Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

No tak o czyms zapomnialem :) procesor C2d 4300 . i dlatego mnie tak dziwi ze nie chce isc wyzej. ram to goodramy pro 900 ale je ustawiam narazie nisko ( 900) napiecia na nich 2 V .w timingi narazie sie nie mieszam poki procka nie sprawdze. co dziwne jak bawilem sie sama pamiecia to po wejsciu do biosu komp sie wieszal. znaczy jak ustawilem na nich 900 napiecie 2.1 i timingi 4-4-4-12 to byly zwisy biosu wiec wrucilem na auto timingi i zwisy ustaly . Natomiast jak procesor ustawie na magistrale 300. czyli ma jakies 2,7 GHz napiecie ustawiam na 1,3850 ( pokazuje w odczycie w biosie ze jest tylko 1,35)ram na mniej niz 900 abym byl pewny ze nie on mi pi.. to komputer ladnie wstaje lecz gdy zaczyna ladowac sie winda robi ladny reset. na ustawieniach magistrala 270, napiecie na rdzen 1,345 (pokazuje w abiteq 1,31) pamieci na 900 normalnie system sie laduje i chodzil godzine z orthosem nie majac bledow przy temp procka 50C. Jakimi opcjami sie jeszcze moge tam pobawic Eist i c1 wylaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamięci nie wstają to trzeba iść do kogoś kto ma inną płyte i zmienić SPD pamięciom.

Jestes pewien? Mi się zawsze wydawało, że informacje o parametrach komputera zostają w BIOSie płyty głównej a nie podzespołów...

Wydawało mi się, że należy raczej w takiej sytuacji[czarny ekran nawet na jednej kości..] włożyć inny RAM, zmienić timingi i podbić napięcie, no i wtedy włożyć nasze pamiątki ;] Proszę o odpisanie, bo to wydaje mi się dość istote w razie problemów z RAMem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien? Mi się zawsze wydawało, że informacje o parametrach komputera zostają w BIOSie płyty głównej a nie podzespołów...

Wydawało mi się, że należy raczej w takiej sytuacji[czarny ekran nawet na jednej kości..] włożyć inny RAM, zmienić timingi i podbić napięcie, no i wtedy włożyć nasze pamiątki ;] Proszę o odpisanie, bo to wydaje mi się dość istote w razie problemów z RAMem ;p

Bios odczytuje defaultowe wartosci dla pamieci z ich SPD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problem z płytą abit ip35. zadalem pytanie na lbie ale dostałem tylko jedną wskazowkę :mur:

 

zestaw to

 

ip35

pentiume2140

x1950xt od asus'a (sprawdzana na innym kompie dziala lux)

2x1gb kingston 667mhz cl5

chieftec 400w

 

no więc wszystkie wiatraki się kręcą a;e nie ma obrazu na monitorze. kombinowalem z podłączaniem zasilania . mam wtyczkę 4 pinową tam jest 8 pin wejście może to jest tym spowodowane??w serwisie u mnie w mieście plyta zachowywała się jeszcze inaczej. włączyła się (także zero na monitorze.]) i wyłączała i tak w kolko. sprawdzana na innym mocniejszym zasilaczu (ocz 700w na takim patrzyli w sklepie u mnie w mieście i to samo). czy to możliwe aby mobo nie obslugiwało fsb 800mhz tylko 1333mhz?? bo na pudelku coś takiego pisze. czy kotś miał już taki problem i może pomoc

 

proszę napiście jeszcze dziś jakieś wskazowki bo jutro już wysylam plytkę na gwarkę (kupiona w esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm pamięci mowisz czyli twierdzisz że obydwie kości moga by rozwalone. sprawdzę. a ktos się oreintuje czy ta plytwa nie gryzie sie z tymi pamieęciami.??

 

 

P.s własnie sobie przypomnialem. mam kumplaktory ma ddr2 tylko taktowane 533mhz czy plyta je obsluży??

 

w sumie to moglem pomysle i powiedziec żeby w sklepie sprawdzili.

Edytowane przez Eazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm pamięci mowisz czyli twierdzisz że obydwie kości moga by rozwalone. sprawdzę. a ktos się oreintuje czy ta plytwa nie gryzie sie z tymi pamieęciami.??

P.s własnie sobie przypomnialem. mam kumplaktory ma ddr2 tylko taktowane 533mhz czy plyta je obsluży??

 

w sumie to moglem pomysle i powiedziec żeby w sklepie sprawdzili.

Przeciez parę postów wcześniej ktoś pisał, że płyta póki co nie wstaje na pamięciach 533. Być może z jakąś wersją biosu zrobią, że będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrzyłem na jednej kości z bankiem także probowalem. co do napięcia to takze myslałem że za malo ale 1.8v to chyba ta plyta daje tyle od początku. rozumiem jakby to geile były. a co myślicie o szynie procesora??

 

ktoś ma jeszcze jakies pomysly??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a resetowales bios ??

podlaczales molexa nad slot pcie ( mozna sprawdzic :D )

co masz podlaczone do kompa gdy monitor nie wstaje ??

glosniczek systemowy nie piszczy ??

 

 

btw, miał ktos z Was jakies problemy ze sterami do dzwiekówki ?? cały czas wyskakuja mi jakies bledy... sciaglem najnowsze stery i wciaz to samo :/

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problem z płytą abit ip35. zadalem pytanie na lbie ale dostałem tylko jedną wskazowkę :mur:

 

zestaw to

 

ip35

pentiume2140

x1950xt od asus'a (sprawdzana na innym kompie dziala lux)

2x1gb kingston 667mhz cl5

chieftec 400w

 

no więc wszystkie wiatraki się kręcą a;e nie ma obrazu na monitorze. kombinowalem z podłączaniem zasilania . mam wtyczkę 4 pinową tam jest 8 pin wejście może to jest tym spowodowane??w serwisie u mnie w mieście plyta zachowywała się jeszcze inaczej. włączyła się (także zero na monitorze.]) i wyłączała i tak w kolko. sprawdzana na innym mocniejszym zasilaczu (ocz 700w na takim patrzyli w sklepie u mnie w mieście i to samo). czy to możliwe aby mobo nie obslugiwało fsb 800mhz tylko 1333mhz?? bo na pudelku coś takiego pisze. czy kotś miał już taki problem i może pomoc

 

proszę napiście jeszcze dziś jakieś wskazowki bo jutro już wysylam plytkę na gwarkę (kupiona w esc.pl

Dziwne. Ja mam prawie ten sam sprzęt i działa cudnie. Zresetuj biosa przy wyłączonym zasilaniu. Sprawdź czy pamięci są sprawne. Szczerze nie wiem co doradzić, (szczegolnie, że S1Sweet wyczerpał moje pomysły) bo dziwny ten problem, no ale na pewno da sie go rozwiązać.

 

 

btw, miał ktos z Was jakies problemy ze sterami do dzwiekówki ?? cały czas wyskakuja mi jakies bledy... sciaglem najnowsze stery i wciaz to samo :/

Nie. Ściągnąłem ze strony realteka TE drivery i instalują się i działają normalnie. Jaki masz system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowalem je i nic nie dało :/ mam xp :) nie wykrywa mi zadnych urzadzen audio :/

jutro zainstaluje system na drugiej partycji i spradze co sie bedzie działo ;) nie dosc ze slepne od rozdzielczosci (800x600) to jeszcze dzwieku nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem z sieciówką. Po zainstalowaniu sterów stwierdziłem, że sieć stworze potem, a na razie zajmę się innymi rzeczami i O/C i kilku restartach według windy sieciówla wyparowała. Zrobiłem reinstall, stworzyłem sieć od razu i działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze cuda sie dzieja ze sterami do tych plyt, mi tez jak pierwszy raz instalowalem te stery od Intela przestala dzialac myszka :lol2: Trzeba bylo winde reinstalowac, za drugim razem juz bylo normalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musza dopracowac. ale z tego co widze po użytkownikach na forum to plytka dobra do oc. jeszcze wczoraj jak byłem w sklepie to koles mowil że abit robi dobre płyty ale serwis ma fatalny. ponoc robią wszystko żeby wina nie byla po ich stronie czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już rozkminilem swoją sztukę. wytarczylo zrobi cllear CMOS. teraz chodzi super. podwojne uruchamianie to standart ale oki. mam pytanie gdzie w biosie jest zwiększenie szyny fsb. bo chcialbym z 800MHz na 1066 (czy ile tam core 2d mają od e4400 w zwyż) jestem na etapie oc proca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musza dopracowac. ale z tego co widze po użytkownikach na forum to plytka dobra do oc. jeszcze wczoraj jak byłem w sklepie to koles mowil że abit robi dobre płyty ale serwis ma fatalny. ponoc robią wszystko żeby wina nie byla po ich stronie czy to prawda??

Tak to prawda. Polski serwis abita jest po prostu do d... Oprócz tego co powiedział ci sprzedawca jeszcze warto wspomnieć, że naprawę w regulaminowe 14 dni raczej można włożyć między bajki. Ja to i tak mam gdzieś, bo wyjeżdżam z kraju, więc nawet jakbym chciał, to nie będę miał jak reklamować płyty.

 

ja już rozkminilem swoją sztukę. wytarczylo zrobi cllear CMOS. teraz chodzi super. podwojne uruchamianie to standart ale oki. mam pytanie gdzie w biosie jest zwiększenie szyny fsb. bo chcialbym z 800MHz na 1066 (czy ile tam core 2d mają od e4400 w zwyż) jestem na etapie oc proca .

Boże, człowieku wysil się trochę. Bijesz wszelkie rekordy. Czy ty w ogóle zajrzałeś do biosa? Już w pierwszej zakładce jak byk stoi prawie wszystko co potrzebne do oc. To, że nie wpadłeś na pomysł zresetowania cmosu też jest tragiczne, ale nie oceniam, bo może jesteś początkujący. W każdym razie błagam o choćby minimalną pomysłowość i żebyś chociaż sprawdził "o co kam an" zanim zadasz następne takie pytania. Życzę zadowolenia z abita.

 

BTW. Żeby oszczędzić ci cierpienia: Zacznij od fsb około 350. podnieś napięcie dla ramu do 2.1-2.2v i zwracaj uwage na taktowanie ramu po o/c. reguluj je dzielnikiem. W okolicach 800mhz dla ramu wszystko powinno być ok.

Ja od razu rzuciłem się na głębszą wodę: 400mhz, dzielnik 1:1, napięcie dla ramu 2.3v. timingi 5.5.5.15 (są w advanced chipset features) i w advanced bios features\CPU coś tam wyłączasz wszystko oprócz thermal controll. (zawsze przy większym oc musisz to zrobić, bo inaczej komp może być niestabilny) Powinno działać. Masz wtedy 3.2ghz na procku i 800mhz na ramie. stabilność sprawdzaj programem stress prime 2004 orthos. jak się zwiesi to podbij napięcie procesora do maksimum 1.4v U mnie 3.2ghz procesor robi bez podnoszenia napięcia, 3.3 z podniesionym o jeden punkt (1.33v), a wyżej nie idzie w ogóle.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej przepraszam już się ogarniam bo troszkę mnie rzeczywiście ponioslo. zrobie tak jak radzisz.

 

dzięki za pomoc

 

niestety nie udalo się. system odpalil ale cpu-z czyta taktowanie jako 1595 MHz. chyba coś źle zrobilem. fsb czyli na plycie abita extremal clock (nie wiem czy dobrze napisalem). czekam na dalszą pomoc

Edytowane przez Eazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym.

 

mialem coś podobnego kiedy podkręcalem athlona (chdzi o to że taktowanie sie cofało) pomagalo zmniejszenie mnożnika htt. gdzie w intelu zwiększa się taktowanie szyny procesora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jestes pewien? Mi się zawsze wydawało, że informacje o parametrach komputera zostają w BIOSie płyty głównej a nie podzespołów...

Wydawało mi się, że należy raczej w takiej sytuacji[czarny ekran nawet na jednej kości..] włożyć inny RAM, zmienić timingi i podbić napięcie, no i wtedy włożyć nasze pamiątki ;] Proszę o odpisanie, bo to wydaje mi się dość istote w razie problemów z RAMem ;p

 

Nie o to chodzi. Jak ustawisz w BIOS-ie timingi jakimś pamięciom, to jak wymienisz te pamięci na inne to ustawienia sie zresetują do tych zapisanych w SPD włożonych kości.

 

Tak więc jak twoim pamięciom poluzujesz timingi w SPD tak aby wystarczyło do nich 1.8 V to powinien komp wstać.

 

Jednak nie jest to pewne, bo przyczyn tego że komp nie wstaje z tymi pamięciami mogą być setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona 2-2 i wszystko opisane jest ;)

 

pierwsza zakładka w biosie -> wybierasz manual czy jakos tak i zmieniasz...

external clock = FSB = 200MHz

multiplier = mnozniki = 6-7-8 mozesz sobie wybrac

estimated podaje taktowanie po zmianach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem się z wymiana tylko procka na X2 3800+ windsora(potrzebne mi 2 rdzenie), później pomyślałem nad wymiana całej platformy na intela, bo PD E2140 którego widzę, że tu parę osób ma, bo w tej samej cenie co x2 jest i robi na tą chwile każdego amd wydajnościowo, widzę, że ten abit ip35-e w przyszłości pociągnie peryna jednak po przeczytaniu ostatnich 3 stron widzę, że same problemy stwarza i nie mógł bym postawić na niej RAID'a, jeśli miałbym brać AB9 to już chyba lepiej zmienić na X2 i w przyszłości włożyć k10 ktory pewnie parę % wydajności straci na zwykłej am2.

 

Sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...