Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Mam to samo chłopaki. Pierwsza instalacja i odpalenie gry 41 FPSów w benchu po każdej zmianie ustawień jak i alt+tab FPS spada. Co nawet jak daje wszystko na LOW to jest mniejszy FPS :D. Wywalam to i wgrywam od nowa z patchem 1 na którym nie miałem takich problemów. W dodatku mam wrażenie, że auta się łatwiej prowadzą co mi się nie podoba i mniej się wginają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem i nie widzę żadnej znaczącej różnicy, poza usunięciem sfiksowanej kamery przy zmodowanym xinput9_1_0.dll ...

Co co ciekawe możemy sobie włączyć tekstury na high przy 512MB na karcie, pod warunkiem że wszystko pozostałe damy na low :P

 

Jedyne pozytywne zaskoczenie, to gdy za pomocą taksówki przeskoczyłem na drugą wyspę - dosłownie w dwie sekundy się doładowały okolice ruskiego kabaretu :)

W benchu coś tam daje patch (z 5 fpsów), ale w grze różnicy nie widzę. Przesadzili też z opcjami very high - za dużo vramu zjadają w stosunku do high, a różnice kosmetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie patch poprawił nieco płynność, baa podciągłem delikatnie view distance i vehicle density. Pozatym nie mam już problemu ze światłami (miałem coś takiego jak się ma gdy ustawi się jakość kolorów na 16 bit i wtedy są przejścia kolorów, ja miałem coś takiego z jasnością światła, takie przejścia z jaśniejszego do ciemniejszego), teraz tego nie ma, no i cienie jakieś takie bardziej normalne :)

Edytowane przez Peedro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczemu ta gra nie działała od początku tak jak z tym wgranym patchem?! Teraz pograłem dłużej i w szoku jestem normalnie, u mnie płynność jest o niebo lepsza :D aha no i jedyne czego brakuje nadal to AA :sad:

No i mody zniknęły, jutro ponownie je zainstaluje...

Edytowane przez Dziadek_bober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz nie dziala commandline, po wgraniu nowego patcha ofc :/ Co do plynnosci to zauwazylem ze sa wieksze wahania, jest duzo wiecej miejsc w ktorych jest wiecej klatek niz z pierwszym patchem, ale jest takze duzo wiecej miejsc w ktorych FPS spada jeszcze bardziej niz na pierwszym patchu. Nie wiem czemu tak jest. To ze czesto jest sporo klatek powoduje zludzenie ze gra lepiej chodzi, a wcale tak nie jest bo czesciej mam framedroopy. Nie wiem co oni znow zamotali. Na dodatek mam teraz takie syfy na teksturach i nie wiem jak sobie z tym poradzic ( te ukosne cienie na budynkach):

Dołączona grafika

Wczesniej tez byly ale byly ledwo widoczne i tak bardzo mi nie przeszkadzaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem patcha i gra chodzi zauważalnie lepiej, w benchu może nie ma super przyrostu ale w grze da się odczuć dość spory w nocy czy gdy pada deszcz już nie ma tak drastycznych zwolnień, gra się trochę szybciej ładuje i zauważyłem też że nie mrugają mi już tekstury tak jak niekiedy mi się to zdarzało, problemów po instalacji patcha nie miałem żadnych, no może tylko z samą instalacją bo z poziomu gry gdy LIVE mi instalował patcha to tak mi go zainstalował że w ogóle mi go nie zainstalował :razz:, musiałem go wgrać ręcznie. Chociaż trochę się postarali panowie z R*.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś na PC na padzie od x360? Jak się gra?

 

Tak, ja. Ale tylko latajac smiglowcem i grajac w bilard/kregle. Bo do strzelania z samochodu i ogolnie celowanie nie moge i jakos nie chce sie przyzwyczaic. Pad nie zastapi myszki w tych czynnosciach, a jest lepszy od klawy w niektorych wspomnianych wyzej momentach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po patchu jest zauważalny przyrost płynności (nie kolosalny, ale zawsze). No i w końcu mogę grać na swoim padzie - Logitech Chillstream PS3. Pewne błędy w obrazie pozostały.

 

No i prędkościomierz oczywiście nie działa.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś dają sprawdzałeś może ?

No nie bez powodu je tu podlinkowalem :wink: U mnie poprawily plynnosc, tzn nie ma juz takich scinek i klatki nie spadaja do tak niskiego poziomu jak na poprzednich sterach. Teraz polaczenie nowego patcha z tymi sterami sprawuje sie calkiem niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mógłby ktoś jakoś wyekstraktować pliki audio z różnymi wariacjami "Main Theme from GTA IV"? Sam bym się pobawił, ale nie mam już wersji PC. Interesuje mnie to co leci zaraz po uruchomieniu gry, to co podczas ekranów z postaciami oraz to co podczas pause menu. Na oficjalnym soundtracku jest raczej marna wersja tego kawałka, a w grze właśnie są fajne. Był bym wdzięczny.

 

Gdyby komuś też udało się wyciągnąć Philip Glass - Pruit Igoe z The Journey to też by było fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bez powodu je tu podlinkowalem :wink: U mnie poprawily plynnosc, tzn nie ma juz takich scinek i klatki nie spadaja do tak niskiego poziomu jak na poprzednich sterach. Teraz polaczenie nowego patcha z tymi sterami sprawuje sie calkiem niezle.

A naprawily ten problem co pisales z cieniami skosnymi na budynkach ? Bo po patchu nr 2 mam to samo. Na dodatek FPS spada ponizej 30 z zadyma policji na 4 gwiazdki. Wczesniej tak nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zainstalować grę od nowa i co mam zrobić żeby zachować swoje save?

Odinstalować grę, a jak uninstaler zapyta się czy zostawić czy skasować save to odpowiedź chyba jasna.

 

Hmm, czyli to nie jest bolączka kart ATI, bo niektórym ładnie chodzi. Dam jeszcze jedną i ostatnią szansę instalując patcha na czystą grę, zobaczymy...

Zrobiłem to wczoraj żadnej zmiany dalej fps w dół o 50-60% kiedyś jak w kanciapie miałem 65 to teraz mam 24 i nie ważne jakie ustawienia grafiki są w grze czy low/high. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Odinstalować grę, a jak uninstaler zapyta się czy zostawić czy skasować save to odpowiedź chyba jasna.

 

 

Zrobiłem to wczoraj żadnej zmiany dalej fps w dół o 50-60% kiedyś jak w kanciapie miałem 65 to teraz mam 24 i nie ważne jakie ustawienia grafiki są w grze czy low/high.

Ja mam to samo dokładnie tyle, że je mam 8800GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to wczoraj żadnej zmiany dalej fps w dół o 50-60% kiedyś jak w kanciapie miałem 65 to teraz mam 24 i nie ważne jakie ustawienia grafiki są w grze czy low/high.

No to do cholery jak można tak spieprzyć grę i kolejne patche, że jednym działa, gdy innym rujnuje grę ><

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...