się do tego zabrać - gdzie i co kupić, jak zaciskać, ... to poszukaj kabla AUDIO CDROM<->dzwiękówka utnij z 1 strony, z 2 strony przełóż kabelek (3 muszą być obok siebie) i dolutuj z tej uciętej strony przełącznik. Pmietaj, że to musi być w wypadku ABITa przełącznik ON-ON (a nie ON-OFF - taki byłby dobry przy płytach gdzie sa tylko 2 piny zdjęta zwork = OFF, wsunięta = ON)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wasze IP35-E tez sie gryza z Core Temp 0.95 ? Bo u mnie czesto po wlaczeniu CT nastepuje restart maszyny... Moze przyszly bios to poprawi... Ten podwojny start tez by mogli wyeliminowac. Nie ze sie boje o sprzet tylko takie irytujace czasem ;)

Programik abitEQ podaje w miarę sensowne temperatury, choć nie bardzo można mu ufać, bo u mnie pomiary wyglądają mniej-więcej tak: bez obciążenia- ~30*C na procku. Zapuszczam orthosa i w sekundę robi się około 50*C. Zatrzymuję orthosa i "temperatura" od razu spada do 30 stopni. O coretempach czy innych speedfanach nawet nie mówię, bo one pokazują między 80*C a 100*C. Dla tego postanowiłem być hardkorowcem i temperatury mierzę tylko paluchem. ;-)

 

BTW. benek Jak tam plany testu mojego super-pro zmodowanego biosu? ;-) Ruszyło sie coś z miejsca, czy zrezygnowałeś?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już całkiem nie wiesz jak się do tego zabrać - gdzie i co kupić, jak zaciskać, ... to poszukaj kabla AUDIO CDROM<->dzwiękówka utnij z 1 strony, z 2 strony przełóż kabelek (3 muszą być obok siebie) i dolutuj z tej uciętej strony przełącznik. Pmietaj, że to musi być w wypadku ABITa przełącznik ON-ON (a nie ON-OFF - taki byłby dobry przy płytach gdzie sa tylko 2 piny zdjęta zwork = OFF, wsunięta = ON)

A najprostszy sposób to wyciągnąc gotowy kabelek razem z przyciskiem i gotową końcówką z obudowy AT, tyle że nie pamiętam czy to było od resetu czy od powera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IX38 ma cyfrowe zasilanie, wypas. Ale pewnie bedzie kosztować krocie.

przepraszam, ze takie pytanie nie na temat, ale coz za innowacja jest/bedzie w IX38 cyfrowe zasilanie - co to takiego i jakie bede mial z tego korzysci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z podawaniem napięć na ip35-e. Ustawiam w biosie na 1,345 V na rdzeń a w windowsie Abiteq pokazuje 1,31V Everest 2,62V!! (albo mnozy przez 2 jadra albo nie wiem o co chodzi) w kazdym razie to i tak za malo. czy to normalne ze tak zaniza napiecia czy cos jest nie tak? Mam z tym problem bo nie moge C2d podkrecic wiecej niz 2,5 GHz na 2,7 GHz wstaje ale winda sie juz nie botuje system sie ladnie resetuje. Albo mam procesor padake albo jakos nie daje rady tego poustawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...