Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś zapoznał się z moją sprawą opisaną pare postów wyżej :

 

dostałem odpowiedź od policji : brak znamion czynu zabronionego. Czyli w polsce można legalnie sprzedawać rzeczy używane w opisach aukcji pisząc iż jest to nowy przedmiot. Ogólnie ręce opadają ...

Znajomy kupił na allegro od gościa trochę używanego sprzętu komputerowego procka na Socket A i dwa mobo pod Athlona XP. Ogólnie wydał 150 zł. Proc przyzedł pokruszony mimo dobrego zabezpieczenia , w aukcji pisało że sprawny i nie ukruszony (na zdj. dopiero później znajomy dopatrzył się ukruszeń). Mobo były jak wyciągnięte ze śmietnika, upalone w miejscu procesora. Ogólnie martwe. Gościu zwalił wine na Poczte że przecież dobre wysłał :blink: .

 

Sprawa poszła na Policję , logi , sprawdzanie połaczeń z netu itd.

 

Po miesiącu dostał odpowiedź identyczną "brak znamion czynu zabronionego". Po telefonie do sędziny zajmującego się sprawą odpowiedziała że "przecież dostał sprzęt" i może założyć sprawę z pobudztwa cywilnego. :mur: . Czyli można kantować ile wlezie (Polska :-| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem ze user zwisu nie oddał długu 35zł ( 100zł oddał zostało mu 35zł a towar dostał już dawno ) od tamtej pory zero kontaktu. Coraz wiecej oszustów jest na tym świecie ;/ tranzakcja była przeproawdzona przez allegro ale jemu zablokowali konto i w sumie nic zrobić nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

To że sprzedawca się pomylił nie zwalnia go z obowiązku do sprzedania towaru po tyle ile kupujący ową rzecz kupił.

Dokładnie tak, pisałem to 100 razy ale napiszę jeszcze raz-to jego wina, że się pomylił, ja jak wystawiam aukcję to 100 razy sprawdzam czy wszystko jest ok a dopiero wystawiam, a on pewnie na szybciora i wpisał nie tu gdzie trzeba-JEGO wina. Jak wypłenia się polecenie przelewu w banku i wpisze złą kwotę to też się leci z płaczem, że źle się zrobiło? no bez jaj... Po to tam się patrzy na aukcję jeszcze raz, żeby skorygować błędy a nie, żeby bezmyślnie klikać "Dalej"

 

Temat z zupełnie innej beczki.

 

Brat na allegro wystawił w formie licytacji wyposażenie hali gospodarczej. Nie ustalił ceny minimalnej. W chwili obecnej gościu który kupił to od niego za troszke ponad 1 zł zastrasza go sądem i rząda zadość uczynienia. Co ciekawsze posiada 0 komentarzy. Co radzicie w tej sprawie ?

Jak jest głupi i nie ustalił ceny minialnej to musi sprzedać za te 1zł i nie wiem w czym problem widzisz? Gość ma 100% racji, to nie początki allegro gdzie każdy robił co chciał, ludzie są świadomi swoich praw!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat na allegro wystawił w formie licytacji wyposażenie hali gospodarczej. Nie ustalił ceny minimalnej. W chwili obecnej gościu który kupił to od niego za troszke ponad 1 zł zastrasza go sądem i rząda zadość uczynienia. Co ciekawsze posiada 0 komentarzy. Co radzicie w tej sprawie ?

My stoimy po stronie prawa, a prawo mówi, że Twój brat sprzedał wyposażenie hali gospodarczej za nieco ponad złotówkę... Jeśli komuś szkoda paru złociszy na Cenę minimalną, to potem oddaje towar za darmo... Wystawiając towar na allegro każdy powinien mieć świadomość konsekwencji. Jeśli ktoś wygrał aukcję to nie po to, żeby sprzedający sobie jaja z niego robił.

 

Czyli można kantować ile wlezie (Polska :-| )

Nie do końca, znam gości którzy sprzedawali ziemniaki marki GeForce i pewnego pięknego dnia wpadła do nich policja i przetrzepała im futra.

Ostatnio jak kupuję coś wysyłkowo, to nagrywam cały proces rozpakowywania przesyłki na wszeli wypadek - nie wiem czy to coś pomoże w razie jakeigoś oszustwa, ale na pewno nie zaszkodzi mieć dowód w postaci filmu, że zakupiony towar jest niezgodny z opisem w transakcji i że to nie ja go zniszczyłem, tylko taki przyszedł.. a przesyłka nie nosi znamion wskazujących na jej otwarcie po drodze :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie do końca, znam gości którzy sprzedawali ziemniaki marki GeForce i pewnego pięknego dnia wpadła do nich policja i przetrzepała im futra.

Ostatnio jak kupuję coś wysyłkowo, to nagrywam cały proces rozpakowywania przesyłki na wszeli wypadek - nie wiem czy to coś pomoże w razie jakeigoś oszustwa, ale na pewno nie zaszkodzi mieć dowód w postaci filmu, że zakupiony towar jest niezgodny z opisem w transakcji i że to nie ja go zniszczyłem, tylko taki przyszedł.. a przesyłka nie nosi znamion wskazujących na jej otwarcie po drodze :)

Nie no PelzaK bez przesady, żeby nagrywać rozpakowanie paczki? Chyba nikt tak nie robi :huh: :mellow: . Ja mam prawie 140 transakcji na allegro i jedyne co mi się przydarzyło, to kradzież telefonu przez pocztę przy mojej pierwszej transakcji, w lutym 2004, jeszcze nieopierzony byłem i wziąłem ekonomiczną przesyłkę ;p. Ale wszystkie kolejne były ok, poza zgrzytami typu tel bez simlocka z silmlockiem czy niedziałający mic w słuchawkach, ale za każdym razem dostawałem rekompensatę i było ok. No i raz dostałem otworzone pudełeczko z procem ale to chyba jakaś lama sprawdzała bo uznała towar za nieatrakcyjny i dali mi taki robebrany-ale działał. To by było na tyle, jakoś do głowy mi nie przyszło nagrywanie otwierania przesyłki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no PelzaK bez przesady, żeby nagrywać rozpakowanie paczki? Chyba nikt tak nie robi :huh: :mellow: . Ja mam prawie 140 transakcji na allegro i jedyne co mi się przydarzyło, to kradzież telefonu przez pocztę przy mojej pierwszej transakcji, w lutym 2004, jeszcze nieopierzony byłem i wziąłem ekonomiczną przesyłkę ;p.

 

To by było na tyle, jakoś do głowy mi nie przyszło nagrywanie otwierania przesyłki :rolleyes:

No mówię, że to może przesada :) ale strzeżonego pa...materiał filmowy strzeże :). Zamawiałem ostatnio części do auta za srogie talary, więc lepiej się zabezpieczyć. Co innego jak kupuję coś za paredzeisiąt złotych... Jak kupuję za paredziesiąt złootych w sklepie to mi się nawet nie chce iść reklamować usterki... np dziś kupiłem wiatrak za 30 peso... i przed pierwszym odpaleniem zauważyłem przez wywietrznik że kabelek jeden odstaje... no to co, będę leciał że nie działa... śrubokręt w dłoń i po 3 minutach działał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie konto na lolegro mam juz od 5 lat, z tym że zakładałem je na ojca bo mialem wtedy 13 lat

 

A teraz przejdźmy do sedna sprawy, teraz mam już od jakiegoś czasu 18 lat i chciałbym żeby widniały tam moje dane, można sobie tak poprostu to zmienić i nikt się nie dopieprzy ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem dane na siebie jakieś 4 miesiące temu i nikt się do tej pory nie dopieprzył. Nie dostałem żadnego maila od allegro etc. Tak więc można raczej zmieniać bez problemu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja zmieniłem dane na siebie jakieś 4 miesiące temu i nikt się do tej pory nie dopieprzył. Nie dostałem żadnego maila od allegro etc. Tak więc można raczej zmieniać bez problemu ;]

Ale ty nie masz 18 lat!!!!!1111jedenjeden już leci raport do allegro :twisted: :legal:

 

a tak btw. to można mieć i na siebie, jak się nie robi problemów to nikt się nie przypieprzy... ja zakładałem jak miałem 14 lat, na siebie ofc i przez te 4 lata ponad 130 transkacji na koncie i wszystko ok, żadnych problemów z blokadą... grunt to się nie wychylać :P No i teraz mam full legalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - gdzie znajdę na swoim koncie w allegro listę rzeczy jakie kupiłem? Muszę znaleźć aukcję z przed pół roku, a pokazuje mi tylko ostatnią z przed miesiąca.

Jeśli masz wystawiony komentarz to skorzystaj z Publicznego Archiwum Allegro a konkretnie z funkcji Detektyw. Jest duża szansa że znajdziesz to czego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro roksuje :D:D

ewidentne lecenie e ciach!a i oszustwo, ale i mi do tego. (pelna korespondencja zdanymi)

 

Witam.W dniu 2008-05-24 01:04:21 otrzymaliśmy e-mail o treści:> > zakupilem na tej aukcji przedmio:> > > > [url="http://www.allegro.pl/item299747122_wyczep_do_holowania_profesionalny.html"]http://www.allegro.pl/item299747122_wyczep...fesionalny.html[/url]> > > > > > > > i kupujacy odmowil mi sprzedazy towaru piszac w mailu:> > > > "Prosze sie nie fatygowac z wplato bo w aukcji wystopilo > > > > nieporozumienie. Chyba nie mysli Pan ze wystawilem cos wartego duzo > > > > wiecej za 1zl . I nie zrobilem tego ze wzgledu na oszczednosc ale > > > > przez omylke . Wyslalem juz sprawe do allegro o wyjasnienie . Za > > > > problem sory. Jesl chce Pan wystawic negatywa mowi sie trudno pzdr."> > > > > > > > i zaniechal jakiegokolwiek kontaktu.> > > > > > > > w dniu dzisijszym niedokonczywszy ransakcji ze mna ten sam przedmiot ponownie > > wystwil na aukcji:> > > > [url="http://www.allegro.pl/item370511724_wyczep.html"]http://www.allegro.pl/item370511724_wyczep.html[/url]> > > > > > > > Prosze o interwencje z racji tego iz odmowiono mi sprzedazy towaru ktory wygralem > > na aukcji a teraz ten przedmiot ktory ja wygralem zostal ponownie wystawiony > > na sprzedaz.Dziękuję serdecznie za wiadomość.Bardzo mi przykro, że spotkała Pana taka sytuacja. Jednocześnie informuję, iż została zawarta prawnie wiążąca transakcja i obie strony są zobowiązane do jej finalizacji. Serwis Allegro nie ingeruje jednak w szczegóły finalizacji transakcji. Nie mamy możliwości ani uprawnień, by w stosunku do tego Użytkownika wyegzekwować spełnienie świadczenia. Staramy się czuwać nad przebiegiem transakcji, niestety samo dochodzenie praw przez Użytkowników może odbywać się jedynie na drodze stosownego postępowania przed właściwymi organami państwowymi, którym udzielamy daleko idącej pomocy i udostępniamy potrzebne dla prowadzenia sprawy informacje. W sytuacji gdy do finalizacji transakcji nie dojdzie, a Sprzedający wystąpi o zwrot prowizji, zostanie Pan poproszony o złożenie wyjaśnienia. Formularz wyjaśnienia znajduje się na stronie:[url="http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=billing&type=refund&refund_type=protest_form1"]http://www.allegro.pl/my_allegro.php?page=...e=protest_form1[/url]Jeżeli powód wystąpienia o zwrot prowizji będzie niezgodny z faktycznym przebiegiem transakcji, Sprzedający może otrzymać ostrzeżenie.Ponadto obie strony mają prawo do wystawienia adekwatnych komentarzy. Serwis Allegro nie ingeruje w treść komentarzy. Więcej o zasadach wystawiania komentarzy znajdzie Pan w naszej Pomocy: Zasady na Allegro > "Zasady dotyczące wystawiania komentarzy", na stronie:[url="http://www.allegro.pl/help_item.php?item=311"]http://www.allegro.pl/help_item.php?item=311[/url]Pozdrawiam,

 

tak wyglada stanowisko allegro do oszustow cenowych :|

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem takie sytuacje kilka razy i za każdym razem dostawałem taką samą odpowiedź jak ty

zenua i tyle :|

 

ja wiem, ze w takiej sytuacji tylko sad, ale jak kolo wystawia stuff jeszcze raz to IMO powinni zakonczyc mu aukcje i sklonic go do finalizacji poprzedniej.

chyba pogodze sie z negiem i"wynagrodze" mu jgo postepowanie, bo w ciula nie dam sie robic, zwlaszcza ze wyrazilem wole wspolpracy wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji gdy do finalizacji transakcji nie dojdzie, a Sprzedający wystąpi o zwrot prowizji, zostanie Pan poproszony o złożenie wyjaśnienia.

 

Hahhaha, jasne :lol2:

Jakiś czas temu kupiłem gpu (bardzo tanio) no i trafiłem na jakiegoś dzieciaka, który stwierdził, że to za mało i mam się gonić. Oczywiście zgłoszenie sprawy do allegro nic nie dało, ale typek po jakimś czasie zażądał jeszcze zwrotu prowizji :lol2:

Napisałem dokładnie co i jak, przesłałem też poprzednią korespondencje z allegro dotyczącą tego ziomka....

Po tygodniu zaglądam w skrzynkę, a tam mail "zwrot prowizji został przyznany" :lol2:

Banda debila....

 

(nie dostałem pkt karnych, bo zwalił na pocztę...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś wierze w nasz system sprawiedliwości , przyszedł przekaz pieniężny . Swego czasu kupiłem radeona 9550, sprzedawca okazał się oszustem, wizyta na policji zbiorowy akt oskarżenia no i pierwszy proces, na którym oczywiście nic im nie udowodniono. Wkurzony zapomniałem o całej sprawie i teraz po 4 latach takie zaskoczenie - musiała być apelacja :).

 

ps. mam nowe buty :) ale już nie z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

2 czerwca: zmiana zasad kupowania i wystawiania komentarzy dla Użytkowników, którzy nie aktywowali swojego konta

 

 

Witamy,

 

 

Informujemy, że od 2 czerwca Użytkownicy kont bez pełnej aktywacji będą mogli bez przeszkód dokonać pierwszego zakupu w serwisie. Jednocześnie wystawione przez nich komentarze nie będą widoczne, dopóki nie aktywują swojego konta.

 

 

Obecnie Użytkownicy nieaktywowanych kont (oznaczonych symbolem koperty) nie mogą licytować w ostatniej godzinie aukcji, a także kupować przez Kup Teraz przedmiotów z części ofert sprzedaży. Te ograniczenia zostaną zniesione, a w ich miejsce pojawią się nowe - przed aktywacją konta będzie można dokonać wyłącznie jednego zakupu o wartości najwyżej 500 złotych.

 

 

Limit nie będzie obowiązywać w ofertach Sprzedających, którzy zmienią ustawienia na stronie Moje Allegro > Ustawienia > Kupujący. Użytkownicy nieaktywowanych kont będą mogli kupować przedmioty z ich ofert bez żadnych ograniczeń.

 

 

W chwili wprowadzenia zmian zostaną zachowane indywidualne ustawienia - Sprzedający, którzy mają obecnie włączone ograniczenie zakupów przez Kup teraz, 2 czerwca będą mieli uruchomiony nowy limit.

 

 

Jednocześnie wprowadzamy ograniczenie dotyczące komentarzy, które wystawiają Użytkownicy nieaktywowanych kont. Do momentu aktywacji konta komentarze nie będą widoczne na karcie Sprzedającego, nie będą też miały wpływu na jego dorobek punktowy.

 

 

Omawiane szerzej w Blogu Grupy Allegro zmiany przygotowaliśmy z myślą o osobach, które rejestrują się w serwisie pod wpływem impulsu - zobaczyły przedmiot, który ich zainteresował, i chcą go jak najszybciej nabyć. Umożliwiając nowym Użytkownikom pierwszy zakup, chcemy jednocześnie zachęcić ich do bezpłatnej aktywacji konta. Z kolei ograniczenie dotyczące komentarzy ma uchronić Sprzedających przed osobami, które skorzystały z oferty w celu wystawienia negatywnej opinii.

 

 

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

 

---

 

Poprostu :huh: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co? Jak dla mnie zmiana całkiem ok.

To weź pod uwage przykład: jakiś dzieciak chce Ci zrobić na złość (bo np. wystawiłeś mu nega za niedotrzymanie warunków) i zakłada sobie fikcyjne konto tylko po to żeby zalicytować Twoją karte graficzną za 499zł, a Ty pilnie potrzebujesz kasy. I jesteś "udupiony" na okres czasu jaki regulamin allegro przewiduje na wywiązanie się kupującego z warunków (bo w tym czasie nie możesz wystawić ponownie przedmiotu na sprzedaż) + czas w jakim ktoś normalny kupi karte jak już ponownie wystawisz przedmiot na sprzedaż.

A taki szczeniak jest w tej sytuacji bezkarny.

 

Zamiast eliminować słabości istniejącego systemu aukcyjnego, dodawane są nowe. Jak chcieli zachęcić do rejestracji nowych użytkowników to mogli usprawnić proces rejestracji, np. wstępna telefoniczna weryfikacja danych jak jest przy zakładaniu konta w inteligo czy cuś podobnego.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź pod uwage przykład: jakiś dzieciak chce Ci zrobić na złość (bo np. wystawiłeś mu nega za niedotrzymanie warunków) i zakłada sobie fikcyjne konto tylko po to żeby zalicytować Twoją karte graficzną za 499zł, a Ty pilnie potrzebujesz kasy.

Dobra a teraz powiedz jak często może się zdarzyć taka sytuacja? IMO znacznie rzadziej o sytuacji opisanej przez Allegro, czyli takiej, w której poważny człowiek chce coś kupić i nie ma konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mało śmieszną sytuację, ponad rok temu kupiłem tuner od kolesia poprzez servis allegro. Wszystko odbyło się ok, tuner dotarł sprawny, wystawiliśmy sobie komentarze i na tym koniec. Ostatnio chciałem ten tuner sprzedać, jest mi już niepotrzebny a nadal w pełni sprawny. Tak więc wystawiłem aukcje w niedziele, w poniedziałek wracam do domu patrze a tu aukcja została usunięta. W uzasadnieniu pisze, że:

 

"Wystawiony przedmiot znajdował się na liście towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo na Allegro.

 

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Canal+ Cyfrowy wynika, że dekoder o numerze seryjnym podanym w opisie aukcji nie był nigdy przedmiotem sprzedaży, a jego prawnym właścicielem jest Cyfra+."

 

No i co ja teraz mam zrobić? Dałem za ten tuner ponad 200zł i okazuje się że nie jest moją własnością? Mam go oddać Cyfrze? Dla mnie coś tu jest nie tak bo skoro tuner już był w obiegu na allegro to jest czysty widocznie jednak nie a ja zostałem oszukany podwójnie, przez allegrowicza który sprzedał mi sprzęt i poprzez servis allegro który pozwolił na transakcję a dopiero teraz powiadomił mnie o prawdziwym właścicielu tunera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

No co? Jak dla mnie zmiana całkiem ok.

Jezeli sprzedajesz miesiecznie 2/3 rzeczy to pewnie ze ci to rybka. Ja wystawiam ich po kilkadziesiat i wtedy zaczynaja sie schody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nic Ci nie mogą teraz zrobić, a jak cyfra będzie chciała odzyskać tuner to pisz do Allegro o zwrot kasy.

 

No tak ale ja bym chcial sie go pozbyc bo lezy pod lozkiem juz 3 miesiac i sie kurzy a jak patrzałem na allegro to one nawet nieźle chodzą, można jakoś na allegro wymusic zeby sie odemnie odczepili czy zostaje mi sprzedaz poprzez inne media?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...