Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna posiadam samsunga HD642JJ, wymieniłem pół rocznego Seagate 500GB (maiła wadę i zaczął przy chodzić jak golarka)

Właśnie zrobiłem mu test HD Tune i mam takie wyniki, lecz nie bardzo umiem je interpretować. Ogolnie chodzi cicho, nawet bardzo cicho.

Prosze o opinie tych wyników, bedę wdzięczny...

Zdecydowałem się na Samsunga gdyż ostatnie dyski Seagate które miałem zaczynały szwankować.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem zachwalany F1 640 MB, niestety juz przy formatowaniu byly piorka a po sformatowaniu wcielo MBR, po odpaleniu super fdiska i przeskanowaniu powierzchni same bad sectory. Dysk idzie na gwarancji spowrotem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibi322< Nie bulwersuj się tak. Ciesz się, ze dysk padł, zanim coś pwoażnego na niego trafiło.

Niestety, ostatnio sytuacja ejst dosyć.. smieszna.

F1 640GB, czyli najciekawszy model, zaczęto robić na mniejszych talerzach. Awarii też w zasadzie trafia się sporo.

Nie lepiej Seagaty 7200.11, też się sypią jak muchy ostatnio.

Tylko WD się jakoś trzyma, ale nie ma zbyt wielu ciekawych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibi322< Nie bulwersuj się tak. Ciesz się, ze dysk padł, zanim coś pwoażnego na niego trafiło.

Niestety, ostatnio sytuacja ejst dosyć.. smieszna.

F1 640GB, czyli najciekawszy model, zaczęto robić na mniejszych talerzach. Awarii też w zasadzie trafia się sporo.

Nie lepiej Seagaty 7200.11, też się sypią jak muchy ostatnio.

Tylko WD się jakoś trzyma, ale nie ma zbyt wielu ciekawych modeli.

on nie padl, on przyszedl juz padniety. Podobno duzy mroz uszkadza hdd, ciekaw jestem jak to fizycznie sie dzieje, bo stawiam na to, ze podczas transportu troche go przemrozilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na to, ze podczas transportu troche go przemrozilo.

Albo ktoś pograł paczką z dyskiem w piłkę nożną, ewentualnie w koszykówkę. Dyski padają, owszem, ale nie w taki sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką gware? Czy "health status OK" mówi Ci coś?..

Ja myślę że chodzi mu o te dwa realokowane sektory.

IMHO póki płyta nie zacznie się drzeć że status SMART jest zły, to dużo nie wskórasz. Obserwuj parametr związany z realokowanymi sektorami, jak zacznie iść w górę to są większe szanse że wymiana będzie pomyślna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowo upieczonym użytkownikiem F1'ki (kupiłem go wczoraj w proline, czekałem tydzień na sprowadzenie <_<). Dysk ogółem bardzo dobry, cichutki (stary 3 letni HD160JJ potrafi nieźle chroboczeć), szybki, chłodny, ale mam pytanko. Czy mój nowy F1 320GB jest jeszcze jedno talerzowy? Data produkcji 2008.10, dopisek 1D rev. A. Załączam wynik z HD Tune.

post-162784-1232141882_thumb.png

Edytowane przez Dredcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowo upieczonym użytkownikiem F1'ki (kupiłem go wczoraj w proline, czekałem tydzień na sprowadzenie <_<). Dysk ogółem bardzo dobry, cichutki (stary 3 letni HD160JJ potrafi nieźle chroboczeć), szybki, chłodny, ale mam pytanko. Czy mój nowy F1 320GB jest jeszcze jedno talerzowy? Data produkcji 2008.10, dopisek 1D rev. A. Załączam wynik z HD Tune.

Jako nowo upieczony forumowicz po przeczytaniu całego tematu (3 dni rozłożone w czasie) informuje cię, że masz dysk jedno talerzowy. Więc seria 320 dalej nie zmieniona co widać po dobrych transferach kolegi wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam większego pecha po zakupie 640 we wrześniu dziś wywalił mi SMART health fail.Parametr Raw Read Error rate jest blisko krytycznej wartości.Jutro czeka mnie chyba od rana archiwizacja danych i wycieczka dysku na gwarancje albo jak mi się uda to może z miejsca na nowy wymienią mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zdechł mi HD753LJ z sierpnia 2008 (moj drugi dysk na muzyke i video - pierwszy taki sam ale z pierwszej serii bodajze z kwietnia) - ja uzywałem go od pażdziernika......wszystko było ok - zapuściłem sciaganko na noc i komp sobie smigal...rano wpadam zadowolony pogrzebalem w necie i stwierdzilem ze poslucham muzy wiec ciach winamp a ten mysli...mysli....mysli - kurde cos nie tak....wchodze sobie przez moj komputer wbijam sie w katalog z muzyka a tu mi wyswietla tylko wnetrze folderu jednego albumu z mp3...wylazlem wbijam na drugi katalog na dysku(video) a tu pusto....winamp dalej wisi...przykladam ucho slysze terkotke glowicy jakby zaskoczyc nie mogla...dalem mu 10 minut i restart - co jakis czas dysk zalapie i wykryje sie w biosie ale wciaz terkotka

szkoda tej muzy - bylo ze 200 giga na i troszke filmow w full hd z dobrych czasow rapida....chyba bede musial dokupic trzeci dysk typowo do szafy na bakapy(bo jak wiadomo dvd odpada a luray to jednak zbyt drogie)

generalnie dysk chodzil ok - ostatnio mial tylko jakies przymulki ale myslalem ze to system bo juz ostro skatowany jest a tu prosze zonk....nawet smart nie krzyknal....dziwne ze jak go zostawialem na noc to jeszcze wszystko bylo ok - rano juz trup......

pierwszy samsung jaki mi zdechl

zasadniczo to nawet pierwszy dysk jaki mi padl......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowo upieczony forumowicz po przeczytaniu całego tematu (3 dni rozłożone w czasie) informuje cię, że masz dysk jedno talerzowy. Więc seria 320 dalej nie zmieniona co widać po dobrych transferach kolegi wyżej

z tym ze seria 320 jest dalej niezmieniona nie do konca prawda. prawda jest ze hd322hj to nadal dobry jeden talerz, ale samsung ma w ofercie jeszcze takie ciekawostki jak hd322ij, hd322kj, hd321kj, hd320kj, ktore sa 2 talerzowe. ludzie ida do sklepu - samsunga 320gb f1 poprosze i mamy potem lamenty na forum jakie ufono kupili, bo wolne i wogole i jaka to jest loteria u samsunga. f1 to rodzina dyskow, a jak w kazdej rodzinie liczy sie konkretny przedstawiciel, wiec jak ktos chce jeden talerz bierze hd322hj i spi spokojnie. sam kupilem w grudniu dysk z produkcja z listopada i porownalem z dyskiem z lutego, i moge powiedziec ze hj nie zmienil sie nic a nic - nadal jest chlodny, cichy (na gumach, bo wibruje mocno) i szybki. jest jeszcze hd322jj ktory tez powinien byc 1 talerzowy, ale nie moge znalezc 100% potwierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat o 2 talerzowych 320ach nikt nic złego jeszcze nie napisał! Ba mają nawet ładniejsze wykresy i są szybsze.

Wszystko kwestia ustalenia co z ich hałaśliwością i wibracjami.

 

Jednotalerzowe też do ideału nie należą. Wibracją są okrutne! Np u mnie mimo tłumików drgań które radziły sobie dotychczas z różnymi dyskami, z tymi często coś wpada w rezonans i brzęczy co mnie dobija strasznie!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jak czytam ten temat, to nie wiem czy się śmiać czy płakać - obecnie posiadam 3x F1 - 2x 322HJ w kompie z sygnaturki i jeden 640Gb w kompie u dziewczyny. Czytając ostatnie posty można się załamać - awarie, słaby transfer... Nie wiem czy jestem takim fuksiarzem i narazie, odpukać, z dyskami wsio OK i fajne transfery - koło 95 MB. A używane są dosyć intensywnie...

 

I jeszcze pytanko - czy ktoś ma 3xF1 w RAID0? Bo tak się zastanawiam nad dorzuceniem trzeciego albo nawet i czwartego dysku... Jak to się sprawuje? Obecnie mam około 190 MB/s odczytu, czy jak dołożę 3 dysk, to będzie te 280 MB/s czy mniej? Próbował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat o 2 talerzowych 320ach nikt nic złego jeszcze nie napisał! Ba mają nawet ładniejsze wykresy i są szybsze.

Wszystko kwestia ustalenia co z ich hałaśliwością i wibracjami.

samo to ze sa 2 talerzowe bylo odbierane za straszne zlo. przynajmniej ja tak zrozumialem ze na tym polega problem. jesli chodzi o halas na rozum powinny byc glosniejsze - 2x wiecej glowic i talerzy, wibracje ten sam lub wyzszy poziom.

 

Jednotalerzowe też do ideału nie należą. Wibracją są okrutne! Np u mnie mimo tłumików drgań które radziły sobie dotychczas z różnymi dyskami, z tymi często coś wpada w rezonans i brzęczy co mnie dobija strasznie!

ideal to zloty graal - szukac mozna;-) ja wole jednotalerzowe z prostych powodow - sa cichsze i chlodniejsze. porownuje je do wd10eacs 4 talerzowego 5400rpm, ktory jest zdrowo glosniejszy (szum talerzy, duuuzo chrobotania glowic, ciche ale to nadal chrobotanie), nawet biorac pod uwage obnizona predkosc obrotowa, zdecydowanie cieplejszy o jakies 5-9C (idle-load). a ze wibruje.... na spcr dali mu 8/10 jesli chodzi wibracje - najlepsze rozwiazanie to guma do majtek. mi niestety po poltora roku uzywania oryginalnych gum z solo sie troche wyciagnely pod waga dyskow, musze skoczyc do pasmanterii i kupic ze 2 metry i ogumkowac na nowo wszystkie dyski. aktualnie postawilem je na tackach z solo, na gumowych wytlumiaczach, ale ich nie przykrecalem bo na bank by przenioslo dalej wibracje. Edytowane przez cienislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować z gumkami? Nie lepiej postawić na gąbce?

Ja mam moja F1 ustawioną właśnie tak i na wibrację nie narzekam. Wcześniej przez jakiś czas miałem w budzie bez żadnego wytłumienia i na wibracje nie narzekałem, tak więc albo dysk nie wibrował albo ja jestem głuchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I jeszcze pytanko - czy ktoś ma 3xF1 w RAID0? Bo tak się zastanawiam nad dorzuceniem trzeciego albo nawet i czwartego dysku... Jak to się sprawuje? Obecnie mam około 190 MB/s odczytu, czy jak dołożę 3 dysk, to będzie te 280 MB/s czy mniej? Próbował ktoś?

Wystarczy poczytac ten wątek: wątek o raid 0 nie jest duży.

I troche popatrzec na sygnaturki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wrocil dysk po wymianie gwarancyjnej i dzwoni kurier, ze mnie w domu nie ma i co ma zrobic i mowi mi, ze paczka jest mala a nad dzwiami w garazu mam otwor to mi paczke tam wrzuci :o , oczywiscie kazalem u sasiada zostawic, ale cos czuje , ze jak tak sa przesylki traktowane to i ten dysk nie bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skad on wiedzial ze to dysk?juz na poczcie widzialem (i sam bylem stratny a raczej frajer z poczty) jak opakowanie w bombelkowej kopercie z napisem CD potraktowali steplami.....nie wymagaj od idiotow by mysleli......

Na szczescie ten dysk jest OK. :rolleyes:

i szcuneczek dla panow z sewisu esc ze tak szybko zlatwili wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD322HJ dzisiaj odebrany z Proline:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Korzystam tylko z 70 GB(20 system, 50 na dane - dla mnie to i tak za dużo), reszta niesformatowana, więc na używanej części czas dostępu jest w granicach 10 ms a transfer 110-115 MB/s.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...