Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Mi takie coś się pokazało jak zamontowałem Foxa, ale wystarczyło wejść do biosu, poustawiać wszystko tak jak trzeba i poszło bez problemów. Jeśli się nie uruchamia to zresetuj bios - odłącz zasilanie, przestaw zworkę CLR_CMOS, odczekaj kilkadziesiąt sekund, przełóż zworkę z powrotem i włącz kompa.

A co według Ciebie oznacza "poustawiać wszystko tak jak trzeba"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U każdego może to oznaczać co innego, nie wiem jaki masz sprzęt, jakie pamięci itp. Być może po prostu wystarczyło tylko odwiedzić ten bios - ja akurat od razu wyłączyłem sieciówkę i dźwiękówkę, stacje dyskietek itp. Próbuj, kombinuj, niestety nikt za Ciebie tego nie zrobi. I zdawaj relacje z tego co robisz wtedy może ktoś będzie mógł Ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że bez żadnych zmian przez 7 dni wszystko było ok. Chodziło ok.

 

A co do napędu dyskietek to faktycznie będę musiał wyłączyć bo widzę, że się włączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta płyta głowna bedzie sie nadawac jako podstawka pod proc Intela Q9650, ktory ma niebawem zawitac. Chodzi mi głownie czy 4 fazy zasilajace wystarcza aby podkrecic tego procka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3haq

Mam problem z tą płytą oraz kartą graficzną Palit 9600GT Sonic. Podłączyłem kartę z TV kablem HDMI. Obraz jest wyśmienity ale nie ma dźwięku. Kabel dołączony do karty obsługuje złącza optyczne w karcie a na płycie jest gniazdo elektryczne (SPDIF). Więc nie da się podłączyć w ten sopsób dźwięku do karty aby źwięk leciał przez HDMI. Jest jeszcze jeden kabel(dwa piny) , który podpina się pod małe złącze na karcie graficznej ale nie wiem gdzie podłączyć do płyty aby był dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna opcja z tą płytą. Nie wchodziłem w ogóle do biosu i mój błąd sam zniknął. Po prostu już się nie pojawia.

 

[edit]

Czy opcja odpowiadająca za palenie się myszki podczas, gdy komputer jest wyłączony to "Enable KB MS Wake from S5"?

Edytowane przez Elos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie fizycznie rozmieszczone są sensory temp. na p35a-s i który za co odpowiada

bo nie mogę dojść co oznacza temp 1 i temp2, a temp 3 to jakiś kosmos (-128 C) wiec go olewam.

Reszta jest oczywicta. Odczytuję speedfanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc powiem na wstepie ze jestem laikiem w sprawach ustawiania biosu.Mam taki problem dostalem 2 dni temu nowy komputer wszystko bylo ok dopuki nie zainstalowalem fox live update i zainstalowalem najnowsze update do biosu czyli ten ostanio 6B3F1P38. Od tegoczasu przestawil mi sie zegar wszytko zwolinilo i nie mam glosu. zainstalowalem starsza wersje biosu 6B3F1P37 i wlaczylem option w biose. Chcialbym dowiedziec sie jak skonfigurowac biosa optymalnie bo chce zainstalowac od nowa system. Moj sprzet to

Plyta : Foxconn p35a-s intel p35 (775)

procek : Intel Core 2 Duo E8200 2.66 Ghz(775)

pamiec : DDR II 2GB (2x1GB) PCI1066 CL5 OCZ SLI

dysk : Samsung 250GB 2MB cache SATA II

karta :XFX GeForce 8600gts512MB TV&2xDVI

Obudowa : Cooler Master Elite 332

Zasilacz Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]

Chyba wszystko :D POMOZCIE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo mam nadzieje ze pomoze :] a cowogle sadzisz o moim kompie ?? jaki masz ty??

Wszystko ok poza kartą graficzną - tutaj naprawdę popisałeś się niewiedza. Za jej cenę byś kupił spokojnie 2 razy wydajniejszego GFa 8800GS lub 9600GT. Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dalem za nia 640 zl to nie wiem czy kupilbym za ta cene lepsza !!

i nie wiem gdzie znalezc w biosie te wartosc: vdimmj na 2.07 jakby się wywalał piec to daj na 2.105

I ja by ktos inny moglsie wypowiedziec na temat tej konfiguracji i ustawienia biosa tobylbym zadowolony .

bo chce cos podkrecic ale sie nie znam zabardzo !!

 

i mam jeszcze problem z programem fox one , gdy go włączam od razu wyskakuje mi niebieski ekran !!

 

wogole mi sie pomylilo z karta graficzna bo ja mam 8800 gts a nie 8600 gts;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z tą płytą. kiedy włączam komputer po dłuższej przerwie (np 3h) to prawie zawsze zawiesza mi się na ekranie ładowania windowsa. wtedy robię hard reset i system wstaje bez problemu. napisałem prawie, bo np nie dzieje się to.. kiedy podczas pierwszego ekranu wyboru systemu (mam dual boot xp + vista) zrobię miękki reset i włączę windowsa raz jeszcze. albo kiedy podczas pierwszego startu wchodzę do biosu (nawet nic nie zmieniając) i uruchamiam normalnie.

to tak jakby ta płyta musiała się "rozgrzać" lub "obudzić". myślałem na początku że to ram, ale nie bo wymieniałem na zupełnie inny.

no chyba że to wina nie płyty ale innej części (tylko której?).

 

reszta to:

hxeu520 (zasilacz),cd2 8200, 2x2gb patriot 800, baracuda 500gb, 8800gt galaxy.

 

spotkał się ktoś z takim problemem?

 

 

at Cruel

mam jeszcze problem z programem fox one , gdy go włączam od razu wyskakuje mi niebieski ekran !!

miałem to samo (pod vistą) pomogło pobranie noweszej wersji fox one ze strony foxconna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole mi sie pomylilo z karta graficzna bo ja mam 8800 gts a nie 8600 gts;p

No jeśli to jest 8800GTS to wszystko ok.

 

i mam jeszcze problem z programem fox one , gdy go włączam od razu wyskakuje mi niebieski ekran !!

Ściągałeś najnowszą wersję ze strony Foxconna?? Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Vistę na nowo 2 dni temu. Nie instalowałem modemu, żeby sprawdzić czy coś nie miesza. Niestety bez niego jest to samo. Dziś słuchałem sobie muzyki z WinAmp-a i komputer zawisł. Ciekawy efekt, dźwięk był odtwarzany w kółko tak jakby z jakiegoś bufora o bardzo małej pojemności (poniżej 1 s). Znowu trzeba było się salwować resetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Vistę na nowo 2 dni temu. Nie instalowałem modemu, żeby sprawdzić czy coś nie miesza. Niestety bez niego jest to samo. Dziś słuchałem sobie muzyki z WinAmp-a i komputer zawisł. Ciekawy efekt, dźwięk był odtwarzany w kółko tak jakby z jakiegoś bufora o bardzo małej pojemności (poniżej 1 s). Znowu trzeba było się salwować resetem.

a to przypadkiem nie jest wina hibernacji w viscie?? Weź może zadaj to pytanie w dziale dotyczącym visty. Może tam Tobie ktoś udzieli odpowiedzi na to pytanie. Ja wczoraj wgrałem viste i miałem przy dużym obciążeniu sieciówki BSoD i ściągnąłem stery najnowsze i jest dobrze. A co na to rozwiązywanie problemów? Coś się wyświetla czy nic, znajduje rozwiązanie i co było przyczyną czy nic się nie pojawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to przypadkiem nie jest wina hibernacji w viscie?? Weź może zadaj to pytanie w dziale dotyczącym visty. Może tam Tobie ktoś udzieli odpowiedzi na to pytanie. Ja wczoraj wgrałem viste i miałem przy dużym obciążeniu sieciówki BSoD i ściągnąłem stery najnowsze i jest dobrze. A co na to rozwiązywanie problemów? Coś się wyświetla czy nic, znajduje rozwiązanie i co było przyczyną czy nic się nie pojawia?

Ja tam Blue Screena nie uświadczyłem już ze 2 miesiące, tylko zamrożenia występują czesto. Hibernację mam wyłączoną w opcjach zasilania. Zresztą dzieje się to gdy coś robię (np przeglądam strony WWW) a nie w czasie bezczynności. Rozwiązywanie problemów nic nie wyświetla w tym temacie. Za to monitor niezawodności jest pomocny bo wyświetla mi to jako nieprawidłowe zamknięcie systemu (resetuję komputer) i można sobie sprawdzić co było instalowane/odinstalowane.

 

Jak jest u Was z dźwiękami przy starcie komputera (po POST)? Ja mam 1 "beep" gdy w Setupie ustawię Quick Boot na Enabled a 2 "beepy" gdy ustawię na Quick Boot na Disabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno piknięcie, przy czym mam wyłączone logo Foxconna i tylko sam post się wyświetla.

Logo się wyłącza inną opcją. Trzeba ustawić Quiet Boot na Disabled. A Quick Boot = Disabled powoduje, że POST trwa dłużej. Wyświetla się taka wielgachna ramka z urządzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam tez dziwna kwestie z ta plyta bo co jakis czas mi sie zawiesza z niewiadomego powodu ;/ Najczesciej jak cos sciagam przez utorrenta z internetu;/ i mam problem z dzwoekiem bo musze za kazdym razem po wylaczeniu kompa albo restarcie wyjmowac wtyczke od glosnikow i sluchawek bo takto nie dziala dzwiek. wogle podajcie mi jeszcze jak mozecie jak maksymalnie podkrecic wszystko w biosie :] oczywioscie do mojego kompa !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta : Foxconn p35a-s intel p35 (775)

procek : Intel Core 2 Duo E8200 2.66 Ghz(775)

pamiec : DDR II 2GB (2x1GB) PCI1066 CL5 OCZ SLI

dysk : Samsung 250GB 2MB cache SATA II

karta :XFX GeForce 8600gts512MB TV&2xDVI

Obudowa : Cooler Master Elite 332

Zasilacz Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]

Chyba wszystko icon_biggrin3.gif POMOZCIE!!!

podalem juz to wyzej !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosko - ta płyta jest boska! (ironia), wczoraj od 22 do 6 rano dziś próbowałem męczyłem się z tym cudem - miałem bios p32, ale chciałem w końcu się pobawi w oc i stwierdziłem, że wgram sobie najnowszy bios (p38). No i zaczęło się - otrzymałem komunikat cmos checksum bad - no to kombinowałem z różnymi biosami zarówno z poziomu dosa (hirens boot cd ratuje tyłek) i z poziomu windows, z czyszczeniem cmos (nie udało się za żadnym razem). Teraz dopiero mam neta i czytam sobie, a tu się okazuję że na prockach serii e2xxx występuje problem komunikatu cmos checksum bad na biosie p36 - no to sobie powalczyłem - lol. Jako noob stwierdzam, że ta płyta jest USER UNFRIENDLY i żadnemu początkującemu użytkownikowi który chce się pobawić w oc nie poleciłbym jej. Teraz pytanie do Was - jak nie biosy p36/37/38 to jaki bios polecicie do oc (docelowe 3 GHz)? Klamoty jak z siga.A tak w ogóle to napiszę do Foxa, żeby coś zrobili z tym cmos checksum bad.

 

EDIT - LOL - ktoś kiedyś napisał w tym temacie, że często problemy z sprzętem (konkretnie chodziło o naszą płytę) wynikają z braku elementarnej wiedzy użytkownika - ten ktoś miał rację - odwołuje co napisałem wyżej - wniosek - trzeba częściej i uważniej czytać pewne informacje i myśleć, a nie jęczeć że coś jest nie tak. Na dziś mam dość ale niedługo zajmę się oc. Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Edytowane przez SWENOR27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do użytkowników Foxa p35-as którzy sie bawili z RAIDem.

Mam problem i nie wiem czy czegoś nie robie źle ( wydaje mi sie ze nie :wink: )

Mam dwa dyski Samsung HD322HJ. Jak próbuje zainstalować XPka z płytki z zintegrowanymi sterami raida (nlite) albo z dyskietki podawanych przed instalacją (F6) to pokazuje że nie znalazł żadnych stacji dysków. Raida skonfigurowałem z 32 stripem (128 tez próbowane). W Biosie przełączyłem z IDE na RAID. Dyski sprawdzane bo osobno na nich XPek sie instaluje bez problemu. Raida bios wykrywa.

Próbowałem już z różnymi płytakmi XPka (głównie z SP3 ale to chyba nie ma znaczenia)

Jakby ktoś mógł coś doradzić/zasugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...