Skocz do zawartości
nrl

Rage

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

powaznie nie mozna zmieniac przyciskow? to mam problem bo tylko jedna reke moge miec na padzie, druga musze na klawiaturze :P

 

Czyli jak, jedną rękę masz nieruchomą na kolanie czy gdziekolwie? To nie można klawiatury do niej dostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze jak wszystko jest ustawione na padzie i nie mozna zmienic to dla mnie zle.

obie rece mam praktycznie "tak samo ruchome" lecz nie na tyle by trzymac pada dwoma. ale prawej nie ruszam bo obojczyk w kilku czesciach wiec reka lezy plasko a w niej pad wiec mam galke + 2 buttony na zmiane. lewa reka na tyle mobilna ze moge obslugiwac cala klawiature czyli WSAD+bonusy ;] da sie grac w wyscigi ale juz mnie znudzily, jutro sprawdze shootery. dzieki

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowe bajery z dx11 masz już w opengl-u ehhh. Z ati zawsze były problemy i będą , dodatkowo nv kładzie kłody pod nogi implementując gpu transcoding za pomocą cuda tylko akurat to mnie nie dziwi , kilka lat temu nv proponowała ati za friko cuda , nie chcieli ich strata.

 

Specjalnie przesiadłem się z Nvidi i gtx460 (problem ze sterami przy 2 rdzeniowcu/ reset sterownika ekrany po OC) na ATi 6870....mało tego, kiedyś krew mnie zalewała przez problemy z GTS 8800 320mb jakieś frame dropy....

Nigdy nie faworyzowałem żadnego producenta, ale na pewno NVidia taka święta nie jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wgraniu tych zalecanych sterów do ATI, patcha oraz configa ze strony podawanego wcześniej (ustawienia HD)

Nie narzekam w ogóle na żaden aspekt graficzno/wydajmpściowy na 2500k/6870/8gb wszystko lata stałe 60 fps. A gierka syci...strzelanie (gram na padzie i 42") daje prawdziwą frajdę, czuć giwery idealnie.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam przypisywanie dodatkowych klawiszy myszki? Mam taki nawyk, że melee ustawiam pod 3 albo 4 klawisz myszki.

 

Instalacja update 1, catalyst 11.10 preview 2 i wszystko działa jak należy.

 

Jedyny problem jaki spotkałem to przy próbie ustawienia 16k tekstur, po ustawieniu ich zamiast tekstur miałem niebieski kolor, przywróciłem 8k i wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekstury 16K są dla kart z co najmniej 2GB pamięci, jeśli nie masz problemów z 8K przy 512 pamięci to się ciesz, u mnie takie tekstury zabierają przeszło 850 MB z grafiki.

 

Co do myszki to nie wypowiem się, bo mimo sześciu programowalnych klawiszy, w Rage używam tylko dwóch podstawowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintalowalem gre, update 1, catalyst 11.10 preview 2, odpalam na default i... slideshow co 2s dziala plynnie przez 2s, pare cfg sprawdzonych i nic nie pomaga, zmienilem texture cache na low i jest lepiej atzn co 5-10s zawiesza sie na 3-5s ale to nadal niegrywalne, gdy sie odwiesi mam stale 60fps. co takiego waznego pominalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na podobnym sprzęcie(grafika to samo, proc cztery jaja, ram 2x2) identycznie. Nawet cholerstwo w menu potrafi zwiechę łapać. Rytmiczną. Pakiet ten sam -updt 1 i różne kofigi. Póki co odpuszczam, bo czasu mało i już mi nerwy troszku siadają na ten cud programistyczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vsync w sterach i grze ON

 

+cvaradd jobs_numThreads -1 dodane do skrotu i jest ultra plynnie. Sprawdzalem to wczesniej w cfg ale nie pomagalo.

 

No w końcu. Wczoraj z pół godziny się z tym męczyłem i nic. Jak szedłem to bylo 60 FPS. Wsiadłem do łazika i już spadki do 30. Ogólnie brak płynności. Teraz mam cały czas 60 i żadnych pasów na ekranie z wyłączonym V-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygladaja srednio ale nie jakos bardzo brzydko. gra nie polega na chodzeniu twarza po scianach, mi osobiscie w ogole nie przeszkadzaja a ludzie skupiajacy sie glownie na tym oceniajac gre mnie smiesza ;)

wczoraj pogralem godzinke, kombos pad+klawa daje rade, aczkolwiek ciezko mi sie przyzwyczaic do konsolowego celowania;]

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu.

 

Potwierdzam. Wreszcie... Mi się...podoba nawet. Nie ma szału, tekstury oczywiście itp. ale plenerowo prezentuje się niekiepsko no i spora jednak szczegółowość świata robi wrażenie. Pogram dłużej, może ją zjadę ;). Póki co nie jest źle i mam chęć zagrać, co ostatnio wcale nie jest oczywiste u mnie. No -gwoli szczerości, Dead Island mnie wciągnęło jak mieszkaniec Portland hamburgera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza, moim skromnym zdaniem :wink: gra ostatnimi czasy. Genialna muzyka i lokacje tworzą ciężki klimat. Wieje grozą. Gameplay jakiego dawno nie spotkałem. Już się boję kolejnej gry czyli DOOM4.

 

Chyba dawno w nic nie grałeś :wink: Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisze sie rekoma i nogami pod tym ze gra posiada cos co wciaga , cos z Doom3 albo Quake

atmosfera w szpitalu czy w podziemiach wspaniala , dzieki temu gra nadrabia technologiczne braki

z kilkoma poprawkami mogla by byc ocenion 9,5/10 a tak daje 7,5+/10.

 

Co do tekstur to po zapodaniu jednego z configow z teksturami 16k na moim sprzecie gra doczytuje cos z swapa chyba bo mieli dyskiem

wyglada ladniej ale framerate tez skacze 40-60 fps ,widac temu silnikowi nie jest pisane teksturowanie w wysokiej rozdzialce .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAGE | Do Not Argue

 

Bardzo przydatna rzecz.

 

 

Zrobiłem małe porównanie. Najpierw pobrałem skrypt z Benchmarka dla karty 1GB, potem wygenerowałem skrypt z max ustawieniami (textury 8k). Na screenie pojazd oglądany przez lunetę w grze. Różnice najbardziej widać na bieżniku.

 

small.bmp

 

small 2.bmp

 

 

PS

 

Nie jestem w stanie włączyć Vsync w grze. Za każdym razem samo mi daje na OFF. Wymuszenie w sterowniku i dodawanie komend do skrótu nic nie daje, obraz szarpie ( w zasadzie nie jest to typowy tearing tylko rozmycie na wysokości 2cm przez całą szerokość ekranu) w połowie ekranu, lub w 1/3 od góry gdy w sterowniku włączam triple buffering.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie włączyć Vsync w grze. Za każdym razem samo mi daje na OFF. Wymuszenie w sterowniku i dodawanie komend do skrótu nic nie daje, obraz szarpie ( w zasadzie nie jest to typowy tearing tylko rozmycie na wysokości 2cm przez całą szerokość ekranu) w połowie ekranu, lub w 1/3 od góry gdy w sterowniku włączam triple buffering.

 

Miałem to samo, okazało się, że w sterownikach był profil dla Rage, w którym był vsync force off :) Jak to wyłączysz to będzie działać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra wciaga, przynajmniej ja juz dawno nie zostalem wessany tak przez zadna, ale im dalej tym trudniej ogarnac mi celwanie na padzie, jestem przy szpitalu i juz 2 razy zginalem nie mogac obrocic sie na czas twarz do wroga, nie wspominajac o wyceloweaniu w niego :P jak konsolowcy moga na tym grac, jakies porady czy to tylko kwestia wyczucia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...