Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co myślicie o napięciu na co dzień 1,42V z biosu cpu-z pokazuje 1,46V już chyba ciut za dużo co?? Tyle niestety aż potrzebuje na stabilne 4,12 Gz.

Proszę o sugestie - może ktoś na takim działa i nie ma kłopotu.

Chłodzenie oczywiście z podpisu.

 

Pozdrawiam

A do ilu Ci się grzeje w stress? Jak będzie długo i często 90st to może się zdegradować z lekka. Choć nie powinien, no ale jakieś wysokie temperatury to mogą mu dać po łbie z lekka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna poprawka CPU-z się poprawił i pokazuje obecnie 1,42-1,432

Co do temperaturek to według core-tempa nie przekraczają 70C - maksymalnie widziałem 69C

 

Troszki właśnie się boje żeby go szlag nie trafił bo znośna sztuka - a co gorsza nie ma już gwarancji bo jest po szlifie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zapodawał więcej niż 1.35 na dobrym chłodzeniu :wink:

Rozwin prosze swoja teorie ;) Dlaczego ? Poniewaz bedzie zyl zamiat 10lat, tylko 5, a moze tylko 3 lata ? Za rok pewnie juz go nawet nie bedziesz mial takze nie widze przyczyny takiego zachowania.

 

Na C2D 45nm dawalem po 1.7V @ air i nadal proc zyje, dziala, kreci sie tak jak sie krecil. Powiedzialbym , ze nawet lepiej sie zaczal krecic po dawce vcore niz za pierwszym podejsciem z skromnym v na poziomie 1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym zostawił i tak jest gorąca na dworze 69 nie jest źle przy tym napięciu ;p a ile w ide 45? 47? widzę że dawałes już 1.6 szok i ci się nie spalił więc myślę ze możesz jechać przy tym napiciu

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle dokladnie jak piszesz mam w granicach 43-47C w zależności od rdzenia.

 

Teraz właśnie dorwałem płyte Asusa rampage i męcze aby coś więcej wycisnąć - generalnie płyta trudna ale chyba warta uwagi.

Wynik postaram się poprawić jak coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle dokladnie jak piszesz mam w granicach 43-47C w zależności od rdzenia.

 

Teraz właśnie dorwałem płyte Asusa rampage i męcze aby coś więcej wycisnąć - generalnie płyta trudna ale chyba warta uwagi.

Wynik postaram się poprawić jak coś ;)

Do oc odrazu ustaw VTT na 1.24v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwin prosze swoja teorie ;) Dlaczego ? Poniewaz bedzie zyl zamiat 10lat, tylko 5, a moze tylko 3 lata ? Za rok pewnie juz go nawet nie bedziesz mial takze nie widze przyczyny takiego zachowania.

 

Na C2D 45nm dawalem po 1.7V @ air i nadal proc zyje, dziala, kreci sie tak jak sie krecil. Powiedzialbym , ze nawet lepiej sie zaczal krecic po dawce vcore niz za pierwszym podejsciem z skromnym v na poziomie 1.5

Moj stary E8400 też widział 1.65 - 1.67V na wodzie i działa nadal, wysokie VTT też mu nie zaszkodziło ;)

 

Z drugiej strony, ktoś wspominał, że E8X00 padł mu od chwilowego 1.55v do SPI 16M..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj stary E8400 też widział 1.65 - 1.67V na wodzie i działa nadal, wysokie VTT też mu nie zaszkodziło ;)

 

Z drugiej strony, ktoś wspominał, że E8X00 padł mu od chwilowego 1.55v do SPI 16M..

No właśnie mi, paść nie padł, działał dalej ale już więcej V potrzebował do 4ghz :-| może dlatego stałem się taki przezorny do vcore :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie montażu chłodzenia na serii E8400. Posiadam chłiodzenie Xigmatek HDT D1264. Jak zamontuje je heatpaipami do góry temp spada ok 5 do 8 C a jak zamontuje je ku dołowi to temp rosna o tyle C. Co mnie dziwi to ze jak pójda w poziomie czy to w kierunku wentylatora wyciagajacego czy w kirunku pamięci to tem utrzymuje sie na poziomie 45 C. Czy sposób montażu może wpływać na wydajność chłodzenia na procesorze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o przewodzeniu ciepła przez konwekcję :) ? Ciepłe powietrze samoistnie unosi się ku górze. Gdy heatpipy są u dołu, wtedy ciepłe powietrze z rurek unosi się wprost na finy radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o szybkie info ws. proca.

Czy warto dac 200 zeta wiecej za e8400, cz lepiej e7400 i o/c?

Sprzęt jak w sigu, wydajność potrzebna do gier, bo wszystko inne co robie to mi styka nawet na e4300, a ponoc spowalnia mi grafę.

Proszę jeszcze o info na ile musiałbym puścić nowy proc, zeby mi grafa mogła dać z siebie wszystko (res. 1280x1024)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz te 200 zl i nie bedzie to problemem, aby dolozyc, to oplaca sie. Uzywalem C2D z 2MB L2/3MB i obecnie z 6MB i roznica pomiedzy nimi jest dosc znaczna dla mnie. Seria obcieta ma tzw. wydajnosc wsteczna ;)

 

Z drugiej strony 200 to nie tak malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja siedzilem na e8400 rok i niedawno przesiadlem sie na e7200. nie widze zadnej roznicy czy to w grach czy pogramach jesli jest to marginalna i napewno jej nie odczujesz [photoshop, 3dsmax itp]. taktowanie takie samo. ja bym bral e7400 i zostawil sobie te 200 na jakies inne przyjemnosci <_<

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za porządną wodę dasz tyle ile za Q9650

 

popraw mocowanie coolera, daj lepszą pastę, zadbaj o lepszy przewiew w obudowie i tyle. W sumie masz jeszcze ponad 20*C do throttlingu, wiec nie ma się co martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od danej sztuki... Wielu 'mędrców' mawia by nie przekraczać 1.25V :) Mój np. do 4.4GHz potrzebuje ~~1.12V

 

Ustaw ~~1.24V i potestuj. Jeśli będzie ok, zmniejsz wartość V :)  Wiadomo, że im mniej tym lepiej ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi jak ustabilizować e8600 na ładnym 4,50GHz

 

4,50GHz

vcore 1,3500v

reszta auto

 

- Orthos prio 9 przechodzi po kilka godzin, ale GTA IV się wywala dość często

 

4,50GHz

vcore 1,3500v

vtt 1,26V

NB z 1.1 na 1.3v

SB też cośtam podwoltowany w razie czego

 

- Orthos prio 9 przechodzi po kilka godzin, GTA IV się wywala ale raczej rzadko

 

obniżyłem do 4,40GHz (reszta jak wyżej) i GTA uzyskuje pełną stabilność

Ale 4,5 fajniej wygląda :)

Vcore nie chciałbym już podnosić bo przy Intel BurnTest cep gotuje się już teraz

- spróbuję po wymianie pasty, skontrolowaniu docisku i mocniejszym przewiewie budy

 

Ale może macie pomysł co próbować poza vcore? Oczywiście nie jest to wina memków (są nisko ustawione na 2.2V) ani zasilki (Corsair 750w)

Płyta to Asus P5Q Pro - możliwe że przy FSB 450 na dowoltowanym NB już wymięka? :mellow: -eeeee....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do testów weź OCCT. nie męcz proca burntestem - nie ma takiej potrzeby.

V na NB chyba sporawe jak na takie FSB.

Nie wiem jaki jest vdrop na tej płycie ale chyba trochę mało 1.35V na 4.5GHz. Spróbuj coś pośredniego np 4.45GHz i deko wyżej vcore. Będziesz wiedział gdzie jest problem. trzeba testować.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...