Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Ech sirius w kulki leci, dyski zamowione we wtorek, dzisiaj wciaz niedostepne - maja byc na poniedzialek na 100%. W calym Wrocku nigdzie ich na stanie nie widze. A liczylem ze juz na weekend raida postawie, szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj zamówiłem wersję 320GB dziś odebrałem podłączyłem na szybko i jest ciiichutki w porównaniu z HD160JJ. System i testy zrobię jutro bo nie mam przejściówki molex-->sata :( .

Pozdrawiam

 

Edit

No to tak:

Kopiowanie z raidu na dysk wg tc średnio 80MB/s więc źle nie jest. Między partycjami plik 6,87GB max 35MB, średnio 31. Testy w

HD Tune:

1 uruchomienie

2 uruchomienie

HD Tach:

Quick

Long

Wyniki porównywalne/lepsze z raidem 2xSamsung HD160JJ, tylko czas dostępu w raidzie był minimalnie lepszy bo ok 13-14ms.

Co do głośności na pewno jest ciszej niż 2xHD160JJ, box od X2 kręcący się z prędkością ok 1400/1500 obrotów go zagłusza, podczas kopiowania jest niewiele głośniejszy.

Wszystkie testy przeprowadzone na świeżym systemie, 2 partycjach (systemowa 30GB i dane 270GB z czego zajęte 176GB)

Jak na razie z dysku jestem zadowolony :D

Pozdrawiam

Edytowane przez jonek_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu dostepu i szybkosci

 

to wiem ze samsung mial taki program do zmiany ustawien dysku (cos ala Bios)

 

zwal sie HUTIL ... i mozna w nim bylo posutawiac b.wiele ciekawych parametrow, dla pracy dysku

 

mysle ze warto sie tym pobawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. wlasnie zaczynam sie przygotowywac do kupienia nowego dysku (lub 2 do raida, tego jeszcze nie wiem). I tak czytam o tych samsungach i zastanawiam sie jak z wibracjami tego dysku ? moj poprzedni samsung byl chichy, to fakt - ale takie wibracje na obudowe sie przenowily ze w calym mieszkaniu go bylo slychac (a buda chefa, wiec bez tragedii). Moze ktos potwierdzic ze ze nie ma problemu z wibracjami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. wlasnie zaczynam sie przygotowywac do kupienia nowego dysku (lub 2 do raida, tego jeszcze nie wiem). I tak czytam o tych samsungach i zastanawiam sie jak z wibracjami tego dysku ? moj poprzedni samsung byl chichy, to fakt - ale takie wibracje na obudowe sie przenowily ze w calym mieszkaniu go bylo slychac (a buda chefa, wiec bez tragedii). Moze ktos potwierdzic ze ze nie ma problemu z wibracjami ?

Każdy dysk wibruje podczas odczytu lub zapisu... pomyśl o jakiejś amortyzacji... komercyjnej lub home made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy dostepu cos wysokie... wprawdzie nie tak zle jak w nowej Barce, ale tak czy inaczej spore, ciekawe. Kwestia kontrolera?

 

A ja wciaz sie nie moge doczekac na 2x320GB F1 z siriusa.

uwazasz duzy czas dostepu na poziomie 12,1ms w nowej barce :lol2: ? Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowej barce 320GB serii 11 ten czas dostepu jest na poziomie 18ms...

Niby tak, ale wg jedynego dostępnego testu, więc wiarygodność ( na razie) taka sobie.

Nawet ustawienia dysku mogły mieć wpływ na te wyniki -mam na myśli np. Acustic Management - no i oczywiście

komp testowy, kontroler itp...

Nie wierzę że czas rzeczywiście jest ok. 18 ms.

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam zagwostke- mam barke 11 500gb, maiłem dośc czekania na f1, planowałem tak za 2-3 miechy łyknbać 2 do raida, a tutaj widze samce sie pojawiły....

 

Kurde 2x320 f1 to będzie dla mnie krok w stecz i powrót dso dysku 320gb , a na 2x640 to troszke mi szkoda kaski, zwłaszcza że ostatnio odroine mi przeszły zapędy w zarchiwizowaniu całego internetu :P

 

 

Czy w raidzie taki f1 będzie dużo lepszy od 2x500gb barek 11?

 

 

 

Swoją drogą f1 320 gb wlają sie w kompuszrocie- fakt zę ciut drogawao ale zawsze...

 

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...pelny,id,53766/

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny teścik

 

z tego co u siebie zaobserwowałem to cholera nie działa mi w trybie sata2, tylko 1(pokazuje u-dma 6, a maxymalny ma 7, przynajmniej wg hd tune...

 

cos mam w systemie skopane chyba(a świeża instalacja!) bo powinno być w trybie maksymalnym

 

ale pomyka w sumie w sposób nie odbiegający od innych wyników, czyli ponad 90mb na poczatku, rosnie do 115-120 do około 40% i zaczyna spadać

 

ogółem cichutki i szybki dysior. wyciszyłem chałupniczo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super wygląda na screenach tylko do testów proponowałbym wyłączenie pseudo funkcji WBC w intel matrix storage manager bo to wprowadzanie ludzi w błąd. Widzi ktoś super wysokie wyniki w hd tach i się podnieca od razu.

 

Funkca WBC nie daje absolutnie nic. Fałszuje jedynie realną wydajność dysku w takich aplikacjach jak hd tach czy hd tune. Wiem bo testowałem tę funkcję i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nic ona nie daje.

 

Zauważyłem, że WBC stała się popularna przez poradnik dotyczący raida na purepc. Ludzie zobaczyli wysokie wykresy i od razu się "podniecili"

 

Co do F1 to czuję się lekko zawiedziony. Tutaj jest rzetelne porównanie F1 do 7200.11:

http://www.nvision.pl/content.php?article.175

Z testu jasno wynikają przypuszczenie forumowiczów, że F1 750GB ma niestety talerze 250GB. Poza tym obnaża największą bolączkę F1 czyli wysokie random access (wersji 1GB zmierzono aż 16.5ms).

Nie powinno więc dziwić, że barracuda 7200.11 jest szyba od f1 w ładowaniui windy gdzie czas dostępu jest najważniejszy.

Z kopiowaniem małych plików F1 radzi sobie lepiej od barek. Przegrywa jednak jeśli chodzi o kopiowanie dużych plików np. obrazów ISO czy filmów.

 

Konkuzja stąd prosta. Nie można dzisiaj jednoznacznie stwierdzić, który dysk jest szybszy: F1 czy 7200.11.

I jedna i druga seria ma swoje wady i zalety.

Myślałem, że skuszę się na F1 i wymienię moje 7200.10 320GB spięte w raid 0 ale po testach chyba się wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie można dzisiaj jednoznacznie stwierdzić, który dysk jest szybszy: F1 czy 7200.11.

I jedna i druga seria ma swoje wady i zalety...

Tak, ale mówimy o pseudo F1 czyli np. 750GB i innych na talerzach 250.

Prawdziwy F1( na talerzu 334GB) wart jest chyba grzechu...

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój średni random acces to 13 do 13.3ms...zalezy czy hd tune czy hd tach

 

ważne dla mnie że smiga i aplikacje zauważalnie szybciej się ładują w porównaniu do do mego poprzedniego głosnego dysku, barki 250 7200.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mówimy o pseudo F1 czyli np. 750GB i innych na talerzach 250.

Prawdziwy F1( na talerzu 334GB) wart jest chyba grzechu...

 

pzdr! Nix

No w sumie muszę się z Tobą zgodzić, F1 320GB ma tę przewagę, że oparty jest o tylko 1 talerz co ma znaczenie przy czasie dostępu i w raidzie.

 

nie bądź gołosłowny,zapodaj jakieś wyniki lub coś w tym stylu,chetnie popre Twoją teorię :D

Mierzyłem min czas uruchamiania windy, czas kopiowania 1 dużego pliki i wielu małych plików między partycjami, czas ładowania gier i WBC nie daje absolutnie nic poza większymi wynikami w benchmarkach.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktos mi moze szczerze powiedziec jak z glosnoscia tego Samsunga F1 320GB HD322HJ ? Ale prosze o wypowiedz jakiegos "cichofila", bo poprzednik 320GB HD321KJ w testach byl cytuje "nieslyszalny", szkoda tylko ze modele ze sklepu juz takie nie byly... moj chrobocze jak stary ursus, a to niestety nie jest odosobniony przypadek.

Zalezy mi na wypowiedzi "cichofila", bo poprostu wydajnosc obecnego, dwutalerzowego dysku mi wystarcza i zmienic na nowy model chce jedynie w przypadku, gdy ten bedzie zauwazalnie cichszy od starego.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

mialem seagate 7200.9 chyba, 2 czy 3 letni. glosny jak wiertara jak sie zakrecil przy porozrzucanych danych na partycji po 3 miesioacach bez defragu...

ale - mam obudowe zrabana, więc ładnie przenosiła drgania

 

F1...zamontowałem w tej samej obudowie, na łapu capu podłożyłem miedzy scianki obudowya dysk, w miejscu przykrecenia, waciki...tak, waciki do uszu :)

 

anyway, komp mi wisi, nie stoi, bo mam super fajne, przenoszące drgania :D biureczko z Ikei, wiec komp wisi.

 

Dysk jest (prawie)niesłyszalny i nie wprawia w drgania aniu obudowy, ani biurka

 

pisze prawie, bo jak zapuscilem hd tach to słychać go było, ale naprawde cichutko. Zwłaszcza w porownaniu do moich wszystkich poprzednich dysków(ten jest chyba 10 z rzędu, zaczynałem od 6GB...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi wlasnie chodzi, drgania to nie problem, bo u mnie dysk wisi na gumkach od gaci ;) Chodzi mi o szum talerzy (czy raczej talerza ;) ) oraz glosnosc glowicy, jak sobie cichutko chrupie, to super, biore go, ale jak sobie tak "cicho" chrupie jak w tym poprzednim modelu, to ja dziekuje.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...