Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wyprosić na sprzedawcy [duzym sklepie] aby zamiast Samsunga dał WD. Mam juz dość samsungów.

 

Kolejna sprawa. Jak dostane nowy dysk, to czy gwarancja płynie od początku czyli od dnia otrzymania nowego sprawnego dysku?

Z tego co wiem to gwarancja na nowy= pozostala gwarancja na poprzedni + czas naprawy zdaje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to dysk czy kontroler.

 

Płyta to Gigabyte GA-MA770-UD3, czyli RD770 + SB700. Odpaliłem Samsunga F1 HD322HJ w trybie AHCI (WindowsXP) i dość długo się to to uruchamia. Sprawdziłem HDTune i HDTach i czas dostępu wynosi ponad 16ms. Jak myślicie? Martwić się powinienem o dysk czy to raczej wina kontrolera - gdzieś czytałem o podobnych problemach z mostkami od AMD.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które WD są mniej awaryjne - AAKS czy AALS, a może AACS???Myślę o 640 GB, no chyba ,że 1TB sa szybsze i równie mało awaryjne.

jak mój Samsung wróci z serwisu idzie od razu na Ebay - i nigdy więcej Szajsunga.

A może polecicie jakiś inny dysk - ma być bezawaryjny :)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z tego co wiem to gwarancja na nowy= pozostala gwarancja na poprzedni + czas naprawy zdaje sie.

Niet.

 

Dla dysku wymienianego od daty zakupu. Jeśli dostałbyś inną marke to gwarancja od początku raczej. Jeśli krótko masz dysk to może się zgodzą.

Nie , wymiana towaru tego samego na nowy = nowa gwara od nowa , z tym ze sklepy wala w preta i nie daja nowych , nawet nie przedluzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza 640 padła po 5 miesiącach (B8 - ale to chyba standard). W sumie - odzyskałem wszystkie dane (choć sporo było wypalania). Przed wysłaniem zadzwoniłem na infolinie do Samsunga i kiedy powiedziałem że to B8 - kazali wysyłać. Objawy? - Skanowanie anytywirusowe, defragmentacja, kopiowanie czegoś dużego na C: zawieszało system. To samo z HD Tune. Co ciekawe - system działał stabilnie i nie było w nim żadnych akcji (poza wymienionymi). Linux nie miał dostępu do systemowej partycji windowsa. Teraz siedzi nowa 640, a wartość B8 już na żółto. Zobaczymy. Dobrze że jest cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby zerknąć okiem i powiedzieć czy mam się czym martwić . Od jakiegoś czasu mam atak blue screenów i za kiego nie mogę dojść powodu dlaczego . Sprawdzałem po kolei podzespoły przyszła kolei na dysk :

 

Tutaj na żółto coś , czy to tak ma wyglądać co to jest to B8 ?

 

Dołączona grafika

 

Tutaj wychodzi że okey .

 

Dołączona grafika

 

Dysk kupiony w wakacje zeszłego roku . Dwa talerze .

 

Pozdrawiam i dzięki z góry za helpa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0A Spin Retry Count -> Powtarzanie rozpędzania tależy. Niektóre dyski zliczają w tym polu każde zatrzymanie i ponowne rozpędzenie (np. spowodowane przez "oszczędzanie energii -> wyłącz dyski po...") bez resetu interfejsu IDE. Inne zliczają tylko awaryjne ponowienia startu tależy (występujące przy problemach z zasilaniem), w takim przypadku parametr może nam dac konkretną informację o np. źle wetkniętej wtyczce zasilania lub niedomagającym zasilaczu. <- sprawdź napięcia

b8 się nie przejmuj gdyż wartość wynosi 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Samsunga F1 320GB (HD322HJ) oraz system Vista HP SP1.

 

Po wyłączeniu wszystkich aplikacji uruchamiających się ze startem systemu (gg, antywirus itp.) - został tylko sam explorer HD Tune 2.55 wykazało:

Dołączona grafika

Chyba to nie jest normalne?

 

Postanowiłem powyłączać większość procesów, indeksowanie zatrzymałem w usługach i wygląda to następująco:

Dołączona grafika

 

Czy to oznacza że jest OK i to wina systemu czy mimo wszystko coś jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wykres jest gładki. To często wina kontrolera i/lub sterownikow do niego.

Jesli masz Viste to włącz sobie "zaawansowaną wydajność" i sprawdź ponownie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w tej chwili kupowanie F1 320 to loteria? (jesli chodzi o awaryjnosc, glosnosc, szybkosc) Potrzebuje kupic nowy dysk systemowy a ost news nie zbyt optymistcznie wygladaja. Rafa polecil mi 640GB jednak nie mam w tej chwili takiego budzetu :( (320GB kosztuje 200zl), moze za tydzien za dwa dozbieralbym do wiekszego. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 3 takie i wszystkie byly dobre (szybkie, ciche a co do awaryjnosci to nie powiem bo za krotko mam ale narazie dzialaja ok) ;) Tylko koniecznie model HD322HJ (bo rozne sa f1 320gb, np. HD322IJ ktory jest na dwoch talerzach a nie na jednym - jak wiadomo im mniej tym lepiej)

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa , masz na mysli opcje z menagera urzadzen?

Tak. Warto sprawdzić z tym i bez tego.

 

@tomulus - ja poleciłem Ci 640 ale WD. Jak chcesz 320 to F1 jak najbardziej ok. Loteria to z 640kami Samsunga była/jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden program nie odczytuje poprawnie opisu tego B8? Sprawdź najnowszym everestem.

Żaden. Everest:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Nie za bardzo pasuje mi posiadanie uszkodzonego dysku więc mógłbym skorzystać z gwarancji, jednak szkoda by oddawać bo pewnie zwrócą jakąś lipną wersję 3 talerzową i w ogóle ;)

 

Wspominałem już, że dysk działa jak powinien, nie zawiesza, nigdy nie miałem BScreena, żadnej utraty danych itp. więc już naprawdę nie wiem co z tym B8.

Edytowane przez borozu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testuję od m-ca na Viście x64 pierwszego 1-talerzowca Samsunga 500GB.

Jest minimalnie mniej wydajny (jakieś 7%) od 1-talerzowca F1 320 GB, ale za to... wibracje dużo mniejsze! I cichszy, choć ten mniejszy i tak był cichy (tylko te wibracje!).

A mnie zależy również na ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety seria F1 z czasem robi się coraz głośniejsza i może to być nawet w kilka miesięcy. Dochodza czasem także lekkie piski...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie - 320-tki Samsunga są RÓŻNE: jedno i dwutalerzowe.

F1 wcale pod wpływem czasu NIE staje się głośniejsza - chyba że albo chodzi o uszkodzenie albo... o przyzwyczajenie użytkownika.

Parametr B8 jest odczytywany pozytywnie przez najnowszą(!) wersję (legalną) Everesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic cos takiego:

http://img16.imageshack.us/my.php?image=hd322hj.jpg

http://img4.imageshack.us/my.php?image=tach32mhd322hj.gif

http://img12.imageshack.us/my.php?image=smart.gif

 

więc chyba to jednotalerzówka i powinna się nadać do raidu z moim obecnym spinpointem f1 ktory osiaga takie same wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie - 320-tki Samsunga są RÓŻNE: jedno i dwutalerzowe.

F1 wcale pod wpływem czasu NIE staje się głośniejsza - chyba że albo chodzi o uszkodzenie albo... o przyzwyczajenie użytkownika.

Ale różnią sie oznaczeniem więc jak kupujesz to własciwe to masz pewnośc że jest jeden talerz.

 

Żadne przyzwyczajenie. j.w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...