Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

czyli x8 ci nie dziala bo masz dalej 3.6ghz czyli x9 ;]

pewnie to samo co u mnie ;]

Otrhos źle odczytuje. Zwróć uwage że CPU-Z i everest pokazują x8. Guru panel też pokazuje 3.2GHz

 

Ten procek nie idzie 3.6 przy takim napięciu więc nie ma takiej opcji żeby to było x9!!!

Zresztą pokazywałem fsb 490 więc sprawa jasna.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Kliknijcie sobie ppm w moj komputer i właściwości, tam będzie 3200 bo mnożnik 8x działa normalnie, tak jak 7x i 6x. ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrhos źle odczytuje. Zwróć uwage że CPU-Z i everest pokazują x8. Guru panel też pokazuje 3.2GHz

 

Ten procek nie idzie 3.6 przy takim napięciu więc nie ma takiej opcji żeby to było x9!!!

Zresztą pokazywałem fsb 490 więc sprawa jasna.

no mi wlasnie jedynie orthos dobrze pokazuje

policz spi to zobaczymy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknijcie sobie ppm w moj komputer i właściwości, tam będzie 3200 bo mnożnik 8x działa normalnie, tak jak 7x i 6x. ....

To akurat raczej kiepski pomysł bo na 7x430 (fakt że na E6600 ale zawsze coś) winda twierdzi że mam 3.87GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat raczej kiepski pomysł bo na 7x430 (fakt że na E6600 ale zawsze coś) winda twierdzi że mam 3.87GHz.

a mi plyta pokazuje mnoznik 26x i jakied 10giga taktowanie :D ogolnie dlugo nie powalczylem - min. OC i plyta odmawia posluszenstwa - pierwsza rev. sie klania :/ co ciekawe w okolicy 466 zaczyna znowu gadac, ale troche wiecj i juz zima...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi plyta pokazuje mnoznik 26x i jakied 10giga taktowanie :D ogolnie dlugo nie powalczylem - min. OC i plyta odmawia posluszenstwa - pierwsza rev. sie klania :/ co ciekawe w okolicy 466 zaczyna znowu gadac, ale troche wiecj i juz zima...

No popatrz a ja myślałem że to mnie Windows docenia :-P Przez SLI to "utknąłeś" na chipach od NV bo inaczej można było by się jakimś mobasem na P35 zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie dostalem paczke z Q6600 stepping B3 no coz za pieknie byc nie moglo ale i tak sie ciesze :rolleyes:

kupowalem w 4speed (swoja droga to czekalem na przesylke tydzień a zaplacilem z góry za sprzęt i za kuriera, więcej tam nic nie kupie raczej bo tragiczny jest tam z nimi kontakt:/) teraz czekam jeszcze na scytche mugen i paste zalman STG-1 jak reszta dojdzie to wszystko zmontuje i podziele sie wrazeniami.

Edytowane przez Bosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat raczej kiepski pomysł bo na 7x430 (fakt że na E6600 ale zawsze coś) winda twierdzi że mam 3.87GHz.

Zgadzam sie - mnie też pokazuje jak Orthos - czyli źle!

 

policz spi to zobaczymy ;]

No właśnie sobie kręce proca i sprawdzam spi próbką 1M (bo szybciej).

Teraz mam 425x8. Czyli 3400 przy 1.38v. Jak ktoś chce porównac czas 0m14.984s.

 

I na pewno nie jest to czas jak dla 3.8 bo tyle by miał przy mnożniku 9.

 

EDIT:

@genghiskhan - specjalnie dla Ciebie zrobiłem test 425x7 czyli 2975MHz. Wynik 0m17.110s. To chyba mówi samo za siebie ;)

Pamięci oczywiście były na stałym nie zmienionym poziomie 1060.

Wybacz ale nie będe Ci udowadniał screenami :D po prostu przyjmij do wiadomości że mnożnik nie jest zablokowany :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC ciąg dalszy.

 

438x8 - 3504MHz przy 1.43v czyli nie ma się czego wstydzic jak na B3.

spi 1M 0m14.454s

 

Tylko temperaturki troche nie przyjemne bo powyżej 40st w Idle. Może IHS jest nie równy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC ciąg dalszy.

 

438x8 - 3504MHz przy 1.43v czyli nie ma się czego wstydzic jak na B3.

spi 1M 0m14.454s

 

Tylko temperaturki troche nie przyjemne bo powyżej 40st w Idle. Może IHS jest nie równy...

Ja bym raczej stawiał na to iż Q to na def niezła grzałka a co dopiero po O/C a nie na krzywego IHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz :)

Nie po to kupiłem Fuziona żeby sobie nie radził - musi sobie poradzic! :D

Tak czy siak sprawdze jak przylega i ew zmienie paste. Coś z tego trzeba urwac!

Skoro twierdzisz że coś jest nie tak to już prędzej podczas montażu blok się poluzował i nie dolega równomiernie, bo krzywy IHS w Q toż to temperatury były by kosmiczne, do tego jeszcze dochodzi poprawność samych odczytów bo nie jest nowością iż co bios temp mogą być inne. Z tego co pamiętam to genghiskhan też ma niezłe "jaja" z temperaturami na WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mnozniki x6 x7 chodza;) x8 to jest x9;)

no i mam nowy bloczek:) d-tek fuzion:) temperatury wzgledem poprzedniego spadły o 20*C w stressie:)

moge spox na 3.45ghz jechac na 1.48V :D bede dzisiaj testował;)

a pod wieczor moze zapodam coolabolatory - kolejne ~5*C w dół;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jakie masz temp w Idle i Stress? Bo u mnie zaczęła się jazda z temperaturą i nie bardzo moge podnosić napięcie.

Głównie patrze na wskazania z rdzeni podawane przez Everest i Core Temp (niestety różnią się między sobą a oba to najnowsze wersje).

 

Odczyt z diody w płycie to 34-35 w Idle więc byłoby ok gdyby nie odczyty z rdzeni 46-50st!

Może nie przejmować się tymi wartościami i tylko martwić się o wskazania płty?

 

Jakie Wy macie odczyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mnozniki x6 x7 chodza;) x8 to jest x9;)

no i mam nowy bloczek:) d-tek fuzion:) temperatury wzgledem poprzedniego spadły o 20*C w stressie:)

moge spox na 3.45ghz jechac na 1.48V :D bede dzisiaj testował;)

a pod wieczor moze zapodam coolabolatory - kolejne ~5*C w dół;))

 

No to popraw swoje wyniki na hwbocie teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 G0 4giga peklo na 1,65V ;) fritz pod vista wyplul ladne 18.55/8903. zobacze wiecej testow i na ile da sie to wszystko ustabilizowac przy nizszym napieciu, bo te 1.65V to troszke duzo, chociaz chlodzenie daje w sumie rade - jest chodniej niz na poprzednim e6700 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 G0 4giga peklo na 1,65V ;) fritz pod vista wyplul ladne 18.55/8903. zobacze wiecej testow i na ile da sie to wszystko ustabilizowac przy nizszym napieciu, bo te 1.65V to troszke duzo, chociaz chlodzenie daje w sumie rade - jest chodniej niz na poprzednim e6700 ;)

Zrób wPrime na HWBota ;) Przy tych taktach to będziesz wysoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 G0 4giga peklo na 1,65V ;) fritz pod vista wyplul ladne 18.55/8903. zobacze wiecej testow i na ile da sie to wszystko ustabilizowac przy nizszym napieciu, bo te 1.65V to troszke duzo, chociaz chlodzenie daje w sumie rade - jest chodniej niz na poprzednim e6700 ;)

Chlodniej niz E6700? Na pewno dobre te odczyty? :P Czym mierzone? Dwurdzeniowe G0 maja cudowne temperatury rzedu 19 C w idle przy 25 C w pokoju, wiec wiesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj moze cos powalcze:)

na procka powędrowało coolabolatory liquid pro i temp w stressie spadly o 10*C :D takze na 3.54ghz 1.53V max 60*C :D i tak jest bida bo ten cep ma krzywą czape - wybrzuszenie na samym srodku.... jakbym zrobił szlifa.....

 

edit:3.645 z mocnym nawiewem mosów jak na razie ale bedzie wiecej;)

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zonka - płyta (ip35-E) nie bootuje przy fsb >415 z quadem na pokładzie - uruchamia się jakby po czym słychać jak dysk sie wyłącza (jakies zabezpieczenie) - diodka power świeci i nic dalej - tylko wyłączyć zasilacz i dopiero potem znowu odpala - 9x400 uruchamia się a 8x450 już nie - pamieci wykluczam bo robią 1120 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zonka - płyta (ip35-E) nie bootuje przy fsb >415 z quadem na pokładzie - uruchamia się jakby po czym słychać jak dysk sie wyłącza (jakies zabezpieczenie) - diodka power świeci i nic dalej - tylko wyłączyć zasilacz i dopiero potem znowu odpala - 9x400 uruchamia się a 8x450 już nie - pamieci wykluczam bo robią 1120 :|

a moze ci mnoznik x8 nie łapie

mialem podobnie;D

a teraz krecilem na lepszym chlodzeniu i juz fsb 422 i chodzi jakos:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem - cos IP35-E nie radzi sobie z qudem i pamieciam - wywaliłem 4GB Kingmax 1066 i wrzuciłem g.skille nq - od razu wstała na 9x445 :|

 

edit

 

ale tylko raz i znowu max boot 415

 

znalazłem przyczyne - jak daje vcore powyżej 1.62V i wysokie zegary to właśnie nie startuje jakby zasiłka nie wyrabiała (Corsair HX520W) - chyba trzeba będzie ją zmienić :(

 

jakie macie zasiłki (ile A dla CPU mają) ?

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...