Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hary, jak wyglada max htt?

Strasznie wybredne to AM2 na dzielniki i mnożniki jeśli chodzi o HTT... Pewnie wina biosa który przy jaiśch mnożnikach i dzielnikach ustawia jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy.

 

Max na mnożniku x5, trochę mniejszą wartość można osiągnąć na x8, na x6 i x7 to można zapomnieć ;] 408MHz spod biosa spokojnie, czy do granicy ze scr dojdzie to nie sprawdzałem.

 

Dołączona grafika

 

1MHz wyżej = rst

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia... :)

 

Nie zawsze to idzie tak "liniowo"...

 

U mnie np. przy -30* procek chodził z HTT 300 ale za żadne skarby nie chciał chodzić z dużymi MHz w temp koło 0**; przy napięciach w granicy 1,8V-1,85V to nawet do systemu nie chciał wchodzić mam nadzieje że u was będzie znacznie lepiej :)

 

*=odczyty z biosu.

** komp bookował z 13x220 1,825V i łapał zwis podczas ładowania systemu; tak więc próby ciągnięca jakichkolwiek MHz na FC u mnie było porażka; przy WC + zima cooling max dobiłem do 3800 MHz 1,6V (niestety brak validate <_< ) validate max w normalnej temp na WC tylko ~3730 MHz miałem :?

 

Strasznie wybredne to AM2 na dzielniki i mnożniki jeśli chodzi o HTT... Pewnie wina biosa który przy jaiśch mnożnikach i dzielnikach ustawia jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy.

 

Max na mnożniku x5, trochę mniejszą wartość można osiągnąć na x8, na x6 i x7 to można zapomnieć ;] 408MHz spod biosa spokojnie, czy do granicy ze scr dojdzie to nie sprawdzałem.

 

 

 

1MHz wyżej = rst

Podbijałeś napięcie na chipsecie :?:

 

U mnie bez zmiany V chipsetu miałem dokładnie takie samo max HTT; po zwiększeniu napięcia może coś jeszcze podskoczy...

 

___

 

KLIK

 

:o

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...746&page=16

 

Z tego co widzę to najlepsze wyniki o/c często padają na mobo z innymi chipsetami niż "nV"...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijałeś napięcie na chipsecie :?:

U mnie bez zmiany V chipsetu miałem dokładnie takie samo max HTT; po zwiększeniu napięcia może coś jeszcze podskoczy...

Podbijałem, tak jak pisze, najwięcej zależało od mnożnika, później dzielnika...

 

 

Z tego co widzę to najlepsze wyniki o/c często padają na mobo z innymi chipsetami niż "nV"...

Moim zdaniem zbieg okoliczności, albo nikt nie chłodził procka mocniej jednocześnie używając nf4. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu tez dostalem windsora:

Dołączona grafika

 

na poczatek delikatnie go puscilem:

Dołączona grafika

 

jak widac temperatura wysoka bo mam slabe chlodzenie zdjete z mojego starego semprona i tu moje pytanie, jakie chlodzenie wybrac zeby uzyskac przyzwoity wynik, mam na to 80 max 100zl

 

pozdr

 

zapomnialem dodac ze mam bluescreen'y przy odpalonym coretemp'ie, co jest nie tak?

Edytowane przez Adam83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze mam bluescreen'y przy odpalonym coretemp'ie, co jest nie tak?

Z tą nową wersją coretempa tak jest- mam identycznie bluescreen ewentualnie reset. trzeba starszą wersje ja mam 0.9.0.91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką sprawę mam do was, jakby ktoś miał X2 na F2 i F3 może przez przypadek, z taką samą ilością cache i by zrobił mi test latency z cpu-z byłbym wdzięczny.

Dlaczego nie pisaleś wcześniej.

Jeszcze 30 minut temu mój 3800+ był sprawny :lol:

 

Ale spoko. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mam 4600+ F2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac temperatura wysoka bo mam slabe chlodzenie zdjete z mojego starego semprona i tu moje pytanie, jakie chlodzenie wybrac zeby uzyskac przyzwoity wynik, mam na to 80 max 100zl

Proponuję Freezera 64 Pro, Pentagram HP100 lub Scythe Katana 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zagościł u mnie X2 5600+ F3 i mam pytanie - czy to normalne, że proc się kończy na ~3.15GHz ? :sad: (vcore do 1.5v włącznie) - nic powyżej nie jest w pełni stabilne, a przy 14x235 komp się już nawet nie podnosi...

Sprawdzałem różne moduły i ustawienia pamięci - zaczynam podejrzewać zasilacz: Fortron 350'tka THA-P (ale po wyjęciu grafy i tunera jest tak samo - 3.15 to max), albo płytę gł: Abit AN-M2.

 

Na chwilę obecną stabilne ustawienia jak w podpisie (memki albo 350MHz CL3, albo 393MHz CL4), kombinowanie z magistralą i mnożnikiem nic nie daje...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zagościł u mnie X2 5600+ F3 i mam pytanie - czy to normalne, że proc się kończy na ~3.15GHz ? :sad: (vcore do 1.5v włącznie) - nic powyżej nie jest w pełni stabilne, a przy 14x235 komp się już nawet nie podnosi...

Sprawdzałem różne moduły i ustawienia pamięci - zaczynam podejrzewać zasilacz: Fortron 350'tka THA-P (ale po wyjęciu grafy i tunera jest tak samo - 3.15 to max), albo płytę gł: Abit AN-M2.

 

Na chwilę obecną stabilne ustawienia jak w podpisie (memki albo 350MHz CL3, albo 393MHz CL4), kombinowanie z magistralą i mnożnikiem nic nie daje...

mam podobnie na moim (mój to tak jakby 5600 ale z 2x512KB cache) ładnie sie skaluje z napięciami do 3 GHz ale wyżej to masakra. Jeszcze szczerze mówiąc nie rozpracowałem go na 100% ale na tych świętach mam nadzieje coś poczynić w tym kierunku i powiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie na moim (mój to tak jakby 5600 ale z 2x512KB cache) ładnie sie skaluje z napięciami do 3 GHz ale wyżej to masakra. Jeszcze szczerze mówiąc nie rozpracowałem go na 100% ale na tych świętach mam nadzieje coś poczynić w tym kierunku i powiem co i jak.

Ja się na razie poddałem - do końca roku zostawiłem ~3GHz (14x218MHz) 1.35v, mem 340MHz CL3, Freezer @ 5v - przynajmniej jest cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

poprzedni post:

1600 LE (nie wiem czemu tam jest 1580 LE :blink: )

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=286711

 

V 1.4

 

 

wieczorem dalsze testy... mam nadzieje że coś więcej pociągnie... niestety tylko AC, wc będzie złożone dopiero po świętach <_<

 

Nowy:

grr...

max proca:

Dołączona grafika

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=287340 sorry hary ;]

 

max takty do 1M (pamięci są niziutko, nie patrzeć na wynik tylko na to że w ogóle przeszło :D)

Dołączona grafika

 

Tylko z 16M nie mogę z nim dojść do porozumienia... Z taktami jak u harego wywala się na każdym napięciu z przedziału 1.5-1.8... Nie wiem co jest grane <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny procek ( w porównaniu do Twojego x2 :P ) ;]

 

Możecie chłopaki napisać mi :

- jakie udało Wam się osiągnąć maksymalne stabilne zegary?

- gdzie można to dostać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny procek ( w porównaniu do Twojego x2 :P ) ;]

 

Możecie chłopaki napisać mi :

- jakie udało Wam się osiągnąć maksymalne stabilne zegary?

- gdzie można to dostać :P

Póki co mam 3450MHz. Chcesz więcej? :)

1.55V z biosa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny procek ( w porównaniu do Twojego x2 :P ) ;]

 

Możecie chłopaki napisać mi :

- jakie udało Wam się osiągnąć maksymalne stabilne zegary?

- gdzie można to dostać :P

W każdym sklepie :P A cena to jakies 140zł wiec taniocha :> Ja chyba też sobie zmienie mojego na LE1600, bo 3400MHz bedzie bardzo ładnie współgrało z HD3850 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Le są f3? Ale dałem ciała ;]

Ciekawi mnie czy doczekamy się jeszcze ponownego wypuszczenia na rynek dwurdzeniowych f3.... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Tak. A ja będę oryginalny i kupuje LE-1620 :D

I co myślisz że więcej pojedziesz? żebyś się nie przejechał ;]

 

 

 

ze stabilności testowałem tyle:

Dołączona grafika

 

 

max takty na 16M

Dołączona grafika

 

 

podsumowując... max takty lepiej niż hary, takty 1M minimalnie lepsze takty niz hary (sam proc :P), 16m gorsze niz hary <_< proce maja ten sam stepping

 

liczyłem na więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. A ja będę oryginalny i kupuje LE-1620 :D

byłem szybciejszy bo już zamówiłem :P

 

pościgamy sie na boxie ?

 

edcik

 

Kaban fajną masz specyfikacje :lol:

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co myślisz że więcej pojedziesz? żebyś się nie przejechał ;]

No to będę kupował tyle sztuk, do póki nie trafie na jakąś fajną :-P

 

pościgamy sie na boxie ?

Nie bawią mnie takie rzeczy. Jak chcesz się ze mną pościgać, to do zapraszam w połowie stycznia do Low Clocka, bo się zapowiadają małe zmiany w rankingu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubie cyferki :lol:

W Super Pi masz ich miliony... :lol:

 

To rób rób szybciej, bo nie mam motywacji icon_confused2.gif

Będzie jeszcze tego samego dnia, jak memki dojdą :P

Ale juz nic nie mowie - pogadamy jak wyniki beda :D

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

To jesio zrób wynik lepszy :P

Napraw mi płytę :D

 

W Super Pi masz ich miliony... :lol:

Będzie jeszcze tego samego dnia, jak memki dojdą :P

Ale juz nic nie mowie - pogadamy jak wyniki beda :D

czekamy ;) Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...