Skocz do zawartości
Subvoice

Subwc Reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Przebudowa mojego kompa ciągnie się jak typowa superprodukcja z Bollywood, więc pomyslałem sobie, że założę temat, który mnie jakoś dodatkowo zmobilizuje i wreszcie to skończę. Na początek rez z (prawie) niczego, który ostatnio popełniłem w wolnych chwilach. Zawsze mi się podobały okrągłe, ale cena np. takiego Fass-O-Matic'a odrzucała. Na allegro swego czasu tanio kupiłem takie cudo:

Dołączona grafika

które okazało się zupełnie do niczego. Brak otworu do napełniania (mozna wywiercic, ale anodyzowanie szlag trafi), złączki 6mm itp. ale może jakby pokombinować... Poza rezem thermaltake'a w pierwszym akcie udział wziął kawał pleksy z rozbitego ekranu dźwiekochronnego, który postawili niedaleko wokół ronda, ale jakiś zmęczony kierowca ciężarówki go widać nie zauważył, oraz kawał starej ale bardzo solidnej obudowy AT.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Z pleksy po kilku podejściach wystrugałem tył do rezerwuaru. Po ostatecznej polerce wyglądał tak:

Dołączona grafika

 

a tak przykręcony, jeszcze bez polerki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tu wpadło mi do głowy, że jak przypadkiem wpadnie mi do ręki drugi water level indicator, to rez mógłby wyglądać tak:

 

Dołączona grafika

 

Teraz czas pomysleć o przodzie... Kawałek plexi o grubości 8mm (akurat taki miałem) nadał sie doskonale. Jeszcze tylko 3 godziny przymiarek i wiercimy:

 

Dołączona grafika

 

Dla efektu lepszego efektu sfazowałem krawedzie

 

Dołączona grafika

 

nadszedł czas na prace blacharskie. Gięcie 1,2mm blachy stalowej to dość karkołomne wyzwanie dla mojego imadła, więc pozbawiłem pokrywę obudowy narożników:

 

Dołączona grafika

 

Potem wycinanki i szlifowanie przy użyciu słoika konfitur mojej małżonki ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Poczatkowo chciałem zedrzeć farbę, wyszlifować powierzchnię i "podrapac" ją, ale po pierwsze nie wiedziałem jak mi to wyjdzie a po drugie bałem sie rdzy. W szufladzie znalazłem kupiony kiedyś (zgadnijcie gdzie) kawałek okleiny udajacej drapane alu. Trochę pomogłem sobie suszarka do włosów i...

 

Dołączona grafika

 

W ostatniej chwili wpadłem jeszcze na pomysł, żeby to jakoś podświetlić

 

Dołączona grafika

 

Ufff, tak wyglada toto prawie skończone:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i podświetlone, niestety tylko z jednej strony

 

Dołączona grafika

 

Wyszedł z tego całkiem solidny kawał mojego WC. Już w tej chwili waży to chyba z kilogram :)

 

Po przerwie na reklamy dalszy ciąg telenoweli. Odcinek pt. BLOKI (a właściwie topy do nich) :)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki ! Prawdziwy "Do it yourself" :D Masz jakieś resztki tej grubej plexy ?? Chętnie bym przyjął. Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało z pełnym oświetleniem. Jeszcze raz powtarzam: GRATULACJE !

Czekam na następną część :lol:

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleksy to juz niestety końcówka była. Resztę zużyłem na top do bloku. Bardzo dokładnie sprzątneli ten rozwalony ekran. Tylko taki ogryzek znalazłem, w dodatku dość porysowany. Duzo polerki było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

respect!

 

Super rezik. Kto by pomyślał, że ze zwykłego TT takie cudo można zrobić.

 

Masz jakąś fotkę zamontowanego rezika?

Jeszcze bloczku nie skończył więc raczej nie...ale to tylko moje domysły :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie to sobie wykombinowales, efekt swietny. gdybys nie napisal ze to "drapane alu" to tak naprawde folia to bym pomyslal ze jest prawdziwe. jeszcze mnie zastanawia czym ciales plekse, patrzac na krawedzie na tej fotce http://www.mzkp.pn.pl/JacekH/Rez/rez19.jpg jestem pod wrazeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :) Czym ciąłem? A takim oto marketowym wynalazkiem za 70zł

 

Dołączona grafika

 

Akurat na tej focie morduję reza copperfielda. Operację pacjent przeżył, klejenie też. Zapragnąłem usunąć to logo na przedniej ściance i udało się. Na sam koniec przy usuwaniu pasty do polerki odruchowo użyłem izopropanolu :mur: no i tego nie przeżył. :mur:

Krawędzie wyglądają jak wyglądają, bo po cięciu następuje proces szlifowania, szlifowania, szlifowania.... Używam do tego płyty meblowej z naklejonym na tasme dwustronną papierem ściernym. Strasznie to żmudne zajęcie, ale daje fajne rezultaty. Fazowanie krawedzi też w ten sposób zrobiłem. Wiercę z kolei na czymś takim (markety rulez ;) )

 

Dołączona grafika

 

Jedynie do polerowania używam ostatnio dremela. Wcześniej tez wszystko ręcznie. Potem leczyłem pęcherze ;) Uprzedze nieco fakty i powiem, że zrobiłem ręcznie top do F3D tylko niestety pękł mi przy gwintowaniu. Obecny jest wycięty laserem i muszę powiedzieć, że mój mi się bardziej podobał. Zwłaszcza otwory wyglądaja lepiej gdy są wiercone. IMHO oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czas po raz drugi poprzynudzać, jak przystało na południoworadzionkowską telenowelę. Tym razem rozkujemy Frosta z żelastwa i przebierzemy w cos wygodniejszego. Z pierwszego, w 100 procentach recznie wykonanego topu byłem szalenie dumny, ale pęknąłem go przy gwintowaniu ;) Przy okazji laserowych wycinanek związanych z grillem w bocznym oknie poprosiłem o wycięcie dwóch topów. Wszystkie otwory, za wyjatkiem czterech służących do montazu na płycie, wolałem jednak wiercić sam. Z Opola takie cuda przyjechały - jeden zielony dostałem gratis. Wygląda jak z grubego szkła:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak nawiasem mówiąc, gdyby komuś spodobał się ten zielony peniuar dla Frosta, to może stac sie jego szczęśliwym posiadaczem.

 

Tak to wyglądało po wierceniu i gwintowaniu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A tak F3D w pełnej krasie:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Kolej na mostek. Już dawno wymysliłem sobie, że bloki na procesorze i NB będą połączone złączkami kątowymi i krótkim kawałkiem węża. Niestety socket 775 jest sporo wyższy od mostka, dodatkowo F3D góruje nieco nad F2N. Wniosek - ten drugi musi nieco urosnąć. Plexi 2cm okazała sie jednak nieco przygruba więc...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

a potem dużo szlifowania :?

Dołączona grafika

 

efekt prawie końcowy

 

Dołączona grafika

 

róznica dość zauważalna

 

Dołączona grafika

 

Top nie miał być nagwintowany na wylot, ale F2N nie jest symetryczny a z wrodzona sobie bystrością zacząłem gwintować nie z tej strony ;) Początkowo chciałem tez zrobić to seksowne podfrezowanie pod zapinke, ale po namyśle stwierdziłem, że blok wygląda wystarczajaco dobrze. Tu jeszcze z nieco obciachowymi śrubkami:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

tu już z bardziej pasujacymi:

 

Dołączona grafika

 

Korci mnie jednak, żeby zrobić jeszcze jeden, nieco fikuśniejszy top dla tego bloku, z otworami montazowymi do płyty. Także w jego przypadku metalowa zapinka byłaby niepotrzebna. No nic... Zobacze w jakim humorze jutro wstanę ;)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie w jaki sposób tak polerujesz plexe? Bo niedlugo czeka mnie wycinanie okna w budzie

Papier ścierny 400, 600, 800, 1000, 1200 a 1500 juz nie mam. Potem miękka ściereczka i pasta do polerowania lakierów samochodowych. Kiedyś miałem trochę od znajomego lakiernika, teraz TEMPO. Niestety to dość męczący i nudny sposób spędzania wolnego czasu. Ostatnio wspomagam sie dremelem i filcowymi tarczkami, ale trzeba bardzo uważać, żeby nie przytopić plexi.

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ...

 

swietna robota. homemade wygladajacy lepiej niz ze sklepu...

Dzięki :D Szkoda tylko, że czasu mało...

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff po godzinie przymierzania bloków do płyty stwiedziłem, że w ogóle mi sie nic nie podoba. Usiadłem więc i zaczałem bazgrać w corelu. Wymysliłem, że bloki będą ustawione w taki sposób

Dołączona grafika

 

Tylko zupełnie do koncepcji nie pasował Frost2Nb. No to zmieniamy mu image...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jakieś grube to wyszło. I ciężkie. Tłukł mi sie od dawna po głowie pewien pomysł. Co prawda myślałem o jakiejś frezarce, ale może ręcznie tez się uda.

 

Dołączona grafika

 

Poczatkowo nie wygladało to za ciekawie

 

Dołączona grafika

 

po lekkim szlifie ciut lepiej

 

Dołączona grafika

 

po drobnych korektach już całkiem intrygująco.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oczywiście top był za wysoki, więc mała dekapitacja

 

Dołączona grafika

 

wstepne polerowanie...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

dalsze polerowanie

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

parę dziurek i trochę polerowania - ot tak, żeby nie wyjść z wprawy ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I tak to mniej więcej wyglada na ta chwilę.

 

Dołączona grafika

 

Zostało najgorsze, czyli otwory pod króćce i gwintowanie. Po wczorajszym wypadku - zniszczyłem jeden top dla F3D - mam troche pietra. Cała zabawa zajęła mi w sumie ok 10 godzin, więc trochę szkoda by było.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie- naprawdę pięknie. Prawdziwy oldskulowy homemade.

 

Z mojej strony taki mały "tip" (jeśli chodzi o potencjalne pękanie prawie już ukończonych topów)- wierć i gwintuj na pierwszym etapie "produkcji"- tuż po wstępnym ukształtowaniu (a nawet przed)- w przypadku pęknięcia lub innego uszkodzenia nie będzie żal godzin spędzonych na szlifowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to rewelacjia.

Plexa nie jest trudna do szlifowania ale za to wymaga dużo cierpliwości i niestety nie da się przyśpieszyć poprzesz szybsze machanie papierami - efekt może być odwrotny.

Odemnie masz 10/10 pkt plus drugie tyle za cierpliwość .

PS.

Co do gwintowania i wiercenia - w oleju (kujawski, słonecznikowy lub każdy inny jadalny) będzie ładnie się błyszczeć w środku i nie będzie się kleić

A gwintowanie to powolutku - pół obrotu w przód i ćwierć w tył ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: łał ! :-P jak to zobaczyłem to nie mogłem uwierzyć że to jest Homemade. Ocena 11/10 to jest lepsze od tych robionych fabrycznie :wink: super.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Narkies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Grzechu dobrze mówi. Jak coś pójdzie nie tak to nic się nie stanie w sumie wielkiego.

 

Świetna robota! Szkoda że ja tak nie potrafie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :) Cierpliwości to faktycznie wymagało. Prawie zacząłem to traktować jako terapię odstresowującą ;) Sam nie byłem pewny co mi z tego wyjdzie. Jutro spróbuje skończyć ten top. Faktycznie trzeba było wiercić na początku - jakos człowiek nie pomysli o najprostrzych rzeczach :mur:

... Szkoda że ja tak nie potrafie ;p

Powiedziałbyś mi pół roku temu, że taki top popełnię...

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...