Skocz do zawartości
nrl

Rage

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz mieć wersję angielską gry, czyli jak rozumiem zakupić jeszcze jedną kopię (takie chodzą po ok. 50 dych). Wtedy będziesz mógł zakupić dodatek w wersji eng. Lepsze wyjście poczekać na "wyprz" gdzie Rage bedzie z dodatkiem (a chyba coś takiego było w te święta). Tak czy inaczej będziesz miał dwie kopie podstawki. Na Cenegę bym nie liczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biedronce metodą kupna nabyłem Rage za 19,90zł Dołączona grafika

Przynajmniej mam pudełkową wersję a nie g*** ze steama.

 

Poczytałem troszkę tego wątku i czy mogę prosić w jednym miejscu o radę/link jak uzyskać jak najlepszą jakość tekstur na którą tutaj wszyscy narzekają ?

Są porady, konfigi a z drugiej strony głosy, że one i tak nic nie zmieniają.

Jest jakiś złoty środek ?

Edytowane przez Kaeres
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre egzemplarze z Biedry mają dodatkowo dlc (te z kanałami) i pakiet anarchisty :)

Gra oferuje dwie wersje językowe - dubbing PL (Cenega) i oryginalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, musiałem scrackować skidrowem.

Jak teraz zrobić z tego wersję PL ?

Skidrow zrobił EN, a wiadomo, że nie korzysta ze steam więc jego ustawienia są pomijane.

 

Drugi problem to taki, że nie ważne jaki konfig wczytuję to grafa jest taka sama - czyli słaba. Jakość tekstur się nie zmienia.

Czy jest jakaś komenda która wyłączą automatyczne ustawienia jakie gra sama ustawia do sprzętu ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno, w Windows 8 na crashe pomaga wyłączenie w grze, dostępu do społeczności steam. Druga sprawa, sterowniki masz aktualne? Dwa GB ramu, to chyba za mało do tej gry na wysokie tekstury (cache).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak zmiana grafiki jest na tyle mała, że nadal tekstury są lipne.

Nie wiem jak to się dzieje ale mam stałe 60FPS choćby nie wiem jaką grafę ustawił.

 

Jakiś tips aby wrócić spowrotem do wersji PL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, podsumowując pozbycie się problemów.

Gra ma po prostu kiepski tekstury, a ja spodziewałem się cudów.

Na konfigach extreame gra zapiernicza stale 60FPS.

Język polski.

Jeżeli crackujecie wersje skidrowem to trzeba dopisać w skidrow.ini linijkę language=polish (dokładnie tak. Bez cudzysłowi, gwiazdek, bez odstępów).

I oryginał mam scrakowany.

BRAWO PRODUCENCI GIER ZA WALKĘ Z PIRACTWEM.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graham , graham .

 

Tyle lat na forum i nadal nie znasz podstawowych zasad .

 

Co my mamy z fusów wróżyć dlaczego ci RAGE się tnie .

 

Podaj jaki masz sprzęt to ci powiem czy dołożenie ramu i/lub SSD coś zmieni .

 

Choć jak chcesz mieć płynną grę to chyba w poważniejszą wymianę sprzętową będziesz musiał zainwestować - dołożenie SSD nie wiele zmieni w kwestii fps-ów , gra będzie się szybciej wczytywać i to wszystko .

 

Dołożenie ram może poprawić sytuację w momencie jak obecna ilość ramu jest mocno nie wystarczająca ( np. gra wymaga 2 GB a ty masz 1 GB lub 1,5 GB ) , w sytuacji gdy ilość ramu znacznie przekracza wymagania minimalne czy zalecane to dołożenie ramu nie wiele da .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz w praktyce pozamiatane .

 

Musisz wymieniać cały sprzęt jak chcesz grać na sensownych detalach i z sensownym FPS-em .

 

Stare 2 rdzenie i karta o wydajności desktopowego 9600GT lub gorzej .

 

Sprzęt najlepsze lata ma już dawno za sobą .

 

Do tego może to być kwestia samej gry - zaczynając od dziwnych wymagań w kwestii GPU - minimalnie GF 8800 lub HD4200 , to samo wymagania średnie - 9800GTX lub HD5550 .

 

W obu przypadkach wymienione karty dzieli przepaść jeżeli chodzi o wydajność ( nawet zakładając że ten GF 8800 to najsłabszy 8800GS / 8800GTS G80 , obie karty są lepsze od integry HD4200 ) .

 

Także optymalizacja ( albo jej brak ) czy przesadzone detale itp.

 

Na razie to zmniejsz detale jak możesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprzęt się przegrzewa i występuje throttling? Przycięcia masz już od samego początku? RAGE ma skopany kod i być może Twoje sterowniki nie działają za dobrze. Spróbuj powyłączać wszystkie zbędne procesy (Jaki masz system?). Obawiam się, że bez zmiany sprzętu się nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo Rage wymaga dysku SSD i 8 GB ram..... Z tego co pamiętam Tro..Grahamku znaczy się problem występował i należało wgrać wszystkie update'y (do gry, tak do gry) i coś tam zmienić w konfigu.  Ale tak naprawdę najlepiej jest zajrzeć do tematu o Rage (tak jest taki) i tam napisać i ew. przejrzeć temat. Coś na ten temat było na pewno bo sam brałem udział w dyskusji.  Wystarczy poszukać. Temat powinien być zamknięty  gdyż tyczy się (z tego co napisałeś) tylko gry Rage.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa RAGE na najnowszych grafikach od AMD? (szczególnie w połączeniu z prockiem od intela).

 

Grałem w tę gierkę na sprzęcie z podpisu (1680x1050, wszystko na low) i było płynnie - 50 klatek.

Edytowane przez swenor27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w to od kilku tygodni. Gra zaktualizowana do najnowszej wersji, plus trzy dodatki: The Scorchers, Authority Pack i Sewers. Coś tam czytałem, że po premierze była zabugowana itd. Cóż, być może poprawki pomogły, ponieważ u mnie (Windows 8.1 64bit + sprzęt z sygnatury) działa idealnie, zero problemów. Wszystko na full + niektóre wymuszone opcje w catalyst, FPS na ogół utrzymują się na poziomie max 60, od czasu do czasu spadki do około 45. Czasami widać jak ładują się lepsze tekstury, ale to jest specyficzne dla tej gry, już mi to nie przeszkadza.

Podoba mi się warstwa akcji w tej grze, od pierwszej części Bioshock nie grałem w taką przyjemną rozpierduchę. Grafika - poza wczytującymi się czasami teksturami w wyższej rozdzielczości - jest bardzo przyjemna, szczególnie rozwala mnie kolorystyka oraz światło, rewelacja!

Nie bardzo wciąga mnie fabuła, a misje na ogół wyglądają tak samo. Świat w tej grze jest strasznie mały, pojazdy to tylko bajer, myślałem, że będą służyć do pokonywania naprawdę dużych dystansów. Dodatkowo wkurza mnie, że nie można np. przeskoczyć mniejszej przeszkody, tylko trzeba ją obejść, za dużo niewidzialnych ścian itp.

Mimo wszystko, gra się przyjemnie. Chyba już długo przy takich grach nie spędzę czasu, ponieważ na ogół mnie nudzą :P ale ta jeszcze potrafi przykuć do klawiatury, dzięki sporym pokładom dobrej akcji.

Edytowane przez staryjaponiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo. A teraz odpal to na sprzęcie który miałeś 3 lata temu i wypowiedź się na temat optymalizacji. Do tego cały Twój post to sprzeczna papka dla nabicia licznikia IMHO.

 

Optymalizacja to już nie mój problem, co mnie to obchodzi, jak działa na starym sprzęcie, z resztą, co to jakieś dziwne, że stara gra działa dobrze na nowym sprzęcie? Nie bardzo ogarniam twój powód czepialstwa. I w którym momencie mój post jest sprzeczny? Dla mnie ta gra ma średnią warstwę fabularną i genialną warstwę czystej akcji. To rasowa, prosta strzelanka, więc druga warstwa mimo wszystko jest dla mnie ważniejsza i przechyla szalę.

 

 

 

 

Przecież ta gra ma statyczne oświetlenie jak za czasów Quake III

 

Nie szkodzi. Jak dla mnie, pod tym względem wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...