Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale ten proc ze zdjecia jest zrobiony na jakiejs cnc bez zdejmowania ihsa, zeszlifowane do rdzeni i zostala ramka w naturalny sposob.

 

Problem polega na tym ze zeby zdjac ihsa musze podgrzewac ihsa - a to zabija proce. Czesc ludzi poobcinalo ta guma trzymajaca ihsa ale potem wymiekli bo im nie chcial mimo grzania odejsc od rdzeni. Inni przedobrzyli i proce umarly od temp, a jeszcze inni urwali polowe rdzeni razem z ihs.. Jak czytam xs to naprawde sporo procow padlo.. na ppc tez, malo kto to robil (na quadzie chyba nikt, jest jeden temat gdzie ihsy zdjeli z c2d massel i devilek).

Bo problem samej ramki nie jest w sumie taki wazny, jak sie ma wc, ladnie mozna poprzyklejac proca tasmami i izolacja i przykrecic pozadnie powoli bloczek. To juz nie jest takie silowanie sie z mobo jak w przypadku niektorych coolerow.

 

Czy jest ktos na forum kto zdjal ihs z quada?

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie roznica temp rdzeni pod obciazeniem to 10stC wg CoreTemp (link w podpisie)...

Backplate caly czas zamocowany - tez probowalem obracac GTXa, zmieniac paste i jej ilosc - bez efektu... Nie zrobilem jeszcze jednego - mianowicie blok mam z grubszym oringiem (wiec spod jest wygiety) - sprobuje moze jeszcze ze standardowym oringiem... IHSa jednak nie bede zdejmowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie masz 80c na default.. :]

To nawet widac w idle, praca w systemie, 2 rdzenie jak skala 38, a te cieplejsze skacza z 40 do np 47 przy jakims chwilowym loadzie. Stress to w pare sekund stoi na 80c.. zimniejsze 63.

Albo sprzedam na allegro na default jak ktos nie wie co to coretemp bedzie zadowolony, nawet tam na te 3.2 pwoinien byc prime stable, przy sledzeniu temp everestem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sprzedaj go albo spróbuj na tokarce zeszlifować czapke aż do rdzenia."

Jak chcesz to zrobić na tokarce?

Jeżeli myślisz że złapiesz go w uchwyt niesamocentrujący i zjedziesz nożem to życzę powodzenia.

 

Można go tak zeszlifować na szlifierce magnetycznej, tylko jak go złapać? Gdyby mieć jakąś uwaloną płytę na LGA775, to można by samą płytę zamocować na szlifierce i tylko procki wymieniać. Po takim szlifowaniu powierzchnia jest idealnie płaska. Dokładność jest na tyle duża że spokojnie można by zeszlifować materiał (ihs) do samych rdzeni.

Edytowane przez oskimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to ja się muszę pochwalić moimi osiągami sprzęt jak w podpisie

dodam że przeleciał cały 3dmark wynik jak w podpisie

IDLE

Dołączona grafika

i stress

Dołączona grafika

Edytowane przez simon68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to ja się muszę pochwalić moimi osiągami sprzęt jak w podpisie

dodam że przeleciał cały 3dmark wynik jak w podpisie

hmmm temeratury fajne ale napiecie masakra, ja sie troszke boje dawac wyzej niz 1.6v

bo woda mi sie zagotuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do OC quada.

 

Od czego zalezy ustawienie Cpu gtlref 0&1 i Cpu gtlref 2&3. Mam owe ustawione na 67% nie idzie mi w kręceniu CPU do 3000 MHz (reset PRIME95) prawdopodobnie jest to tego wina; a o Cpu gtlref ni sensownego za bardzo nie znalazłem jak już to w jeżyku innym niż polskim, a z innymi językami jest u mnie na bakier :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do OC quada.

 

Od czego zalezy ustawienie Cpu gtlref 0&1 i Cpu gtlref 2&3. Mam owe ustawione na 67% nie idzie mi w kręceniu CPU do 3000 MHz (reset PRIME95) prawdopodobnie jest to tego wina; a o Cpu gtlref ni sensownego za bardzo nie znalazłem jak już to w jeżyku innym niż polskim, a z innymi językami jest u mnie na bakier :P

Jak jestes cierpliwy, to nie musisz w ogole ruszac GTLi zeby pokrecic (do pewnego poziomu oczywiscie) - u mnie 3,6GHz jest bez ruszania tych napiec (w biosie ustawione na Disabled)... oczywiscie zakladam, ze dostrojenie GTLi pewnie pozwoliloby na zmniejszenie innych napiec Vcore/VTT ale bez miernika w moim reku to troche strzelanie na oslep :-|

 

Po polsku nikt o tym zbytnio nie pisze, bo to skomplikowana sprawa, dosc delikatna i w ogole owiana mistyczna mgielka niejasnoci :wink: Co prawda w obcym jezyku ale za to (za)bardzo naukowo wyjasnione jest to tutaj :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze na tej stronie jest to naukowo napisane nie mniej jednak dużo mi naprawdę ona nie mówi.

 

Ja już załamuje ręce jeśli chodzi o OC Q6600, z oc pamięci nie ma kłopotów wszystko ok, testy wszystkie ok, ale CPU.

 

Dałem wyższe napięcie na NB, VTT i na rdzenie ale to nic nie daje, odpalam w dalszym ciągu prime95x4core i reset, zresztą na poprzednich stronach są foty również z biosu co i jak miałem ustawione. Nie wiem za bardzo tez ile max dla NB mogę dać i co z tym VTT to ma być w końcu mniej niż 1.2 V więcej niż 1.2V. Mi już nie chodzi o konkretne OC góra 3200 MHz nie więcej.

 

Jako, że kupiłem mobo ABITA to pisałem również na forum o abicie na temat oc i skierowali mnie tu do quadów, tam dostałem tez odpowiedz, ze nie mam się co dziwić jak kręcę quada na GTL stock.

 

Dotychczas jechałem na AMdkach i z OC sobie radziłem, a to jest mój 3 Intel w moim całym życiu wcześniej miałem Pentiuma 133 MHz i Pentiuma 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wygląda na pytanie ogólne czyli boxa - na oko wygląda identycznie jak do E6750 więc zwyczajny typowy Intelowy cooler. Brzydki i dość głośny :)

Ten intelowski cooler wydaje mi się, że aż tak głośny nie jest, porównuje go do np boxa amd. Nie mniej jednak w idle na nim miałem 52 stopni, a na ninji mam 28~32.

 

 

Co do spraw związanych ze mną i z moim oc to jednak winą były pamięci ram, które to wydawałoby się, że są ok. A jednak jak dałem ramy na 800 MHz (1:1:0), procesor na 400x8 to test prime95x4 przebiegał dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wzialem sie za lapping procka i ultry 120

 

wynik - kiedy przykladam obydwa elementy to czuc ze ciezko je spowrotem oderwac od siebie;)

 

moje pytanie brzmi - jesli zalozmy zabieg udal sie bardzo dobrze to czy w dalszym ciagu lepiej jest nalozyc troche pasty?

 

fotka mojego dziela:D

 

Dołączona grafika

 

w rzeczywistosci widac ryski na czapce od papieru, ale sa one raczej bardzo plytkie, sama czapka jest jeszcze troche wypukla ale jeszcze nad nia popracuje;)

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest opcja Hyper Transport ustawiona domyślnie na 1000Mhz. Czy podczas podkręcania procesora trzeba obniżyć jej wartość, czy też może pozostać bez zmian??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie brzmi - jesli zalozmy zabieg udal sie bardzo dobrze to czy w dalszym ciagu lepiej jest nalozyc troche pasty?

Chyba nie pytasz poważnie?!

 

OCZYWIŚCIE że trzeba nałożyć paste!

 

 

W biosie jest opcja Hyper Transport ustawiona domyślnie na 1000Mhz. Czy podczas podkręcania procesora trzeba obniżyć jej wartość, czy też może pozostać bez zmian??.

Coś Ci się pomyliło chłopie to nie AMD :D Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak radzi Arctic Cooling:

 

Dołączona grafika

 

:wink:

 

Sie wlasnie zastanawiam, jak wiekszosc uzytkownikow naklada paste, tzn smaruje calosc czy wlasnie stosuje efekt docisku. Bo w tym pdfie od AC wyraznie zaznaczaja zeby nie rozsmarowywac pasty.

W przypadku CLP te zasady oczywiscie nie obowiazuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RBEJ

Ales pan pojechal po bandzie .....

nice :D

 

@Dev-o

Piekna robota !! Ciekaw jestem porownania przed i po...

 

@Venom

Ciekawy pomysl, musze sprobowac jak wyjde z fazy testow.

Osobiscie rozsmarowuje karta magnetyczna dowolnej masci po calosci tworzac delikatna cienka warstewke. Probowalem tez tak jak radzi wiekszosc producentow, zrobic na srodku kleksa i samo sie rozlezie...ale roznic nie stwierdzilem.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Zulusman - dzieki :), w tej chwili nie sprawdze bo moj Abit wyjechal na wycieczke do serwisu... nie mowil kiedy wraca:P moge powiedziec tylko ze jak jeszcze mialem plyte, na coolermaster geminii z dwoma acutakami przy napieciu powyzej 1.45 V i czest ok 3500 tempy przekraczaly 80st i komp sie resetowal, zobaczymy jak teraz bedzie :) szkoda ze nie mam juz geminii dla porownania

 

-rafa - pytalem powaznie :), a z tego powodu ze czytalem kiedys gdzies ze jak cos to juz nie trzeba smarowac, tak myslalem ze to mit ale teraz jestem pewien ;)

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o rozsmarownie pasty to zalezy co bedzie chlodzic procesor. wiekszosc firmowych coolerow z bardzo mocnym dociskiem rowno rozprowadzi paste po powierzchni procesora.nie trzeba zbytno kombonowac z nakladaniem. praktycznie wysisnie ja z pod coolera. jak pierwszy raz zmontowalem zestaw na inteloskim boxie to bylem zdziwony sila docisku-nawet plyta sie lekko ugiella a po zdjeciu coolera, prawie nie bylo pasty w obszarze "jader".

 

przy bloku wodnyn sila docisku juz nie jest tak duza, lepiej rozprowadzic cieniutka warstwe na calej pow. procesora. ja to robie katra telefoniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quada 6600 kupiłem w ESC na rewizji G0. Data produkcji 18 styczeń 2008. Myślałem że będzie ciężej kupić G0 ale na udało się bez problemu. Jak kupię lepszy zasilacz to pobawię się w OC. Chociaż o dziwo mój Chieftec 450 bardzo ładnie trzyma napięcia na Q6600+4GB RAM+Radeon 3850 512MB+2 HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zasilaczem bym nie przesadzal, moj seasonic 330w radzi sobie bez problemu, jest zimny..

 

Doszedl do mnie inny quad g0, na default w stresie na froscie i ceramique, 55-50 stopni.. (vs 80 z poprzedniego).

Moze uznaja mi jeszcze gware na poprzedniego, bo szlif byl kosmetyczny, widac wszystkie numery, mocniej zjechala sie czapa na rogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tej sztuce, tylko nie mowcie ze Orthos bardzo krotki, napiecie real 1,34 chlodzenie scythe infinity.

Dołączona grafika

Chyba musze na pwm wiatraki dac grzeja sie ;p

Zmienie mobo zobacze jak sie spisze na DFI LanParty LT P35-T2R

Nie chodzilo mi tu o wycigniecie max z proca tylko ile max pojdzie na 1,35V (prawie stock)

SPI 32 przechodzi na 1,30 1,32

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...