Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

no nic nie zmieniałem od jakiegoś czasu włączam grę i chodzi za szybko. po którymś uruchomieniu chodziła normalnie a teraz już cały czas tak zapierdziela ze nie da się grać.

podobnie kiedyś miałem coś z PES9 ze jak miałem odświeżanie ekranu na 60 to chodziła za szybko a jak dałem na 70 lub 75 czy 80 to chodziła za wolno :(

w prockach AMD coś tam się kiedyś doinstalowało a w intelach nie wiem, tzn nie wiem czy to wina procka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to masz tryb zgodności żeby z niego korzystać. Działa w 100% na w7 x64

jak to zrobiłeś? u mnie cały czas to samo wywala.

działa tryb zgodności z xp... a dlaczego wywala przy trybie zgodności z vista??

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź masz w pytaniu ;) Swoją drogą, wczoraj ukończyłem wątek fabularny. Dużo misji, rozegranie fabuły zajęło mi ok 3-4 tygodni, co jest zdecydowanie na +. Fakt, że trafiały się nudne i proste, jednak mówienie, że SA było trudniejsze to jakiś dowcip ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak mówienie, że SA było trudniejsze to jakiś dowcip ^^

Zaraz po wyjściu GTA4 na PC pojawiały się nawet posty w których ktoś przyrównywał grafikę gta4 do grafiki z gta sa, to dopiero był dowcip. Dziś włączyłem sobie san andreas i grafika to żenada przy grafie z gta4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem główny wątek gry, grało się super ale fabuła jakoś mi się nie spodobała jak i misję, były nudne jak dla mnie. Jedynymi misjami jakie mi się podobały był napad na bank... i to chyba tyle :unsure: , reszta była po prostu nudna, weź auto, jedź i zabij kogoś. Mafia 1 pod względem fabuły i różnorodności misji jak i ich miodności bije GTA4. Po za tym wrażenia z gry pozytywne, fizyka, ogrom miasta, dobra zabawa i wiele wiele innych smaczków sprawia że GTA4 jest grą bardzo dobrą przy której spędziłem dobre 4 tygodnie zabawy, szkoda że twórcy nie przyłożyli się bardziej do fabuły, misji i co tez ważne optymalizacji bo mogło by to szybciej biegać ale cóż... :razz:. Moja ocena 8.5/10. Teraz biorę się za misję poboczne i inne duperele bo i tak nie ma w co grać a i jeszcze w multi popykam a potem giera ląduje na allegro :razz:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to zrobiłeś? u mnie cały czas to samo wywala.

działa tryb zgodności z xp... a dlaczego wywala przy trybie zgodności z vista??

To jak działa w trybie zgodności z Windows XP, to co za problem?? Graj w tybie zgodności z XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pytanie było, ale nie mogę znaleźć, więc zarzuce problemem:

Chodzi o to, że gra zajmuje w pamięci tylko 960mb i za cholerę nie chce wziąć więcej z moich 6gb. Miałbym to gdzieś gdyby nie to, że widzę że czasem coś doczytuje z hdd przez co gra dość mocno zwalnia. System to vista x64, gra bez patcha i ze zrobionym commandline.txt (oprócz -noprecache).

Poza tym po postawieniu nowej windy i zgraniu starych saveów nie mogę zmienić ustawień grafiki. Tzn mogę je zmienić, ale po restarcie gry i tak są te same co zawsze (1680x1050 high high)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menadżer zadań nie kłamie :wink: , a problemy z doczytywaniem to raczej wynika , że kiepsko gra korzysta z keszu. Przecież to samo jest w hl2 , trzeba ustawić odpowiednio ilość keszu , bo inaczej gierka tnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menadżer zadań nie kłamie :wink: , a problemy z doczytywaniem to raczej wynika , że kiepsko gra korzysta z keszu. Przecież to samo jest w hl2 , trzeba ustawić odpowiednio ilość keszu , bo inaczej gierka tnie.

Jeśli pisząc "hl2" miałeś na myśli Half-Life 2 to :lol2:

 

 

Czy na GF4MX czy na Radeonie 9000, czy na 9550, czy na 9800 XT, czy na GF 6600, czy na GF 9800GT i w końcu GTX280 gra się nawet na troche nie przytnie przy 512MB ramu i procku 2GHz klasy P4 (A XP 2500+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem (gdyby babcia wiedziala co za gre kupila mi na swieta to by sie przekrecila ;D). Nie gralem maniakalnie non stop jak to mam w zwyczaju tylko przechodzilem po trochu i gra starczyla mi na dluzej, dzieki czemu nie odczulem tego ze jest za krotka jak to niektorzy pisza. Co do działania gry to jestem zadowolony na sprzecie wcale nie high endowym gralo mi sie plynnie i przyjemnie w 1440x900, medium, high, 40, 40 ,20. Moge z czystym sumieniem powiedziec ze gra mi sie nie przycinala. Co do ilosci klatek to sprawdzalem jedynie frapsem przed patchem i ponizej 25 fps rzadko schodzilo (deszcz) przewaznie w granicach 30 klatek mialem. Jedyne co to rozne bajery z teksturami ktore zupelnie nie przeszkadzaly mi w rozgrywce a sa dosyc typowe dla serii Gta (podobne rzeczy dzialy sie przeciez w Gta3 z tego co pamietam, w SA raczej nie). Moj sprzet to radek 4850, proc E7400 wykrecony na 3,2 GHz, 4Gb ram, win XP.

Btw mam pytanie czy Rockstar ma zamiar wydac jeszcze jakiegos patcha czy olali temat dalszej optymalizacji gry?(pytam z ciekawosci)

Edytowane przez Si3beN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem niemożliwe jest by gra zajmowała tylko 1gb pamięci. Owszem niby proces gry zajmuje 1 Gb ale biorąc pod uwagę zamulanie się kompa i doczytki właśnie z hdd to jednak pozostaje w to wątpić.

doczytki z dysku przy 6bb ramu świadczą tylko o jednym: gra z niego nie umie korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma Windowsa 64 bitowego i 6gb ramu wystarczy że wgra patcha i gra będzie zachowywać się jak na 32 bitówce

Raczej na pewno ma, inaczej nie widzę sensu posiadania takiej ilości pamięci, co nie zmienia faktu, że do gier też nie widzę sensu. :) No, ale podobno im więcej tym lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno ma, inaczej nie widzę sensu posiadania takiej ilości pamięci, co nie zmienia faktu, że do gier też nie widzę sensu. :) No, ale podobno im więcej tym lepiej...

kupiłem 2x2gb w pl i nie zdążyłem 2x1gb sprzedać, a w Szwajcarii nikt tego nie chce wziąć, więc wrzuciłem je do budy zanim znowu zjadę do PL, zresztą whatever. Jeśli nie ma różnicy w grach czy mam 3gb czy 4 czy 6, to już trudno, ale jak zmusić grę do wzięcia tylu gb fizycznej pamięci ram ile się da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

U mnie Windows zajmuje ok. 1 GiB, podczas gry w GTA IV w otwartej przestrzeni użycie pamięci wynosiło 3.3-3.4 GiB. Paging file wyłączony, Vista x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gadają że gta nie wykorzysta 4gb ramu.. u siebie obserwuję chyba jakąś anomalię :P Gdy zminimalizuje gta i spojrzę na czujnik na bocznym pasku widzę przez chwilę wykorzystanie ramu w okolicy 99%, system zużywa podczas gry ok 850mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne w jakim stopniu Gta IV ma skopaną optymalizacje,ale jest grą roku 2008 bez dwóch zdań.Właśnie zrobiłem 100 % game progress ,bylo to niebywale czasochłonne ,ale satysfakcja nie do opisania. Moim zdanie rockstar odwalił kawał dobrej roboty,gdyż dawno nie doznałem takiej rozrywki przy komputerze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...