Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

...GTA to jedna z moich ulubionych serii i wyczekuje z niecierpliwością 4 odsłony :D

Moich również a GTASA do tej pory sprawia mi radość ;ss Także również życzyłbym sobie by ta gra (w miare dobrze zoptymalizowana pod pc) ujrzała światło dziennie, choć kto wie... może jestem naiwny? ;pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

You know why so many people are still staying on Windows Vista? I know that many people here know this already, but for the benefit of the newbies, I have to mention this: Windows Vista did not sell well because of

 

1. Windows X's Vista Transformation Pack, which emulates the most attractive part of Windows Vista, which is is the GUI.

2. Stardock's WindowBlinds, which emulates the Aero Glass effect.

3. Windows Vista's price is too high, and you need 512MB RAM to run Aero Glass when on Windows XP you can run it full speed on 128MB using WindowBlinds. There are, however, workaround ways to enable AERO GLASS on a Vista PC with lower memory.

4. The fact that Halo 2 can be played on Windows XP with a crack.

 

So, if Rockstar wants to port Grand Theft Auto IV, it has to feature an updated version of the current R.A.G.E. engine that is being used on the consoles, so as to be able to compete with games like Crysis and Unreal Tournament 3.

 

Also, if Grand Theft Auto IV is to be ported to Windows Vista, it really needs better, updated graphics that utillize DirectX 10 so as to encourage Windows XP owners to upgrade to Windows Vista, just for Grand Theft Auto IV, which is Microsoft's motive for the "Games for Windows" initiative.

 

However, if Grand Theft Auto IV isn't going to be Vista-only or revolutionary, Rockstar must as well stick to the consoles because it won't sell well. Rockstar's main motive is to make money, so if it isn't going to sell, why would the port it to the PC?

 

Besides, most PC gamers are Hardcore Gamers, which mean they own almost every single console, other than a PC, which mean they should own a XBOX 360 or a Playstation 3, and would most probably have played Grand Theft Auto IV already. If Grand Theft Auto IV doesn't sport an updated version of R.A.G.E. that is even comparable to Unreal Engine 3, it won't be an AAA title and therefore only Hardcore gamers will buy. Get the meaning of Hardcore? They play all types of games.

 

Plus, if Rockstar releases the PC version next year, if the have considered to do so, the "Game of the Year" hype would already died down. It would be theorotically impossible for Grand Theft Auto IV to feature updated graphics and be released by this year, so it means that there are only 4 possibilities:

 

1) Rockstar releases a Vista-only, DirectX 10 version of Grand Theft Auto IV in 2008, with updated graphics.

2) Rockstar releases a Windows XP compatible version of Grand Theft Auto IV this year.

3) Rockstar releases a Windows XP compatible version of Grand Theft Auto IV next year, with minor changes.

4) Rockstar don't release Grand Theft Auto IV for the PC at all.

Ciekawy sposb myslenia

mam nadzieje ze wersja 3 sie ukaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że bardzo możliwe jest wydanie GTA IV na PC. Przecież wersja PC też na siebie zarabia. A gadanie, że Sony i MS zapłacą miliony jest głupie, bo musieli by zapłacić naprawdę baaardzo ciężkie pieniądze. A poza tym jeśli naprawdę gra ma wyjść pod Dx10, to by znaczyło, że tylko na Viste, więc jeśli tak naprawdę będzie to MS zarobi dodatkową kasę, na ludziach zmieniających system tylko dla GTA. I nie piszę tutaj o Polsce, gdzie prawie wszyscy mają wersję z gratisową z internetu, na zachodzie można zarobić dużo na takim zagraniu. Dużo ludzi nie kupiłoby xBoxa dla GTA, ale Viste już tak...

 

Nie mamy się więc czym martwić. A artykuł do którego link jest w pierwszym poście moim zdaniem sam sobie zaprzecza. Mianowicie jest tam napisane, że gra na PC prezentowała się będzie gorzej od ver. na xBoxa i PS3. A przecież data premiery jeśli naprawdę zapowiadana jest na marzec 2008, to znaczy, że konwersja będzie się odbywać równolegle do tworzenia wersji na konsole, a więc wydaje mi się, że mając tyle czasu mogli by grę zoptymalizować pod okna w bardzo dobrym stopniu i nie trzeba by było pogarszć jakości. Mogliby pokusić się nawet o jej polepszenie. Zawsze premiera wersji na PC była bardzo pożno względem wersji konsolowych ( i raczej nie dało by rady tego zrobić szybciej bez zwalania płynności), więc albo jest tak jak napisałem, albo wersja PC wyjdzie dużo później niż piszą "Ci co mają wtyki"(albo jeśli zrobią konwersję w tak krótkim czasie to będzie niewypał, ale ta opcja chyba odpada bo R* nie chciałby stracić renomy). A zresztą na początku jest na pisane, że gra będzie wyglądać gorzej, od konsolówek, a na końcu, że lepiej więc myślę, że nie ma się co sugerować tym tekstem.

 

KaxxL mnie ubiegł, ale widać że ktoś myśli podobnie...

Edytowane przez Piterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Pitero poszukaj w neewsach a nie mów, że [ciach!]ły http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=34512 50mln za same dodatki. Poza tym jakie na konsole? Na Peesa 2 zawsze GTA było pierwsze reszta platform później jak w przypadku SA na PC i Xboxa czerwiec 2005 a na PS2 paź 2004 jako posiadacz Xboxa pamiętam jak na forach Xboxów "konsolowcy" mówili tak jak teraz posiadacze PC, że mogą poczekać a teraz mają X36 i zapomnieli jak to było czekać na GTA :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Microsoft napewno zapalcil i to krocie, zeby GTA4 nie wyszlo na PC ale tylko za okresowy exclusive, watpie zeby przy takiej popularnosci tego tytulu bylo stac microsoft na blokowanie permanentnie tej pozycji na PC, tym bardziej ze sami maja interes w promowaniu "games for windows" (wychodzi im to zalosnie ale to inna dyskusja). Przeciez nie strzela sobie gola.

O Sony nawet nie ma co pisac bo ledwo zipia i watpie zeby ich bylo stac na cokolwiek teraz. Wiec w gre wchodzi tylko Microsoft.

Najpierw poprzez exclusive na xbox360 spopularyzuja jeszcze bardziej swoja konsolke, a jak sie rynek nasyci i kazdy user konsoli przemagluje gre, wtedy wyjdzie na PC i jeszcze raz da zarobic rockstarowi.

Tak jak pisalem wczesniej, przy takiej popularnosci tego tytulu i giganyczniej sprzedawalnosci jaka niewatpliwie osiagnie ta gra, Micfosoft nie byl by chyba w stanie zrekompensowac rockstarowi tego kaska.

Takie sa moje wnioski wynikajace z logicznego przemyslenia sprawy, i tego jak wygladaly losy GTA do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się aż odechciewa na myśl o tych kombinacjach i przypuszczeniach :)

Najbardziej zdołowałaby mnie posibility no 1) Rockstar releases a Vista-only, DirectX 10 version of Grand Theft Auto IV in 2008, with updated graphics.

 

Z pewnością owe updated graphics ograniczyło by się do jakiegoś zbędnego efektu dx10 - coś jak krople deszczu na ekranie w gta vc - wielka mi to rewelacja, a czekac trzeba będzie pewnie niezły kawał czasu.

Pozatym zapominacie, że kasa, którą sypie M$ jest dla producentów pewna w 200% - ot zawierają umowe i kasa ląduje na koncie. Inaczej jest gdy gra trafia na półki sklepowe. Gra na PC i tak się sprzeda w niesamowitych ilościach niezależnie od czasu premiery (w granicach rozsądku).

Jeśli poślizg wersji PC do X360 będzie duży to ja podziękuje i zapewne zaopatrze się w x360 jeśli dane mi będzie znaleźc pracę na brytyjskiej ziemi, na której obecnie przebywam ;)

 

ps. wczoraj pół dnia przegrałem z jednym z lokatorów w GTA SA na PS2 - wygląda okropnie ale gra się miodnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No graficznie na PS2 nie zachwyca ,ale IMO lepiej się gra na DS2 przed dużym TV niż na piecu. GTA IV only pod Vistę ? Microsoft ,więc nie specjalnie będzie się starał blokować tytuł na poczciwe blaszaki. Jednak to czysty marketing z DX 10. Zaczyna mnie to wkurzać. Jestem pewien że tą grę można by bez problemu zrobić na DX9, a Vista nie byłaby do tego potrzebna. Zmuszają do zmiany systemu ,którego nie wszyscy jak dotąd akceptują. No ale cóż życie. Na razie można spekulować ,bo jako takiego potwierdzenia ze stajni Rockstar ni ma.

 

Prędzej grę szybciej ujrzymy na X0 niż na Pieca czy jak ktoś zasugerował na PS3. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, ze w desperackim protescie przed Vista, kupie konsole i calkowicie przesiade sie na linuxa. Wtedy juz calkiem bede mial w d**ie ciagle zmiany premier, wodotryski graficzne na coraz to nowe DX itd. No i jak to zazwyczaj pospiesznym i tandetnym sposobom konwersji na PC (jak czasem nie potrafia dobrze klawiszologii przestawic to mnie krew zalewa). Na konsoli i tak juz nic nie zmienie dokupujac czesci, a premiery i tak zwykle na konsole sa wczesniej. Tym spodobem podziekuje sz.p. z Redmond za kolejny "udany" i oczywiscie wcale nie wymuszony system. :P

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie ma gry, dla której warto kupić/zainstalować Viste i pewnie szybko takowej nie będzie. Kiedyś ludzie na XP tak samo mówili, a jak jest teraz każdy wie. Na szczęście PWr daje za darmo Viste tak więc pozwoliłem ją sobie zainstalować jako drugi system w oczekiwaniu, że znajdzie się gra, którą warto będzie pod nim odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghem, spokojnie. Jeżeli Microsoft będzie płacił Rockstar to tylko by gra nie wyszła na PS3. Po co mają blokować gre na PC? Prędzej wydadzą ją w marcu pod szyldem Vista Only, nie dość że będę mieli zysk z konsol to i z Vista, która będą musieli kupić ludzie by pograć.

 

GTA 4 coraz bardziej odchodzi od Plastation. Zaczęło się od astronomicznej kwoty za ekskluzywność dodatków na x360, a skończy... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ludzie na XP tak samo mówili, a jak jest teraz każdy wie.

Racja, z tym że w przypadku XP bardzo szybko okazało się w praktyce, że jest to system stabilniejszy od 98 i oferujący podobną a niekiedy wyższą wydajność w rozpasłych aplikacjach (m.in. gry). A jak jest z Vista teraz każdy wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiera visty to nie początki XP, ten system wymaga szczególnie więcej wszystkiego.

PC stały się znacznie tańsze, ludzie przez okres ostatnich 7 lat dużo się nauczyli, zdobyli doświadczenie oraz wyrobili sobie zdanie na różne tematy związane z PC.

dlatego nie ma sensu porównywać czasów panowania 98 i premiery Windowsa XP , z pojawieniem się visty ...

 

 

HALO 2 też posiada znaczek ''Vista Only'' a jak to jest w praktyce ? 5 minut roboty i gramy na XP.

dx10 na XP ? wszystko jest możliwe...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli taki super-hiper-olaboga exclusive jak Gears of War ma wyjść na PC, a do tego na XP, to ja się o GTA4 specjalnie nie martwię. Co najwyżej będzie Vista Only i z opóźnieniem. Mi się osobiście nie spieszy, i tak mam gigantyczne zaległości w graniu.

 

Szkoda natomiast, że z gry wyleciały niektóre ficzery z San Andreas. Samolotów nie ma, customizacja wyglądu postaci ma być ograniczona, miasto tylko jedno... no ale trudno, będą inne bajery zamiast tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z niecierpliwoscia na czas gdy wyjdzie GTA 4 :D :D to bedzie prawdziwy wymiat...wszystko zmienione bedzie cala historia :( :(...Wie moze jakie wymagania ma ta gra ???

 

Skad mozna wiedziec jakie ma wymagania skoro oficjalnie gra nie zostala jeszcze zapowiedziana na PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie moze jakie wymagania ma ta gra ???

No cóż, X360 lub PS3 jak na razie. Nie wiem, czy jest sens gdybać o wymaganiach ewentualnej wersji PC, ale chyba nie powinna być o wiele bardziej wymagająca niż dotychczasowe konwersje z next-genowych konsol na PC. Edytowane przez Zarquon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam i tak godzinowo gralem najwiecej w GTA I, SA, III w tej kolejnosci. Najgorsze bylo dla mnie VC - zbyt cukierkowe.

Co do IV to wszystkie byly na PC, co prawda po sporym czasie pobytu na konsoli, ale wyszly. Idac tym tropem IV tez bedzie tylko pewnie jakos polowa 2008 najwczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość StoProGratis

Do 2008r to poczekają konsolowcy, a pctowcy :wink: zapewne do 2009 :lol2:

Odezwał się konsolowiec :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czemu mnie to nie dziwi...?

Po raz kolejny RS broniło się przed wydaniem GTA na PC i po raz kolejny przegrało z własną chciwością i logicznym myśleniem. :D Wprawdzie wyjście gry nie jest potwierdzone przez RS, ale uwzględniając korzyści finansowe, jest niemal pewne.

Mam nadzieję na jakąś rewolucję małą, bo od wersji 3 raczą nas tym samym odgrzewanym obiadem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc partyjkę w ut3 natknąłem sie na news o gta4 (mutli)

Trudno nam dziś uwierzyć, że gdyby nie przedłużające się prace nad czwartą odsłoną cyklu GTA, to już jutro miliony graczy popędziłyby do sklepów w celu nabycia nowego dziecka zespołu Rockstar Games. Nikt jednak nie mówił, że życie będzie usłane różami, toteż na kolejną część kontrowersyjnej serii przyjdzie nam czekać aż do wiosny. Szczęściem autorzy next-genowego Grand Theft Auto nie zapominają o fanach swojej sagi i co jakiś czas przypominają im o swoim dziele, ujawniając światu garść mniej lub bardziej interesujących informacji nt. zbliżających się przygód Niko Bellica.

 

 

 

Podczas weekendowej imprezy PlayStation Holiday Preview w Toronto przedstawiciele ekipy Rockstar zdradzili, że w GTA IV dane nam będzie skorzystać z kilku wariantów nowego, obsługującego nawet do 16 osób naraz, trybu multiplayer. Wśród opcji mających pozwolić nam na wciągnięcie się w grę sieciową, wymieniono na razie tylko popularny Deathmatch, lecz wiadomo, że nie będzie to jedyna z planowanych propozycji.

 

Warto wspomnieć, że multi powróci do cyklu GTA po wielu latach przerwy. Nie licząc mini-serii Stories na PSP, ostatni raz mieliśmy z nim do czynienia w 1999 r., kiedy to na rynku ukazała się druga część kultowej sagi. Walory wieloosobowych potyczek sprawdzimy ponownie dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

News z neo: http://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=msi_str...amp;p3=&p4=

 

Zapowiada sie naprawdę miodnie ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość nie jest aż tak ważna dla mnie, ważniejszy jest pomysł bo sam deathmatch nie jest ciekawy. Licze na gre bardziej co-op bo wtedy może być naprawdę fajnie, albo zabawa w policjantów i złodziei :) (jakby to dobrze zrobili to była by niezła frajda - tylko musi to być jakoś przemyślane i rozbudowane a nie pójście na łatwizne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość simian raticus

Skad mozna wiedziec jakie ma wymagania skoro oficjalnie gra nie zostala jeszcze zapowiedziana na PC ?

Ale i tak w końcu wyjdzie, bo za dużo kaski by stacili nie wydając tej konwersji ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszajmy się dalej. Może i wyjdzie na PC (głośno o tym wszędzie bo niby 4 to taka mała rewolucja) ale jak będzie nie wiemy... gdyby iść takim tokiem myślenia i wyliczac jakie to gry przyniosły by grubą kasę na PC to z pewnością już byśmy grali na nim w Tekkena itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...