Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej dziwne, ze samo sie "naprawiło"... nawet nie restartowałem systemu (dysk w ogóle podpiąłem też na włączonym.. szkoda czasu na restarty ;]).

Jedyna różnica jest taka, że wtedy testowałem na dysku z niesformatowanymi partycjami. Przed chwilą skończyłem full format, odpalilem jeszcze raz i jest ok:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super ze udalo ci sie dojsc do ladu z dyskiem

 

btw - zaobserwowalem ze miedzy dyskami F1 czy to 320gb czy 640 wystepuje "delikatna" roznica

w czasie dostepu

zazwyczaj kazdy z nch miesci sie w 13ms

 

ale w niektorych przypadkach sa "dosc duze rozbieznosci"

 

na screenie wyzej widizmy 13,8 ms ... z kolei na innich w tym poscie widac np 12.9 (roznica praktycznie 1ms)

z kolei na innym screenie 14,6ms

 

Czyli wynika ze dysk Dyskowi nie rowny

chyba ze na czas dostepu duze znaczenie ma wielkosc paska

 

Btw Jaka jest w koncu najwydajniejsza ? 64/128 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super ze udalo ci sie dojsc do ladu z dyskiem

 

btw - zaobserwowalem ze miedzy dyskami F1 czy to 320gb czy 640 wystepuje "delikatna" roznica

w czasie dostepu

zazwyczaj kazdy z nch miesci sie w 13ms

 

ale w niektorych przypadkach sa "dosc duze rozbieznosci"

 

na screenie wyzej widizmy 13,8 ms ... z kolei na innich w tym poscie widac np 12.9 (roznica praktycznie 1ms)

z kolei na innym screenie 14,6ms

U mnie na 320GB jest 13,2ms...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko do posiadaczy 320 - 1 talerzowej F jedynki

czy ten dysk podobnie jak Seagate 1 talerzowe (ten ma chyba tylko 20mm wysokości ) jest cieńszy od standardowych :wink:

bo nigdzie nie mogę znaleźć pełnej specyfikacji tego dysku

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czyli wynika ze dysk Dyskowi nie rowny

chyba ze na czas dostepu duze znaczenie ma wielkosc paska

 

Btw Jaka jest w koncu najwydajniejsza ? 64/128 ?

32/16 Trzeba samemu sprawdzić eksperymentalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj F1 640 GB na nForce 4 (sformatowany, bez danych).

 

Dołączona grafika

 

// na sterach 6.67, ktore sa troche 'nie-teges' wg mnie (freezuje mi czesto kompa przy nagrywaniu plytek - tzn. foobara)

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG HD753LJ

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Info Everesta

Pole	WartośćWłaściwości urządzenia ATA	ID modelu	SAMSUNG HD753LJNumer seryjny	S13UJ1MQ206744Numer wydania	1AA01108Typ urządzenia	SATA-IIParametry	1453519 cylindry/ów, 16 głowic(e), 63 sektory/ów na ścieżkę, 554 bajty/ów w sektorzeLiczba sektorów LBA	1465147055Bufor	32767 KB (Dual Ported, Read Ahead)Zwielokrotnienie sektorów	16Liczba bajtów korekcji ECC	4Pojemność przed sformatowaniem	774089 MB	Własności urządzenia ATA	48-bit LBA	ObsługiwaneZaawansowane zarządzanie energią	Obsługiwane, WyłączoneAutomatic Acoustic Management	Obsługiwane, WyłączoneDevice Configuration Overlay	ObsługiwaneDMA Setup Auto-Activate	Obsługiwane, WyłączoneGeneral Purpose Logging	ObsługiwaneHost Protected Area	Obsługiwane, WłączoneIn-Order Data Delivery	NieobsługiwaneNative Command Queuing	ObsługiwanePhy Event Counters	ObsługiwaneOpcje zasilania	Obsługiwane, WłączonePower-Up In Standby	Obsługiwane, WyłączoneRead Look-Ahead	Obsługiwane, WłączoneRelease Interrupt	NieobsługiwaneTryb zabezpieczeń	Obsługiwane, WyłączoneSMART	Obsługiwane, WłączoneSMART Error Logging	ObsługiwaneSMART Self-Test	ObsługiwaneSoftware Settings Preservation	Obsługiwane, WłączoneTagged Command Queuing	NieobsługiwaneBufor zapisywania danych	Obsługiwane, Włączone	Informacje fizyczne urządzenia ATA	Producent	SamsungRodzina dysków twardych	SpinPoint F1Współczynnik postaci	3.5"Pojemność po sformatowaniu	750 GBLiczba dysków	3Liczba powierzchni zapisu	5Wymiary	147.0 x 101.5 x 26.1 mmMaks. ciężar	650 gŚrednie opóźnienie obrotowe	4.17 msPrędkość obrotowa	7200 RPMMaks. szybkość wewnętrznej transmisji danych	1400 Mbitów/sekŚredni czas wyszukiwania	8.9 msInterfejs	SATA-IISzybkość transmisji danych z bufora do hosta	300 MB/sekRozmiar bufora	32 MBCzas rozruchu	12 sek.	Producent urządzenia ATA	Nazwa firmy	SamsungInformacje o produkcie	[url="http://www.samsung.com/products/harddiskdrive/index.htm"]http://www.samsung.com/products/harddiskdrive/index.htm[/url]

SMART z everesta

 

ID	Opis atrybutu	Próg	Wartość	Najgorsze	Dane	Stan01	Raw Read Error Rate	51	100	100	0	OK: wartość w normie03	Spinup Time	11	77	77	7780	OK: wartość w normie04	Start/Stop Count	0	100	100	23	OK: zawsze pozytywnie05	Reallocated Sector Count	10	100	100	0	OK: wartość w normie07	Seek Error Rate	51	253	253	0	OK: wartość w normie08	Seek Time Performance	15	100	100	0	OK: wartość w normie09	Power-On Time Count	0	100	100	49	OK: zawsze pozytywnie0A	Spinup Retry Count	51	100	100	0	OK: wartość w normie0B	Calibration Retry Count	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnie0C	Power Cycle Count	0	100	100	23	OK: zawsze pozytywnie0D	Soft Read Error Rate	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnieB7	<specyficzne dla dostawcy>	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnieB8	<specyficzne dla dostawcy>	99	100	100	0	OK: wartość w normieBB	<specyficzne dla dostawcy>	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnieBC	<specyficzne dla dostawcy>	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnieBE	Airflow Temperature	0	80	71	336527380	OK: zawsze pozytywnieC2	Temperature	0	76	66	403636248	OK: zawsze pozytywnieC3	Hardware ECC Recovered	0	100	100	3439	OK: zawsze pozytywnieC4	Reallocation Event Count	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnieC5	Current Pending Sector Count	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnieC6	Offline Uncorrectable Sector Count	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnieC7	Ultra ATA CRC Error Rate	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnieC8	Write Error Rate	0	100	100	0	OK: zawsze pozytywnieC9	Soft Read Error Rate	0	253	253	0	OK: zawsze pozytywnie

Tutaj więcej info o tym i o innych dyskach z serii F1

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Samsung-HD753LJ/54.html

 

Moja ocena:

Kultura pracy:

Wcześniej miałem WD 320 AAKS = cisza i szybkość.

Teraz mam samsunga 750 cichy to on na pewno nie jest, podczas rozruchu słychać to samo co u kolegi który dawał filmik na youtube podobny dziwek przy wyłączaniu pc, podczas kopiowania i odcztu słychać chrupanie, to nie jest dysk dla maniaków wyciszania pc.

 

PRĘDKOŚĆ

Szybszy od mojego poprzedniego WD to jest plus jak dla mnie.

 

Rozmiar bufora 32 MB duży plus i to sie czuje w porównaniu do wcześniejszego WD z 16mb.

 

Gigabajty danych:

Wielki plus za dużą pojemność dysku i niską cenę

 

Ogólnie:

 

Jestem średnio zadowolony bo ten dysk miał być cichy, za to jest bardzo pojemny (na razie), szybki i tani.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne screeny które potwierdzają że tej wersji (750MB) nie warto kupowac :)

Dokladnie Mialem w domu 2 sztuki 500MB i tez moge potwierdzic ze wersje 250/500/750GB sa na 250Gb talerzach... teraz w domu mam 3 sztuki 320GB i jest znacznie lepiej, chociaz kazda z nich na poczatku startuje kolo 100MB/s a dopiero pozniej transfer podnosi sie do 120MB/s... dziwne ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki cichy dysk byście polecili o pojemności co najmniej 500GB? Szybkość nie ma dla mnie znaczenia, tylko cisza. Pytanie jest trochę "OT" ale widzę że pojawiają się tu użytkownicy różnych dysków.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki cichy dysk byście polecili o pojemności co najmniej 500GB? Szybkość nie ma dla mnie znaczenia, tylko cisza. Pytanie jest trochę "OT" ale widzę że pojawiają się tu użytkownicy różnych dysków.

Jednotalerzowe - HD322HJ - są bardzo ciche

dwutalerzowe - HD502IJ - dokladnie tak samo jak powyzej

 

Ogolnie sa cichsze niz seagate 160GB i 250 na 1 talerzu (zwlaszcza w seeku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli priorytetem jest cisza weź Greenpower (GP) od WD

http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=1...D500+WD5000AACS 268zł za 500gb

Dokładnie, albo 750ke taką jak ja mam.

 

@Sector mówisz że te samsungi cichsze nawet od 1 talerzowego Seagate? Hmm, a jak byś porównał do 640GB WD o ile takie miałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, albo 750ke taką jak ja mam.

 

@Sector mówisz że te samsungi cichsze nawet od 1 talerzowego Seagate? Hmm, a jak byś porównał do 640GB WD o ile takie miałeś?

Nie mialem 640GB I raczej miec nie bede... tak duze pojemnosci mnie nie interesuja raczej, ale serio samsungi sa bardzo ciche... zwlaszcza w seeku...(w porownaniu z seagate), a co do wibracji to moim zdaniem maja wieksze niz seagate i to jest ich najwiekszy minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kupic F1 750GB a tu widze, ze niektorzy pisza iz jest to trojtalerzowiec (3 x 250GB), na stronie Samsunga pisza, ze jest to 334GB na talerz, wiec jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kupic F1 750GB a tu widze, ze niektorzy pisza iz jest to trojtalerzowiec (3 x 250GB), na stronie Samsunga pisza, ze jest to 334GB na talerz, wiec jak to jest?

Wcale nie jest tak napisane i było to już poruszane w tym wątku kilka razy. Poczytaj cały temat od początku.. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, doczytalem, wychodzi na to, ze nie do konca zrozumialem to co Samsung na stronie chcial przekazac, a dokladniej slowa MAX ;) A wiadomo jakie talerze ma F1 500GB? Bo na ktorejs stronie topicu ktos podal, ze 2 x 334? Ale to chyba malo logiczne, predzej maja 2 x 250GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim cudem 3x334=750 a tym bardziej 2x334 zwłaszcza, że oprócz talerzy 334 są 250 i 3x250=750 :D (bo wątpię, ze producenci maskują część gb na talerzach bo byłby za duży niż założono :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje to nielogiczne ale kto wie, jak pisalem wyzej, ktos pisal, ze "niemcy doniesli" iz 500GB = 2 x 334GB. Czort wie, chyba bede skazany na kupno 640GB, szkoda, ze 750 ma talerze 250GB, bo na allegro jest w rewelacyjnej cenie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wyniki na moim nieco zabytkowym ICH6M:

 

HD Tune

post-105511-1211979174_thumb.png

 

HD Tach - Long Bench

post-105511-1211979255_thumb.jpg

 

Dysk w porównaniu do SP1614N o wiele cichszy, praktycznie zerowe wibracje. Niestety słychać trochę odgłos talerzy, jestem mocno wyczulony bo używam 2,5" w SQD jako systemowego :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...