Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie mam problem mam procka 6230 266x7 a plyta caly czas ustawia mi dzielnik 6 i za huhu nie moge tego zmienic nawet jak zmienie to i tak wszystkie programy diagnostyczne pokazuja dzielnik 6 mimi ze post po starcie plyty pokazuje 7 czy to wina programow nawet FOX ONE pokazuje 6 x 266.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam problem mam procka 6230 266x7 a plyta caly czas ustawia mi dzielnik 6 i za huhu nie moge tego zmienic nawet jak zmienie to i tak wszystkie programy diagnostyczne pokazuja dzielnik 6 mimi ze post po starcie plyty pokazuje 7 czy to wina programow nawet FOX ONE pokazuje 6 x 266.

 

Jeśli sprawdzasz swój procesor bez obciążenia to zawsze będziesz miał najniższy mnożnik, bo wtedy załącza sie funkcja oszczędzania energi (napięcie zmienia się w dół) jak i zmiana mnożnika (na niższy). Sprawdź pod obciążeniem jak mnożnik masz. Np. zapuść orthosta i wtedy zobacz jaki mnożnik się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawdzasz swój procesor bez obciążenia to zawsze będziesz miał najniższy mnożnik, bo wtedy załącza sie funkcja oszczędzania energi (napięcie zmienia się w dół) jak i zmiana mnożnika (na niższy). Sprawdź pod obciążeniem jak mnożnik masz. Np. zapuść orthosta i wtedy zobacz jaki mnożnik się pojawi.

coś z tym zawsze jest chyba nie tak, u mnie mnożnik jest stały, niezależnie od obciążenia i wszelkie programy pokazują go prawidłowo, inna sprawa że w biosie mam wyłączone c1e oraz speedstep.

 

możesz jeszcze spróbować ustawić w biosie stały mnożnik (pierwsza funkcja w konfiguracji cpu, nazywa się clock free czy jakoś tak, aby była aktywna musisz wyłączyć niższe paramatery - ce1 i speedstep, z resztą jak na nią najedzisz to z boku pojawia się mały help).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczy wyłączyć opcję C1E i po kłopocie, mnożnik stały, nic więcej w tym zakresie nie ruszam. Nie pamiętam dobrze ale SpeedStep po Clear CMOS jest chyba domyślnie Disabled więc pewnie mam wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

powiedzcie mi tak konkretnie i na temat bo nie mam czasu wertować 94stron szukając wad tej płyty.

 

Czy warto ją kupić i czy nie sprawia problemów a jak tak to wymieńcie jakie (najlepiej wogóle) i czy kupilibyście ją jeszcze raz?

 

Prosze o konkretną odpowiedz

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

powiedzcie mi tak konkretnie i na temat bo nie mam czasu wertować 94stron szukając wad tej płyty.

 

Czy warto ją kupić i czy nie sprawia problemów a jak tak to wymieńcie jakie (najlepiej wogóle) i czy kupilibyście ją jeszcze raz?

 

Prosze o konkretną odpowiedz

 

z góry dzięki

Jak bym miał kupić płytkę to kupiłbym ją raz jeszcze, tylko wersję już P35A/S bo mam bez S :) ogólnie płytka działa u mnie bez żadnego problemu. Nie miałem takich cyrków jak inni użytkownicy a mam ją jako jeden z pierwszych :rolleyes: od września zeszłego roku. Po ostatnich biosach płytka działa jak marzenie, szkoda że zajęło to foxconnowi kilkanaście miesięcy :unsure: zanim wydał porządny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P36 i działa super, OC bez problemu, płyta na tym biosie sama wykonuje dual boot (tylko po odłączeniu zasilania) tak więc polecam ten. Na P35 po wyłączeniu z listwy trzeba było resetować bios aby uruchomić kompa więc zdecydowanie P35 odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wyłącze na listwie prąd to będzie dualboot zawsze? ale on w niczym nie przeszkadza tylko że jak włącze power to sam się tak jakby resetnie i bedzie ok? szkoda jest ten dual bot bo to troche wkurza <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sam włączy się po czym wyłączy i znów włączy. Ale jak ktoś listy nie wyłącza to wszystko git :rolleyes:

Mnie też ten double boot dobija, ale co zrobić taki kaprys.

 

Ja bios mam P37

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka przypadłość płyt na P35, ale tak naprawdę to ile razy dziennie wyłączacie kompa z listwy? ;) Mi tam w niczym nie przeszkadza, tym bardziej jak płyta sama to wykonuje. Najważniejsze że nie gubi ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz po przemyśleniu to masz racje. choć czasami zdarzy się przed wyjściem gdzieś przypomni się że trzeba coś zgrać i masz 3 minuty a tu z tym dual botem włącza się 2 :)

ale myśle że foxsik powinien być w porządku, bo 4 kości śmigają, procki 45nm śmigają no i nie gubi ustawień i OC >niż 500MHz na FSB to już bardzo ok. Płyte pewnie zamówie w poniedziałek w sklepie, tylko jeszcze czeka mnie sprawdzenie procka czy śmiga :D

Bo nówke e2160 kupilem za 116zł z przesyłką :D i o dziwo akurat dziś go dostałem.

 

oo a takie pytanie z innej beczki: co lepiej kupić 2x1GB Mushkinów czy obudowe Antec Three Hundred ?? :D

ale chyba jednak wezme bude bo to co mam teraz jakiś codegen to kurde slabą wentylacje ma a jak taką budębym kupił to w przyszłości karta każda by weszła (no chyba że zrobią większe niż GX2 :D )

o i ciekawe ile taki goodram który mam podkręci sięna foxsiku. napięcie 2.2 i może 900 skoczy? ciakawe jak będzie? bo fox nie ma problemu z obsługą goodrama 667?

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin kowal nie wiem jak tam googram, ale kingston 667 chodzi na tej płytce bardzo dobrze. W drugim kompie mam goodram'a 800, ale nie chcę mi się ich przekładać aby sprawdzić jak biegają. Chociaż to są jakieś kiepskie pamięci i O/C nie za duże. Płytka dual boot' ma tak jak wyżej napisali tylko przy odłączeniu listwy zasilającej, a inne niestety zawsze mają dual boot'a tak jak mój poprzedni Abit IB9 na 965 oraz DFI infinity na am2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz starego everesta, bo u mnie wszystko pokazuje

Tzn. temperaturę chipsetu też? Bo u mnie nic nie pokazuje temperatury NB. Nie ma czujnika? Czy może "AUX" to temperatura chipsetu?

 

Denerwuje mnie w tej płycie chyba tylko to, że z trzech wejść na wentylatory 3 pinowe pokazuje ilość obrotów tylko na jednym :angry:

Edytowane przez cezar1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma SLI na P35A-S, bo nie wiem czy poczekać jeszcze i kupić drugie 8800gt, bo mi się nie widzi sprzedawać tej karty po stracie ok 200zł w ciągu miesiąca :/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem o SLi na P35. Da się to odpalić, ale tylko dla kart z serii 6xxx i 7xxx, bo tylko dla nich są modyfikowane sterowniki. Poza tym tak wymuszone SLi ma cieniutką wydajność - obniżona jest przecież wydajność jednego ze złącz, poza tym te modyfikowane sterowniki nie grzeszą wydajnośćia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy mozna obnizyc napiecie procka na P35A ??a jesli tak to gdzie ???

Pośrednio można - włączając SPEED STEP i bodajże C1T, wtedy w IDLE można mieć niższe napięcia.

 

U mnie jest IDLE 2.7GHz 1.22-1.30V (dryfuje) i w Load 3.6GHz 1.4V (własne ustawienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, posiadaczy Foxconna P35A-S, w jakich obudowach trzymacie sprzęt? Pytanie kieruję zwłaszcza do osób, które mają założone jakieś większe chłodzenie, wystające poza płytę. Pytam, bo mam problem ze znalezieniem odpowiedniej budy - w każdej odległość między płytą a zasilaczem wydaje mi się zbyt mała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...