Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

witam juz zadalem pytanie w co kupic;) ale mam pytanko do tych co maja moze szybciej odpowiedza:) jutro ide kupic albo: abita p35-e albo asusa p5k ktora wybrac chodzi mi o wyzsze stabilne FSB :) jak wyglada sprawa na abicie czy ponad 500 idzie?? bo z tego co czytalem to do 500 fsb robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy IP35-E niema jakiegoś gorszego PCB jeśli chodzi o trwałość w porównaniu do ,,non pro,, i ,,pro,,, widać że kondziołki w jednym miejscu już jakieś inne ale czy wafel PCB ten sam to nie wiadomo, bo tu już jedna padła, teraz od minusowych temperatur.... No nie wiem nie wiem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma na deault :) Każda wejście i wyjście z BIOSu również powoduje podwójny start.

U mnie zwykle podwojny, ale wydaje mi sie ze pare razy zdarzylo jej sie normalnie zrestartowac i to po OC.

Zastanawiam sie czy IP35-E niema jakiegoś gorszego PCB jeśli chodzi o trwałość w porównaniu do ,,non pro,, i ,,pro,,, widać że kondziołki w jednym miejscu już jakieś inne ale czy wafel PCB ten sam to nie wiadomo, bo tu już jedna padła, teraz od minusowych temperatur.... No nie wiem nie wiem

Po zerwaniu naklejki to jedno i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy IP35-E niema jakiegoś gorszego PCB jeśli chodzi o trwałość w porównaniu do ,,non pro,, i ,,pro,,,

1. Przecież PCB w IP35-E i IP35 jest takie samo - a to co w nie wlutowano nie ma znaczenia, jeżeli chodzi o trwałośc samego PCB.

 

2. Że słabiutkie to juz poisałem ze 2 strony wczesniej - pod wpływem nacisku ze strony TR SI-128 mobas wygiął się bardziej niz ... ASRock 4CoreDual-VSTA 8O

- jak wkładałem ASRocka do budy to prawy górny róg mobasa odstałwał od kołka dystansowego ~2-3 mm

- jak wkładałem IP35-E do budy to prawy górny róg mobasa odstawał od kołka dystansowego >5mm

 

Przy takich naprężeniach na PCB w okolicy Socketu nie wróżę zbyt długiego życia tym płytom - IMO nie nadają się jako platformy do bicia rekordów, a przynajmniej nie do testowania coolerów = zdejmowania i zakładnia co chwila nowego radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kręcisz C2D 6420 do 4 GHz, jak tylko dojedzie moja płyta to również spróbuję.

Ja się bałem pociągnąć go do 3,2 GHz, ale widzę że bez obaw.

Powiedz tylko na jakich ramach to wykręcasz, mam HyperX 800MHz i nie wiem czy dają radę.

nr1 w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kręcisz C2D 6420 do 4 GHz, jak tylko dojedzie moja płyta to również spróbuję.

Ja się bałem pociągnąć go do 3,2 GHz, ale widzę że bez obaw....

Jak można się bać MHz? :blink: Szybkość zabija tylko na drodze :D a procki kręcisz dopóki są stabilne nie przekraczając dopuszczalnych temperatur i napięć B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Bios ładnie się wgrał, zrestartowałem komputer i...płyta nie wstała. :lol: Idę teraz się przejść po sklepach w pobliskiej mieścinie i modlę się, żeby gdzieś mieli programator. Jak nie będą mieli, to wsiadam w autobus i jadę do Bielska-Białej.

Na pocieszenie powiem, że jeszcze się nie poddałem. Bios od którego płyta padła był bardzo zmodyfikowany.(Wiecie- lenistwo ;-) Chciałem, żeby po clr_cmos domyślne ustawienia były tymi, które ja zawsze ustawiam, czyli powyłączane niepotrzebne rzeczy itp.) Biorę do serwisu pół kompa, żeby po flashu móc sprawdzić, czy bios w którym odblokowałem tylko strapa i cas=3 zadziała. Jak nie, to wracam do oryginalnego. Najgorsze jest to, że w razie czego nie mam czasu na odesłanie płyty na gwarancję bo 11 sierpnia wyjeżdżam z kraju na stałę. Więc za to eksperymentowanie ku chwale naszej płyty musicie za mnie trzymać kciuki/modlić się/ odtańczyć taniec podwójnego startu/ medować/wszystkie z powyższych, bo będę tego potrzebował. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że w razie czego nie mam czasu na odesłanie płyty na gwarancję bo 11 sierpnia wyjeżdżam z kraju na stałę.

W razie czego nie wysyłaj na gwarancję, bo to miesiąc bez płyty, lepiej skorzystać z usługi programowania biosów na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Że słabiutkie to juz poisałem ze 2 strony wczesniej - pod wpływem nacisku ze strony TR SI-128 mobas wygiął się bardziej niz ... ASRock 4CoreDual-VSTA 8O

- jak wkładałem ASRocka do budy to prawy górny róg mobasa odstałwał od kołka dystansowego ~2-3 mm

- jak wkładałem IP35-E do budy to prawy górny róg mobasa odstawał od kołka dystansowego >5mm

 

Przy takich naprężeniach na PCB w okolicy Socketu nie wróżę zbyt długiego życia tym płytom - IMO nie nadają się jako platformy do bicia rekordów, a przynajmniej nie do testowania coolerów = zdejmowania i zakładnia co chwila nowego radiatora.

Nie strasz ludzi :P Mam Thermalright Ultra 120 eXtreme i jakos sie strasznie pcb nie wygina, wiec bez obaw :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz ludzi :P Mam Thermalright Ultra 120 eXtreme i jakos sie strasznie pcb nie wygina, wiec bez obaw :wink:

Bo masz backpalte i to usztywnia konstrukcję.

 

Mnie przestraszył. Ja mam Ninje i zastanawiam się jak to będzie.

Jak masz rev.B = z kołkami a'la Intelowski BOX bo będziesz miał moc wrażeń ;) Ale dzięki temu że masz towera będziesz miał swobodny dostęp do wszytkich 4, ja miałem przerąbane z tymi 2 które są bardziej schowane pod radiatorem :( myślałem, że płytę połamię :rolleyes:

 

... Najgorsze jest to, że w razie czego nie mam czasu na odesłanie płyty na gwarancję bo 11 sierpnia wyjeżdżam z kraju na stałę...

Jak nie znjadziesz nikogo z programatorem to jak radzi WDK zostaje Alledrogo.pl - wyszukaj takiej aukcji gdzie koleś programuje na własnej kości i ja od razu przesyła (nie musisz najpierw swojej wysyłać) do 11 powinienes sie wyrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znalazłem serwis z programatorem na moim zadupiu. Płyta będzie gotowa jutro. Niestety serwisant był niezbyt kompatybilny i powiedział, że nie podejmie się wgrania zmodowanego biosu i jak chcę się tak bawić to wgra mi oryginalny, ja sobie mogę wrzucić zmodowanego, ale jak znowu płyta padnie padnie, to będę go musiał odwiedzić jeszcze raz, a że flash z programatora kosztuje 30zł, to raczej nie podejmę tego ryzyka. ;-) Jak ktoś chce, to daję wam link do biosa tylko z odblokowanym CL3 i Strapem, może będzie działał. Jak ktoś jest odważny, to niech spróbuje i się podzieli informacją co mi się udało (albo nie udało) spłodzić.

http://rapidshare.com/files/45949135/v11mod.rar.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jak jest w przypadku tej płyty pod linuxem, może ktoś testował jakiegoś knopixa czy coś?

Chodzi mi głównie o automatyczne wykrywanie sieciówki i karty dźwiękowej...

Pod Knoppixem 5.1.1 - sieciówke wykryło, a dzwiękówki za diabła nie chciało :(

 

... a że flash z programatora kosztuje 30zł, to raczej nie podejmę tego ryzyka. ;-) Jak ktoś chce, to daję wam link do biosa tylko z odblokowanym CL3 i Strapem, może będzie działał...

Ja może zaryzykuję - mam to szczęście, że na Alledrogo.pl ogłasza się koleś z wawy (za 6 czy tam 9 PLN przesyła własną kostkę z danym BIOSem), wieć chyba zamówię taką kostkę z odbiorem osobistym, zrobię podmiankę (co by oryginałki nie uszkodzić) i może zaryzykuję :rolleyes:

Tylko jeszcze muszę pożyczyc od kumpla ekstraktor do PLCC (co by oryginalnej kosteczki nie porysować pineską/spinaczem/agrafką czy innym badziewiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak coś się nie odzywa. Najgorsze jest to że te abity np ip35-e padają od temp na minusie tak mial devilek i lanc wiesz coś w tym jest.. :|

Po pierwsze to cos mi sie wydawaloze plyta byla moja <_<

 

Tzn? Na miniusie? Poniżej zera? o_O Bo chyba o czymś nie wiem :?

Po drugie nie pada tylko ma cold buga przy zamrozeniu sekcji zasilania...

 

nie siejcie plotek...

 

mojaplyta... CHYBA ZYJE :P heheh bo nie sprawdzalem jej jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

No ale pada od minusowych. W sumie to nikt raczej nie będzie jej brał do jakiegoś extreme bo zbytnio się nie nadaje.

 

A plotek nie siejemy [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siejecie ;)

zazwyczaj gdy uzywa sie slowo "pada" oznacza ze plyta sie psuje i jak pada to juz nie "wstaje", wiec bardziej na miejscu jest powiedziec ze plyta nie wstaje/nie odpala PRZY minusowych niz pada OD minusowych... jezeli wydaje Wam sie ze jest to masło maslane to tylko wydaje sie Wam ze takie masło maslane to jest :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik. Mój E4300 poszedł na 2,75GHz na defaultowym napięciu :D . Na 2,95GHz trzeba było podnieść napięcie do 1,3650V. No i tu zaczynają się schody. Żeby uzyskać równe 3GHz musiałem podnieść napięcie o kolejne dwa poziomy czyli do 1,4050 (na 1,3850 resetował się w 3DMarku choć ogólnie był stabilny <_< ). No i mimo podniesienia napięcia procesor nie jest do końca stabilny. 3Dmarka przechodzi, Orthosa przetrzymuje, w grach też normalnie działa. Problem polega na tym że jak zaraz po włączeniu kompa kiedy usługi, programy itp. się jeszcze ładują lub chwilę po tym włączę jakiś program lub czasami nawet jak kliknę na jakąś ikonę to komp się zawiesza. Reszta kompa jak w sigu. Dzielnik 1.25. Czego to może być wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik. Mój E4300 poszedł na 2,75GHz na defaultowym napięciu :D . Na 2,95GHz trzeba było podnieść napięcie do 1,3650V. No i tu zaczynają się schody. Żeby uzyskać równe 3GHz musiałem podnieść napięcie o kolejne dwa poziomy czyli do 1,4050 (na 1,3850 resetował się w 3DMarku choć ogólnie był stabilny <_< ). No i mimo podniesienia napięcia procesor nie jest do końca stabilny. 3Dmarka przechodzi, Orthosa przetrzymuje, w grach też normalnie działa. Problem polega na tym że jak zaraz po włączeniu kompa kiedy usługi, programy itp. się jeszcze ładują lub chwilę po tym włączę jakiś program lub czasami nawet jak kliknę na jakąś ikonę to komp się zawiesza. Reszta kompa jak w sigu. Dzielnik 1.25. Czego to może być wina?

Spróbuj dać dzielnik 1:1, albo większe napięcie na pamięci oraz zwiększyć napięcie MCH o jedną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzieczny, gdyby ktos mi rzeknał czy na tej płycie macie różnice w odczycie temperatury proca miedzy programami takimi jak, speedfan,everest a core temp 095.? Sam bym to sprawdził, ale właczenie coretempa zawsze sie konczy blue screenem lub resetem, windows nawet minidumpa nie zostawia co bym mógł sie bardziej sprawie przyjrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzieczny, gdyby ktos mi rzeknał czy na tej płycie macie różnice w odczycie temperatury proca miedzy programami takimi jak, speedfan,everest a core temp 095.? Sam bym to sprawdził, ale właczenie coretempa zawsze sie konczy blue screenem lub resetem, windows nawet minidumpa nie zostawia co bym mógł sie bardziej sprawie przyjrzec.

Core Temp pokazuje 3 pozycje temp.

1) Tjunction ->85 stC nie wiem co to jest.

2) Core 1 -> 17 stC więc OK, bo komp w spoczynku na najnizszym mnozniku

3) Core 2 -> 17 stC więc OK, bo komp w spoczynku na najnizszym mnozniku

 

W Everescie jest identycznie.

Edytowane przez Rysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś spotkał się z problemem podkręcania Patriotów 800MHz LLK na płycie IP35? Producent gwarantuje pracę 1000MHz z timingami 5-5-5-15 a moje nie chcą tak iść za diabła. Ostatnia częstotliwość przy której komp przechodzi godzinę orthos'a to ok. 840MHz. Przy częstotliwości 916MHz (5-5-5-15, 2.2V) komputer działa niby stabilnie, ale orthos wywala się po max dwóch minutach. Z częstotliwością 1000MHz nie ładuje się nawet winda, chociaż napięcie zwiększałem do 2,5V. Próbowałem z ustawieniami SPD, z różnymi napięciami i timingami - bez efektów. Druga sprawa, że dopiero zaczynam bawić sie w podkręcanie i ilość ustawień w biosie (sekcja Advanced Chipset Features) trochę mnie przeraża. Może coś doradzicie odnośnie ustawień, a może IP35 faktycznie nie lubi się z moimi pamiątkami?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy prockach w rewizji G0 CoreTemp pokazuje cuda na kiju, 17 C jest fizycznie niemozliwe nawet gdy CPU nie dziala, bo temperatura nie ma prawa zejsc ponizej temperatury otoczenia. U mnie w idle przy 3.4 GHz 1.35v pokazuje 22 C i 27 C, a programik Abita 30 C i ten odczyt wydaje sie znacznie bardziej wiarygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś spotkał się z problemem podkręcania Patriotów 800MHz LLK na płycie IP35? Producent gwarantuje pracę 1000MHz z timingami 5-5-5-15 a moje nie chcą tak iść za diabła. Ostatnia częstotliwość przy której komp przechodzi godzinę orthos'a to ok. 840MHz. Przy częstotliwości 916MHz (5-5-5-15, 2.2V) komputer działa niby stabilnie, ale orthos wywala się po max dwóch minutach. Z częstotliwością 1000MHz nie ładuje się nawet winda, chociaż napięcie zwiększałem do 2,5V. Próbowałem z ustawieniami SPD, z różnymi napięciami i timingami - bez efektów. Druga sprawa, że dopiero zaczynam bawić sie w podkręcanie i ilość ustawień w biosie (sekcja Advanced Chipset Features) trochę mnie przeraża. Może coś doradzicie odnośnie ustawień, a może IP35 faktycznie nie lubi się z moimi pamiątkami?

Pozdrawiam

Zwiększyłeś napięcie na ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale pada od minusowych. W sumie to nikt raczej nie będzie jej brał do jakiegoś extreme bo zbytnio się nie nadaje.

 

A plotek nie siejemy [:

NIE PADA OD MINUSOWYCH TEMP :mur:

Proszę cię nie pisz bzdur. Nie miałeś nigdy tej temp w ręce i głupoty piszesz...

 

1 dnia w GDA płytka nie chodziła, bo wcześniej Tacens 1000w zjarał mojego 7300GT i płytka z nim nie bootowała.

2 dnia śmigała, ale co 10-15 minut trzeba było suszarką podgrzewać kondensatory przy sekcji zasilania, bo jak im było za zimno to się mobo wyłączała / łapała freezy / nie startowała i tyle... Nic nie padło przy sub zero...

 

Aha i przy okazji, bios się kończy na 7* na cpu, niżej temperatura w biosie nie spada. Core Temp działa tylko do 23* na rdzeniach, potem temp stoi w miejscu [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś spotkał się z problemem podkręcania Patriotów 800MHz LLK na płycie IP35? Producent gwarantuje pracę 1000MHz z timingami 5-5-5-15 a moje nie chcą tak iść za diabła. Ostatnia częstotliwość przy której komp przechodzi godzinę orthos'a to ok. 840MHz. Przy częstotliwości 916MHz (5-5-5-15, 2.2V) komputer działa niby stabilnie, ale orthos wywala się po max dwóch minutach. Z częstotliwością 1000MHz nie ładuje się nawet winda, chociaż napięcie zwiększałem do 2,5V. Próbowałem z ustawieniami SPD, z różnymi napięciami i timingami - bez efektów. Druga sprawa, że dopiero zaczynam bawić sie w podkręcanie i ilość ustawień w biosie (sekcja Advanced Chipset Features) trochę mnie przeraża. Może coś doradzicie odnośnie ustawień, a może IP35 faktycznie nie lubi się z moimi pamiątkami?

Pozdrawiam

z tego co widze to w podpisie masz patrioty 800mhz llk a nie zadne 1000 :/ wiec gwarantowane to masz 800mhz:) i pewnie to elpidy to daj 2,3v na nie i powinny isc:)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to w podpisie masz patrioty 800mhz llk a nie zadne 1000 :/ wiec gwarantowane to masz 800mhz:) i pewnie to elpidy to daj 2,3v na nie i powinny isc:)

Tak ale w większości opisów tych pamięci widnieje, że pracują na 800Mhz 4-4-4-12 i 1000Mhz 5-5-5-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...